منتخب سردبیر

نقدها

نقد فیلم خورشید ساخته مجید مجیدی | نوری بتابان!

فیلم خورشید تازه‌ترین فیلم مجیدی و بازگشت او به دوران بچه‌های آسمان است. دورانی که بچه‌ها و مشکلات آنها در کانون توجه مجیدی قرار داشتند و معصومیت آنها در مواجهه با مشکلات زندگی موضوع اصلی فیلم‌هایش بود.
ادامه مطلب

درباره قسمت ششم سریال زخم کاری | زخم‌های عمیق‌تر

در قسمت ششم سریال زخم کاری نمایشی از قدرت روبه رشد مالک را می بینیم که با روحیه‌ای آسیب پذیر توامان شده است. اما آنچه مخاطب را برای تماشای قسمت بعدی این اثر مشتاق می کند، سرانجام مالک و عاقبت دیگر شخصیت‌های حاضر در این اثر است.
ادامه مطلب

مقالات

درس‌هایی که از حمیدرضا صدر آموختیم: سخت‌گیر باش اما سخاوت را از یاد نبر!

حمیدرضا صدر در روز ۲۵ تیر ۱۴۰۰، در سن ۶۵ سالگی درگذشت؛ او نویسنده، منتقد سینما و مفسر فوتبال بود. در فیلیمو شات مروری داریم بر درس‌هایی که از او آموختیم.
ادامه مطلب

مروری بر کارنامه اصغر فرهادی به بهانه نمایش آخرین فیلمش در جشنواره کن | از گزارشگر به نظاره‌گر

به بهانه نمایش فیلم قهرمان در جشنواره کن، مروری داریم بر کارنامه اصغر فرهادی؛ برای آشنایی بیشتر با این کارگردان توانمند، با فیلیمو شات همراه باشید.
ادامه مطلب

مرور کارنامه بازیگری حامد بهداد؛ به وقتِ پختگی

حضور حامد بهداد در نقش امیر شایگان در سریال می‌خواهم زنده بمانم، بهانه‌ای شد تا مروری بر کارنامه بازیگری این هنرمند داشته باشیم؛ برای آشنایی بیشتر با فیلم‌ها و کاراکترهای این بازیگر، با فیلیمو شات همراه باشید.
ادامه مطلب

درباره رعنا آزادی ور و نقش‌آفرینی‌اش در زخم کاری | تولد زن قدرتمند در سریال ایرانی

رعنا آزادی ور در زخم کاری جلوه تازه‌ای از ظهور و بروز زن قدرتمند در سریال‌های ایرانی است؛ جایی که عادت کرده بودیم زنان را غمخوار همسر و فرزند، بدون قدرت تصمیم‌گیری و عموما در حاشیه ببینیم.
ادامه مطلب

اخبار فیلیمو

مصاحبه‌ها

پادکست‌ها