مروری کوتاه بر فیلم «همسران ارتشی»؛ از یک گروه کوچک تا اجرا در آلبرت هال

پیتر کاتانیو با فیلم «همسران ارتشی» بازگشتی شکوهمندانه به ژانر کمدی داشته و موجی از صمیمیت را با داستانی انسان‌دوستانه ادغام کرده است.

گروهی از زنان در‌حالی‌که همسرانشان در جنگ افغانستان هستند، یک گروه سرود تشکیل می‌دهند. در ابتدا نتیجه فاجعه‌بار است، اما کم‌کم با فعالیت‌ و اقدامات پیوستۀ خود نبض رسانه‌ها را در دست می‌گیرند. پیتر کاتانیو، کارگردان فیلم «فول مانتی» (با نام اصلی The Full Monty)، این‌بار با فیلم «همسران ارتشی» (با نام اصلی Military Wives) بازگشتی شکوهمندانه به ژانر کمدی داشته است. کاتانیو در این فیلم، همچون فیلم‌های کمدی پیشین خود، موجی از صمیمیت و گرما را با داستانی انگلیسی و انسان‌دوستانه ادغام کرده است. شارون هورگان و کریستین اسکات توماس، بازیگران اصلی و پرچم‌دار گروه بزرگی از بازیگران توانمند هستند. با فیلیمو شات همراه باشید تا مروری کوتاه بر فیلم «همسران ارتشی» داشته باشیم.


فیلم «همسران ارتشی» با الهام از بخش‌هایی از خاطرات واقعی گریس مالون ساخته شده است؛ او که گوینده و رهبر گروه سرود و کر بوده، حال در فیلم نیز نقش راهنما و مشاور را بر عهده دارد. بدیهی است که نباید انتظار روایتی هیجان‌انگیز و غافلگیر‌کننده را از این فیلم داشته باشیم، زیرا فیلم صرفاً داستان زنان سرودخوانی را روایت می‌کند که در آغاز بسیار ناموفق‌ بوده‌اند، اما در انتها به اجرا در سالن آلبرت هال می‌رسند.

کاتانیو و نویسندگان فیلم، راشل تونارد و روزن فلین، با ظرافت و دقت خاصی، داستان را از نگاه زنانی روایت کرده‌اند که وقتی عزیزانشان در جبهه‌ها هر روز با خطر مرگ دست‌و‌پنجه نرم می‌کردند، در خانه گیر افتاده بودند.

این گروه از زنان قدرتمند و درعین‌حال به‌شدت آسیب‌پذیر، متشکل‌اند از:
دختر جوانی به نام سارا، که به‌تازگی‌ ازدواج‌ کرده است. او برای اولین مأموریت نظامی همسرش بسیار نگران است. این نقش را امی جیمز کلی، بازیگر سابق مجموعۀ تلویزیونی «خیابان کورونیشن» (با نام اصلی Coronation Street) بر عهده دارد.

اسکات توماس در فیلم همسران ارتشی

اسکات توماس نیز در نقش کیت، همسری صبور و در مقام رهبر اصلی تیم در سریال حضور دارد (حتی اگر بقیۀ اعضای گروه فکر کنند که او تعمداً رئیس‌بازی در‌می‌آورد.) او و همسرش ریچارد (با بازی گرگ وایز) همچنان عزادار پسر از‌دست‌رفته‌شان هستند.

هورگان نیز در نقش لیزا، زنی رک‌گو و صریح، در «همسران ارتشی» ایفای نقش می‌کند. او هر‌از‌چندگاهی تلاش می‌کند با شوخی و خنده فضا را عوض کند. شخصیت هورگان با توجه به دو شخصیت قبلی در سریال‌های «Catastrophe» و «Pulling»، این‌بار تندخویی کمتری دارد و در این فیلم با قدرت، حس همدردی و طنز بیشتری حضور یافته است. به همین دلیل، تماشای او روی پردۀ سینما یا قاب تلویزیون برای یک بار دیگر لذت‌بخش خواهد بود.


مروری بر فیلم «مرغ عشق ها» با بازی کمیل نانجیانی را در فیلیمو شات بخوانید


طنز پیشین کاتانیو، با نام «فول مانتی»، به دلیل وجود شخصیت‌های اصلی بیچاره و پر‌استرس، فیلمی خنده‌دار‌تر بود؛ اما فیلم «همسران ارتشی» شاید به دلیل ماهیت موضوعی‌اش طنز کمتری دارد و چندان خنده‌دار نیست. با همه این‌ها، حتی همین نکته هم مانعی برای لذت‌بردن از صحنه‌های جالب و متفاوت این فیلم محسوب نمی‌شود.


منبع: Empire

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم