مراحل فیلمبرداری دنیای ژوراسیک : قلمرو به پایان رسید |‌ همه آنچه باید بدانید

کالین ترورو (کارگردان فیلم) همراه درک کانلی (تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس)، مشغول کارهای پس از پایان فیلمبرداری دنیای ژوراسیک : قلمرو هستند و این احتمال می‌رود که فیلم در سال ۲۰۲۲ به اتمام برسد.

دنیای ژوراسیک : قلمرو( باعنوان اصلی Jurassic World: Dominion) داستان ناتمام دو فیلم قبلی دنیای ژوراسیک را ادامه و این تریلوژی را به پایان می‌رساند. این روزها کالین ترورو (کارگردان فیلم) همراه درک کانلی (تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس)، مشغول کارهای پس از پایان فیلمبرداری دنیای ژوراسیک : قلمرو هستند و این احتمال می‌رود که ساخت این فیلم در سال ۲۰۲۲ به اتمام برسد. باید گفت که دنیای ژوراسیک: قلمرو پایان سه‌گانه ژوراسیک‌ها نیست و بلکه یک جشن طوری است در ستایش قبلی ها می باشد.
مجله Entertainment Weekly فرصتی برای گفتگو کالین ترورو پیدا کرد و ضمن گفتگو درباره سریال انیمیشنی نتفلیکس با عنوان دنیای ژوراسیک: کمپ کرتاسه (با عنوان اصلی Jurassic world: Camp Cretaceous)، به بحث درباره فیلم آخر او یعنی دنیای ژوراسیک: قلمرو پرداخت.


نقد و بررسی سریال انیمیشنی «دنیای ژوراسیک: کمپ دورۀ کرتاسه»


در ادامه، با اینکه کالین ترورو چیزی از داستان فیلم را افشا نکرد ولی گفت که این فیلم پایان داستان سه‌گانه فیلم های ژوراسیک خواهد بود:

«برای من، دنیای ژوراسیک: قلمرو نقطه اوج داستانی است که قبلا گفته شده؛ وقتی تماشای سه‌گانه پارک ژوراسیک را به پایان می‌رسانید ممکن است خط داستانی برایتان کاملا واضح نباشد چون در روایت داستان رویکرد اپیزودیک داشته‌اند اما سه‌گانه دنیای ژوراسیک اینطور نیست و داستانش را به‌صورت سریالی تعریف می‌کند.»

واضح است که بازگشت سم نیل در نقش آلن گرانت، لورا درن در نقش الی ساتلر و جِف گلدبلوم در نقش ایان مالکوم برای ایفای نقش در فیلم دنیای ژوراسیک: قلمرو برای حفظ انسجام و پیوستگی با دو فیلم قبلی کمک خواهد کرد اما از آن مهم‌تر اینکه اگر در پایان این فرانچایز یک دوره جدید مطرح شود چه اتفاقی می‌افتد؟ به نظر می‌رسد فرانک مارشال (تهیه‌کننده) به احتمال وجود یک دنباله جدید برای این مجموعه اشاره می‌کند؛ جایی که می‌گوید فیلم قلمرو به «شروع یک دوران جدید» اشاره دارد. ممکن است که مارشال به‌عنوان تهیه‌کننده تلاش داشته باشد که فعلا این فرانچایز را زنده نگه دارد و نقشه ساختن دنباله‌های بیشتر را بکشد ولی به‌طور کلی، فکر می‌کنم هرآنچه که لازم بوده است درباره فرار دایناسورها و ویران کردن جامعه انسانی توسط آن‌ها ببینیم را دیده‌ایم و چیزی برای ساخت یک اثر جدید باقی نمانده است.


منبع: Slash Film


مراحل فیلمبرداری «دنیای ژوراسیک : قلمرو» (با عنوان اصلی «Jurassic World: Dominion») بیش از حد انتظار به درازا کشید و دلیل آن چیزی به جز شیوع ویروس کرونا نبود. مراحل تولید، در ابتدای شیوع کرونا متوقف و در ماه جولای دوباره از سر گرفته ‌شد. با مبتلا شدن چند تن از عوامل پشت‌صحنه به این ویروس، چاره‌ای جز متوقف کردن دوباره‌ مراحل تولید باقی نماند. اما خوشبختانه انتظارها به پایان رسید و با وجود سختی‌های فراوان فیلمبرداری «دنیای ژوراسیک : قلمرو» با موفقیت به اتمام رسید. کارگردان فیلم، کالین ترورو و سم نیل در صفحه‌ توییترشان خبر از پایان موفقیت آمیز این فیلم دادند؛ ترورو نوشت: «فیلم «دنیای ژوراسیک: قلمرو» به پایان رسید. از عوامل پشت‌صحنه و بازیگران نهایت تشکر رو دارم. ما مثل یک خانواده بودیم.» نیل نیز این‌طورنوشت: «بعضی روزها ناامید بودیم و فکر می‌کردیم شکست می‌خوریم. اما بالاخره کاری رو که انجامش غیرممکن به نظر می‌رسید، باهم انجام دادیم. بچه‌های پشت‌صحنه‌ عالی بودند. بازیگرا فوق‌العاده بودن و کارگردان، بهترین بود. باید جشن بگیریم.»

داستان قسمت سوم، در ادامه‌ داستان قسمت دوم « دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» (با عنوان اصلی « Jurassic World: Fallen Kingdom») است. کریس پرت و برایس دالاس هاوارد از بازیگران قسمت دوم هستند و در این قسمت هم حضور دارند. همچنین سم نیل و جف گلدبلوم از بازیگران اصلی این فیلم هستند. دایناسورها ابتدا به سینماهای ایالات‌متحده حمله می‌کنند و پس از آن به سراسر جهان سفر خواهند کرد. یونیورسال تاریخ انتشار این فیلم را جون ۲۰۲۲ (۱ تیر ۱۴۰۱) اعلام کرده ‌است.


منبع: Empire Online

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم