پیش‌بینی نامزدهای جایزه امی ۲۰۲۰ برای بهترین بازیگر مرد کمدی

در فیلیمو شات به پیش‌بینی شانس بازیگران مختلف برای حضور در لیست نامزدهای امی ۲۰۲۰ در بخش بهترین بازیگر مرد کمدی پرداخته‌ایم.

کمدی را بیش از هر چیز با کمدین‌ها می‌شناسند و شاید حتی بتوان گفت که اهمیت و تاثیر بازیگران کمدی در موفقیت اثر، در مقایسه با درام بیشتر است؛ حداقل در تلویزیون که این قاعده صدق می‌کند. در ادامه پیش‌بینی نامزدهای احتمالی امی ۲۰۲۰ در فیلیمو شات، می‌رسیم به بخش بهترین بازیگر مرد کمدی که امسال به دلیل ترکیب سریال‌های پخش‌شده موقعیت ویژه‌ای دارد؛ در دورانی که زنان به ستاره اصلی کمدی‌ها تبدیل شده‌اند و تعدادی از کمدی‌های بحث‌برانگیز سال‌های اخیر در میان واجدان شرایط داوری حضور ندارند، باید دید که برگزیده‌ها چه کسانی خواهند بود.


در دو سال گذشته، جایزه بهترین بازیگر مرد کمدی به بیل هیدر برای ایفای نقش در سریال «بری» رسیده است. کمتر کسی را پیدا می‌کنید که در شایستگی و درستی جایزه هیدر برای ایفای نقش یک قاتل احساساتی و علاقه‌مند به بازیگری شک داشته باشد؛ اما از آنجایی که فصل سوم سریال هنوز آماده نشده، امسال هیدر را در میان نامزدها نخواهیم داشت. کلا اهدای جوایز متوالی در این بخش اتفاق عجیبی نیست. جفری تنبور سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ برای «شفاف»، سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ جیم پارسونز برای ایفای نقش شلدون کوپر افسانه‌ای در «تئوزی بیگ بنگ» و الک بالدوین «۳۰ راک» هم در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ این جایزه را دو بار به خانه برده‌اند. به نظر می‌رسد که آکادمی در بخش کمدی، به‌سختی یک بازیگر را می‌پسندد و سخت‌تر، از آن دل می‌کند!

برای همین در بخش بهترین بازیگر مرد کمدی، ۱۶ بازیگر را داریم که در طول ادوار امی بیش از دو بار برنده‌ جایزه شده‌اند و رکورددار نامزدی هم تد دنسن با ۱۶ عنوان و دو جایزه است. بهتر است بی‌خیال تاریخچه مراسم شویم و به نامزدهای امی ۲۰۲۰ برگردیم که علاوه بر بیل هیدر، دونالد گلاور (برای «آتلانتا») و عزیز انصاری (برای «استاد هیچ») هم در میان آن‌ها حضور نخواهند داشت؛ مشخصا به دلیل پخش نشدن فصل جدید سریال‌ها.
در میان مدعیان بهترین بازیگر مرد کمدی این دوره، باید دید که رقابت احتمالی میان تد دنسن «جای خوب» و یوجین لوی سریال جدید «شتز کریک» چطور پیش می‌رود؛ ستارگانی که پیش‌تر جایزه و نامزدی را برای آثار دیگری تجربه کرده‌اند. لری دیوید «زیاد ذوق‌زده نشو» را هم می‌توانیم به این جمع اضافه کنیم که از دوران «ساینفیلد» به بعد هیچ‌وقت امی نبرده. در ضمن استیو کارل را هم با «نیروی فضایی» داریم که به طرز غیرمنتظره‌ای هیچ‌وقت برنده‌ امی نشده است.

امی 2020 بهترین بازیگر مرد کمدی

به غیر از کمدین‌های کهنه‌کار و باسابقه، جوان‌های تازه‌وارد هم در رقابت امسال کم نیستند. به‌هرحال باید مدعیان را به دو تیم پیشکسوت‌های قدرنادیده و تازه‌واردهای تحسین‌برانگیز تقسیم کنیم؛ از جمله دیگر چهره‌های گروه اول، دان چیدل سریال «دوشنبه سیاه» است.
از جمله چهره‌های مهم در گروه دوم، رامی یوسف ستاره مسلمان سریال «رامی» است که سروصدای زیادی به پا کرده و فصل دوم آن در آخرین روزهای بازه‌ای داوری امی منتشر خواهد شد. دامنل گلیسن ستاره‌ سریال جدید اچ‌بی‌او با عنوان «برو» است. مارتین فریمن با سریال «پرورش‌دهندگان» شبکه اف‌اکس دنبال نامزدی است در حالی که بن پلت («سیاستمدار»)، پل راد («زندگی با خودت») و مایکل داگلاس («روش کامینسکی») هم رقبای جدی و سختی به نظر می‌آیند.
مایکل داگلاس در سال ۲۰۱۳ با ایفای نقش لیبراچی پیانیست و ستاره موسیقی در «پشت شمعدان»، در بخشی دیگر جایزه برده بود ولی بدش نمی‌آید که جایزه‌های دیگر را هم به افتخاراتش اضافه کند. درست مانند هیو لری که با «اونیو ۵» سریال جدید آرماندو یانوچی دوباره درخشش خود را تکرار کرده است. آنتونی اندرسون را هم نمی‌شود فراموش کرد که برای «Black-ish» فقط هشت بار (به‌عنوان بازیگر و تهیه‌کننده اجرایی) نامزد شده. و این که در انتهای فهرست نام بزرگی چون جیم کری را هم داریم که نادیده گرفتنش کار چندان ساده‌ای به نظر نمی‌رسد.

امی 2020 بهترین بازیگر مرد کمدی

در کنار این چهره‌ها که به نامزدی نزدیک‌اند، بازیگران دیگری هم هستند که برای دیده شدن در مراسم امسال، حسابی برنامه‌ریزی کرده‌اند، مانند زک گالیفیاناکیس برای «بسکتس» و رندال پارک برای «غربتی‌ها»، هر دو سریالی که به فصل آخر خود رسیده‌اند. راب مک‌الهنی شاید سال‌ها نادیده گرفته شدن در «فیلادلفیا همیشه آفتابی است» را با سریال جدیدش «ماموریت مرموز» جبران کند. والتون گاگینگز در «تکشاخ» و درو تارور در «دوتای دیگر» هم توانایی و استعداد خود را ثابت کرده‌اند؛ حتی اگر با وجود شایستگی نتوان شانس زیادی را برای احتمال انتخاب آن‌ها از سوی اعضای آکادمی متصور شد.

نامزدهای احتمالی امی ۲۰۲۰ برای بهترین بازیگر مرد کمدی

تد دنسن، برای «جای خوب» با نام اصلی «Good Place»
یوجین لوی، برای «شتز کریک» با نام اصلی «Schitt’s Creek»
رامی یوسف، برای «رامی» با نام اصلی «Ramy»
لری دیوید، برای «زیاد ذوق‌زده نشو» با نام اصلی «Curb Your Enthusiasm»
دامنل گلیسن، برای «برو» با نام اصلی «Run»
دان چیدل، برای «دوشنبه سیاه» با نام اصلی «Black Monday»

نامزدی‌های غافلگیرکننده

مایکل داگلاس، برای «روش کامینسکی» با نام اصلی «The Kominsky Method»
استیو کارل، برای «نیروی فضایی» با نام اصلی «Space Force»
بن پلت، برای «سیاستمدار» با نام اصلی «The Politician»
آنتونی اندرسون، برای «سیاه‌طور» با نام اصلی «Black-ish»
هیو لری، برای «اونیو ۵» با نام اصلی «Avenue 5»
پل راد، برای «زندگی با خودت» با نام اصلی «Living With Yourself»
مارتین فریمن، برای «پرورش‌دهندگان» با نام اصلی «Breeders»
جیم کری، برای «شوخی کردن» با نام اصلی «Kidding»

نامزدی‌های خوشبینانه

زک گالیفیاناکیس، برای «بسکتس» با نام اصلی «Baskets»
درو تارور، برای «دو تای دیگر» با نام اصلی «The Other Two)
رندال پارک، برای «غربتی‌ها» (با نام اصلی Fresh Off the Boat)
والتون گاگینگز، برای «تک‌شاخ» (با نام اصلی The Unicorn)


منبع: Indie Wire

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم