درو گادرد فیلمنامه «Project Hail Mary» را می‌نویسد

درو گادرد که پیش از این برای اقتباس از کتاب «مریخی» نامزد جایزه اسکار شده بود، به فیل لرد و کریستوفر میلر پیوست.

اگر می‌خواهید از یکی از کتاب‌های اندی ویر (نویسنده کتاب «مریخی») اقتباسی انجام دهید و آن کتاب هم درباره یک فضانورد در فضاست و رایان گاسلینگ هم در آن فیلم دوباره نقش یک فضانورد را بازی می‌کند، چه کسی بهتر از مردی که اولین اقتباس «مریخی» را نوشت می‌تواند در نوشتن فیلمنامه کمکتان کند؟ بنا بر گزارش‌ها، درو گادرد برای فیلم «Project Hail Mary» به فیل لرد و کریستوفر میلر ملحق شده است.

خبر ملحق شدن گادرد به پروژه فضایی استودیو MGM را برای اولین بار، The Hollywood Reporter منتشر کرد. گادرد پیش از این برای اقتباس از کتاب «مریخی» نامزد جایزه اسکار شده بود و برای همین، پیوستن او به لرد و میلر برای کار کردن روی این داستان منطقی به نظر می‌آید؛ هرچند در حال حاضر مشخص نیست که آیا وظیفه نوشتن فیلمنامه «Project Hail Mary» به او محول شده است یا خیر.
همانطور که پیش از این هم اشاره شد، رایان گاسلینگ در این فیلم نقش یک فضانورد را بازی می‌کند که بعد از بیدار شدن می‌بیند در یک سفینه کوچک و میلیون‌ها کیلومتر دورتر از خانه است و غیر از دو همکار فضانورد دیگرش که مرده‌اند، هم‌صحبتی ندارد و هیچ‌چیزی از مأموریت و یا حتی نام خودش را هم به یاد نمی‌آورد. اما او خیلی زود متوجه می‌شود که تنها امید بشر برای بقاء دربرابر یک عامل تهدید به انقراض است.

در سال‌های اخیر، بخت چندان یار گادرد نبوده است و پروژه‌های بزرگ او در مراحل مختلف تولید به‌آرامی کنار گذاشته شده یا آشکارا لغو شدند. به ازای هر فیلم موفق «مریخی» و یا «اوقات بد در ال‌رویال» (با عنوان اصلی Bad Times at the El Royale)، فیلم‌های رهاشده‌ای مانند «شش خبیث» (با عنوان اصلی Sinister Six) و یا «گروه ضربت ایکس» (با عنوان اصلی X-Force) وجود دارد. استودیوی MGM  تابه‌حال فقط برای خرید حقوق کتاب فیلم «Project Hail Mary»، سه میلیون دلار هزینه کرده است. به همین ترتیب، رایان گاسلینگ هم برای استخدام لرد و میلر در این پروژه، به خاطر پیش‌قراردادی که با یونیورسال داشتند، مجبور به کسب اجازه از این شرکت شد.


منبع: The Playlist

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم