چه کسانی فیلم سینمایی «مایکل جکسون» را می‌سازند؟

گراهام کینگ، امتیاز ساخت فیلم سینمایی «مایکل جکسون» به همراه حق استفاده تمام آهنگ‌های او را به‌دست آورده است.

«بوهمین راپسودی» علیرغم همه جنجال‌های ناشی از اخراج برایان سینگر و انتخاب بازیگر اصلی، به فروشی بالغ بر ۹۰۰ میلیون دلار دست یافت؛ حالا تهیه‌کنندگان این فیلم قصد دارند با ساخت فیلم سینمایی «مایکل جکسون» موفقیت خود را تکرار کنند. بنا بر گزارش مجله اینترنتی ددلاین، گراهام کینگ (تهیه‌کننده «بوهمین راپسودی» و آثاری همچون «رفتگان» و «هوگو»)، امتیاز ساخت فیلم سینمایی «مایکل جکسون» به همراه حق استفاده تمام آهنگ‌های او را به‌دست آورده است. جان لوگان (نویسنده برنده اسکار و خالق آثاری همچون «هوگو»، «هوانورد» و «گلادیاتور»)، نیز فیلم‌نامه این اثر را خواهد نوشت. بنا بر گفته‌ها، این فیلم قرار نیست تفسیر اصلاح شده‌ای از زندگی این اسطوره ارائه دهد، بلکه قصد دارد کل زندگی مایکل جکسون را تا قبل از مرگش در ژوئن ۲۰۰۹ در سن ۵۰ سالگی به تصویر بکشد.

جکسون در کودکی یک ستاره بود و در بزرگسالی به یک نماد جهانی تبدیل شد؛ اما گذراندن این دوران کودکی برای مایکل آسان نبود و در بزرگسالی نیز باید از خود در برابر اتهامات وارده مبنی بر سوءاستفاده جنسی از کودکان دفاع می‌کرد. این موضوع در مستند برنده جایزه امی به نام «ترک نورلند» که توسط شبکه HBO ساخته شد، به تصویر کشیده است و حالا با دادخواست خانواده جکسون، سازندگان این مستند درگیر یک پرونده قضایی به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار هستند.

زندگی جکسون، برای ساخت یک فیلم درام ایده آل است اما کینگ و لوگان در نمایش دادن زندگی این افسانه دنیای موسیقی باید دقت زیادی به خرج دهند. آنها باید در این راه بر چالش‌های به تصویر کشیدن مسائلی مانند مشکلات مایکل به‌عنوان یک کودک مشهور، بی‌قاعدگی‌های وی به‌عنوان یک فرد بالغ، و اتهامات سوءاستفاده جنسی از کودکان فائق آیند.

جان لوگان که اخیراً اسپین‌آف «داستان عامه‌پسند: شهر فرشتگان» را ساخته است و گراهام کینگ که پروژه‌هایی همچون «توم ریدر ۲» و مجموعه تلویزیونی «رفتگان» را در دست ساخت دارد، متن فیلمنامه را قبل از انتخاب استودیو خواهند نوشت. فیلم سینمایی «مایکل جکسون» تنها پروژه کینگ برای به تصویر کشیدن زندگی مایکل نیست و او قصد دارد یک تئاتر موزیکال با همین مضمون را در برادوی روی صحنه ببرد.


منبع: Empire Online

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم