تهیه‌کنندگان سریال «اداره»، یک سریال کمدی جدید با الهام از دوران قرنطینه می‌سازند

ساخت یک سریال کمدی جدید با موضوع محیط کاری در خانه و الهام از شرایط پیش‌آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا، می‌تواند راهی برای شوخی کردن با موقعیت فعلی و بهتر کردن حال مردم باشد.

شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان موجب شده است تا مردمی که در قرنطینه خانگی به سر می‌برند در جستجوی کاری برای پر کردن اوقات فراغت خود باشند. اگرچه ممکن است پیدا کردن کاری که حالتان را خوب کند خسته‌کننده باشد اما پاول لیبرستین و بن سیلورمن، دو تن از تهیه‌کنندگان اجرایی سریال «اداره» با عنوان اصلی «The Office»، فکر می‌کنند ساخت یک سریال کمدی جدید با موضوع محیط کاری در خانه و الهام از شرایط پیش‌آمده به دلیل  شیوع ویروس کرونا، راهی برای شوخی کردن با موقعیت فعلی و بهتر کردن حال مردم باشد. با فیلیمو شات همراه باشید.


بنا به گزارش وب‌سایت ددلاین (Deadline)‬، این سریال کمدی که هنوز نامی برایش انتخاب‌نشده، اگرچه مرتبط با ویروس کروناست اما لزوماً در مورد این ویروس نیست.  پاول لیبرستین و بن سیلورمن، که برای طرفداران سریال «اداره» بیشتر با نام‌ توبی فلندرسون و یکی از شرکای تجاری جیم در شرکتش شناخته می‌شوند، در حال تولید این مجموعه تلویزیونی هستند. بر اساس خبر‌های منتشرشده، تمرکز این سریال روی رئیس جوانی معطوف شده که در تلاش است مطمئن شود کارکنانش به اینترنت متصل هستند و بازده کاری بالایی دارند؛ او از کارمندانش می‌خواهد که تمام‌روز تعامل مجازی داشته باشند و با تماس ویدیویی کار کنند‌.

شرکت «‫Big Breakfast»‬، که مدیریت آن را سیلورمن بر عهده دارد، تولیدکننده این سریال جدید کمدی خواهد بود. سیلورمن به همراه لوک کلی-کلاین (از وب‌سایت تولید محتوای کمدی «College Humor») و کوین هیلی (مدیر تولید سریال «تاکتیک‌های ترساننده») تهیه‌کنندگان اجرایی خواهند بود. آن‌ها همچنین با شرکت «‫Propagate Content»،‬ متعلق به هاوارد اوونز، همکاری خواهند کرد؛ رادنی فرل نیز از این طریق به‌عنوان تهیه‌کننده اجرایی فعالیت خواهد کرد.

سیلورمن، که زمانی مدیر تولید شبکه ‫NBC‬ بوده است، درباره شکل‌گیری این سریال و اینکه چه امید و آرزوهایی برایش دارد این‌گونه توضیح می‌دهد:

بسیاری از ما از طریق سرویس کنفرانس ویدیویی زوم (‫Zoom) ‬در جلسات روزانه برای کار یا موضوعات دیگر شرکت می‌کنیم. شرایط روزمره جدیدی پیش آمده و همه‌ ما به دنبال راهی برای در ارتباط بودن و مثمر ثمر بودن برای کار و زندگی‌هایمان در خانه هستیم. ما فکر می‌کنیم که با مدیریت هوشمندانه پاول لیبرستین، سریالی خواهیم ساخت که نه‌تنها در این دوران سخت خنده و آسایش را با خود به همراه می‌آورد، بلکه یک کمدی مبتکرانه و ماندگار در مورد فضای کاری برای سال‌های بعد خواهد بود.

درحالی‌که دورنمای تلاش برای ساخت یک سریال کمدی جدید مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا در زمان فعلی ایده بدی به نظر می‌رسد، اشاره خاصی به این موضوع نشده است که شیوع کرونا در ایده کلی سریال نقشی داشته است. درواقع، ساخت این سریال بدون اشاره‌ به این ویروس شوم آسان‌تر خواهد بود. تصوری که فعلاً می‌توان از این سریال داشت، مجموعه‌ای با فرم تکراری است که پیش‌تر در فیلم‌هایی همچون «غیردوستانه» و «جستجو» دیده بودیم. هر دوی این فیلم‌ها به طور کلی روی مانیتور کامپیوتر و صفحه‌نمایش موبایل معطوف هستند اما با موفقیت، داستانی منسجم را روایت می‌کنند. سریال «خانواده امروزی» نیز از این قالب مشابه استفاده کرده است و در یکی از قسمت‌های خود داستان را از طریق مانیتورهای شخصیت‌های سریال روایت می‌کند؛ کاری که نتیجه‌اش کاملاً رضایت‌بخش بود. اما اگر این سریال چیزی شبیه به آن باشد، آیا این ایده می‌تواند برای یک فصل دوام داشته باشد؟ یا اینکه آن‌ها باید هرازگاهی استراحتی به فرم مانیتوری سریال بدهند؟

لیبرستین از کاری که قصد انجامش را دارد مطمئن است و جایی در اظهارات خود گفته است: «ما در ابتدا کارمان را با یک سریال کمدی در مورد «اداره» شروع می‌کنیم و بعد اداره را حذف می‌کنیم، چیزی که باقی می‌ماند کمدی خواهد بود. حساب‌وکتاب جور درمی‌آید.» اگرچه مطمئن نیستیم که این حساب‌وکتاب جواب دهد، اما ما قبل از هرگونه قضاوت نهائی، منتظر تماشای این سریال جدید کمدی خواهیم بود.


منبع: Slash Film

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم