درباره سریال جدید گیسو | آیا موفقیت سریال عاشقانه تکرار می‌شود؟!

سریال گیسو ساخته جدید منوچهر هادی در ادامه ماجرای مجموعه پرطرفدارعاشقانه تولید شده و به‌زودی در شبکه نمایش خانگی اکران می‌شود؛ انتظار می‌رود این سریال نیز مانند مجموعه قبلی با اقبال خوبی روبه‌رو شود.

سال‌ها قبل، منوچهر هادی به عنوان فیلمسازی با دغدغه‌های اجتماعی شناخته می‌شد که دلبسته روایت قصه‌هایی درباره اشخاص متعلق به طبقات پایین‌تر جامعه بود. امروز هادی در نگاه مخاطب عام با پسوندهایی چون لاکچری شناخته می‌شود؛ کسی که شهرت خود را مدیون ساختن سریال های عامه پسند تحت تاثیر سریال های ترکی و لاتین و ساوپ اپراهاست و در آثارش روی نمایش زندگی طبقه مرفه و مناسبات این سبک زندگی تاکید بسیاری دارد. این تغییر فاز در فیلمسازی به آرامی اتفاق افتاد اما سریال عاشقانه و موفقیت آن بود که نقطه عطفی را در کارنامه هادی رقم زد. سریالی که به زودی فصل دوم آن نیز با عنوان سریال گیسو از راه خواهد رسید. در ادامه با فیلیمو شات همراه باشید برای معرفی و آشنایی بیشتر با سریال گیسو و آنچه که احتمالا بینندگان از آن انتظار دارند.


«دل» ساخته منوچهر هادی، نیامده رکورد زد!

درباره اپراهای صابونی؛ به بهانه استقبال بی‌نظیر تماشاگران از سریال دل

تماشای سریال عاشقانه

عاشقانه بلافاصله پس از موفقیت فصل اول سریال شهرزاد روانه شبکه خانگی شد و با ترکیبی از ستاره‌های سینمایی توجه مخاطبان را به خود جلب کرد: محمدرضا گلزار، مهناز افشار، ساره بیات، هومن سیدی، حسین یاری، مسعود رایگان، پانته‌آ بهرام و… . این ترکیب بازیگران در هر پروژه‌ای می‌توانست وسوسه‌برانگیز باشد اما آنچه این کنجکاوی و وسوسه را برای تماشای اپیزودهای بعدی سریال نیز تقویت کرد فضای متفاوت وقوع داستان بود که بیش از فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی آثار مشابه ترکی را به یاد می‌آورد؛ با تاکید بر روی لوکیشن‌های جذاب و تماشایی، و همین‌طور سرمایه‌گذاری روی ستاره‌ها.


معرفی ۱۰ سریال و فیلم ایرانی عاشقانه که حتما باید ببینید

تماشای سریال شهرزاد

در فیلیمو تماشا کنید: سریال هم گناه

محمدرضا گلزار آن زمان پس از سال‌ها به سینمای ایران بازگشته بود و همزمان سریال عاشقانه و سلام بمبئی را داشت که با استقبال طرفداران پرتعداد او مواجه شد. از سوی دیگر، حضور مهناز افشار و ساره بیات در یک سریال شبکه نمایش خانگی اتفاق قابل توجهی به حساب می‌آمد که مخاطب آن زمان بیشتر عادت داشت تا این ستاره‌های زن سینمای ایران را روی پرده بزرگ ببیند تا قاب کوچک. اما برگ برنده سریال، هومن سیدی در نقش پیمان بود که خیلی زود به کاراکتر محبوب عاشقانه تبدیل شد و حتی شهرت سیدی در میان مخاطبان عام را هم چندبرابر کرد.
سریال خط داستانی ساده‌ای را دنبال می‌کرد؛ ترکیبی از روابط میان کاراکترها و مایه‌های کمرنگی از معما که به مسائل سیاسی و اجتماعی روز هم اشارات جزیی و خفیف داشت. حال بعد از پنج سال شاهد ساخته شدن فصل دوم سریال با عنوان گیسو هستیم که مشخصا بار دیگر کاراکتر گیسو (ظاهراً این بار با نقش‌آفرینی هانیه توسلی به جای مهناز افشار که امکان حضور مجدد در سریال را نداشت) در کنار دیگر شخصیت‌های داستان از فصل اول قرار می‌گیرد و می‌بینیم که خط داستانی جاسوسی/ معمایی او چگونه دنبال خواهد شد.


مروری بر بهترین سریال های شبکه نمایش خانگی

تماشای فیلم سلام بمبئی

آیا سریال گیسو می‌تواند موفقیت عاشقانه را تکرار کند؟

باید در نظر داشت که موفقیت عاشقانه در زمان ساخت و پخش سریال معنا پیدا می‌کند که چنین محصولی برای مخاطب چند سال قبل واجد تازگی و جذابیت بود و چه بسا تکرار واو به واو همان اثر برای مخاطبی که طی این چند سال چندین سریال متفاوت را دنبال کرده، امروز دیگر لطف سابق را نداشته باشد. تجربه سریال‌های دیگری مانند ساخت ایران ۲ و سریال گلشیفته هم نشان داد که صرفا استفاده از بازیگران محبوب و ستاره‌های جواب پس داده در آثار دیگر ضامن موفقیت و رضایت مخاطبان نیست.
در نتیجه باید دید که سریال گیسو در مقایسه با سریال‌های قبلی منوچهر هادی یعنی عاشقانه و دل چه پیشرفت و ایده تازه‌ای را برای ارائه دارد، چرا که موفقیت در گروی نوآوری خواهد بود نه تکرار فرمولی که پیش‌تر به کار رفته است.


نقد سریال می خواهم زنده بمانم


فصل دوم سریال عاشقانه با عنوان سریال گیسو به زودی در شبکه نمایش خانگی عرضه خواهد شد. در این سریال ساخته منوچهر هادی بازیگرانی چون محمدرضا گلزار، هومن سیدی، ساره بیات، هانیه توسلی، حسین یاری، پانته‌آ بهرام، مسعود رایگان و… ایفای نقش کرده‌اند.


نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

2 نظر
  1. امیر می‌نویسد

    زیراکه سریال به صورت اختصاصی با نماوا قرار داد داره و خب یک سری سریال های دیگه هم فقط در فیلیمو موجود هست مثل ملگه گدایان و ….

  2. فواد می‌نویسد

    برایچی سریال گیسو در فیلیمو پخش نمیشود؟