درباره سریال جذاب و پرطرفدار بادبان های سیاه | ماجراجویی با دزدان دریایی

دنبال نزدیک‌ترین تجربه ممکن از زیست و ماجراجویی‌های دزدان دریایی می‌گردید؟ پس به‌هیچ‌وجه نباید تماشای سریال بادبان های سیاه را از دست بدهید.


سریال بادبان های سیاه (با عنوان اصلی Black Sails)، یکی از مجموعه‌های پرطرفدار شبکه استارز است. برای معرفی و بررسی با فیلیمو شات همراه باشید.


معرفی ۱۰ نمونه از بهترین فیلم های ماجراجویی | آماده برای کشف یک دنیای تازه


اگر در دنیای مدرن امروز، هکرها تبدیل‌شده‌اند به نماد کسانی که می‌توانند بانفوذ به سیستم‌ها و زیر پا گذاشتن قوانین، از حصارها و محدودیت‌های تمدن فرار کنند و از آشوبگری لذت ببرند، چند قرن قبل دزدان دریایی حکم بزرگ‌ترین یاغیان و قانون‌شکنان روی خشکی و دریا را داشتند. کسانی که در واقعیت به‌هیچ‌وجه نمی‌شد بی‌رحمی و بی‌اخلاقی در رفتار آن‌ها را نادیده گرفت اما همین سرکشی ‌و دست‌نیافتنی بودن دزدان دریایی بوده که موجب افسانه‌سرایی‌های ستایش‌آمیز و محبوبیت آن‌ها در طول قرن‌ها شده. دنبال نزدیک‌ترین تجربه ممکن از زیست و ماجراجویی‌های دزدان دریایی می‌گردید؟ پس به‌هیچ‌وجه نباید تماشای سریال بادبان های سیاه را از دست بدهید.


۲۰ نمونه از بهترین فیلم های سینمایی ژانر وسترن قرن ۲۱ (تاکنون)؛ از جنگو تا رنگوقصه در فضای رمان معروف جزیره گنج اما حدود بیست سال پیش از وقایع آن اتفاق می‌افتد. کاپیتان فلینت، که در رمان گنج معروف و پنهان‌شده‌ او در جزیره محور داستان بود، اینجا تازه خدمه کشتی خود را جمع کرده. ماجرا درباره درگیری همیشگی میان دزدان دریایی و نیروی دریایی امپراتوری بریتانیا در آب‌ها بر سر منافع و غنائم بیشتر است و این بار بیش از رمان بر روی وقایع و اشخاص حقیقی تأکید می‌شود و لابه‌لای ماجراهای مربوط به تلاش برای یافتن گنج یک کشتی غرق‌شده، به‌دست گرفتن قدرت در نیو پراویدنس (باهاماس) و روابط انسانی و غیرانسانی میان شخصیت‌ها، به رازهایی از گذشته کاپیتان فلینت نیز پی می‌بریم و می‌فهمیم که چرا یک ناخدای نیروی دریایی به یک دزد دریایی یاغی تبدیل‌شده است.

نمایی از سریال بادبان های سیاه

ده فیلم‌ جنایی برتر که حتما باید ببینید | خلافکارهای سینماخیلی از بچه‌هایی که در قرن بیستم به دنیا آمده‌اند، کودکی خود را با شیفتگی و کنجکاوی‌ نسبت به دزدان دریایی گذرانده‌اند. دزدان دریایی مثل گاوچران‌ها، شوالیه‌ها و جادوگرها جزو اولین فانتزی‌های کودکانه برای فرار از دنیای واقعی و ماجراجویی‌های خیال‌انگیز به شمار می‌آمدند و این را هم باید گذاشت به‌حساب فرهنگ‌عامه؛ تا قبل از ظهور پدیده‌هایی چون ابرقهرمان‌ها، سینما، تلویزیون و ادبیات در تسخیر دزدان دریایی و هم‌دوره‌های دیگر آن‌ها بود که این محبوبیت ریشه در تاریخ و ادبیات کلاسیک داشت. بدون شک محبوب‌ترین اثر در شناسایی و معرفی دزدان دریایی رمان جزیره گنج است که امروزه به‌عنوان یک شاهکار درزمینه ادبیات کودک و نوجوان شناخته می‌شود. رمان جزیره گنج و تصویری که به‌مرورزمان بر اساس اقتباس‌های تصویری از آن به‌جامانده، بیشتر یادآور یک ماجراجویی نوجوانانه است، درحالی‌که ریشه‌های رمان را باید در واقعیات هولناک و خون‌بار مربوط به دزدان دریایی و عصر استعمار در قرن هفدهم و هجدهم جستجو کرد.
بر همین اساس سازندگان سریال بادبان های سیاه سعی کرده‌اند که برای رسیدن به پس‌زمینه داستانی جزیره گنج از منابع و مستندات تاریخی و البته خیال‌پردازی تیم نویسندگان کمک بگیرند و به یک روایت سرگرم‌کننده و بزرگ سالانه با موضوع دزدان دریایی دست پیدا کنند؛ به عبارت بهتر آنچه که مخاطب از یک سرگرمی بزرگ سالانه انتظار دارد، شامل عمق در شخصیت‌پردازی، پیچیدگی در روایت، فضای تیره و تأکید روی خشونت و جنسیت. سریال سعی می‌کند که موضوع را جدی بگیرد و انتظار دارد که در عین جذابیت و سرگرم کردن مخاطب از سوی او نیز جدی گرفته شود.

نمایی از سریال بادبان های سیاه

معرفی بهترین فیلم‌های اکشن خارجی


اگر تصورتان درباره دزدان دریایی، همان چیزی است که در سری فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب (با عنوان اصلی Pirates of the Caribbean) دیده‌ یا مثلاً دربازی‌های ویدیویی تجربه کرده‌اید، سریال بادبان های سیاه این تصور قبلی را بر هم می‌زند و شما را به دنیایی تیره‌وتار می‌برد که در آن خبری از عناصر فانتزی نیست و ضمناً دزدان دریایی‌اش هم چندان به کلیشه‌های هالیوودی در چنین فیلم‌هایی نزدیک نمی‌شوند، نه در ظاهر و نه در رفتار.


مارگو رابی در فیلم جدید «دزدان دریایی کارائیب»سریال بادبان های سیاه دقیقاً همان نقاط ضعف و قدرت دیگر سریال‌های شبکه استارز را دارد و بنابراین اگر دیگر سریال‌های معروف این شبکه را دیده باشید، حساب کار برای تماشای سریال بادبان های سیاه هم‌دستتان می‌آید. به همان نسبت که در دست گذاشتن روی ایده‌های بکر و جذاب در بستر تاریخ هوشمندانه عمل می‌کند، گاه با افراط در برآورده کردن خواسته‌های مخاطب نیز تا حد یک سرگرمی سطحی و نوجوانانه پایین می‌آید. جدای از این، شاید خیلی از تصمیم‌ها و انتخاب‌ها در بحث پرداخت شخصیت‌ها و سیر درام به‌اندازه کافی قانع‌کننده جلوه نکند. البته اگر بعضی از تمهیدات دم‌دستی برای تحت تأثیر قرار دادن مخاطب اذیتتان نکند و توی ذوقتان نزند، داستان هرچه جلو می‌رود غنای بیشتری پیدا می‌کند و خودش را بالا می‌کشد. این را هم نباید فراموش کرد که اجرای خیلی از صحنه‌های سریال در مقایسه با نمونه‌های مشابه و هم‌دوره‌اش، با دقت و ظرافت انجام‌گرفته و حاصل کار چشمگیر است.


۱۰ فیلم خارجی زبان برتر در سال ۲۰۱۹ | از اروپا، سنگال و برزیل تا کلمبیا و کره…

نمایی از سریال بادبان های سیاه


باوجود تمام نقاط ضعف و قوت، سریال بادبان های سیاه یک ویژگی مهم دارد و آن‌هم خلق یک جهان خیالی تازه است که می‌تواند بیننده برای چهارفصل درگیر کند. به همین دلیل، تماشای سریال بادبان های سیاه در یک دوره فشرده تجربه جذابی خواهد بود که می‌تواند برای ساعت‌ها مخاطب را سرگرم کند و زمینه‌ساز آشنایی بیشتر او با رویدادهای تاریخی در قرن هجدهم باشد. مسلماً در هنگام تماشای سریال اگر حسابی درگیر داستان آن بشوید، مدام به فکر جستجو درباره حوادث و شخصیت‌ها می‌افتید و همین خود به یک عامل جذابیت ثانویه تبدیل خواهد شد.


نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم