بهترین فیلم های کمدی و طنز خارجی تا سال ۲۰۲۱

اگر شما هم فکر می‌کنید «خنده بر هر درد بی درمان دواست»، با فیلیمو شات همراه باشید؛ قصد داریم به معرفی بهترین فیلم های کمدی قرن ۲۱ بپردازیم.

اگر شما هم فکر می‌کنید «خنده بر هر درد بی درمان دواست»، داروهای زیر را از دست ندهید.
این روز‌ها مردم دنیا به خندیدن بیشتر احتیاج دارند و خوشبختانه با وجود اتفاقات عجیبوغریبی که در این قرن افتاد، فیلم های کمدی خارجی زیادی تا سال ۲۰۲۱ تهیه و تولید شدند. در عین حال، متأسفانه فیلم‌های همه‌پسند زیادی هستند که در این لیست گنجانده نشده‌اند: فیلم‌هایی مثل داستان اسباب‌بازی ۳ (با عنوان اصلی Toy Story 3) و فیلم باردار (با عنوان اصلی Knocked Up). اما در این لیست‌ فیلم‌هایی هم هستند که شاید آن‌ها را ندیده باشید.


حضور جورج کلونی و جولیا رابرتس در فیلم کمدی رمانتیک بلیتی به بهشت


شاید بعضی از فیلم های این لیست، فیلم سینمایی کمدی خارجی محسوب نشوند یا حتی فکر کنید فیلم‌هایی مثل گمشده در ترجمه (با عنوان اصلی Lost in Translation) یا حتی دلبر آمریکا (با عنوان اصلی Mistress America) فیلم‌های خنده‌داری نیستند. اما بهتر است با دیدی کلی‌‌تر به این فیلم‌ها نگاه کنیم و در لیستمان، فیلم‌هایی با رگه‌های طنز را هم در نظر بگیریم. حتماً تاکنون متوجه شده‌اید که برخی بازیگران و کارگردانان زن و کمپانی ورکینگ تایتل فیلمز (که کمپانی بریتانیایی سازندۀ چندین فیلم از لیست پیش روست) موفق شده‌اند فیلم‌هایی همه‌پسندتر بسازند. با وجود این، منظور ما این نیست که فیلم های طنز خارجی ساختۀ کارگردانان زن بهتر از فیلم‌های کارگردانان مرد است! با فیلیمو شات همراه باشید؛ در ادامه به معرفی بهترین فیلم های سینمایی خنده دار خارجی قرن ۲۱ می‌پردازیم.


کاملترین مرجع برای شناخت انواع ژانر سینمایی


۱- بیمار بزرگ یا The Big Sick محصول ۲۰۱۷

فیلم بیمار بزرگ

کمیل نانجیانی و امیلی وی. گوردن کاندید بهترین فیلم‌نامۀ غیراقتباسی شدند؛ زیرا موفق شدند از یک داستان عاشقانۀ دلخراش، فیلم کمدی متفاوت و دلچسبی بسازند! در اصل، ارتباط عاشقانۀ آن دو با دعوا بر سر تهاجم فرهنگی شکل می‌گیرد؛ با وجود این، رابطه جان سالم به در می‌برد. گوردن و نانجیانی فیلم‌نامه را با هدف کمک به زوجین و برطرف کردن مشکلات آن‌ها نوشتند و بهترین تهیه‌کننده و کارگردان به نام‌های جاد اپتاو و مایکل شوالتر به این طرح شکل دادند. در این فیلم، زویی کازان نقش زن جوانی را بازی می‌کند که عاشق کمدینی پاکستانی-آمریکایی (با بازی کمیل نانجیانی) می‌شود. از قضا این کمدین رانندۀ اوبر است. در ادامۀ فیلم می‌بینیم زویی کازان در بیمارستان بستری می‌شود. نقش پدر و مادر زویی را هالی هانتر و ری رومانو بازی می‌کنند. کمدین در طول دوران بستری زویی سختی‌های زیادی می‌کشد، تمام مسئولیت‌ها را به عهده می‌گیرد و حتی اجازه نمی‌دهد که پدر و مادر او دچار استرس شوند. پدر و مادر زویی بسیار قدردان این لطف و مهربانی می‌شوند.

اطلاعات مربوط به فیلم بیمار بزرگ
فیلم کمدی بیمار بزرگ در فیلیمو

۲- بوک‌ اسمارت یا BookSmart محصول ۲۰۱۹

فیلم بوک‌ اسمارت

فیلمنامه بوک‌اسمارت ترکیبی مدرن از فیلم های خندا دار خارجی خیلی بد (با عنوان اصلی Superbad)، ساقدوش‌ها (با عنوان اصلی Bridesmaids) و کمدی‌های بی‌شمار دیگری است که دربارۀ لحظات خوب و بدِ دوستی‌های عمیق و باکیفیت صحبت می‌کنند. این فیلم اولین تجربۀ کارگردانی اولیویا وایلد است. داستان فیلم نیز دربارۀ دختران باهوش و تجربه‌های بد و البته خنده‌دار دوران دبیرستان آن‌هاست. در حقیقت، تمرکز فیلم بیشتر روی آن دسته از دانش‌‌آموزان درس‌خوانی است که هیچ‌گونه رابطۀ عاشقانه‌ای ندا‌شته‌اند و حال از روزهای آخر مدرسه نهایت استفاده را می‌‌برند. برداشت نویسندۀ فیلم‌نامه، کیتی سیلبرمن، پیچیدگی‌های کلاسیکی را وارد داستان می‌کند. مولی (با بازی بنی فلداستین) و ایمی (با بازی کیتلین دیور) بهترین دوستان یکدیگرند. آن‌ها در تمام سال‌های دبیرستانشان در هیچ‌گونه گرد‌همایی اجتماعی‌ای‌ شرکت نکرده‌اند و فقط با درس خواندن سرشان را گرم کرده‌اند. در اصل، آن دو همۀ امید و انرژی‌شان را برای گرفتن بهترین نمرۀ کلاس مصروف می‌کردند.


شاید برایتان جالب باشد: بهترین فیلم های سینمایی خنده دار ایرانی


در حقیقت، آن‌ها برای هدفی برنامه‌ریزی می‌کردند که از پیش برنامۀ آن ریخته ‌‌شده بود. به‌تدریج متوجه شدند که بقیۀ هم‌کلاسی‌ها هم برنامه‌ها و اهدافی‌ مشابه دارند‌، اما به اندازۀ آن‌ دو سختی نمی‌کشند! حال آن‌ها تلاش می‌کنند فرصت‌های ازدسترفته را جبران کنند و در «مهمانی بزرگ» و «آخرین شب برای انجام‌دادن یک کار باحال» شرکت کنند… و به دنبال آن اتفاقات جالبی می‌افتد.


بوک‌اسمارت و ۹ فیلم محبوب سال ۲۰۱۹ به انتخاب وب‌سایت Rotten Tomatoes


موارد گفته‌شده مشکل بسیاری از دانش‌‌آموزان امروزی است. به همین دلیل، بررسی آن‌ها به محبوبیت فیلم کمک می‌کند: دو دختر خوب که سعی می‌کنند کارهای بد انجام دهند. در همین حین، فلداستین و دیور با هم دوست می‌شوند و فیلم را وارد ژانر دراماتیک و طنز می‌کند. کارگردانی هوشمندانه، تدوین درست و به‌کارگیری قطعات گوناگون موسیقی، در ساخت این فیلم دبیرستانی کلاسیک نقش دارند.

اطلاعات مربوط به فیلم کمدی بوک‌ اسمارت

۳- آسیایی‌های خرپول یا Crazy Rich Asians محصول ۲۰۱۸

فیلم آسیایی‌های خرپول

این فیلم بر اساس رمانی پرفروش به همین نام نوشتۀ کوین کوان ساخته شده است. آسیایی‌های خرپول داستان پروفسوری چینی-آمریکایی به نام ریچل چو (با بازی کنستانس وو) است که به همراه دوست‌پسر پنهانی و پولدارش نیک یانگ (با بازی هنری گلدینگ) به سنگاپور سفر می‌کند. وقتی‌که پای این زوج جوان به سنگاپور می‌رسد، ریچل متوجه می‌شود که نیک و خانواده‌ش بیشازحد پول دار هستند! از طرفی مادر نیک، الینور (با بازی میشل یئو) سخت مخالف ازدواج پسرش با خانواده‌ای از سطح طبقاتی پایین‌تر از خودشان است. کاراکترها علاوه‌‌بر اینکه تابو‌های ژانر کمدی -عاشقانه را جسورانه شکستند و تجملات و زرق‌و‌برق یک زندگی اشرافی را به نمایش گذاشتند، برای به‌تصویر‌کشیدن روحیۀ حساس نقش‌هایشان زحمت زیادی کشیدند، حتی شخصیت‌های منفی داستان هم از این قاعده مستثنی نبودند. شاید این فیلم، در نگاه اول، فیلمی سینمایی خنده دار به حساب نیاید و درون‌مایه‌های طنز آن را به‌سادگی نتوان درک کرد، اما فیلم جان ام.چو فیلمی بی‌کیفیت نیست و بینندگان زیادی را به خنده واداشته است.
ماجراجویی‌های این خانوادۀ نوکیسه طنز فیلم را دوبرابر می‌کند. نقش پدر خانواده را کن جیونگ بازی می‌کند. آکوافینا نقش دوست قدیمی ریچل و دختر خانواده را بازی می‌کند و با دوست‌دخترهای نیک برخورد خوبی ندارد. در واقع، نحوۀ برخورد او با آن‌هاست که مخاطب را به خنده‌ می‌اندازد.

اطلاعات مربوط به فیلم آسیایی‌های خرپول

جان ام. چو، کارگردان «آسیایی‌های خرپول»، لایواکشن «لیلو و استیچ» را کارگردانی می‌کند


۴- سفر دختران یا Girls Trip محصول ۲۰۱۷

مالکوم دی. ‌لی، کارگردان پول‌ساز، به همراه افراد قدرتمند دنیای سینما، مثل کویین لطیفه و جیدا پینکت اسمیت در ساخت این فیلم نقشی به‌سزا داشته‌اند؛ اما محبوبیت این فیلم فقط به دلیل حضور آن‌ها نیست. در واقع به‌سادگی نمی‌توان از نقش‌آفرینی بازیگران تازه‌کار در این فیلم گذشت. در این فیلم، تیفانی هدیش بهترین بازی کمدی را، هم از لحاظ گفتاری و هم از لحاظ فیزیکی، به نمایش گذاشت و علاوه‌بر این، اجرای او بسیاری از بینندگان را شگفت‌زده کرد. کاریزماتیک‌بودن، جذابیت و شیوۀ بازیگری هدیش فیلم را شاد و تماشای آن ‌را لذت‌بخش می‌کند. هیچ‌کس مثل هدیش نمی‌تواند با اعتمادبه‌نفس بالا در کنار بازیگران مشهور بازی کند یا دیالوگ‌های تک‌خطی را تا این اندازه شاهکار‌ و فوق‌العاده بیان کند.

این فیلم سراسر خنده است و البته باید گفت هیچ‌یک از رویدادهای دراماتیک بی‌دلیل اتفاق نمی‌افتند. ‌داستان از این قرار است که بازیگران اصلی زن برای حضور در جشنوارۀ اسنس به نیوارلئان سفر می‌کنند؛ اما اتفاقات رخ‌داده در طول مراسم سبب می‌شود این چهار دختر با ستارگانی که حضور کوتاهی در فیلم دارند، بحث و مجادله کنند. درخشش شان کامز (معروف به دیدی) و بازی در نقش مقابل هدیش به فروش فیلم کمک فراوانی ‌کرده است. در این ماجراجویی، برای دختران اتفاقات تلخ اما خنده‌داری می‌‌افتد. ‌با وجود این، متأسفانه پایان خوش فیلم و برملا‌شدن حقیقت نمی‌تواند نقاط ضعف آن‌ را جبران کند و در انتها فقط دلیل سفر لی و دختران مشخص می‌شود.

اطلاعات مربوط به فیلم سفر دختران

فیلم جدید «وزن غیرقابل تحمل استعدادهای عظیم»؛ همکاری تیفانی هدیش و نیکولاس کیج


۵- لیدی برد یا Lady Bird محصول۲۰۱۷

فیلم لیدی برد

شیوۀ منحصربه‌فرد گرتا گرویگ در کارگردانی ا‌ست که وی را کاندید جایزۀ اسکار برای عنوان بهترین کارگردانی می‌کند. از سوی دیگر، بازی در نقش کریستین مک‌فرسون در فیلم لیدی برد برای بازیگر ایرلندی سیرشا رونان این فرصت را فراهم کرد تا برای بار سوم نامزد جایزۀ اسکار شود. در این فیلم، او نقش دختری را بازی می‌کند که به رشتۀ هنر علاقه‌مند است و قصد دارد از مدرسۀ کاتولیکی ساکرامنتو انصراف دهد و در رشتۀ مورد علاقه‌اش تحصیل کند. مک‌فرسون به دنبال کالجی مناسب برای دنبال کردن رؤیاهایش می‌گردد. در این حین، مادرش (با بازی لاری میت ‌کالف) چنان او را آشفته و عصبانی می‌کند که باعث می‌شود وی خودش را از ماشین در حال حرکت به بیرون پرت کند! تریسی لتس نقش پدر خانواده را بازی می‌کند؛ پدری که افسرده، اما دوست‌داشتنی است. در عین حال، دخترک با لوکاس هجز و تیموتی شالامی رابطه‌ای پیچیده و عاشقانه را تجربه می‌کند.
از سوی دیگر، رابطۀ این مادر و دختر، خنده‌دارترین رابطۀ مادر-دختری در میان فیلم های کمدی بعد از فیلم شرایط مهرورزی (با عنوان اصلی Terms of Endearment) است. با وجود این، صحنه‌های خنده‌داری که از مشاجره‌های آن‌ها می‌بینیم عمق رابطه‌شان را زیر سؤال نمی‌برد. شوخ‌طبعی گرویگ طنز بی‌نظیری را به فیلم اضافه می‌کند؛ سکانس آخر فیلم یا سکانس به‌یاد‌ماندنی بیرون‌پریدن از ماشین،‌ در عین کمدی‌بودن، هیجان‌انگیز هم است.

اطلاعات مربوط به فیلم لیدی برد

نقد و بررسی فیلم «زنان کوچک» با بازی درخشان سیرشا رونان


۶- ثور: رگناروک یا Thor: Ragnarok محصول ۲۰۱۷

 ثور: رگناروک یکی از فیلم های سال‌های اخیر

ثور ثابت می‌کند که ابرقهرمانان چالش‌برانگیز مسیر درستی را در دیزنی و مارول استودیوز در پیش‌گرفته‌اند. کنت برانا موفق شد در چندین فیلم اقتباسی بر اساس نمایش‌نامه‌های شکسپیر بازی کند و حتی چندتایی از آن‌ها را کارگردانی کند. درست پس از این این اتفاقات بود که آلن تیلور، در سال ۲۰۱۳، با فیلم‌های دنباله‌دار دنیای سیاه (با عنوان اصلی The Dark World)، ازقهرمانان کتاب کُمیکش پرده‌برداری کرد. خوشبختانه تایکا وایتیتی برای کارگردانی این فیلم انتخاب شد و این تصمیم باعث شد یکی از بهترین فیلم‌های مارول ساخته شود.

 طنز زیرکانه‌ای که در تمام فیلم‌های وایتیتی دیده می‌شود مخاطب را غافل‌گیر می‌کند. نقشی که همسورث در این قسمت بازی می‌کند از نقشی که در فیلم ثور: دنیای تاریک (با عنوان اصلی Thor: The Dark World) بازی ‌کرد، آسان‌تر است و پیچیدگی خاصی ندارد. رگنراک، ثور را به آزگارد باز‌می‌گرداند و او را در سیارۀ ساکار زندانی می‌کند. اما وایتیتی داستانی را که در ثور اصلی اتفاق افتاد، تکرار نمی‌کند. در حقیقت، کارگردان و نویسنده تصمیمی هوشمندانه می‌گیرند و همسورث (ثور) را در مقابل مارک رافلو (هالک/بروس بنر) قرار می‌دهند تا مثل کتاب‌های کمیک رفاقتی کمدی بسازند. آن‌ها تسا تامپسون را در نقش والکیری قرار می‌دهند و بدین ترتیب، با قراردادن این ابرقهرمانان در برابر هم، یک کمدی هیجان‌انگیز شکل می‌گیرد.

جزییات فیلم ثور: رگناروک
ثور: رگناروک در فیلیمو

۷- مرگ استالین یا The Death of Stalin محصول ۲۰۱۷

فیلم مرگ استالین

آرماندو یانوچی اولین فیلمش را بر اساس برداشتی از فیلم‌های معاون رئیس‌جمهور (با عنوان اصلی Veep) و در چرخه (با عنوان اصلی In The Loop) ساخته است که در آن، نگاهی منتقدانه و در عین حال طنازانه به اتحادیۀ جماهیر شوروی دارد. مرگ استالین در زمره فیلم های کمدی قوی قرار می‌گیرد. در حقیقت، این فیلم کمدی با اقتباس از سناریوی رمانی مصور، نوشته فِیبیِن نِری و تییِری رابین ساخته‌ شده‌ است. اتفاقات این فیلم در سال‌های پُرآشوب ۱۹۵۳ رخ‌ می‌دهد که با شکست جمهوری و سقوط ناگهانی‌اش، حس قدرت‌طلبی مخربی بین سیاست‌مداران کینه‌توز جریان پیدا می‌کند؛ به‌گونه‌ای که دولت و ناعدالتی‌ها، دیگر برایشان اهمیتی ندارد. سرپرست بازیگران استیو بوشمی به بازیگران کمک کرد تا بازی حرفه‌ای ارائه دهند و از سوی دیگر، دیالوگ‌ها را بدون هیچ‌گونه لهجۀ خاصی بیان کنند. بازیگران نیز از این فرصت استفاده ‌کردند و با بحث سیاسی که با یانوچی داشتند، مخالفتشان را با عقاید او نشان دادند.

با وجود این، یانوچی هرگز شخصیتی شرور را در جایگاه قهرمان اصلی نشان نمی‌دهد. هرچه باشد، پایان دلسرد‌کننده این فیلم یادآور آن است که عقاید رهبران دیوانه از زندگی واقعی مردم مهم‌تر است. با این حال، در فیلم جزئیات فراوانی به چشم می‌خورد. مرگ استالین بیش از هر چیز وجه اشتراک زیادی با برادران مکث دارد.

جزییات فیلم مرگ استالین
فیلم کمدی مرگ استالین در فیلیمو

۸- چاقوکشی یا Knives Out محصول ۲۰۱۹

فیلم چاقوکشی

حقه‌بازی‌های فیلم چاقوکشی (Knives Out) داستانی کمدی و پلیسی می‌سازد . گاهی‌ اوقات پُرستاره ‌بودن یک فیلم کمدی دلیل قانع‌کننده‌ای برای تماشای آن نیست. به همین دلیل، بعضی‌ از فیلم‌ها برای نمایش روی پرده‌های سینما و فروش بهتر باید از چهارچوب خود خارج شوند، درست مثل فیلم پرمخاطب چاقوکشی. این فیلم به کارگردانی ریان جانسون یکی از خنده دارترین فیلم‌های کمدی با مضمون پلیسی و معمایی است که تاکنون ساخته شده است. فیلم با بازی دنیل کریگ (در نقش بنویت بلانکت) ‌آغاز می‌شود، کارآگاهی اهل جنوب که برای پیداکردن قاتل، همه چیز را بررسی می‌کند.


نقد و بررسی فیلم چاقوکشی | ادای احترام ریان جانسون به آگاتا کریستی


جانسون به همۀ بازیگران فرصت درخشیدن داده ‌است؛ حتی اگر دیالوگ آن‌ها فقط یک مونولوگ کوتاه باشد. کریس ایوانز ستارۀ فیلم کاپیتان آمریکا (با عنوان اصلی Captain America) نقش شخصیت منفی و نوه رمان‌نویس مقتول، هارلن ترومبی، را بازی می‌کند و تونی کولت نقش اینفلوئنسری در فضای مجازی را ایفا می‌کند. مایکل شنون نیز در فیلم حضور دارد و با واکنش‌هایی که در هر صحنه از خود نشان می‌دهد، این اثر را برای مخاطب جالب‌تر و خنده‌دارتر می‌کند؛ اما عجیب‌ترین قسمت این فیلم، توجه بیش‌از‌حد هارلن ترومبی به پرستارش مارتا (با بازی آنا د آرماس) است. او تنها کاراکتری است که متوجه می‌شود ثروتمندان آمریکایی ارثیه و پول را حق مسلم خود می‌دانند و این مسئله به نظرش مسخره می‌آید. تلاش‌های مارتا برای رفع اتهام از این خانواده، کمدی‌ترین بخش فیلم است.

جزییات فیلم چاقوکشی
فیلم چاقوکشی در فیلیمو

لیست بهترین فیلم های ژانر معمایی


۹- روزی روزگاری در هالیوود یا Once Upon a Time in Hollywood محصول ۲۰۱۹

برد پیت و لئوناردو دی کاپریو در فیلم کمدی روزی روزگاری در هالیوود

مرثیۀ کمدی ۹۰ میلیون دلاری کوئنتین تارانتینو برای هالیوودی ازدست ‌رفته اصلا مسئلۀ خنده‌داری نیست؛ این فیلم، داستان زندگی ستارۀ فیلم‌های وسترن، ریک دالتون (با بازی لئوناردو دی‌کاپریو) و بدل و رانندۀ وفادار او، کلیف بوث (با بازی برد پیت) را در سال ۱۹۶۹ روایت می‌کند. این در حالی است که دالتون با گذر زمان محبوبیتش را از دست داده است و اکنون در سیلو درایو زندگی می‌کند.
شخصیت مقابل، بازیگری زیبا و محبوب به نام شارون تیت (با بازی مارگو رابی) است که با همسرش، رومن پولانسکی کارگردان زبردست، در همسایگی او زندگی می‌کنند. نقش پولانسکی را رافاو زاویِروخا ایفا می‌کند. این زن و شوهر در حال فیلم‌برداری موج پادفرهنگ آن سال‌ها در هالیوود هستند. دالتون به دلیل مصرف بیش‌ازحد الکل، متن فیلم‌نامه را فراموش می‌کند. پیت برای بازی در نقش بوث (بوث قهرمان جنگ بوده ‌است) برندۀ جایزۀ اسکار برای بهترین بازیگر نقش مکمل شد. او از رئیسش باهوش‌تر و خطرناک‌تر است و برای حفظ موقعیتش، در برابر بروس لی (با بازی مایک مو) و طرفدران خطرناک چارلز منسن قرار می‌گیرد. فیلم‌های کمدی تارانتینو طرفداران زیادی ندارند؛ اما این فیلم نشان داد که او برای خنداندن مخاطب هر روشی را امتحان می‌کند تا بالاخره راهی پیدا کند.

هر آنچه که باید درباره روزی روزگاری در هالیوود بدانید

جزییاتی درباره فیلم روزی روزگاری در هالیوود
فیلم روزی روزگاری در هالیوود در فیلیمو

۱۰- انگل یا Parasite محصول ۲۰۱۹

نمایی از فیلم پاراسایت

دریافت جایزۀ نخل طلا برای به کار بردن سبک هیچکاکی در فیلم‌هایی مثل اوکجا (با عنوان اصلی okja) و برف‌شکن (با عنوان اصلی Snowpiercer) راه را برای بونگ جون هو (کارگردان فیلم انگل) هموار کرد تا سرانجام جایزۀ اسکار بهترین فیلم را از آن خود کند. این فیلم در ژانر کمدی سیاه است و داستان آن درباره خانواده‌ای حقه‌باز است که با کلک وارد زندگی خانواده‌ای پول‌دار می‌شوند. این فیلم در زمره فیلم های کمدی بسیار جذاب قرار می‌گیرد. این دو خانواده فاصله طبقاتی چشمگیری دارند و این مسئله برای آن‌ها هیجان زیادی به همراه دارد. فیلم انگل در شناساندن هویتمان در هر جامعه‌ای و در هر جای دنیا ماهرانه عمل می‌کند.

این فیلم نیز مانند سایر فیلم‌ها شخصیت‌های منفور زیادی دارد. با این وجود، بیننده خواهان موفقیت آن‌هاست؛ چون این افراد او را به خنده می‌اندازند! حتی صحنه آخر، با وجود خطرناک بودن اتفاقات و هیجانی‌شدن فضا، باز مخاطب را به خنده‌ می‌اندازد. همچنین جملات آخر هر صحنه شوک بزرگی به بیننده وارد می‌کند. ترکیب کمدی، هیجان و نقد اجتماعی، بینندگان سراسر دنیا را شگفت زده می‌کند. این فیلم در سراسر دنیا ۲۰۱ میلیون دلار و در داخل کشور ۵۳ میلیون دلار فروش کرد. فیلم انگل به دیگر کارگردانان امید می‌دهد که با هر شرایطی سعی کنند تا مردم جامعه را سرگرم کنند.

جزییات فیلم پاراسایت
فیلم پاراسایت در فیلیمو

۱۱- جونو یا Juno محصول ۲۰۰۷

الن پیج، جیسون بیتمن و جنیفر گارنر در نمایی از فیلم جونو

دیابلو کودی، نویسندۀ جونو (Juno) و جیسون رایتمن، کارگردان این اثر، با هم‌فکری یکدیگر توانستند مکالماتی را که در خانواده‌ای مدرن در جریان است، به بهترین نحو ممکن به تصویر بکشند. داستان دربارۀ دختری نوجوان و باهوش (با بازی الن پیج) است که ناخواسته حامله می‌شود و تصمیم می‌گیرد فرزندش را به دنیا بیاورد و سرپرستی‌اش را به زوجی پولدار (با بازی جنیفر گارنر و جیسون بیتمن) بسپارد. شاید جونو مانند بسیاری از فیلم های کمدی به نظر برسد، اما باید منتظر لحظه‌های احساسی و گریه‌دار هم باشید. این فیلم برگ برنده‌ای برای همۀ بازیگران و حتی عوامل پشت‌صحنه بود و باعث به شهرت رسیدن آن‌ها شد. کودی برندۀ بهترین فیلم‌نامۀ غیراقتباسی در اسکار شد؛ فیلم‌نامه‌ای که ۲۳۱ میلیون دلار در کل جهان فروش داشت.
البته این اثر یک نقطه‌ضعف بسیار مهم داشت و آن اینکه افراد بسیار زیادی از این ابتکار خلاقانه کپی‌برداری کردند!

جزییات فیلم جونو

۱۲- شان می‌میرد یا Shaun of the Dead محصول ۲۰۰۴

سایمون پگ در نمایی از فیلم کمدی شان می‌میرد

شان می‌میرد سازندگان اصلی این فیلم کمدی-اکشن انتقادگرایانه، سه رفیق و رقیب به نام‌های سایمون پگ، نیک فراست و ادگار رایت بودند. ادگار رایت کسی بود که ایده فیلم‌نامه را با پگ مطرح کرد. او خود نقش بیکاری افسرده را بازی می‌کند که رفته ‌رفته متوجه می‌شود از آنچه فکرش را می‌کند شجاع‌تر است و مهارت عجیبی در کشتن مردگان متحرک دارد. آشناشدن او با دختری انگلیسی باعث می‌شود که فیلم علاوه بر تم طنز و کمدی، تمی عاشقانه نیز داشته باشد.

تماشای فیلم کمدی ترسناک شان می میرد

۱۳- مدرسه قدیمی یا Old School محصول ۲۰۰۳

ویل فرل در نمایی از فیلم کمدی مدرسه قدیمی

مدرسه قدیمی فیلمی است که گروهی از بازیگران خبره کمدی در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. ویل فرل پیش‌تر نیز در فیلم جن (Elf) بازی کرده بود. اما با بازی در فیلم کمدی مدرسه قدیمی بود که توانست به ستاره‌ای واقعی تبدیل شود. فرل در این فیلم یادآور می‌شود که هیچ‌‌گاه برای شروع دوستی دیر نیست. او و لوک ویلسون و وینس وان بهترین دوستی ممکن را شکل می‌دهند. هیچ‌یک از فیلم‌هایی که در آن‌ سال‌ها ساخته شدند از نظر طنزپردازی به پای این فیلم کمدی نمی‌رسند.

تماشای فیلم کمدی جن (Elf) با بازی ویل فرل

۱۴- ای برادر کجایی؟ یا ?O Brother, Where Art Thou محصول ۲۰۰۰

جرج کلونی در نمایی از فیلم ای برادر کجایی؟

این فیلم طنز، پر از قطعات موسیقی‌ای است که هیچ‌گاه از ذهنتان پاک نمی‌شوند. این فیلم کمدی را برادران کوئن در سال‌های ۱۹۳۰ و با برداشتی آزاد از کتاب اودیسه هومر ساخته‌اند. داستان درباره گروهی از زندانیان کودن است که با کمک و رهبری اورت مک‌گیل (با بازی جرج کلونی) از زندان فرار کرده‌اند. مک‌گیل کسی است که می‌خواهد خودش را تسلیم کند و به خانه و نزد همسرش برگردد. نقش همسر او را هالی هانتر بازی می‌کند که ستاره فیلم بزرگ ‌گردن آریزونا (Raising Arizona) بوده است. موسیقی این فیلم یکی از پرفروش‌ترین آهنگ‌های تی به ون برنت است و توانست جایزه گرمی را برای بهترین آلبوم از آن خود کند؛ همچنین راجر دیکینز، فیلم‌بردار فیلم، برای پیشگام بودن در استفاده از صنعت دیجیتال در این حرفه و صنعت نورپردازی، کاندید جایزه اسکار شد. اما مثل همیشه همکاری کلونی، هانتر، تیم به لیک نلسون، جان تورتورو و جان گودمن بود که باعث خنداندن افراد بی‌شماری شد و فراموش نکنیم که هدف اصلی چیزی جز این نبوده است.

۶ فیلم برتر برادران کوئن در کالکشن فیلیمو شات | بازی با تقدیر و عقوبت

فیلم ای برادر کجایی

۱۵- بهترین نمایش یا Best in Show محصول ۲۰۰۰

نمایی از فیلم کمدی بهترین نمایش

گزارش کریستوفر گست از پارس سگ‌های دیوانه بهترین شبه مستندی است که تاکنون ساخته شده است. او شبه مستند کمدی مسکت (Mascots) را فقط به این دلیل ساخت که به بینندگان یادآوری کند بهترین نمایش منحصربه‌فرد و درجه‌یک است. مرز باریکی بین خندیدن با کاراکترها و خندیدن به کاراکترها وجود دارد. چون گست عاشق تیم خود و کار با آن‌هاست، حتی اگر به آن‌ها بخندد! با وجود تمام این حرف‌ها، ما از حمایت کردن سگ‌ها دست برنمی‌داریم و با وجود گذشت سال‌ها، همچنان به تماشای این فیلم کمدی می‌نشینیم.

۱۶- درباره یک پسر یا About a Boy محصول ۲۰۰۲

درباره یک پسر

البته که فیلم هیو گرانت را از قلم ننداخته‌ و فراموش نکرده‌ایم. ستاره فیلم‌های کمدی و عاشقانه در سال‌های اخیر کم‌کار شده است و کمتر در فیلمی دیده می‌شود. به همین دلیل، حضورش در هر فیلمی توجهات زیادی را به خود جلب می‌کند. خودشیفتگی و جذابیت‌های ذاتی او جذابیت فیلم درباره یک پسر را دوچندان ‌می‌کند. در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی، اقتباس از رمان‌های نیک هورن‌بای نوعی ژانر محسوب می‌شد. همان‌طور که گفته می‌شود کار تیمی نتیجه بهتری از کار فردی دارد، بنابراین می‌توان گفت همکاری نیکلاس هولت در کنار تونی کولت و ریچل وایس نتیجه بی‌نظیری به همراه داشته ‌است.

۱۷- بورات یا Borat محصول ۲۰۰۶

ساشا بارون کوهن در نمایی از فیلم کمدی بورات

ساشا بارون کوهن در فیلم برونو (با عنوان اصلی Brüno‎) و فیلم دیکتاتور (با عنوان اصلی The Dictator) حرف‌های زیادی برای گفتن داشت؛ اما هیچ‌کدام از آن‌ها به پای فیلم بورات نمی‌رسند. ساشا بارون کوهن در این فیلم کمدی در نقش یک گزارشگر به ایالات‌متحده سفر می‌کند تا شرح زندگی واقعی مردم آمریکا را ثبت کند. آزمایش‌هایی که او روی مردم آمریکا انجام می‌داد، به همان اندازه که مردم را عصبانی می‌کرد برایشان جالب هم بود. البته او سعی می‌کرد کسی را نرنجاند و دل همه را به ‌دست آورد. (اما این تست‌ها و آزمایشات روی مردم، پاملا اندرسون را کمی گیج کرده ‌بود.) به‌علاوه این فیلم باعث افزایش توریست در کشور قزاقستان شد.

۱۸- مخمصه یا The Heat محصول ۲۰۱۳

ساندرا بولاک و ملیسا مک کارتی در فیلم کمدی مخمصه

داستان دوستی‌ جدانشدنی ساندرا بولاک و ملیسا مک کارتی در نقش پلیس‌های ناسازگار در این فیلم کمدی، پاول فیگ را به موفقیت ۲۳۰ میلیون‌دلاری رساند. او فیلم ساقدوش ها (با عنوان اصلی Bridesmaids) را نیز کارگردانی کرده ‌است. داستان فیلم از این قرار است که بولاک، نماینده جاه‌طلب، جدی و خوش‌هیکل اف.بی.آی مجبور می‌شود با مک کارتی، پلیس شلخته، چاق، بی‌ادب و لجباز بوستون همکاری کند تا با کمک همدیگر یک باند قاچاق مواد مخدر را دستگیر کنند. پاول از فیلم‌های دیگر الهام گرفت و این دو بازیگر را با شخصیت‌هایی متضاد روبه‌روی هم قرار داد. در حقیقت، پارادوکس بین این دو بازیگر و کل‌کل آن‌ها با هم مخاطب را به خنده وامی‌دارد.

۱۹- کودک آشکار یا Obvoius Child محصول ۲۰۱۴

مهارت گیلیان روبسپیر در نویسندگی و کارگردانی منجر به شکوفاشدن استعداد جنی سلیت کمدین شد و هردوی آن‌ها را به موفقیت رساند. جنی سلیت وجه دیگری از خودش را در این فیلم کمدی به تصویر می‌کشد. او توانست شک و دودلی‌های کاراکتر خود را بپذیرد و همین حس را هم به بیننده منتقل کند. قصه از آنجا شروع می‌شود که جنی باردار می‌شود و به فکر سقط جنین می‌افتد. پس از شکستن تابو‌های بسیار، سلیت و روبسپیر به هدف خود رسیدند که همانا ساخت فیلمی واقعی، رومانتیک، امیدوارانه و البته خنده‌دار بود.

۲۰- همسایه‌ها یا Neighbors محصول ۲۰۱۴

روگن و رز بیرن در نمایی از فیلم کمدی همسایه‌ها

ست روگن هم مثل استادش، جاد اپتاو، توانایی انجام‌دادن چندین کار را با هم دارد. او در سریال فریکس اند گیکس (Freak and Geeks) و فیلم‌های باردار، خیلی بد (Superbad) و پاین‌اپل اکسپرس (Pineapple Express) هم‌زمان مسئولیت انجام‌دادن چندین کار، از جمله نویسندگی، تهیه‌کنندگی، کارگردانی و حتی بازیگری را بر عهده داشت. او و همکارش، اوان گلدبرگ تهیه‌کنندگی فیلم فراموش‌کردن سارا مارشال (Forgetting Sarah Marshall) را بر عهده داشتند که نیکلاس استولر آن را کارگردانی کرد. فیلم کمدی همسایه‌ها، کمدی خوش‌ساخت و بسیار خنده‌داری است. روگن و ستاره فیلم ساقدوش‌ها، رز بیرن، نقش پدر و مادر جوان بچه‌ای دوست‌داشتنی را بازی می‌کنند. آن ‌دو شخصیت‌هایی بانمک و بامزه‌ دارند. نقش مالک خانه بغلی آن‌ها را زک افران بازی می‌کند، در خانه پررفت‌وآمد‌ آن‌ها هر شب مهمانی برپاست و همین مسئله آغازی برای جنگ بین این دو همسایه است.

۲۱- در بروژ یا In Bruges محصول ۲۰۰۸

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن In-Bruges01.jpg است

کارگردان ایرلندی استعداد‌های هم‌وطن خود کالین فارل را کشف کرد. نمایش‌نامه‌نویس و کارگردان، مارتین مک‌دونا، اولین کارگردانی خود را با این فیلم کمدی سیاه شروع کرد. (و نامزد دریافت اسکار برای بهترین نمایش‌نامه شد.) او ایفای بهترین نقش کمدی را به دست فارل سپرد، فارل نقش قاتلی افسرده را بازی می‌کند. ری (با بازی فارل) وقتی‌که پارتنرش کن (با بازی برندن گلیسون) را در بلژیک، ملاقات می‌کند از یک گنگستر به مردی مهربان و دوست‌داشتنی تبدیل می‌شود. او قصد دارد از تبهکاری دست بکشد، اما این تصمیم باعث ایجاد ترس و وحشت در او می‌شود.

۲۲- دفترچه امیدبخش یا Sliver Linings Playbook محصول ۲۰۱۲

جنیفر لارنس در نمایی از فیلم کمدی دفترچه امیدبخش

بازیگری که به غرایز زنانه‌اش اعتماد می‌کند، در نقش خود فرو می‌رود و به بهترین شکل ممکن بازی می‌کند: جنیفر لارنس با بازی در فیلم زمستان استخوان سوز (Winter’s Bone) به شهرت رسید و با ایفای نقش کتنیس اوردین در فیلم بازی‌های گرسنگی (The Hunger Games) نامزد دریافت جایزه اسکار شد. این بازیگر موفق با بازی در فیلم رمانتیک دفترچه امیدبخش ساخته دیوید او.راسل توانست جایزه اسکار را از آن خود کند. در این فیلم کمدی، او و بردلی کوپر نقش دو فرد جذاب را بازی می‌کنند که ازلحاظ احساسی و عاطفی آسیب‌دیده‌اند. اما در کنار هم آنچه را ازدست‌داده‌اند، پیدا می‌کنند و به آرامش می‌رسند. بودن آن‌ها با یکدیگر حالشان را بهتر می‌کند و حال خوب آن‌ها باعث خوشحالی خانواده‌هایشان می‌شود.

۲۲- دلبر آمریکا یا Mistress America محصول ۲۰۱۵

نمایی از فیلم کمدی دلبر آمریکا

هرچند فیلم فرانسیس‌ها (Frances Ha) با استقبال بی‌نظیری روبه‌رو شد، اما فیلم دلبر آمریکا بهترین فیلم کمدی نوآ بامباک تا به امروز بوده است. حتی می‌توان گفت این فیلم از فیلم ماهی مرکب و نهنگ (The Squid and the Whale) هم بهتر بوده است. فیلم‌های زیادی درباره زندگی دانشجویان ساخته‌شده است، اما تعداد کمی از آن‌ها توانسته‌اند تصویر درستی از این دوران ارائه کنند. در این فیلم، دوستی خواهرانه اما توأم با رقابتی بین لولا کریک و گرتا گرویگ شکل می‌گیرد.‌ (آن‌ها در نوشتن فیلم‌نامه با بامباک همکاری کردند.) گرویگ زیبا و افاده‌ای است و این دو ویژگی نشان‌دهنده شخصیت متناقض این نقش است. دوستانش می‌خواهند به او نزدیک شوند و در همان حال می‌خواهند از دست او فرار می‌کنند! باوجود این، به حرف دلشان گوش می‌کنند و فرصتی دوباره به او می‌دهند.

۲۳- نیمه‌شب در پاریس یا Midnight in Paris محصول ۲۰۱۱

اوون ویلسون در نمایی از فیلم کمدی نیمه شب در پاریس

در سال‌های اخیر، فیلم‌های وودی آلن آن‌طور که بایدوشاید دیده نشدند. اما این کمبود با فیلم‌هایی مثل یاسمن پژمرده (Blue Jasmine) یا فیلم تقدیم به رم با عشق (To Rome with Love) جبران شده ‌است. می‌توان گفت هیچ‌یک از فیلم‌های عاشقانه آلن تا این اندازه تأثیرگذار نبوده ‌است. این فیلم از تأثیر مثبت و منفی گذشته‌ای حرف می‌زند که نمی‌توان وجودش را در زندگی منکر شد. اوون ویلسون با بازی حرفه‌ای‌‌اش در فیلم‌های وس اندرسن ثابت می‌کند که او هم می‌تواند مثل سال‌های طلایی آلن بدرخشد. ظهر شانگ‌های (Shanghai Noon) یکی از بهترین فیلم‌های اوست.

۲۴- بخوان و بسوزان یا Burn After Reading محصول ۲۰۰۸

جورج کلونی در نمایی از فیلم کمدی بخوان و بسوزان

حتی بازیگرانی مثل برد پیت، فرانسیس مک‌دورمند، ریچارد جنکینز، تیلدا سوینتن، جان مالکوویچ و جرج کلونی ممکن است در انتخاب یک فیلم آگاهانه عمل نکنند و اشتباه کنند. درست مثل این فیلم کمدی که برادران کوئن با همکاری ورکینگ‌ تایتل ساخته‌اند و موضوع آن درباره قضاوت‌‌های اشتباه مردم است. این قضاوت‌‌ها منجر به سوءتفاهم‌های زیادی می‌شود و حتی ممکن است ارزش همه‌چیز را از بین ببرد. این فیلم تکان‌دهنده، غافل‌گیر کننده و البته خنده‌دار است.

تماشای فیلم کمدی بخوان و بسوزان

۲۵- حرف بسه یا Enough Said محصول ۲۰۱۳

نویسنده و کارگردان فیلم‌های کمدی، نیکول هولوفسنر، فیلم را با صحنه یک مهمانی در لس‌آنجلس آغاز می‌کند. اوا (با بازی جولیا لوئی درایفوس) ماساژوری مطلقه است و برای شروع رابطه‌ای جدید به دنبال یک مرد می‌گردد. او با آلبرت (با بازی جیمز گاندولفینی) که ازقضا او هم طلاق گرفته، آشنا می‌شود و آن دو رابطه‌شان را آغاز می‌کنند. اوا دوست و مشتری‌ای به نام ماریان (با بازی کاترین کینر) دارد. آن‌ها دخترانی دارند که قرار است به کالج بروند، اما قضیه وقتی پیچیده می‌شود که معلوم می‌شود ماریان همسر سابق آلبرت است.


نقد و بررسی فیلم «سراشیبی»؛ فیلمی با نقش‌آفرینی جولیا درایفوس


۲۶- خیلی بد یا Super Bad محصول ۲۰۰۷

نمایی از فیلم کمدی خیلی بد

شاید مایکل سرا پسر باهوشی نباشد، اما بازی طنازانه او در گروه سنی نوجوانان و بازی‌کردن نقش یک نوجوان و حتی حضورش توانسته فیلم های زیادی را به موفق‌ترین کمدی ها تبدیل کند. باید گفت موفقیت این فیلم فقط به دلیل تلاش هم‌کلاسی‌ها برای ساخت هویت جعلی مک‌لاوین (فاگل) (با بازی کریستوفر مینتس-پلس) اتفاق نیفتاده ‌است؛ بلکه سرا و جونا هیل رابطه بسیار صمیمی و خوبی داشتند. در حقیقت، آن‌ها توانستند طرز برخورد و نحوه صحبت‌کردن نوجوانان آن دوران را به‌بهترین نحو ممکن به تصویر بکشند.


۱۰ فیلم با حاشیه‌های پررنگ‌تر از متن

بازیگران برادوی و ستاره‌های فیلم Dance Mom


۲۷- هتل بزرگ بوداپست یا The Grand Budapest Hotel محصول ۲۰۱۴

ریف فاینز در نمایی از فیلم کمدی هتل بزرگ بوداپست

از صحنه‌های آغازین این فیلم می‌توان حدس زد که کارگردان، وس اندرسن، این پروژه را در شهر خود فیلم‌برداری کرده ‌است؛ لوکیشنی که بسیار سرسبز، زیبا و رنگارنگ اما غیرواقعی است. این فیلم‌ساز حتی از نمایش‌دادن قطارهای کابلی در شهر کارلووی واری هم دریغ نکرده‌ است. این فیلم داستانی بسیار سرگرم‌کننده دارد و بازیگران آن ‌را گروهی از کمدین‌های طناز و کاربلد تشکیل داده‌اند. مونسیور گوستاو (با بازی ریف فاینز) نقش دربان این هتل افسانه‌ای را بازی می‌کند و در هر گوشه‌و‌کناری از فیلم حضور دارد. این فیلم به چند بازه زمانی سفر می‌کند و تغییرات بین دو جنگ جهانی را روایت می‌کند. تماشای این فیلم فقط و فقط به دلیل حضور بازیگران موردعلاقه اندرسن مثل تیلدا سوینتن، ادوارد نورتون، اوون ویلسون،آدرین برودی، جیسون شوارتزمن و هاروی کایتل سرگرم‌کننده شده ‌است. این بازیگران دقیقاً همان چیزی را به نمایش می‌گذارند که اندرسن به دنبال آن است.

این تصویر یک مشخصه آلت خالی دارد؛ نام فایل آن Banner.-the-grand-budapest-hotel.jpg است

۲۸- گمشده در ترجمه یا Lost in Translation محصول ۲۰۰۳

اسکارلت جوهانسون و بیل مری در نمایی از فیلم کمدی گمشده در ترجمه

تایم استراحت خود را به این فیلم اختصاص دهید. بیل مری سال‌های زیادی است که شخصیتی ثابت را با اعمال تغییرات جزئی بر آن بازی می‌کند. اما همکاری او فقط با سوفیا کوپولا جذاب است که بهترین فیلم را تولید می‌کند. البته اگر فیلم‌هایی مثل روز گراندهاگ (با عنوان اصلی Groundhog Day) و راشمور (با عنوان اصلی Rushmore) را در نظر نگیریم. اسکارلت جوهانسون هم چیزی از احساساتی و دمدمی‌مزاج بودنش کم نشده ‌است و دوستی آن‌ها به‌ حدی جلو می‌رود که ذهن مخاطب درگیر این سؤال می‌شود که آیا آن‌ها به هم می‌رسند یا نه؟

۲۹- مدرسه راک یا School of Rock محصول ۲۰۰۳

تا به حال‌ هیچ‌کس مثل ریچارد لینکلیتر پیدا نشده است که بتواند انرژی جک بلک را مهار کند. نتیجۀ اولین همکاری‌ او با این بازیگرِ عشق موسیقی منجر به اجرای قطعه‌ای زیبا شد. او دوست‌داشتنی، جذاب و با‌نمک است. این فیلم مشوق تأسیس مدارس راک در سراسر کشور بود، جایی که بچه‌ها بتوانند استعداد‌هایشان را پرورش دهند. این خبر، خبر خوبی بود: باید به رشتۀ موسیقی همان‌قدر توجه شود که به دروس دیگر توجه می‌شود.

بهترین فیلم های کمدی سال ۲۰۲۰

۳۰- پالم اسپرینگز (با عنوان اصلی Palm Springs)

کریستی میلیوتی در نمایی از فیلم پالم اسپرینگز

با تجربه‌کردن قرنطینه در یک سال گذشته، شاید دیگر بدانیم که گذراندن روزهای تکراری چگونه است. اما پالم اسپرینگز ما را با جنبۀ جدیدی از تکرار‌شدن روزها آشنا می‌کند. این فیلم محصول شبکۀ Hulu است و زندگی دو غریبه را نشان می‌دهد که با گیر‌افتادن در یک چرخۀ زمانی ثابت، یک روز را دوباره و دوباره زندگی می‌کنند. نایلز (با بازی اندی سمبرگ) دیگر به این زندگی جدید عادت کرده است و شکایتی ندارد، اما سارا (با بازی کریستی میلیوتی) می‌خواهد راهی برای خلاص‌شدن از آن پیدا کند.


نگاهی کوتاه به فیلم پالم اسپرینگز


۳۱- آواز یوروویژن: داستان حماسۀ آتش (با عنوان اصلی Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga)

ویل فرل در فیلم آواز یوروویژن: داستان حماسۀ آتش

در این روزها که دور‌و‌برمان پر شده است از اخبار و اتفاقات منفی و ناراحت‌کننده، ویل فرل با فیلم جدید خنده‌دار و سرگرم‌کننده‌اش از راه رسیده تا حسابی سرحالمان بیاورد. دلتان می‌خواهد کمی آوازخوانی عجیب‌و‌غریب ببینید؟ یا ویل فرل را ببینید که کلاه‌گیس بلوندی روی سر گذاشته است و با لهجۀ اسکاندیناوی افتضاحش آمریکایی‌ها را مسخره می‌کند؟ پس این فیلم را از دست ندهید!

۳۲- پادشاه استتن آیلند (با عنوان اصلی The King of Staten Island)

نمایی از فیلم کمدی پادشاه استتن آیلند

پیت دیویدسون ستارۀ این فیلم کمدی درام است و این فیلم نیز بر اساس تجربه و زندگی شخصی خود او تولید و منتشر شده است. جاد آپتاو، کارگردان فیلم، زندگی پسری را به تصویر کشیده است که باید با مرگ پدرش کنار بیاید و زندگی را از سر بگیرد.

۳۳- بی پرده (با عنوان اصلی Uncorked)

نمایی از فیلم بی پرده

الیجا آرزو دارد به‌جای پیوستن به شغل خانوادگی‌شان، رؤیای خودش را دنبال کند. گرچه به نظر می‌رسد با فیلمی درام روبه‌رو هستیم، شوخی‌های فیلم و جمع فوق‌العادۀ بازیگران نوید داستانی سرگرم‌کننده را می‌دهند.

۳۴- اِما (با عنوان اصلی Emma)

 آنیا تیلور در فیلم اما

این فیلم اقتباسی از روی رمان معروف جین آستن و داستان شخصیت اصلی آن یعنی اما وودهاوس (با بازی آنیا تیلور جوی) ساخته شده است . در این داستان، شخصیت اصلی با دخالت‌کردن در زندگی اعضای خانواده و دوستانش می‌خواهد در پیدا‌کردن عشق به آن‌ها کمک کند. این فیلم هم اتفاقات کمدی دارد و هم عاشقانه. دیگر چه می‌خواهید؟

تماشای فیلم اما

۳۵- آقایان (با عنوان اصلی The Gentlemen)

متیو مک‌کانهی در فیلم آقایان

متیو مک‌کانهی، کالین فارل، چارلی هونام و هیو گرانت فقط چندتا از ستاره‌های این فیلم کمدی اکشن هستند. مک‌کانهی در نقش میکی پیرسون بازی می‌کند؛ مردی ثروتمند که بزرگ‌ترین امپراتوری فروش ماری‌جوانا را در اختیار دارد. وقتی او تصمیم می‌گیرد این تجارت سودآور را بفروشد، افراد بسیاری با حقه‌های گوناگون سعی می‌کنند این امپراتوری را از چنگ او دربیاورند.

نگاهی به فیلم «آقایان» ساخته گای ریچی؛ خشن و مردانه

تماشای فیلم آقایان

۳۶- همانطور که هستی بیا (با عنوان اصلی Come As You Are)

گبوری سیدیبی در نمایی از فیلم همانطور که هستی بیا

گبوری سیدیبی، در نقش پرستار، سه مرد جوان و معلول را به یک سفر جاده‌ای در مونترال می‌برد تا چیزهای جدیدی را تجربه کنند. داستانِ سرگرم‌کننده، هیجان انگیز و احساسی این فیلم درام کمدی می‌تواند برای هر بیننده‌ای جذاب باشد.

۳۷- سنت فرانسیس (با عنوان اصلی Saint Frances)

نمایی از فیلم سنت فرانسیس

سنت فرانسیس داستان زنی است که به کمک یک کودک بالاخره راه زندگی‌اش را پیدا می‌کند. بریجیت (با بازی کلی اوسالیوان) پس از تجربۀ سقط نوزادش، پرستار کودکی شش‌ساله به نام فرانسیس می‌شود. حال او با گذشت زمان، احساس دوستی و راحتی را در خانوادۀ فرانسیس پیدا می‌کند.


مروری بر فیلم سنت فرانسیس | هنر زن بودن در دنیای مدرن


۳۸- به پیش (با عنوان اصلی Onward)

نمایی از انیمشن به پیش

گاهی وقت‌ها، فقط یک انیمیشن کمدی و سرگرم‌کننده می‌تواند لبخند را روی لب‌هایمان بنشاند. دو برادر نوجوان به نام‌های ایان و بارلی در جهانی فانتزی زندگی می‌کنند. آن‌ها باید به سفری ماجراجویانه و جادویی بروند تا بتوانند آخرین روز را در کنار پدرشان بگذرانند. کریس پت، اکتاویا اسپنسر، جولیا لوئی درایفوس و الی وانگ صداگذاری این انیمیشن را بر عهده دارند.

تماشای انیمیشن به پیش

۳۹- صعود (با عنوان اصلی The Climb)

فیلم صعود

مایکل آنجلو کووینو کارگردان و تهیه‌کنندۀ فیلم صعود است که هم‌زمان در آن ایفای نقش می‌کند. مایک به این نتیجه می‌رسد که رفتن به دوچرخه‌سواری بهترین فرصت است تا به صمیمی‌ترین دوستش کایل (با بازی کایل ماروین) بگوید که با نامزد او رابطه داشته است. این موضوع به اتفاقاتی پرهیایو و خنده‌دار منتهی می‌شود و گوشه‌هایی از رفاقت قدیمی و واقعی را نشانمان می‌دهد. جالب است بدانید که این دو بازیگر در زندگی واقعی هم بهترین دوستان یکدیگرند.

برترین فیلم های سینمایی ۲۰۲۰

تماشای فیلم صعود

۴۰- مرغ عشق‌ها (با عنوان اصلی The Lovebirds)

کمیل نانجیانی و ایسا ری در فیلم مرغ عشق‌ها


کمیل نانجیانی و ایسا ری ستارگان فیلم مرغ عشق‌ها هستند. این دو نقش زوج جوان و عاشقی را ایفا می‌کنند که به‌طور تصادفی پا به ماجرای قتلی مرموز گذاشته‌اند. حال در شبی پراسترس، در کنار ازسرگذراندن ماجراهایی خنده‌دار، تلاش می‌کنند از این بحران خلاص شوند و معمای قتل را حل کنند.

مروری بر فیلم «مرغ عشق ها»

تماشای فیلم مرغ عشق ها

۴۱- سراشیبی (با عنوان اصلی The Downhill)

ویل فرل و جولیا لوئی درایفوس در فیلم سراشیبی


در این فیلم، که با الهام‌گرفتن از فیلم سوئدی فورس ماژور (با عنوان اصلی Force Majeure) ساخته شده است، ویل فرل و جولیا لوئی درایفوس در این اثر ایفای نقش می‌کنند. این زوج چندین سال است ازدواج کرده‌اند، حال برای گذراندن تعطیلات به کوهستان می‌روند و از قضا، از ریزش بهمن جان سالم به در می‌برند. همین اتفاق باعث می‌شود که آن‌ها نگاهی دوباره به رابطه‌شان بیندازند و ببینند کجای زندگی ایستاده‌اند.

تماشای فیلم سراشیبی

۴۲- پسران بد تا ابد (با عنوان اصلی Bad Boys for Life)

نمایی از فیلم کمدی پسران بد تا ابد

در سومین سری از فیلم‌های پسران بد ماجراهای جذابی وجود دارد. همسر و پسر یکی از بزرگ‌ترین قاچاقچیان مواد مخدر مکزیک به دنبال انتقام‌گرفتن از کسانی هستند که در محاکمه و زندانی‌شدن او نقش داشته‌اند؛ بنابراین مایک و مارکوس یک بار دیگر با هم همراه می‌شوند.

تماشای فیلم پسران بد تا ابد

۴۳- بیل و تد با موسیقی مواجه می شوند (با عنوان اصلی Bill & Ted Face the Music)

کیانو ریوز و الکس وینتر در فیلم بیل و تد چهره موسیقی

در این فیلم، بیل و تد را پس از ۳۰ سال و در دوران میان‌سالی‌شان می‌بینیم. ‌کیانو ریوز و الکس وینتر بار دیگر با یکدیگر هم‌بازی شده‌اند تا دوباره فیلمی کمدی و جذاب را از این دو دوست قدیمی ببینیم؛ دو تن که با وجود خصوصیات قبلی‌شان، حالا دیگر پدر شده‌اند و مسئولیت زندگی روی دوش‌شان است.

تماشای فیلم بیل و تد چهره موسیقی

منبع: Indie Wire

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

11 نظر
 1. سمانه می‌نویسد

  من خیلی فیلمهای این لیست رو دیدم، واقعا به نظرم معنی کمدی رو بد متوجه شدید 🥴

 2. negar می‌نویسد

  با عرض پوزش و درکمال احترام ولی شما فقط از ی مقاله ی خارجی کپی برداری کردین اخه انصافا خودتون تاحالا این فیلمارو دیدین ینی مثلا یکی از فیلم های شاه کار جیم کری کمدین نابغه چند دهه نباید تو این لیست باشه یا مثلا کمدینای قدیمی تر لورل هاردی یا حتی چارلی چاپلین؟ لطفا یا مقاله نزارین یا یه مقاله ی واقعی با توجه به سلایق و فرهنگ ایرانی از خودتون بنویسید بزارید ن ترجمه ی مقاله خارجی چون قطعا دید اونا از کمدی با توجه به فرهنگشون خیلی با یه مخاطب ایرانی تفاوت داره بهرحال ممنون

 3. امیر می‌نویسد

  سلام …اینا فیلم کمدی نیستن که واقعا

 4. مصطفی می‌نویسد

  فیلم دیکتاتور ۲۰۱۱ و بردران گریمزبی و احمق احمق ترو نذاشتی؟؟؟؟؟ /:

 5. Ripkingkong می‌نویسد

  پس جانی انگلیش کو؟؟؟؟ یا مستر بین؟؟؟.؟

 6. Abel می‌نویسد

  کمدی که حتما نباید کودن بازی باشه و یا ضایع باشه که کمدیه بعضی وقتها فیلم کمدی نیست ولی ارتباطات بین اشخاص و یا دیالوگ ها باعث می شه روی لبتون لبخند ایجاد بشه مثل فیلم Parasite و Knives Out که کمدی نیستند ولی به همین دلایل که گفتم در بعضی مواقع باعث ایجاد خنده می شه و حتی در سایت IMDb هم جز فیلم های کمدی قرار گرفته اند.

 7. Nima می‌نویسد

  منم میخواستم همین را بگم اخه knives out کمدی 😑

 8. Fallah می‌نویسد

  واقعا باید گفت متاسفانه بدترین فیلم های کمدی رو معرفی کردید
  یعنی اینهمه سال اینا بهترین فیملمای کمدی هستن؟؟!!!!!
  اصلا این مطلب مناسب نبود

 9. عابدینی می‌نویسد

  سلام و عرض ادب
  واقعا من تو بیشتر فیلمها اصلا کمدی ای نمیبینم
  حتی توضیحاتتون هم قانعم نکرد

 10. Z می‌نویسد

  لطفا اول معنی فیلم کمدی و خنده دار رو متوجه بشید بعد فیلم معرفی کنید

 11. .. می‌نویسد

  ممنون عالی بود . سایت خوبی دارید