آخرین فیلم‌های سال ۲۰۱۹ که نباید فرصت تماشایشان را از دست بدهید

در آستانه سال ۲۰۲۰، خوب است که نگاهی به جدول اکران ماه‌های پایانی سال داشته باشیم.

در آستانه سال ۲۰۲۰، خوب است که نگاهی به جدول اکران ماه‌های پایانی سال داشته باشیم و فرصت تماشای آخرین فیلم های ۲۰۱۹ را از دست ندهیم؛‌ با فیلیمو شات همراه باشید.


نقد و بررسی فیلم خارج از حصار


آخرین فیلم های ۲۰۱۹ ؛ اکران ماه اکتبر

«جوکر»
کارگردان: تاد فیلیپس
بازیگران: واکین فینیکس، رابرت دنیرو، زازی بیتز، فرانسیس کانروی
برداشتی کاملا جدید از معروف‌ترین دشمن بتمن که داستان آن، اینبار خارج از دنیای سینمایی دی‌سی رخ می‌دهد و واکین فینیکس نقش این جنایتکار روانی را بازی می‌کند. تاد فیلیپس (کارگردان) که بیش‌تر به‌خاطر کمدی‌هایی مانند «مدرسه‌ی قدیمی» محصول ۲۰۰۳، «استارسکی و هاچ» محصول ۲۰۰۴ و مجموعه‌ «خماری» شناخته شده، این فیلم را با الهام از دراماهای جنایی اسکورسیزی ساخته است؛ فیلم‌هایی مانند «راننده تاکسی» و «سلطان کمدی» و البته رگه‌هایی از کتاب مصور «شوخی مرگبار» آلن مور هم در آن دیده می‌شد. این فیلم، داستان زندگی و چگونگی به وجود آمدن این شخصیت مرموز است که در دهه‌ ۸۰ میلادی اتفاق می‌افتد و در آن شاهد سقوط و افول آرتور فلک (با بازی واکین فینیکس) دلقک و کمدین هستیم که به جنایت رو می‌آورد. یکی از آخرین فیلم های ۲۰۱۹ که باید به تماشای ان نشست.
تاریخ اکران «جوکر»: ۴ اکتبر ۲۰۱۹

فیلم جوکر

«جودی»
کارگردان: روپرت گولد
بازیگران: رنی زلوگر، جسی باکلی، فین ویتراک، روفس سوئل
زلوگر، در نقش افسانه بازیگری و خوانندگی ظاهر می‌شود آن هم در دورانی که این ستاره به پایان دوران حرفه‌ای خود نزدیک می‌شود. سال ۱۹۶۸ است و او به لندن سرد می‌رود تا در برنامه‌ای که تمام بلیت‌های آن به فروش رفته است، اجرا کند. از زمانی که در «جادوگر اُز» ظاهر شد، ۳۰ سال می‌گذرد و حتی اگر دیگر همان صدا را نداشته باشد، جدیت او رشد کرده است. جودی درگیر جدال با تیم مدیریت خود می‌شود و در همان زمان، همکار موسیقی‌دانش را مسحور می‌کند؛ او همچنین، رابطه‌ای عاطفی را با میکی دینز (با بازی فین ویتراک) آغاز می‌کند که قرار است به شوهر پنجم او تبدیل شود. جودی توسط خاطرات کودکی خود که اسیر هالیوود بوده، تسخیر شده است و تمایل بازگشت به خانه همراه بچه‌هایش هم ذهنش را لحظه‌ای آرام نمی‌گذارد.
تاریخ اکران «جودی»: ۴ اکتبر ۲۰۱۹

فیلم جودی

«مرد ماه جوزا»
کارگردان: انگ لی
بازیگران: ویل اسمیت، مری الیزابت وینستد، کلایو اوون، بندیکت وانگ
انگ لی، ایده‌ای را که از سال ۱۹۹۷ در هالیوود وجود داشته به یک فیلم علمی-تخیلی پرهیجان و اکشن تبدیل کرده است. ویل اسمیت، در نقش یک آدمکش مسن بازی می‌کند که قصد دارد بر بدل جوان‌تر خود (که با کمک فناوری‌های جدید در این فیلم ظاهر شده است) غلبه کند. ازجمله بازیگران مطرح یکی از آخرین فیلم های ۲۰۱۹ می‌توان به مری الیزابت وینستد، کلایو اوون و بندیکت وانگ اشاره کرد.
تاریخ اکران «مرد ماه جوزا»: ۱۱ اکتبر ۲۰۱۹

مرد ماه جوزا

«ال‌کامینو: فیلم برکینگ بد»
کارگردان: وینس گیلیگان
بازیگران: آرون پال، چارلز بیکر، مت جونز
وینس گیلیگان در این فیلم به دنیای والتر وایت (برایان کرنستون) و همکار او سر می‌زند و اتفاقاتی را دنبال می‌کند که بعد از پایان سریال و مرگ والتر رخ داد. تمرکز اصلی داستان روی جسی پینکمن (با بازی آرون پال) است که بعد از فرار از دست کسانی که او را زندانی کرده بودند، باید قدم بعدی و نقشه‌اش را طراحی کند. این فیلم که مخفیانه ساخته شد و مستقیم به نتفلیکس رفت، چالش بزرگی برای ادای دین به یکی از محبوب‌ترین سریال‌های سال‌های اخیر داشت و به همین دلیل، در لیست آخرین فیلم های ۲۰۱۹ اهمیت ویژه‌ای دارد.
تاریخ اکران «ال‌کامینو: فیلم برکینگ بد»: ۱۱ اکتبر ۲۰۱۹

ال‌کامینو: فیلم برکینگ بد

«این روز فرا خواهد رسید»
کارگردان: کریس موریس
بازیگران: مارچانت دیویس، آنا کندریک، کیوان نواک
کریس موریس طنزنویس، این بار به سراغ فعالیت‌های اف‌بی‌آی در زمینه‌ تشخیص یا تشخیص اشتباه تهدیدهای تروریستی محتمل رفته است. یک نفر به واعظی فقیر که برای محله‌های میامی امید به ارمغان می‌آورد، پول نقد پیشنهاد داده می‌شود تا مانع از بیرون انداخته شدن خانواده‌اش از خانه‌شان بشود. او اصلا نمی‌داند که حامی مالی او، برای آژانس کار می‌کند و سعی دارد او را با مشتعل کردن رویاهای انقلابیش به یک مجرم تبدیل کند.
تاریخ اکران «این روز فرا خواهد رسید»: ۱۱ اکتبر ۲۰۱۹

این روز فرا خواهد رسید

«سرزمین زامبی‌ها: شلیک نهایی»
کارگردان: روبن فلیشر
بازیگران: جسی آیزنبرگ، وودی هارلسون، اما استون، ابیگیل برسلین
فیلم کمدی زامبی‌محور روبن فلیشر امسال وارد دهمین سالگرد خود می‌شود و او به همین مناسبت، تمام عوامل درجه‌یک آن اثر ازجمله جسی آیزنبرگ، اما استون، وودی هارلسون و ابیگیل برسلین را برای دنباله فیلم دور هم جمع کرد. زمان، برای قهرمانان ما در فیلم هم گذشته است و این خانواده‌ پردردسر باید با گونه‌های جدیدی از زامبی‌ها و انسان‌های آزاردهنده و عجیبی که سر راهشان قرار می‌گیرند و بعضی از آن‌ها هم به طرز عجیبی آشنا هستند، سروکله بزنند.
تاریخ اکران «سرزمین زامبی‌ها: شلیک نهایی»: ۱۸ اکتبر ۲۰۱۹

سرزمین زامبی‌ها: شلیک نهایی

«مالفیسنت: سردسته‌ اهریمنان»
کارگردان: یواخیم رانینگ
بازیگران: آنجلینا جولی، ال فانینگ، چیویتل اجیوفر، میشل فایفر
داستان این دنباله مربوط به چند سال بعد از «مالیفیسنت» محصول سال ۲۰۱۴ است که در آن متوجه اتفاقاتی شدیم که منجر به سنگ شدن قلب بدنام‌ترین شخصیت دیزنی (با بازی آنجلینا جولی) و طلسم کردن شاهدخت آرورای کوچک (با بازی ال فانینگ) شدند. این فیلم، رابطه‌ پیچیده‌ بین این پری شاخدار و ملکه‌ آینده را بررسی می‌کند؛ این دو، در حال تشکیل دادن اتحادی جدید و رو‌به‌رو شدن با سختی‌های جدید در راه محافظت از دشت‌ها و موجودات جادویی ساکن آن‌ها هستند. میشل فایفر در این فیلم، در نقش ملکه اینگریث بازی می‌کند که قرار است به زودی مادرخوانده‌ آرورا شود و شخصیتی قدرتمند دارد که با مالیفیسنت مقابله می‌کند.
تاریخ اکران «مالیفیسنت: سردسته‌ اهریمنان»: ۱۸ اکتبر ۲۰۱۹

مالفیسنت: سردسته‌ اهریمنان

«اسرار رسمی»
کارگردان: گوین هود
بازیگران: کیرا نایتلی، مت اسمیت، متیو گود، رالف فاینز
گوین هود، کارگردان این فیلم، به همراه گریگوری برنشتاین و سارا برنشتاین، فیلم‌نامه را بر اساس کتابی از مارسیا و توماس میشل به نام «جاسوسی که تلاش کرد جنگ را متوقف کند» نوشت. این فیلم، روی شخصیت گان (با بازی کیرا نایتلی) تمرکز دارد؛او یک افسر جوان و باهوش بریتانیایی است که وقتی اطلاعاتی محرمانه را به مارتین برایت (با بازی مت اسمیت) گزارشگر لو داد بازداشت شد. اطلاعات لو رفته ادعا می‌کردند که آژانس امنیت ملی آمریکا در سال ۲۰۰۳ به‌صورت غیرقانونی در تلاش بوده است تا شورای امنیت بریتانیا را به قبول تصمیم شرکت در جنگ عراق وادار کند. زمانی که برایت تلاش می‌کند تا اطلاعات را منتشر کند، متوجه می‌شود که آدم‌ها برای جلوگیری از افشای این اطلاعات، حاضرند تا چه حدی پیش بروند.
تاریخ اکران «اسرار رسمی»: ۱۸ اکتبر ۲۰۱۹

اسرار رسمی

«نابودگر: سرنوشت تاریک»
کارگردان: تیم میلر
بازیگران: لیندا همیلتون، مک‌کنزی دیویس، ناتالیا ریس، گابریل لونا، آرنولد شوارتزنگر
آرنولد یک‌بار دیگر بازگشته اما مهم‌تر از آن، لیندا همیلتون هم بازگشته است تا نقش خود به‌عنوان سارا کانر را در دنباله مستقیم «ترمیناتور دو» پس بگیرد؛ یکی از آخرین فیلم های ۲۰۱۹ ، تمام دنباله‌های قبلی خود را نادیده می‌گیرد. تیم میلر (کارگردان «ددپول»)، عوامل جدیدی را در این فیلم معرفی می‌کند، ازجمله مک‌کنزی دیویس از «بلید رانر ۲۰۴۹»، گابریل لونا و ناتالیا ریس. داستان این فیلم آشکار می‌کند که شاید «روز داوری»، آخرین پرده جنگ بین انسان و ماشین نبوده است و سارا، گریس (با بازی مک‌کنزی) و نابودگری که آرنولد نقش آن را بازی می‌کند مجبور هستند دنی راموس (با بازی ریس) را از دست یک قاتل جدید پیشرفته (با بازی لونا) نجات دهند.
تاریخ اکران «نابودگر: سرنوشت تاریک»: ۲۳ اکتبر ۲۰۱۹

نابودگر: سرنوشت تاریک

«خانواده آدامز»
کارگردانان: کنراد ورنر و گرگ تیرنان
عوامل: اسکار آیزاک، شارلیز ترون، کلویی گریس مورتس، فین ولفهارد
کارگردان «مهمانی سوسیسی» در انیمیشن «خانواده‌ی آدامز» به‌اندازه کار قبلی خود زیاده‌روی نکرد و این فیلم را درست به‌موقع برای هالووین ارائه کرد. اسکار آیزاک و شارلیز ترون در نقش گومز و مورتیشیا صداپیشگی می‌کنند، کلویی گریس مورتس و فین ولفهارد هم در نقش وندزدی و پاگزلی.
تاریخ اکران «خانواده آدامز»: ۲۵ اکتبر ۲۰۱۹

خانواده آدامز

آخرین فیلم های ۲۰۱۹ ؛‌ اکران ماه نوامبر

«پادشاه»
کارگردان: دیوید میشد
بازیگران: تیموتی شالامی، رابرت پتینسون، جوئل اجرتون، لیلی-رز دپ
دیوید میشد (کارگردان) به گذشته برمی‌گردد تا داستان هال (با بازی تیموتی شالامی) را بیان کند که شاهزاده خودسر و وارث بی‌میل تاج‌وتخت انگلستان بود؛ او به زندگی سلطنتی پشت کرده بود و بین مردم زندگی می‌کرد. اما زمانی که پدر ظالمش از دنیا رفت، هال تبدیل به پادشاه هنری پنجم شد. او حالا مجبور بود زندگی‌ای را به آغوش بکشد که قبلا از آن فرار کرده بود. شاه جوان باید سیاست‌های کاخ، آشوب و جنگی که پدرش از خود به جا گذاشته است و همچنین رشته‌های احساسی گذشته خود مانند رابطه‌اش با دوست صمیمی و مرشد خود، شوالیه‌ مسن الکلی، جان فالستاف (با بازی جوئل اجرتون که دستیار نویسنده هم است) را مدیریت کند. رابرت پتینسون، بن مندلسون و لیلی-رز دپ همگی در این اثر ظاهر می‌شوند و با یکی از آخرین فیلم های ۲۰۱۹ مواجه هستیم که به‌احتمال‌زیاد، طرفداران زیادی خواهد داشت.
تاریخ اکران «پادشاه»: ۱ نوامبر ۲۰۱۹ (در نتفلیکس)

پادشاه

«هوانوردان»
کارگردان: تام هارپر
بازیگران: ادی ردمین، فلیسیتی جونز
زوج فیلم «تئوری همه‌چیز»، یعنی ادی ردمین و فلیسیتی جونز در یک فیلم دیگر به‌عنوان بالون‌سوارهایی که برای بقا در آسمان‌ها می‌جنگند، در کنار هم قرار می‌گیرند؛ آن هم در درامایی به کارگردانی تام هارپر و نویسندگی جک تورن.
تاریخ اکران «هوانوردان»: ۴ نوامبر ۲۰۱۹

هوانوردان

«مرد ایرلندی»
کارگردان: مارتین اسکورسیزی
بازیگران: رابرت دنیرو، آل پاچینو، جو پشی، هاروی کایتل
مارتین اسکورسیزی، با یک حماسه جنایی جاه‌طلبانه بازگشته است و این بار در نتفلیکس. این فیلم‌ساز با استفاده از فناوری جوان‌سازی و بودجه‌ای عظیم، عواملی فوق‌العاده باورنکردنی را دور هم جمع کرده است: رابرت دنیرو، آل پاچینو، جو پشی و هاروی کایتل. داستان فیلم درباره مامور اتحادیه تجارت به نام فرانک شیران ایرلندی و روابط او با تبهکاران است. این فیلم، بر اساس داستان واقعی کتاب چارلز برنت به نام «شنیده‌ام خانه‌ها را رنگ می‌کنی» ساخته شده است و دستیار نویسنده فیلم «دار و دسته‌های نیویورکی»، استیون زایلیان هم نویسندگی فیلم‌نامه آن را بر عهده دارد. «آیریش من» یکی از آخرین فیلم های ۲۰۱۹ است که همه انتظارش را می‌کشند.
تاریخ اکران «مرد ایرلندی»: ۸ نوامبر ۲۰۱۹ (در سینماها) و ۲۷ نوامبر ۲۰۱۹ (در نتفلیکس)

مردایرلندی

«میدوی»
کارگردان: رولاند امریش
بازیگران: اد اسکرین، پاتریک ویلسون، لوک ایوانز
رولاند امریش که پیش‌ازاین فیلم‌های «ده هزار سال پیش از میلاد» و «۲۰۱۲» را به تصویر کشیده بود، این بار به سراغ سال ۱۹۴۲ رفته است تا نبرد میدوی در جنگ جهانی دوم را پوشش دهد؛ نبردی که یک درگیری کلیدی بین ارتش آمریکا و ژاپن بود و جریان جنگ را تغییر داد. این فیلم، با هنرنمایی دارن کریس، پاتریک ویلسون، لوک ایوانز، آرون اکهارت و دنیس کواید ساخته شده است.
تاریخ اکران «میدوی»: ۸ نوامبر ۲۰۱۹

میدوی

«فورد در برابر فراری»
کارگردان: جیمز منگولد
بازیگران: مت دیمون، کریستین بیل
فیلم «فورد در برابر فراری» از کارگردان «لوگان»، جیمز منگولد، داستان رقابت بین تیم‌های فورد و فراری در یک مسابقه‌ است. کریستین بیل در نقش کن مایلز بازی می‌کند و مت دیمون هم کرول شلبی در تیم فورد است؛ طراح خودروی آمریکایی، شلبی و راننده‌ نترس بریتانیایی، مایلز، با هم در برابر دخالت شرکت‌ها، قوانین فیزیک و شیاطین وجودشان می‌جنگند تا یک ماشین مسابقه‌ای انقلابی را برای شرکت فورد بسازند و در سال ۱۹۶۶به سلطه‌ ماشین‌های مسابقه‌ای انزو فراری پایان دهند. جان برنثال، کترینا بلف، جاش لوکاس و تریسی لتس هم در بین عوامل این فیلم حضور دارند.
تاریخ اکران «فورد در برابر فراری»: ۱۵ نوامبر ۲۰۱۹

فورد در برابر فراری

«گزارش»
کارگردان: اسکات زد برنس
بازیگران: آدام درایور، آنت بنینگ
فیلم «گزارش» به نویسندگی و کارگردانی اسکات زد برنس، یک فیلم هیجانی جدید بر اساس رویدادهای واقعی است. کارمند ایده‌آل گرایی به نام دنیل جی جونز (با بازیگری آدام درایور) از جانب رییس خود، سناتور دایان فاینشتین (با بازی آنت بنینگ) موظف شده است تا در مورد بازداشت‌ها و بازجویی‌های سی‌آی‌اِی پس از حادثه‌ ۱۱ سپتامبر تحقیق کند. تلاش بی‌وقفه جونز برای پیدا کردن حقایق، منجر به یافته‌های عظیمی می‌شود که نشان می‌دهند سازمان اطلاعاتی آمریکا تا چه برای از بین بردن شواهد، زیر پا گذاشتن قانون و پنهان کردن رازهای وحشیانه از مردم کشورش تلاش کرده است.
تاریخ اکران «گزارش»: ۱۵ نوامبر (در سینماها) و ۲۸ نوامبر (در آمازون)

گزارش

«آخرین کریسمس»
کارگردان: پال فیگ
بازیگران: امیلیا کلارک، هنری گولدینگ، اما تامپسون، میشل یئو
پال فیگ این بار یک فیلم پرادعا درزمینه کمدی عاشقانه ارائه کرده است. او در این فیلم از هنری گولدینگ «یک لطف ساده» (که به لطف فیلم «آسیایی‌های خرپول» ثابت شده که ستاره فیلم‌های کمدی عاشقانه است) در یک داستان پیچیده عاشقانه به همراه امیلیا کلارک استفاده می‌کند. اما تامپسون و میشل یئو هم در این فیلم حضور دارند و می‌توانیم موسیقی جورج مایکل را هم در آن بشنویم. این فیلم حسابی حال و هوای کریسمسی دارد و جزو آخرین فیلم های ۲۰۱۹ است که حتما باید ببینید.
تاریخ اکران «آخرین کریسمس»: ۱۵ نوامبر ۲۰۱۹

آخرین کریسمس

«منجمد ۲»
کارگردانان: کریس باک، جنیفر لی
بازیگران: ایدینا منزل، کریستن بل، جاناتان گروف، جاش گد
درست وقتی که همه داشتند از آمدن دنباله‌ای برای «منجمد» ناامید می‌شدند و آن را رها می‌کردند، خبر ساخت «منجمد ۲» آمد و اکنون تمام عوامل بازگشته‌اند. از کارگردان، کریس باک گرفته تا جنیفر لی و ترانه نویسان آن، رابرت لوپز و کریستن اندرسون لوپز و البته عوامل جدیدی مانند ایوان ریچل وود و استرلینگ کی براون. البته باید خیلی تلاش کنند تا از شاهکار قبلی جلو بزنند و در میان آخرین فیلم های به‌یادماندنی ۲۰۱۹ باقی بمانند.
تاریخ اکران «منجمد ۲»: ۲۲ نوامبر ۲۰۱۹

منجمد ۲

«بروکلین بی‌مادر»
کارگردان: ادوارد نورتون
بازیگران: ادوارد نورتون، بروس ویلیس، گوگو امبتا را
پروژه‌ای پرشور برای ادوارد نورتون نویسنده/کارگردان/بازیگر که بعد از ۲۰ سال تجربه در عرصه‌ سینما، این داستان را از رمان جاناتان لثم اقتباس کرده است. او تغییراتی در داستان ایجاد کرده و دوره‌ زمانی آن را به دهه‌ ۵۰ میلادی برده است. داستان، روی لیونل اسروگ (با بازی نورتون) تمرکز دارد که یک کارآگاه خصوصی تنهاست که با سندروم توره زندگی می‌کند؛ او می‌خواهد معمای قتل مرشد و تنها دوست خود، فرانک مینا (با بازی بروس ویلیس) را حل کند، اما سرنخ‌های محدود و ذهن بسیار وسواسی‌اش تنها سلاح‌های او هستند؛ لیونل با همین سلاح‌ها از رازهایی پرده برمی‌دارد که سرنوشت نیویورک را در تعادل نگه می‌دارند. گوگو امبتا را، الک بالدوین و ویلم دفو هم از جمله بازیگران این فیلم هستند.
تاریخ اکران «بروکلین بی‌مادر»: ۲۲ نوامبر ۲۰۱۹

بروکلین بی‌مادر

«چاقوکشی»
کارگردان: ریان جانسون
بازیگران: آنا د آرماس، دنیل کریگ، جیمی لی کرتیس، کریستوفر پلامر، کریس ایوانز
ریان جانسون برای فیلم جنایی-معمایی هیجانی خود عوامل خیره‌کننده‌ای را گرد هم آورده است تا آگاتا کریستی درون خود را به کمک رام برگمن (تهیه‌کننده) به رخ بکشد: دنیل کریگ، کریس ایوانز، جیمی لی کرتیس، کریستوفر پلامر، تونی کولت، کیت استنفیلد، مایکل شنون و خیلی‌های دیگر. دنیل کریگ در این فیلم به‌عنوان یک کارآگاه قصد دارد معمای قتل یک نویسنده داستان‌های جنایی و بزرگ خاندان (با بازی پلامر) را حل کند.
تاریخ اکران «چاقوکشی»: ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹

چاقوکشی

«فرشتگان چارلی»
کارگردان: الیزابت بنکس
بازیگران: کریستن استوارت، نیومی اسکات، الا بالینسکا
یک ریبوت جدید از الیزابت بنکس نویسنده/کارگردان/تهیه‌کننده/بازیگر که در لیست آخرین فیلم های ۲۰۱۹ قرار می‌گیرد. این بار نقش فرشتگان را کریستن استوارت، نیومی اسکات و بازیگر بریتانیایی، الا بالینسکا بازی می‌کنند و در کنار آن‌ها شاهد حضور پاتریک استوارت، جایمن هانسو و سم کلفلین هستیم.
تاریخ اکران «فرشتگان چارلی»: ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹

فرشتگان چارلی

«بلبل»
کارگردان: جنیفر کنت
بازیگران: اشلینگ فرنچوسی، سم کلفلین
کارگردان «بابادوک»، جنیفر کنت، با یک درامای هیجانی بازگشته است که داستان یک زن جوان با بازی اشلینگ فرنچوسی را بازگو کند؛ زنی که دشت‌های تاسمانی را می‌پیماید تا از یک افسر بریتانیایی خشن با بازی سم کلفلین انتقام بگیرد.
تاریخ اکران «بلبل»: ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹

بلبل

آخرین فیلم های ۲۰۱۹ ؛ اکران ماه دسامبر

«روزی زیبا در محله»
کارگردان: ماریل هلر
بازیگران: تام هنکس، متیو ریس
این فیلم یکی دیگر از عناوین مهم اسکار و آخرین فیلم های ۲۰۱۹ است که بر اساس زندگی‌نامه‌ نماد تلویزیون آمریکا، آقای راجرز با بازی تام هنکس ساخته شده. خبرنگاری به نام لوید ووگل (با بازی متیو ریس) با او مصاحبه می‌کند و از دیدار با این مرد بزرگ الهام می‌گیرد. کارگردان این فیلم، ماریل هلر است که آثاری مانند «خاطرات یک دختر نوجوان» و «هرگز می‌توانی من را ببخشی» را در کارنامه‌اش دارد.
تاریخ اکران «روزی زیبا در محله»: ۶ دسامبر ۲۰۱۹

روزی زیبا در محله

«لوسی در آسمان»
کارگردان: نوآ هاولی
بازیگران: ناتالی پورتمن، جان هم
نویسنده و تهیه‌کننده «لژیون» و «فارگو»، نوآ هاولی، با این فیلم اولین کارگردانی خود را تجربه می‌کند. این فیلم، بر اساس اتفاقات واقعی ساخته شده است. لوسی (با بازی ناتالی پورتمن) به‌قدری تحت تاثیر زمانی که در مدار زمین بود قرار گرفته که وقتی به زمین برمی‌گردد، کم‌کم ارتباط خود با واقعیت را در جهانی که به نظرش خیلی کوچک است، از دست می‌دهد. او که با درو (با بازی دن استیونز) ازدواج کرده است، شروع به خیانت با همکارش مارک گودوین (با بازی جان هم) در ناسا می‌کند و داستان از همین‌جا پیچیده می‌شود. خیلی زود، لوسی رفتن به جلسات مشاوره روان‌پزشکی‌اش را متوقف می‌کند و اشتیاقش برای بازگشت به فضا به حد جنون می‌رسد.
تاریخ اکران «لوسی در آسمان»: ۶ دسامبر ۲۰۱۹

لوسی در آسمان

«جومانجی: مرحله بعدی»
کارگردان: جیک کاسدان
بازیگران: دواین جانسون، کارن گیلان، جک بلک، کوین هارت
فیلم عالی «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» توجه خیلی‌ها را به خود جلب کرد و قدرت دواین جانسون در باکس آفیس هم به‌قدری زیاد است که می‌توان به‌راحتی برای تضمین موفقیت یک دنباله، روی حضور او حساب کرد و «جومانجی: مرحله بعدی» را در مقابل «جنگ ستارگان» قرار داد. همچنین شاهد حضور جک بلک، کوین هارت و کارن گیلان هم هستیم که یک‌بار دیگر با هم متحد می‌شوند تا جومانجی را به پایان برسانند.
تاریخ اکران «جومانجی: مرحله بعدی»: ۱۱ دسامبر ۲۰۱۹

جومانجی: مرحله بعدی

«جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر»
کارگردان: جی‌جی آبرامز
بازیگران: دیزی ریدلی، آدام درایور، مارک همیل، کری فیشر، جان بویگا، اسکار آیزاک
ری قدرت‌های جدای خود را پذیرفته است و به مبارزان باقی‌مانده مقاومت کمک می‌کند تا به بقا ادامه دهند. کایلو رن، به‌عنوان رهبر جدید محفل اول قدرت را در دست گرفته است. لوک اسکای‌واکر با نیرو یکی شده است. بخش آخر «آخرین جدای» باعث شد بینندگان برای بخش پایانی این سه‌گانه دنباله «جنگ ستارگان» هیجان زیادی داشته باشند و کارگردان «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد»، یعنی جی‌جی آبرامز هم بازگشته است تا این مجموعه را به‌سلامت به مقصد برساند. باید انتظار داشته باشیم که پایان این سه‌گانه درگیری کهکشانی، هم ازلحاظ فنی خیره‌کننده باشد و هم ازلحاظ احساسی فوق‌العاده عمل کند؛ مخصوصا که قرار است کری فیشر هم نقشش به‌عنوان لیا را با استفاده از تصاویر قسمت قبلی که مورداستفاده قرار نگرفته بودند، به پایان برساند.
تاریخ اکران «جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر»: ۱۹ دسامبر ۲۰۱۹

جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر

«گربه‌ها»
کارگردان: تام هوپر
بازیگران: جنیفر هادسون، تیلور سوئیفت، ایان مک‌کلن، ادریس البا
آهنگ‌های سرخوش برای گربه‌های سرخوش، این بار با کارگردانی تام هوپر به سینما راه می‌یابند. جالب خواهد بود که ببینیم کارگردان «بینوایان» چگونه از پس روایت این داستان پیچیده و موزیکال اندرو لوید وبر برمی‌آید که خود آن هم از داستان تی.اس.الیوت در مورد گروهی از گربه‌ها، اقتباس شده است. تمام این‌ها را نادیده بگیرید و روی این موضوع تمرکز کنید که جنیفر هادسون قرار است آهنگ «خاطره» را بخواند و در کنار او شاهد افرادی مانند تیلور سوئیفت، ایلان مک‌کلن، ادریس البا، جودی دنچ، جیمز کوردن، ربل ویلسون و جیسون درولو هستیم.
تاریخ اکران «گربه‌ها»: ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹

گربه‌ها

«زنان کوچک»
کارگردان: گرتا گرویگ
بازیگران: سورشا رونان، اما واتسون، فلورنس پیو، الیزا اسکنلن، تیموتی شالامی
فلورنس پیو، اما واتسون، سورشا رونان، تیموتی شالامی و الیزا اسکنلن در فیلم «زنان کوچک» گرتا گرویگ، چیزی از قدرت مریل استریپ، لورا درن و باب ادنکیرک کم ندارند. این داستان به زندگی این دختران و یادگیری پیانو، اسکی روی یخ، برف‌بازی، تب کردن اسکارلت و ازدواج کردن در هنگام جنگ داخلی می‌پردازد. جو خودسر (با بازی رونان) به سنت‌های جنسیتی کسالت‌بار علاقه‌ای ندارد، حتی هنگامی که عشق را پیدا می‌کند و با وجود ایمی (با بازی پیو) که خواهر احساساتی اوست. مگ با بازی واتسون هم وظایف زندگی را بر دوش خود می‌بیند و به‌خصوص نسبت به عمه مارچ (با بازی مریل استریپ)، درحالی‌که بت (با بازی اسکنلن) بین این چهار نفر از همه خجالتی‌تر و درون‌گراتر است؛ اما ماجرا خیلی بیش‌تر از این‌هاست و باور داریم که گویگ به خوبی لایه‌های این داستان را نمایش می‌دهد بنابراین با یکی از بهترین‌های لیست آخرین فیلم های ۲۰۱۹ مواجه هستیم.
تاریخ اکران «زنان کوچک»: ۲۶ دسامبر ۲۰۱۹

زنان کوچک

منبع: Empire Online

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

3 نظر
 1. محبوب می‌نویسد

  مچکرم از لیست عالیتون، فقط کاش یه لیست هم بدید از فیلم های مشابه به هم…چون نمیشه صرفا با ژانر تصمیم گرفت

 2. ALI می‌نویسد

  ممنونم واسه معرفی فیلم ها
  اگر میشه به صورت ژانر هم همین کارو کنید

 3. محمد از اندیمشک می‌نویسد

  بازگشت حماسه ای اسکورسیزی(به همراه دنیرو و ال پاچینو و جو پشی) واقعا جذاب و با شکوه بود…