نقد سریال صفر صفر صفر | هیجان با طعم کوکائین

سریال صفر صفر صفر اثری هیجان‌انگیز و در رابطه با مواد مخدر است که داستان‌گویی جذاب و گیرایی دارد و صحنه‌های اکشن آن به بهترین شکل فیلمبرداری شده.

ماجرای سریال صفر صفر صفر (ZeroZeroZero) از این قرار است که یک کشتی حامل کوکائین قرار است به ایتالیا فرستاده شود و در این میان سه گروه درگیر این انتقال هستند: یک خلافکار کله‌گندۀ ایتالیایی (با بازی آدریانو کیارامیدا)، رهبر نیروهای ویژۀ مکزیک (با بازی هارولد تورس) و یک خانوادۀ آمریکایی (با بازی گبریل بیرن، آندره‌آ ریسبرو و دین دی‌هان). برای نقد و برسی سریال صفر صفر صفر با فیلیمو شات همراه باشید.


بهترین فیلم های جنایی تا سال ۲۰۲۱اگر تابه‌حال به سرتان زده که شغلتان را کنار بگذارید و تبدیل شوید به رهبر یک امپراطوری مواد مخدر (البته اینجا دیگر خبری از بیمه‌ و مستمری و مساعده نیست)، دیدن سریال صفر، صفر، صفر مثل یک کتابچۀ راهنما برایتان عمل می‌کند. سازندگان این سریال یعنی استفانو سولیما، لئوناردو فاسولی و مائوریسیو کتز، با اقتباس از رمان گومارا (Gomarrah) اثر روبرتو ساویانو، تجارت کوکائین را از تمامی زوایا نشان داده‌اند و شخصیت‌های بسیاری را در سریال می‌بینیم که در قاره‌های مختلف و با زبان‌های مختلف درگیر این قضیه هستند، و این خود حکایت از وسعت ماجرا دارد. به نظر که جذاب است، نه؟ این سریال یکی از بهترین آثار ژانر جنایی و مواد مخدر است که کاملاً جدی و در عین حال سرگرم‌کننده، و البته همراه با فیلمبرداری فوق‌العاده حرفه‌ای، به این موضوع پرداخته است.


تحلیل و نقد سریال گومورا


داستان‌گویی سریال، جذاب و گیراست و صحنه‌های اکشن آن به بهترین شکل فیلمبرداری شده است.
سریال صفر صفر صفر تجارت مواد مخدر را از سه زاویه بررسی می‌کند: خریداران، توزیع‌کنندگان و دلال‌ها. نقش خریدار متعلق به یک سندیکای جنایی سازمان‌یافتۀ ایتالیایی به نام اِندرانگِتا به رهبری دون مینو (با بازی آدریانو کیارامیدا) است. دون مینو همه کارۀ این گروه مافیایی است، اما پا به سن گذاشته و نوۀ او یعنی استفانو سعی در زمین زدن او دارد. توزیع این کوکائین‌ها از مکزیک انجام می‌شود، آن هم توسط مانوئل کونترراس، رهبر نیروهای ویژه (با بازی هارولد تورس)، که از اجرای دستورات دیگران خسته شده و می‌خواهد تیم خودش را داشته باشد. دلال‌ها هم خانوادۀ لین‌وود هستند که در نیو اورلئانز زندگی‌ می‌کنند: پدر خانواده یعنی ادوارد (گبریل بیرن)، دختر باهوشش اما (آندره‌آ ریسبرو)، و پسر بی‌دل و جرأتش کریس (دین دی‌هان) که بیننده را یاد فردو کورلئونه می‌اندازد.
موضوع سریال و جزئیات آن شاید برایمان آشنا باشد و آنها را جای دیگری هم دیده باشیم، مثل سریال نارکس (Narcos) یا فیلم قاچاق (Traffic)، اما داستان‌گویی جذاب و گیرا، صحنه‌های اکشن (به ویژه سکانس حمله به کشتی حامل کوکائین)، فیلمبرداری فوق‌العاده و موسیقی درجه یک گروه ماگوای (Mogwai) این سریال را به یکی از بهترین‌های ژانر خودش تبدیل کرده است. گروه بازیگری نیز همه در کار خودشان عالی هستند: تورس با شخصیت کاریزماتیکش، دین دی‌هان که ممکن است احساس دلسوزی و همدردی مخاطب را برانگیزد، و ریسبرو که خیره‌کننده ظاهر شده است.


صفر، صفر، سفر، سریالی اکشن و هیجان‌انگیز در رابطه با مواد مخدر، نتیجۀ کار تیمی حرفه‌ای و هنرمندانۀ تمامی عوامل، از فیلمبردار و سازندگانش گرفته تا بازیگرانش است و داستانی درگیرکننده و فضای ملموس و باورپذیر دارد. پیشنهاد می‌کنیم دیدن این سریال فوق‌العاده را از دست ندهید.


۳۵ نمونه از بهترین سریال های خارجی ۲۰۲۱ 


منبع: EmpireOnline

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم