گفتگو با حسین امیدی | بعد از بازی به شب های مافیا علاقه‌مند شدم‌

حسین امیدی گفت: من خودم جزو آن دسته بودم که نسبت به بازی مافیا یک گاردی داشتم و فکر می‌کردم نمی‌تواند جذاب باشد. ولی وقتی بازی کردم دیدم جذابیت‌های ذاتی آن باعث محبوبیتش شده است.

حسین امیدی بازیگر سینما و تئاتر، بازیگری را از تئاتر و اجراهای دانشگاهی آغاز کرد و خیلی زود اوج گرفت. از کارهای موفق او می‌توان به چگورا به کارگردانی کامبیز اسدی، عروس، افسوس، کابوس، بلوتوث به کارگردانی آرش میرطالبی و ولپن به کارگردانی مهدی کوشکی اشاره کرد. اولین تجربه سینمایی حسین امیدی بازی در فیلم یک داستان عاشقانه اثر مصطفی کوشکی بود. حسین امیدی برای دومین بار با بازی در فیلم شب، بیرون به کارگردانی کاوه سجادی حسینی تجربه‌اش در سینما را ادامه داد. او با سریال ساخت ایران ۲ به کارگردانی برزو نیک‌نژاد به نمایش خانگی وارد شد. دومین موفقیت او در شبکه نمایش خانگی با سریال همگناه رقم خورد. امیدی در سال‌های اخیر در فیلم‌های سینمایی مطرب و چهارراه استانبول حضور داشته است و در فصل جدید رئالیتی‌شوی شب‌های مافیا سبک جدیدی از حضور در برابر دوربین را تجربه می‌کند.


همه چیز درباره مجموعه‌ پرطرفدار شب های مافیا | گرگ بازی

همه‌چیز درباره سریال همگناه | رازهای خانواده بزرگ صبوری


حسین امیدی بازیگر تئاتر و سینما درباره حضورش در رئالیتی شوی شب‌های مافیا گفت:

برای حضور در شب های مافیا از همان قسمت‌های نخست، دوستان لطف داشتند و به من می‌گفتند که شرکت کنم. اما چون خیلی آدم اجتماعی‌ای نیستم در چنین برنامه‌هایی نه به خودم خوش می‌گذرد و نه مخاطب از نتیجه راضی می‌شود. برای همین خیلی راغب نبودم تا اینکه سری چهارم مجدد پیشنهاد شد و در این مدت به دلیل اینکه قسمت‌های قبل را تماشا کردم از بازی مافیا خوشم آمد و احساس کردم مردم از دیدن این بازی لذت می‌برند و برای همین در سری جدید آن حاضر شدم. در طول زمان فیلم‌برداری خیلی به همه خوش گذشت و درمجموع اتفاق خوبی رقم خورد.

وی با اشاره به اینکه رئالیتی شو اجازه نمی‌دهد از بازیگری استفاده کند، گفت:

در طول بازی مافیا هیچ‌کدام از ما نسبت به بازی با نگاه بازیگری وارد نشدیم و تأکید آقای ابوطالب هم همین بود که اعضای داخل بازی مافیا همان‌طور بازی کنند که در حالت عادی هستند و به نظرم این موضوع در قسمت‌هایی که تا امروز پخش‌شده کاملا مشخص است. اگر دقت کرده باشید، خودم هم تمام تمرکزم بر این است که خوب بازی کنم و دیگر نمی‌توان به‌صورت همزمان به بازیگری هم در آن حالت فکر کرد. جذابیت رئالیتی شو هم به همین نکات است که آدم‌ها با هر نوع سابقه هنری، در آن موقعیتْ خودشان هستند.

حسین امیدی بازیگر سینما با اشاره به واکنش‌های مردم نسبت به شب‌های مافیا گفت:

بازی مافیا یک دایره مخاطبی دارد که آن را باعلاقه زیادی نگاه می‌کنند. من خودم جزو آن دسته بودم که نسبت به بازی مافیا یک گاردی داشتم و فکر می‌کردم نمی‌تواند جذاب باشد؛ ولی وقتی بازی کردم دیدم جذابیت‌های ذاتی آن باعث محبوبیتش شده است. در طول زمان پخش قسمت‌های ابتدایی و الان که در زمان پخش فینال هستیم، مخاطبان بسیاری در فضای مجازی نسبت به بازی واکنش داشتند و نظرهای خوبی را مطرح می‌کنند. این نشان می‌دهد که شب‌های مافیا مخاطبان بسیاری دارد و درزمینه جذب مخاطب موفق عمل کرده است. حضور متنوع مهمان‌ها از بازیگر و خواننده و ورزشکار باعث شده است هیجان هر قسمت برای مخاطب بالا باشد و این به جذابیت‌های این برنامه اضافه کرده است.

حسین امیدی بازیگر سریال همگناه با بیان اینکه حضور فعال پلتفرم‌ها در عرصه تولید سریال منجر به رونق در این عرصه شده است گفت:

رونق بازار نمایش خانگی باعث شده است مخاطب به‌غیر از تلویزیون و سینما انتخاب سومی هم داشته باشد و آن‌هم نمایش خانگی است. هرچند در مرور زمان این اتفاق می‌افتاد اما شیوع کرونا به آن سرعت بخشید و حضور با برنامه پلتفرم‌ها در تولید سریال باعث شد خلا تعطیلی سینماها برای مخاطب جبران شود. طبیعی است که آینده صنعت سرگرمی در دستان VODها است و این اتفاق بالاخره می‌افتاد.

حسین امیدی در ادامه گفت:

به دلیل اینکه در صنعت نمایش خانگی و پلتفرم‌ها سطح سلیقه و میزان تولید را مخاطبان تعیین می‌کنند؛ اگر تلویزیون نتواند فکر جدی برای تولیدات خود کند در آینده با مشکل جدی مواجه می‌شود چراکه در این بازار رقابت، برد اصلی با ساختاری است که بتواند مخاطب را راضی نگه دارد و از این منظر به نظر می‌رسد نمایش خانگی بهتر عمل کرده است. تلویزیون به دلیل آنکه بودجه خودش را از محل بودجه دولتی دریافت می‌کند خودش را نسبت به رضایت مخاطب مسئول نمی‌داند و برای همین شاهد هستیم حتی اگر یک سریالی موفق هم نباشد سری‌های دوم و سوم آن‌هم ساخته می‌شود. ولی این شیوه خرج کردن بودجه در نمایش خانگی توجیهی ندارد؛ چراکه اگر مخاطب سریالی را نپسندد، ادامه تولید آن اصلا منطقی نیست.

حسین امیدی در پایان با اشاره به‌سختی‌های فعالیت و تولید فیلم و سریال در زمان کرونا گفت:

تولید سریال همگناه همزمان با شروع کرونا پایان یافت و خوشبختانه گروه گرفتار مشکلات بیماری نشدند. در طول این‌یک سال، به‌غیر از یکی دو کار، سعی کردم فعالیتی نداشته باشم و در خانه بمانم. کرونا ثابت کرده است که اصلا با هیچ‌کس تعارف ندارد و هر کس که گرفتار شود روزگار سختی را سپری می‌کند. اما از طرفی هم هنرمندان باید ازلحاظ معیشت و زندگی روزمره درآمد کسب کنند و گاهی خطرهای این اتفاق را به جان می‌خرند و در فیلم‌ها بازی می‌کنند که امیدوارم هیچ‌کس در این شرایط گرفتار این بیماری خطرناک نشود.

تماشای شب های مافیا

مصاحبه‌ از علی نعیمی

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم