در جست‌وجوی فریده نماینده ایران در اسکار خواهد بود

هیات معرفی نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار بالاخره فیلم «در جست‌وجوی فریده» را به‌عنوان نماینده سینمای ایران برای اسکار ۲۰۲۰ معرفی کرد.

هیات معرفی نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار بالاخره فیلم «در جست‌وجوی فریده» را به‌عنوان نماینده سینمای ایران برای اسکار ۲۰۲۰ معرفی کرد. فیلم در جست‌وجوی فریده توسط «آزاده موسوی» و «کوروش عطایی» ساخته شده که قرار است در بخش بین‌المللی اسکار سال ۲۰۲۰ رقابت خواهد کرد. داستان فیلم درباره زنی به نام فریده است. فریده چهل سال پیش در حرم امام رضا رها می‌شود که توسط زن و شوهری هلندی به فرزندی گرفته می‌شود و ایران را به مقصد هلند ترک می‌کند. فریده به دلیل ترس از بازگشت به ایران در طول این چهل سال به کشور بازنگشت. او تصمیم می‌گیرد که از راه دور به دنبال خانواده‌‌اش بگردد و ماجرا به شکلی پیش می‌رود که مجبور می‌شود به ایران بیاید. او در ایران به زادگاهش می‌رود و قصد دارد با سه خانواده که می‌گویند خانواده واقعی او هستند، ملاقات کند.

در جست‌وجوی فریده

در جست‌وجوی فریده جوایز مختلفی هم برده و در جشنواره‌های مختلف به نمایش درآمده است. خوش‌ساخت بودن این فیلم باعث شده که در جست‌وجوی فریده در جشنواره‌هایی مانند Big Sky Documentary Film Festival، جشنواره بین‌المللی فیلم استانبول، Kazan International Festival of Muslim Cinema، جشنواره فیلم‌های ایرانی در کلن، پراگ و زویخ به نمایش درآمد.

 این اولین‌بار است که یک فیلم مستند از ایران راهی اسکار می‌شود. ایران قبلا دو بار برنده اسکار شده بود. اصغر فرهادی برای ساخت دو فیلم «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» برنده اسکار شده بود.

مروری بر کارنامه اصغر فرهادی

همه چیز درباره فیلم قهرمان

دکتر رائد فریدزاده درباره انتخاب در جست‌وجوی فریده می‌گوید:

 در ابتدا فهرستی اولیه متشکل از ۱۰ فیلم در جلسه انتخاب نماینده سینمای ایران به اسکار از میان ۷۰ فیلم اکران شده که شرایط لازم برای شرکت در مراسم اسکار را داشتند، انتخاب شدند.


منبع: Deadline –  Khabar Online

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم