همه چیز درباره سریال جیران

عاشقانه‌ای از دل تاریخ

سریال جیران ماجرایی عاشقانه و تاریخی است. این داستان، دوران پس از مرگ امیرکبیر را روایت می‌کند؛ زمانی که ناصرالدین شاه با جیران آشنا می‌شود و این آغاز یک عشق است. مجموع قسمت‌های این سریال تا حدود ۶ سال از زندگی ناصرالدین شاه و جیران را برای مخاطب به تصویر می‌کشد.

[خبرهای تازه‌تر درباره سریال جیران را در انتهای مطلب بخوانید]

داستان سریال جیران حسن فتحی

در خلاصه داستان سریال جیران که قصه‌ای عاشقانه-تاریخی دارد، آمده است:

«زنهار که طراز و طریقت گمشده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس. کجاست تدبیر کریم‌خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم‌کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب‌کارها؟ مملکت آشفته است و امیرکبیر در گور خفته. هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ. آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می‌خواهد. قلعه‌ای می‌خواهد که جان‌پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه‌ای محکم‌تر از عشق نیست. بدهید همه‌جا جار بزنند که: ایهاالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد…»

 

عوامل و بازیگران سریال جیران | پخش اختصاصی از فیلیمو

 

رونمایی از اولین تصویر سریال جیران

به گزارش روابط عمومی سریال، نخستین تصویر از بازیگران نقش ناصرالدین شاه و جیران در سریال حسن فتحی رونمایی شد.
بهرام رادان در نقش ناصرالدین شاه و پریناز ایزدیار در نقش جیران جلوی دوربین جدیدترین ساخته فتحی رفتند.

پریناز ایزدیار و بهرام رادان در جیران
پریناز ایزدیار و بهرام رادان در اولین تصویر سریال جیران

رونمایی از مهدعلیا | مریلا زارعی در نقش مادر ناصرالدین شاه

نخستین تصویر از بازیگر نقش مهدعلیا در سریال جیران رونمایی شد. مریلا زارعی در دومین حضور در نمایش خانگی در نقش مادر ناصرالدین شاه جلوی دوربین جدیدترین ساخته حسن فتحی رفته‌ است. زارعی پیش از این تجربه بازی در سریال مانکن را در نمایش خانگی داشته است. او همچنین در فیلم سینمایی کیفر با حسن فتحی همکاری داشته.

مریلا زارعی در سریال جیران
عکس از محمد اسماعیلی

رونمایی از صدراعظم ناصرالدین شاه | امیر جعفری در نقش میرزا آقاخان نوری

امیر جعفری بعد از چند تجربه موفق با حسن فتحی در سریال‌ میوه ممنوعه و فیلم‌های پستچی سه بار در نمی‌زند و کیفر این بار در سریال تاریخی جیران ایفاگر نقش متفاوتی خواهد بود. جعفری با بازی در نقش میرزا آقاخان نوری روایتگر فعالیت‌های صدراعظم شاه ناصری است.

او پیش‌تر نیز در نمایش خانگی و در سریال ممنوعه حضور داشته است و حالا با جیران تجربه دیگری را به کارنامه بازیگری‌اش اضافه می‌کند.

امیر جعفری در نقش میرزا آقا خان نوری در سریال جیران
عکس از محمد اسماعیلی

رونمایی از سلمان در سریال جیران | مهدی پاکدل

مهدی پاکدل بعد از تجربه‌ای موفق در نمایش خانگی با سریال هم‌گناه، این‌بار ایفاگر نقشی متفاوت در سریال جیران شده است. پاکدل پیش از این نیز تجربه بازی در فیلم تاریخی-مذهبی محمد رسول‌الله را داشته و این بار مقابل دوربین سریالی تاریخی-عاشقانه مربوط به عصر قاجار رفته است.

مهدی پاکدل در سریال جیران
عکس از محمد اسماعیلی

رونمایی از شخصیت نقره | ستاره پسیانی در سریال جیران حسن فتحی

ستاره پسیانی بعد از بازی در سه سریال شوخی کردم، کرگدن و نهنگ آبی در چهارمین تجربه حضور در نمایش خانگی مقابل دوربین سریال جیران رفته است. پسیانی حضور در عرصه بازیگری را با بازی در عرصه تئاتر آغاز کرد و در طول سال‌ها فعالیت در این عرصه با کارگردان‌های مطرحی همچون عباس کیارستمی، رضا درمیشیان، مانی حقیقی، رامبد جوان و منیژه حکمت همکاری کرده است. او همچنین در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم یدو دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کرده است.

ستاره پسیانی در سریال جیران

عکس‌های سریال جیران

این هم عکس‌های تازه‌ای از سریال جیران. عکس‌هایی را که -به مرور- از این پروژه به دستمان می‌رسد، در انتهای همین عکس‌ها منتشر می‌کنیم. پس با این صفحه همراه باشید.

رعنا آزادی‌ور در سریال جیران
رعنا آزادی‌ور در سریال جیران
مرتضی اسماعیل کاشی در سریال جیران
مرتضی اسماعیل کاشی در نقش خواجه روشن در جیران
الهام نامی در سریال جیران
الهام نامی در نقش شکوه السلطنه سریال جیران حسن فتحی
فاطمه مسعودی‌فر در سریال جیران
فاطمه مسعودی‌فر در نقش سارای گرجی

 

تصاویر جدید از جیران | پایان فیلمبرداری در خوانسار و گلپایگان

پس از آنکه گروه فیلمبرداری مجموعه شبکه نمایش خانگی جیران، برای ضبط برخی از تصاویر به شهرهای خوانسار و گلپایگان رفتند، با اتمام فیلمبرداری در این دو شهر، به تهران بازگشتند تا باقی تصاویر را ضبط کنند.

بهرام رادان و مهدی پاکدل در نمایی از سریال جیران
بهرام رادان و مهدی پاکدل در نمایی از جیران

اسماعیل عفیفه تهیه‌کننده با اشاره به سفر گروه فیلمبرداری به خوانسار و گلپایگان گفت: تصویربرداری سریال که از ۲۰ خرداد در منطقه خوانسار و گلپایگان شروع شده بود، اوایل مرداد به پایان رسید و گروه فیلمبرداری به تهران مراجعت کرد.

وی در ادامه گفت: گروه سازنده جیران بدین‌وسیله از اهالی و مسئولان محترم شهرهای خوانسار و گلپایگان و به خصوص مردم خونگرم روستای وانشان، که در مدت یک‌‌ ماه‌ونیم با گروه صمیمانه همکاری کرده و آن‌ها را یاری داده‌اند، تشکر می‌کنم. امیدوارم تصویری که از لوکیشن‌های زیبا و بکر منطقه ارائه می‌دهیم مورد پسند مردم مهربان این منطقه قرار بگیرد.

تصاویر جدید سریال جیران
بهرام رادان در نقش ناصرالدین شاه در مجموعه جیران

زمان پخش سریال جیران از فیلیمو

با اینکه هنوز این سریال در حال تولید است و بارها به دلیل شرایط سخت کرونا فیلمبرداری آن به تعویق افتاده است، اما شنیده می‌شود که مجموعه جیران تا قبل از پایان سال ۱۴۰۰ به‌طور اختصاصی از فیلیمو پخش خواهد شد. منتظر خبرهای جذابی از این مجموعه عاشقانه و تاریخی باشید.

بنر سریال جیرانمروری بر بهترین سریالهای شبکه نمایش خانگی

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم