نقد کوتاه فیلم مورتال کمبت ۲۰۲۱ | مبارزه‌ای خونین اما نامنسجم

فیلم مورتال کامبت ۲۰۲۱ نشان داد که نوشتن یک قصۀ منسجم برای این شخصیت‌ها وسوسه‌‌ای جدی است که کارگردان‌ها را به دامی خطرناک می‌اندازد.

جدیدترین اقتباس سینمایی از بازی‌های ویدیویی یکبار دیگر نشان داد که نوشتن یک قصۀ منسجم برای این شخصیت‌ها وسوسه‌‌ای جدی است که کارگردان‌ها را به دامی خطرناک می‌اندازد. نقد فیلم مورتال کامبت (با عنوان اصلی Mortal Kombat) محصول ۲۰۲۱ را در فیلیمو شات بخوانید.


مروری بر انیمیشن افسانه مورتال کامبت (نبرد فناپذیران): انتقام اسکورپیون


جذابیت بازی ویدیویی مورتال کامبت، اهالی سینما را به این فکر انداخت که شخصیت‌های آن را دورهم جمع کنند و یک فیلم بسازند، اما نوشتن داستانی که بتواند همۀ آنها را به هم مرتبط کند دامی است که اغلب فیلمسازان در آن می‌افتند. فیلم مورتال کامبت محصول ۱۹۹۵ (ساخته پائول اندرسون، کارگردان فیلم رزیدنت ایول) سال‌ها پیش این موضوع را ثابت کرد. و حالا پس از گذشت چندین سال، مورتال کامبت ۲۰۲۱ به کارگردانی سایمون مککوید با خلاقیت بیشتری ساخته شده و از انسجام بهتری برخوردار است.

داستان فیلم مورتال کمبت ۲۰۲۱، در ژاپن قرن هفدهم آغاز می‌شود. جنگاوری بزرگ به نام هانزو هاساشی (با بازی هیرویوکی سانادا) شکست می‌خورد و همسر و پسرش به قتل می‌رسند. فیلم به زمان حال برمی‌گردد و کول یانگ (با بازی لوئیس تان) که یک مبارزِ در قفس (cage fighter) است، یک نشان ماه گرفتگی روی بدنش دارد و این یعنی او برای شرکت در مسابقۀ مورتال کمبت انتخاب شده است. و حالا پیش از قرار گرفتن Earthrealm در برابر Outworld (خونین‌ترین قلمرو)، کول و دیگر یارانش باید قدرت‌های درونی خود را کشف کنند.

فیلم شخصیت‌های متعددی دارد و زمان زیادی صرف این می شود که آنها قدرت‌هایشان را کشف کنند؛ اما سازندگان آن می‌توانستند این قدرت‌ها را در عمل به مخاطب نشان دهند. مخاطب از سونیا بلید (با بازی جسیکا مک‌نامیکانو (با بازی جاش لاوسون) و چشم لیزری‌اش انتظار بیشتری دارد و احساس می‌کند که قهرمان‌های فیلم به او کم‌فروشی می‌کنند. برخی صحنه‌های کشتار و خون‌ریزی را می‌توان با قوۀ تخیل توجیه کرد (مثل سوزاندن زخم با یخ، یا تبدیل کلاه به اره رومیزی!)، اما برخی قوانین آن به قدری بی‌منطق هستند که دیگر جای بحث باقی نمی‌ماند. شاید کارگردان خواسته صبر و تحمل تماشاگران را محک بزند!


منبع: NY Times

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

2 نظر
 1. Tade می‌نویسد

  با سلام
  قبل از دیدن فیلم پیشنهاد میکنم اول بازی مرتال کمبت را بازی کنید سپس در باره فیلم صحبت کنید چون آن صحنه هایی که شما میگویید بی منطق است در تمام این سالها که مورتال کمبت بازی ساخته این فیلم بیشتر حرکات کشنده را مانند بازی ساخته مخصوصا قسمت فیتالیتی ها،همان قسمت که کلاه کونگ لاو به اره تبدیل میشود کاملا مشابه بازی است که قبلا ساخته شده پس آن کسی که میتواند مانند بازی یک فیلم بسازد نه از فیلم بازی بسازد کاملا قابل تحسین است. شما که نقد این فیلم را میکنید لطفا کارتون یا انیمیشن سال ۲۰۲۰ مورتال کمبت را هم ببینید تا بهتر بتوانید نقد کنید.
  با تشکر

 2. Tade می‌نویسد

  با سلام
  قبل از دیدن فیلم پیشنهاد میکنم اول بازی مرتال کمبت را بازی کنید سپس در باره فیلم صحبت کنید چون آن صحنه هایی که شما میگویید بی منطق است در تمام این سالها که مورتال کمبت بازی ساخته این فیلم بیشتر حرکات کشنده را مانند بازی ساخته مخصوصا قسمت فیتالیتی همان قسمت که کلاه کونگ لاو میشود اره تبدیل میشود کاملا مشابه بازی است که قبلا ساخته شده پس آن کسی که میتواند مانند بازی یک فیلم بسازد نه از فیلم بازی بسازد کاملا قابل تحسین است. شما که نقد این فیلم را میکنید لطفا کارتون یا انیمیشن سال ۲۰۲۰ مورتال کمبت را هم ببینید تا بهتر بتوانید نقد کنید.
  با تشکر