نگاهی به قسمت سی و پنجم سریال جیران

روزگار عشق و نفرت

قسمت سی‌وپنجم سریال عاشقانه جیران ساخته حسن فتحی روز جمعه ۴ آذر از فیلیمو پخش شد. در این قسمت شاهد خشم و قهر شاه بودیم که برای همیشه خط بطلانی روی یک عشق عمیق کشید. با هم در ادامه مروری داریم بر نکات مهم قسمت ۳۵ سریال جیران.

مرجع کامل معرفی و خبرهای سریال جیران

خشم و قهر شاه

صحبت‌های بی حساب و کتاب و از روی خشم جیران باعث شد بالاخره شاه در قسمت سی و پنجم سریال جیران با او برخوردی را بکند که تمام اهل حرم و درباریان انتظارش را داشتند. خفیف کردن معشوق جلوی چشم دشمنان همان چیزی بود که بعد از این همه وقت دلدادگی و مدهوش عشق بودن باید اتفاق می‌افتاد. فتنه قتل فرزند جیران همان آتشی را به دامن او و اطرافیانش انداخت که تا مدت‌ها نمی‌تواند به زندگی عادی بازگردد. جیران با قهر شاه همان خدیجه روستازاده‌ای شد که دیگر توان برآورده کردن خواسته‌های رعیت را ندارد. این سرنوشت تلخ را چه چیزی و چه کسی می‌تواند به روزهای خوش گذشته برگرداند؟ پشیمانی شاه یا جیران؟

آب گل آلود و زنان سرگردان

می‌شد از همان لحظه که شاه گرده جیران را گرفته و او را در میان خواتین و خواجه‌ها پرت می‌کند حدس زد که واکنش‌ها نسبت به این اتفاق چیست. جیران آمده بود و جای بسیاری از زنان و عزیزان شاه را تنگ کرده بود. چشم شاه به روی همه زنان حرمسرا بسته شده بود و دیگر علاقه‌ای به هیچ یک از زنانش نداشت. طبیعی است که مکر زنانه و خواسته‌های زنان شاه باعث شود که بعد از مدتی ناصرالدین‌شاه دل از جیران ببرد. در همان اولین برخورد تاج‌الدوله زهر خودش را به جیران ریخت و از شاه خواست تمام اطرافیانش را از قصر اخراج کنند. از دیگر سو زنان دربار که خلوت شاه را یک فرصت برای نزدیک شدن به قدرت می‌دانند با دلداری و استفاده از زنانگی خود سعی کردند که شاه را به سمت خود متمایل کنند.

عاقبت گوش نکردن به حرف ننه آشوب

اسدالله میرزا برادر جیران که دیگر مهر قاتل بودن به پیشانی‌اش خورده است و باعث شد ننه آشوب هیچ‌وقت نتواند قاتل فرزند جیران را پیدا کند اولین قربانی خشم شاه نسبت به خواهرش بود و از خدمت‌کار ویژه شاه برکنار شد. او بعد از آنکه آواره کوچه و خیابان شد و دیگر قدرت و ثروت گذشته را نداشت یادش می‌ماند که ننه آشوب به او گفت اگر می‌خواهی عزت و جایگاهی داشته باشی از خواهرت جدا نشو و به او پشت نکن. اسدالله اگرچه چنین نکرد و عاقبت به خیر نشد اما هیچ‌گاه طمع‌کاری او که باعث از بین رفتن چنین فرصتی شد را فراموش نخواهد کرد.

عکس های قسمت سی و پنجم سریال جیران

یک قدم تا عشق دوم در قسمت سی و پنجم سریال جیران

سیاوش حالا دیگر تبدیل به قهرمان خاندان زندیه شده است. او رسالت خودش را در از بین بردن فقر و نابرابری حاصل از بی‌تدبیری‌های حکومت ناصرالدین‌شاه می‌داند و هر آنچه که در توان او و اطرافیان کفایت خاتون هست را برای پیشبرد اهدافش بسیج کرده است. در این میان اما سیاوش یک خواسته شخصی داشت که کفایت خاتون به آن جامه عمل پوشاند. ساموئل برادر سارای گرجی نوید آزادی زود هنگام خواهرش از چنگال دربار ناصری است. دختری که دل در گروی شاه قاجار ندارد و تصمیم دارد با سیاوش ازدواج کند. عشق دوم سیاوش بعد از تحمل و رنجی که از فراغ خدیجه تجریشی رخ داد اتفاقی است که می‌تواند سیاوش را برای ادامه مسیر امیدوارتر کند.

نامه‌ای که دیر خوانده شد

جیران در قسمت سی و پنجم سریال جیران با همه خشم و ناراحتی کاخ را ترک کرد و نقاشی شاه که یادگار دوران عشق آن دو بود را پاره کرد. ولی به غیر از این یادگاری خطی از شاه روی کاغذی بود که هر چند جیران دیر او را یافت اما هنگام خواندن نامه دریافت که ناصرالدین‌شاه در وصف خوبی‌ها و عشق ماندگارشان چه چیزهایی نوشته است. نامه‌ای که اگرچه دیر اما بالاخره توسط جیران خوانده شد تا دریچه‌ای برای آینده باز باشد. شاید بارداری مجدد جیران تمام روابط تلخ گذشته را به روزهای خوش آینده پیوند بزند.

دانلود سریال جیران

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

5 نظر
 1. Moongirl می‌نویسد

  فیلیمو ی عزیز،یه نکته میخواستم بگم به عنوان بیننده ی سربال..
  اونم اینکه قسمت هارو خیلی کوتاه کردین ، تا میاد به یه جایی برسه اون قسمت تموم میشه و دوباره یه هفته ما باید صبر کنیم تا قسمت بعدی..کاش واقعا در این زمینه یه اقدامی بکنین دیگه کم کمش هرقسمت باید یه ساعت باشه که حداقل با تیتراژ و اون چیزای اضافی دیگه ۵۰ دقیقه از توش دربیاد..تازه قرار بود بعد رفع توقیف جبرانی بذارید که اونم نذاشتید..
  ….
  و اینکه میخواستم خواهش کنم گه لطفا از قسمت های بعدی یه تیزر کلی بزارید
  ….
  و در آخر تشکر میکنم از کارگردان و همه ی بازیگرا که خیلی باورپذیر نقششونو بازی میکنن و از همه عوامل و فیلیمو که در ساخت این پروژه زحمت کشیدن..

 2. ارسلان می‌نویسد

  جیران زیاده روی کرد و خشم شاه شاید درمورد دیگر زنها و سوگلی ها شدیدتر می شد. براساس تاریخ جیران چند بچه میاورد.و بنظر می رسد باردار بودن جیران سبب بازگشتش به کاخ خواهد شد و روابط روشن و گرم میشود.

 3. M.A می‌نویسد

  امیدوارم جیران و شاه به زودی دوباره بهم برگردن
  ما واقعا طاقت نداریم هر هفته منتظر وصال شون باشیم

 4. آتوسا می‌نویسد

  تا شاه نیومده یه منت کشی سفت وسخت نکرده جیران نباید برگرده هرچند خود جیران هم کم مقصر نبود. اینقدر واسشون استرس دارم برای کنکور نداشتم🥲😑

 5. Fereshteh می‌نویسد

  لطفا برای هر قسمت فقط یه تیزر منتشر کنید، مثل قبل از توقیف سریال. تیزر دو تکه اصلا جالب نیست