در جشنواره جوایز درامای سئول عنوان شد

سریال جیران نامزد بهترین تولیدات سریالی جهان

سریال «جیران» تازه‌ترین ساخته حسن فتحی، در لیست برترین‌های تولیدات سریالی در سراسر جهان، در جشنواره جوایز بین‌المللی درامای سئول قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سریال جیران، جوایز بین‌المللی درامای سئول (Seoul International Drama Awards) که با نام SDA شناخته می‌شود، یک مراسم اهدای جوایز سالیانه در سئول، کره جنوبی است که از برترین‌های تولیدات تلویزیون اینترنتی در سراسر جهان، تقدیر می‌کند. امسال در هفدهمین دوره این جشنواره، نام سریال «جیران» در لیست نامزدهای بهترین سریال، دیده می‌شود.

به نقل از صفحه رسمی این جشنواره بین المللی، در این دوره از بین ۲۵۵ اثری که از ۳۹ کشور، به جشنواره ارسال شده است، ۲۴ سریال از ۱۱ کشور انتخاب شده که سریال جیران نیز جزو این لیست است. این سریال عاشقانه‌ای از حسن فتحی است که قصه‌ای از عشق ناصرالدین شاه قاجار را روایت می‌کند و از دی ماه ۱۴۰۰ هر هفته به صورت اختصاصی از پلتفرم فیلیمو منتشر می‌شود.

همه چیز درباره سریال جیران

قابل ذکر است که در این دوره از جشنواره SDA جمعا ۳۰ نامزد در رشته‌های مختلف برای دریافت جایزه انتخاب شده‌اند. در این بخش رقابتی، نام سریال‌های پرمخاطب از کشورهای مختلف دیده می‌شود که سریال «Station Eleven» تولید شرکت Paramount که از HBO Max پخش می‌شود و همچنین سریال « Anne» ساخته شرکت World Production که در حال پخش از شبکه ITV است نیز در این بخش با سریال جیران به رقابت می‌پردازند.

رویداد جشنواره یا جوایز بین‌المللی درامای سئول در تاریخ ۲۱ تا ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۲ برابر با ۳۰ شهریور تا ۱ مهر ماه برگزار می‌شود و برندگان جوایز در آن تاریخ معرفی خواهند شد. باید منتظر ماند و دید آیا اثر حسن فتحی در این رقابت بین‌المللی و در مقایسه با مهم‌ترین سریال‌های جهان، می‌تواند موفق باشد؟ پیش از این، هیچ سریال ایرانی در جشنواره سئول حضور و نامزدی نداشته است.

تماشای آنلاین سریال جیران

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

4 نظر
 1. وطن می‌نویسد

  وای خداکنه جیران ببره بی نظیره

 2. عرفان می‌نویسد

  اِی خدا کمک کن جیران جایزه بهترین سریال رو بگیره تا مشت محکمی باشه بر دهان مخالفان و منتقدان این سریال فوق العاده.

 3. عرفان می‌نویسد

  هه واقعا هم بهترین سریال جهانه

 4. عرفان می‌نویسد

  وای خدا
  فوق العاده‌ست
  امیدوارم جایزه بهترین سریال رو دریافت کنه