نقد و یادداشت سریال جیران

نگاهی به قسمت چهل و چهارم سریال جیران
شبکه مخفی زنان!

قسمت چهل و چهارم سریال عاشقانه جیران روز جمعه ۷ بهمن از فیلیمو منتشر شد. در این قسمت شاهد بودیم که جیران از یک زن عاشق تبدیل به یک زن قدرتمند شده است که رفتارها و دستورهایش می‌تواند ارکان تصمیم‌گیری در کشور را تغییر دهد. در این مطلب نگاهی انداختیم به مهم‌ترین اتفاق‌های قسمت ۴۴ سریال عاشقانه جیران.

نگاهی به قسمت چهل و دوم سریال جیران
عقرب زلف کجت با قمر قرینه…

قسمت چهل و دوم سریال عاشقانه جیران به کارگردانی حسن فتحی روز جمعه ۲۳ دی ۱۴۰۱ از پلتفرم فیلیمو پخش شد. در این قسمت شاهد بازگشت دوباره جیران به کاخ بودیم که نوید روزهای خوب را در آینده می‌دهد. در این مطلب نگاهی انداختیم به مهم‌ترین اتفاق‌های قسمت ۴۲ سریال جیران.

نگاهی به قسمت چهل و یکم سریال جیران
که در دست اختیاری نیست مرغ بند بر پا را

قسمت چهل و یکم سریال عاشقانه جیران روز جمعه ۱۶ دی ۱۴۰۱ از پلتفرم فیلیمو پخش شد. در این قسمت شاهد بودیم چطور جنایت‌های خواجه روشن برای شاه و درباریان روشن شد و ولوله‌ای در کاخ به پا کرد. در این مطلب نگاهی انداختیم به نکات مهم قسمت ۴۱ سریال جیران به کارگردانی حسن فتحی.

نگاهی به قسمت چهلم سریال جیران
آن‌چنان کز رفتنِ گل، خار می‌مانَد به جا

قسمت چهلم سریال عاشقانه جیران روز جمعه نهم دی ماه ۱۴۰۱ از فیلیمو پخش شد. در این قسمت شاهد اتفاق‌های عجیبی بودیم که همگی نشان دهنده روند تحولات در دربار شاه قاجار است. با هم مروری داریم بر مهم‌ترین نکات قسمت چهلم سریال جیران.

نگاهی به قسمت سی و نهم سریال جیران
هر چه گویی آخری دارد به غیر از حرف عشق

قسمت سی‌ونهم سریال عاشقانه جیران در نخستین جمعه زمستان ۱۴۰۱ از طریق فیلیمو پخش شد. در این قسمت شاهد طغیان شاه نسبت به برادر ناتنی‌اش بودیم و عباس میرزا و مادرش با سرنوشت تلخی مواجه شدند. از طرفی میل و دلتنگی شاه نسبت به جیران روزهای وصال را نزدیک‌تر می‌کند. با هم مروری داریم بر مهم‌ترین نکات قسمت ۳۹ سریال عاشقانه جیران.

نگاهی به قسمت سی و هشتم سریال جیران
آه… جیران ما کو؟

قسمت سی‌وهشتم سریال عاشقانه جیران به کارگردانی حسن فتحی روز جمعه ۲۵ آذر ۱۴۰۱ از فیلیمو پخش شد. هر چند در این قسمت شاهد نفوذ بیش از اندازه دار و دسته کفایت خاتون در میان عوام هستیم اما داستان جیران کم‌رنگ‌ترین داستان ماه گذشته بود. با هم نگاهی می‌اندازیم به نکات مهم قسمت ۳۸ سریال عاشقانه جیران.

نگاهی به قسمت سی و هفتم سریال جیران
علیه فراموشی

قسمت ۳۷ سریال جیران به کارگردانی حسن فتحی روز جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ از فیلیمو پخش شد. در این قسمت شاهد بودیم که چطور شکوه‌السلطنه در دل شاه نفوذ کرده و جای خالی جیران را پر می‌کند. در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به مهم‌ترین نکات قسمت سی‌وهفتم سریال عاشقانه جیران.

نگاهی به قسمت سی و ششم سریال جیران
که سلطانی عالم را طفیل عشق می‌بینم

قسمت سی‌وششم سریال جیران به کارگردانی حسن فتحی و تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه روز جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ از پلتفرم فیلیمو پخش شد. در این قسمت شاهد بودیم که چرخش قدرت در میان زنان دربار به تدریج در حال شکل گرفتن است. با هم مروری داریم بر نکات مهم قسمت ۳۶ سریال عاشقانه جیران.

نگاهی به قسمت سی و پنجم سریال جیران
روزگار عشق و نفرت

قسمت سی‌وپنجم سریال عاشقانه جیران ساخته حسن فتحی روز جمعه ۴ آذر از فیلیمو پخش شد. در این قسمت شاهد خشم و قهر شاه بودیم که برای همیشه خط بطلانی روی یک عشق عمیق کشید. با هم در ادامه مروری داریم بر نکات مهم قسمت ۳۵ سریال جیران.

نگاهی به قسمت سی و چهارم سریال جیران
عشق را ای یار با معیار بی‌دردی مسنج

قسمت سی‌وچهارم سریال عاشقانه جیران به کارگردانی حسن فتحی روز جمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱ از پلتفرم فیلیمو پخش شد. در این قسمت شاهد خشم شاه نسبت به سوگلی‌اش هستیم که ماجراهای خدیجه تجریشی را وارد فاز تازه‌ای می‌کند. با هم نگاهی می‌اندازیم به مهم‌ترین نکات قسمت ۳۴ این سریال عاشقانه و دیدنی.

نگاهی به قسمت سی و سوم سریال جیران
طریق عشق پرآشوب و فتنه است ای دل

قسمت سی و سوم سریال عاشقانه جیران روز جمعه ۲۰ آبان از فیلیمو پخش شد. داستان‌های این سریال عاشقانه به نکات حساس و مهمی رسیده است. با هم مروری داریم بر برخی از نکات مهم این سریال عاشقانه.

نگاهی به قسمت سی و دوم سریال جیران
گرد آمده از نیستی؛ این مزرعه را برگ

قسمت سی و دوم سریال عاشقانه جیران به کارگردانی حسن فتحی و تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه جمعه ۱۳ آبان از فیلیمو پخش شد. در این قسمت چیزی که بیش از همه مورد توجه بود موضوع میهن و مرزهای آن بود. با هم نگاهی می‌اندازیم به نکات مهم قسمت ۳۲ سریال جیران.

نگاهی به قسمت سی و یکم سریال جیران
گرش به قهر برانی به لطف بازآید

قسمت سی و یکم سریال عاشقانه جیران به کارگردانی حسن فتحی روز جمعه ۶ آبان از پلتفرم فیلیمو پخش شد. در این قسمت شاهد اتفاق‌های متعددی از جمله قهر میرزاکاظم و تردید‌های سیاوش بودیم. با هم مروری داریم بر نکات مهم قسمت سی و یکم سریال جیران.

نگاهی به قسمت سی‌ام سریال جیران
خونابه می‌چکد همی از دست انتقام

قسمت سی‌ام سریال عاشقانه جیران به کارگردان حسن فتحی در حالی روز جمعه ۲۹ مهرماه از فیلیمو پخش شد که شاه قاجار تصمیم گرفت برای دلداری و تسکین آلام جیران اقداماتی را برای قدرت گرفتن او انجام دهد. در ادامه مروری داریم بر نکات مهم قسمت سی‌ام سریال عاشقانه جیران.

نگاهی به قسمت بیست و نهم سریال جیران
از دست‌بوس میل به پابوس کرده‌ای

قسمت بیست و نهم سریال جیران روز جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ از فیلیمو پخش شد. در این قسمت شاهد اتفاقات مهمی در دربار ناصری بودیم و همچنین شیدایی شاه نسبت به جیران و علاقه او که باعث شده است تمامی اهل حرمسرا نسبت به این رفتارها حسادت کنند. در ادامه مروری داریم بر مهم‌ترین اتفاق‌های قسمت بیست و نهم سریال عاشقانه جیران.