حرف‌های تهیه‌کننده درباره یک اتفاق تکراری و ناراحت‌کننده

این توقیف ها به سریال جیران آسیب می‌زند

تهیه کننده «جیران»: ساترا که یک‌ بار با تعلیق یک ماهه پخش سریال، حکم به فقدان شباهت داده؛ حالا باید از سریال دفاع کند

بررسی شکایت از «جیران» یک‌بار در ساترا به عنوان مرجع رسیدگی به اختلافات مورد بررسی قرار گرفته و متاسفانه یک‌ماه تاخیر در پخش قسمت اول سریال ایجاد کرده بود و این نهاد پس از بررسی مفصل حکم قاطع به عدم تشابه دو فیلمنامه «جیران» و «آهوی من مارال» داده است.

به گزارش روابط عمومی سریال، تهیه کننده سریال جیران اعلام کرد: ساترا پس از یک ماه تعلیق در در نامه‌ای به شماره ۱۲۲۲/۲۴۶ در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱ به بنده اعلام کرد که در راستای شکایت واصله از سوی نویسنده و کارگردان «آهوی من مارال»، با موضوع ضرورت حذف شباهت‌ها، جلساتی را با هیئت کارشناسی تخصصی و با حضور طرفین برگزار کرده که همه اعضا بر فقدان شباهت دو سریال رای داده‌اند. اعضای هیئت کارشناسی همچنین رعایت بند دوم رای شورای داوری را نیز رعایت شده دانسته و اعلام کردند؛ منعی برای صدور مجوز انتشار جیران از این حیث وجود ندارد.

همه اطلاعات مربوط به سریال جیران

تهیه کننده جیران تاکید کرد: طرح مفصل «جیران» در سال ۹۱ نوشته شده و در سال ۹۳ به آقای مجید مولایی برای تولید سریال ایمیل شده و همزمان برای گروه فیلم و سریال ارائه شده است که ضمن موجود بودن مستندات موثق از جمله مکاتبات ایمیلی، شخص آقای مجید مولایی و افرادی دیگر نیز به عنوان شاهد این واقعیت روشن را تایید کرده و می‌کنند.

عفیفه در ادامه تصریح کرد: ما نسبت به این عدم تشابه مطمئن بودیم که اقدام به تولید جیران کردیم؛ اما زمانی که یک تیم تخصصی در یک نهاد حاکمیتی حکم به عدم تشابه دادند، مسیر تولید ادامه پیدا کرد و ۲۳ قسمت آن نیز پخش شد. وی افزود: پخش جیران یک‌بار به دلیل بررسی ساترا متوقف شد. همان زمان هم به دوستان اعلام کردیم که دلیلی بر توقف نیست اجازه انتشار را علیرغم حجم زیاد تبلیغات یک ماه به تعویق انداختند و به کار ما ضربه خورد. بعد از بررسی اعلام کردند که حق با ما بوده و اعلام فقدان شباهت دادند.

توقیف جیران

عفیفه با بیان اینکه سریال جیران از این احکام آسیب می‌بیند گفت: اگر مجدد مشخص شد که این شکایت نادرست بوده است چه کسی پاسخگوی حقوق مخاطب است. چه کسی مسئول خسارت مادی وارده به کاربران و پلتفرم پخش و میلیون‌ها مخاطبی که ۲۳ هفته همراه سریال بوده و حالا در بلاتکلیفی به سر می‌برند خواهد بود.

عفیفه در پایان بیان کرد: فرایند درست آن بود که در درجه اول خود ساترا، به‌عنوان داور نهایی که حکم به عدم تشابه داده بود از حکم داوری خود دفاع می‌نمود و به قرار صادر شده بازپرس اعتراض می‌کرد؛ چرا که طرفین این اختلاف در ابتدا ساترا را به عنوان داور پذیرفته بودند و این خیلی عجیب است که ساترا بجای دفاع از حکم و نظر خود کاملا تجاهل کرده است.

شاید به‌دلیل مناقشات اخیر خشنود شده و صرفاً نقش فرستادن نظر بازپرس را به عهده گرفته است. ۱۰ قسمت ابتدایی جیران، پس از طی مراحل مختلف موصوف الذکر از ساترا پروانه انتشار را دریافت کرده بود. ای کاش ساترا حداقل برای پروانه خود توسط خودش ارزش حقوقی قائل می‌شد و مسائل فراقانونی را به بهره برداری‌های رسانه‌ای ترجیح نمی‌داد.

دانلود سریال جیران

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

7 نظر
 1. . می‌نویسد

  #رفع توقیف جیران
  https://www.karzar.net/54888

 2. هدیه رحیمیان می‌نویسد

  تا قسمت ۱۲ جیران رو در فیلیمو دیدم اومدم که برم قسمت ۱۳ هر چی میگردم پیداش نمیکنم انگار نه انگار که اصلا همچین سریالی وجود داشته
  مشکل چیه ؟

 3. مجتبی می‌نویسد

  یک سال نوشتید بزودی مردم رو گیر اوردید الانم وسط فیلم میگید شاکی داشته و حکم قضایی متوقف شده خدایی خیلی خیلی . . . بعد بگید کشورهای دیگه چرا رشدشون بیشتر از ما هست ملت مسخره بازی شما که نیستند اقایی که مجوز پخش صادر کردی جواب بده لال نباش من فیلیمو رو به خاطر جیرلن شارژ میکنم پول منو کی پس میده بیایید جواب بدید متاسف برای همتون

 4. اصغر می‌نویسد

  واقعا مسخره است توی این مملکت کجای کار برای مردم از طرف دولت مهم بو ده که این یکی باشه. واقعا حرکت بدی بود

 5. محمد می‌نویسد

  آقایون محترم مقامهای محترم لطف کنین سریال جیران با این همه بیننده رو مجوز پخشو بدین یعنی چی که آهوی من مارال شباهت داره ملتو و مردم و در انتظار نزارین.ممنون که هر جمعه مارو منتظر میزارین

 6. محمد می‌نویسد

  آقایون محترم مقامهای محترم لطف کنین سریال جیران با این همه بیننده رو مجوز پخشو بدین یعنی چی که آهوی من مارال شباهت داره ملتو و مردم و در انتظار نزارین.ممنون که هر جمعه مارو منتظر میزارین چرا پخشش کردین از فیلیمو بعید بود

 7. Sara می‌نویسد

  امروز خبر جدیدی نیست
  ترو خدا مردم انقدر منتظر موندم