پیش‌بینی نامزدهای جایزه امی ۲۰۲۰ برای بهترین بازیگر مرد درام

در فیلیمو شات به پیش‌بینی شانس بازیگران مختلف برای حضور در لیست نامزدهای امی ۲۰۲۰ در بخش بهترین بازیگر مرد درام پرداخته‌ایم.

حالا که تنور پیش‌بینی‌ها برای هفتادودومین مراسم سالیانه امی دارد گرم می‌شود، باید برویم به سراغ بازیگرها. همان‌طور که بازیگرها در فیلم‌ها و سریال‌ها اولین عامل جلب‌توجه و همدلی مخاطب و نگه‌داشتن او پای اثر هستند، بخش عمده‌ جذابیت جشن‌ها و مراسم‌های سینمایی هم مدیون حضور ستاره‌هاست.
در فیلیمو شات این بار به سراغ پیش‌بینی نامزدهای امی ۲۰۲۰ در بخش بهترین بازیگر مرد درام رفته‌ایم که همیشه یکی از بخش‌های جذاب و هیجان‌انگیز این رویداد تلویزیونی بوده است. به نظر می‌رسد که امسال هم شاهد رقابت سخت و نزدیکی برای رسیدن به جایزه امی باشیم.


سال گذشته، این جایزه به بیلی پورتر برای سریال «ژست» رسید و امسال هم شانس نامزدی برای او وجود دارد. آخرین بار که یک بازیگر برای دو سال پیاپی موفق به کسب این جایزه شده است، به سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ برمی‌گردد که برایان کرنستون برای ایفای نقش والتر وایت یا همان هایزنبرگ در مجموعه «بریکینگ بد» این جایزه را سه سال متوالی به خانه برد.
جالب است بدانید استرلینگ کی براون و میلو ونتیمیلیا در همین بخش تاکنون مجموعا شش نامزدی را برای سریال «این ما هستیم» کسب کرده‌اند و امسال در صورت کسب نامزدی هفتم، یک رکورد تاریخی را به نام خود ثبت می‌کنند. با این نامزدی‌ها، «این ما هستیم»، رکورد «بال غربی» را پشت سر می‌گذارد و در کسب بیشترین نامزدی‌های ممکن در بخش بازیگر اصلی با «نظم و قانون»، «مردان دیوانه» و «کلمبو» هم‌رده می‌شود؛ آن هم بعد از پخش چهار فصل.

امی 2020 بهترین بازیگر مرد درام

با نگاهی به نامزدهای سال قبل متوجه می‌شویم که دیگر خبری از حضور کیت هرینگتون برای «بازی تاج‌وتخت» و ریچارد مدن برای «بادیگارد» نخواهد بود.
با توجه به سابقه و آمار، اهدای دوباره این جایزه به بیلی پورتر (برنده سال قبل) اتفاق غافلگیرکننده‌ای خواهد بود اما به‌هرحال نباید فراموش کرد که او در فصل جوایز گذشته یکی از مدعیان اصلی بود و در امی ۲۰۲۰ هم شانس قابل‌توجهی برای کسب عنوان بهترین بازیگر مرد درام خواهد داشت. با این وجود، شواهد و قرائن می‌گویند که بیشتر حواسمان باید به سمت دیگر نامزدها باشد؛ مخصوصا کسانی که دستشان هنوز به جایزه نرسیده است.

با این حساب، جیسون بیتمن ستاره «اوزارک» اولین کسی است که به چشم می‌آید؛ بیتمن، سال قبل در بخش کارگردانی جایزه گرفت و این سریال نت‌فلیکس اصولاً موردتوجه امی قرار دارد و بیتمن هم به‌عنوان کسی که علاوه بر بازی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی سریال را بر عهده دارد، حتما در میان رای‌دهندگان صاحب اعتبار ویژه‌ای است. به همان اندازه، باب ادنکرک سریال «بهتره با ساول تماس بگیری» شانس بالایی دارد؛ سریالی که سال قبل غایب بود و امسال با فصل جدیدش غوغا به پا کرده است. ادنکرک که پیش‌تر به‌عنوان کمدین شناخته می‌شد و انتخابش برای این نقش هم به واسطه توانایی‌هایش در کمدی بود، فصل به فصل جنبه‌های تازه‌ای از قدرت بازیگری خود را به نمایش گذاشت؛ پس شاید امسال وقت مناسبی برای تقدیر از او باشد.
هر دو ستاره «این ما هستیم» یعنی استرلینگ کی. براون و میلو ونتیمیلیا، با فصل آخر سریال و لحظات نفس‌گیری که به نقش‌های خود جان بخشیدند، سال درخشانی داشته‌اند و بعید است که باز هم آن‌ها را در میان نامزدها نبینیم. البته آن‌ها تنها زوج بازیگر از یک سریال نیستند که گمانه‌زنی‌های زیادی پیرامون حضورشان در میان نامزدهای امی ۲۰۲۰ در بخش بهترین بازیگر مرد درام وجود دارد. برایان کاکس و جرمی استرانگ بازیگران اصلی سریال «وراثت» هستند که در پایان بی‌نظیر فصل دوم نشان دادند که سریال چقدر مدیون حضور آن‌هاست. البته هر دو بازیگر در فصل اول، از نامزدی در این بخش از جوایز امی جا ماندند؛ گرچه برایان کاکس در گلدن گلوب به حقش رسید و به نظر می‌رسد که امسال، نادیده گرفتن بازیگران «وراثت» کار سختی باشد.

باید جایی هم باز کنیم برای سریال‌های تازه‌ای که همین امسال پخش شده‌اند. در این میان، آل پاچینو برای «شکارچیان» بخت زیادی دارد و اگر کمپین تبلیغاتی سریال درست پیش برود، نام پاچینو برای جلب تمام توجهات در امی ۲۰۲۰ کافی است. در مرحله بعدی، آرون پال را داریم که طبیعتاً شهرت و هیاهوی پاچینو را ندارد اما در میان اعضای آکادمی تلویزیون چهره‌ای محبوبی است و حضورش در «وست‌ورلد» را هم سخت می‌شود نادیده گرفت. بن مندلسون، بازیگر اصلی «بیگانه» می‌تواند برای شبکه اچ‌بی‌او افتخارآفرینی کند درحالی‌که توبیاس منزیس با ایفای نقش شاهزاده فیلیپ در «تاج»، دیگر رقیب جدی برای کسب عنوان بهترین بازیگر مرد درام به شمار می‌آید.

در این میان، از پاتریک استوارت هم نباید غافل شد که با بازگشت به نقش ژان لوک پیکارد، فرمانده افسانه‌ای سریال «پیشتازان فضا»، سروصدای زیادی به راه انداخته. داوید دیگز، بازیگر نقش اصلی سریال جدید «اسنوپیرسر» هم از دیگر گزینه‌های بالقوه برای نامزدی است.
و در پایان می‌رسیم به کسانی که دیدن نام آن‌ها در میان نامزدهای امسال می‌تواند اتفاق جذابی باشد؛ مثلا رامی مالک برای فصل آخر «آقای ربات» که درخشش او در فصل اول سریال و جایزه گرفتنش از امی به سکوی پرتاب این بازیگر مصری تبدیل شد. یا پل جیاماتی و دیمین لوییس بازیگران «میلیاردرها» که قبلا و برای حضور در آثار دیگر به‌اندازه کافی تشویق و تحسین شده‌اند، جان مالکوویچ که «پاپ جدید» را دارد و حدود بیست سال می‌شود که درمیان نامزدهای امی خبری از او نبوده است و جاناتان گراف ستاره سریال خاص، سنگین و متفاوت «شکارچی ذهن» که در فصل دوم به‌مراتب بهتر هم بود.
باید منتظر باشیم و ببینیم که درنهایت، پیش‌بینی‌ها چقدر درست از آب درمی‌آیند.

نامزدهای احتمالی جایزه امی ۲۰۲۰ برای بهترین بازیگر مرد درام

جیسون بیتمن برای سریال «اوزارک» با عنوان اصلی «Ozark»
باب ادنکرک برای سریال «بهتره با ساول تماس بگیری» با عنوان اصلی «Better Call Saul»
برایان کاکس برای سریال «وراثت» با عنوان اصلی «Successession»
جرمی استرانگ برای سریال «وراثت» با عنوان اصلی «Successession»
استرلینگ کی براون برای سریال «این ما هستیم» با عنوان اصلی «This is Us»
بیلی پورتر برای سریال «ژست» با عنوان اصلی «Pose»

نامزدهای غافلگیرکننده

آل پاچینو برای سریال «شکارچیان» با عنوان اصلی «Hunters»
توبیاس منزیس برای سریال «تاج» با عنوان اصلی «Crown»
میلو ونتیمیلیا برای سریال «این ما هستیم» با عنوان اصلی «This is Us»
بن مندلسون برای سریال «بیگانه» با عنوان اصلی «Outsider»
آرون پال برای سریال «وست‌ورلد» با عنوان اصلی «Westworld»
جفری رایت برای سریال «وست‌ورلد» با عنوان اصلی «Westworld»
داوید دیگز برای سریال «اسنوپیرسر» با عنوان اصلی «Snowpiercer»

نامزدهای خوشبینانه

رامی مالک برای سریال «آقای ربات» با عنوان اصلی «Mr. Robot»
جاناتان گراف برای سریال «شکارچی ذهن» با عنوان اصلی «Mindhunter»
جان مالکوویچ برای سریال «پاپ جدید» با عنوان اصلی «New Pope»
استفان جیمز برای سریال «بازگشت به خانه» با عنوان اصلی «Homecoming»
• و بازیگران «میلیونرها»


منبع: Indie Wire

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم