سرنوشت تاریک ترمیناتور در باکس آفیس؛ ضرر ۱۰۰ میلیون دلاری

فروش فیلم ترمیناتور جدید خیلی ناامیدکننده بود. فیلمی که هزینه ساخت خود را درنیاورده و به نظر می‌رسد با ضرر ۱۰۰ میلیون دلاری مواجه شود.

به نظر می‌رسد که قرار نیست به این زودی‌ها خبر خوبی از مجموعه فیلم‌های ترمیناتور بشنویم. جدیدترین فیلم این مجموعه که «ترمیناتور: سرنوشت تاریک» نام دارد، به احتمال زیاد با یک ضرر بزرگ در باکس آفیس مواجه می‌شود. ششمین فیلم از مجموعه ترمیناتور با فروش ۲۹ میلیون دلار در آمریکا مواجه شد و فروش جهانی آن هم به ۱۰۲ میلیون دلار رسیده است. بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که این فیلم با هزینه ۱۸۵ میلیون دلاری ساخته شده و ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار هم هزینه تبلیغات آن شده بود و چنین فروشی اصلا برای این فیلم مناسب نیست. اگر فیلم ترمیناتور جدید در طول چند هفته گذشته با فروش خوبی مواجه شود، این فیلم قطعا با ضرر ۱۰۰ میلیون دلاری مواجه می‌شود. فروش این آخر هفته ترمیناتور سرنوشت تاریک ۷۲٫۹ میلیون دلار در ۴۸ کشور مختلف بود. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که این فیلم هفته گذشته در کشور چین اکران شده بود. درواقع فروش این فیلم در چین بسیار بهتر از سایر نقاط دنیا بود. این فیلم ۲۸ میلیون دلار در چین فروش کرد. فروش آن در کره هم ۹٫۸ میلیون دلار بود. فروش ترمیناتور در انگلیس هم ۶٫۹ میلیون دلار بود.

ترمیناتور

فیلم بعدی باکس آفیس این هفته جوکر بود. جوکر همچنان به فروش فوق‌العاده خود ادامه می‌دهد. البته فروش این فیلم در مقایسه با هفته گذشته ۲۴ درصد کاهش پیدا کرد و توانست ۳۷ میلیون دلار در ۷۹ کشور مختلف فروش داشته باشد. فروش بین‌المللی این فیلم ۶۳۴٫۴ میلیون دلار بود. جمع فروش داخلی و بین‌المللی این فیلم هم‌اکنون به ۹۳۴ میلیون دلار رسیده است. فیلمی که مدتی دیگر به فروش یک میلیارد دلار هم خواهد رسید.

فیلم بعدی شرکت برادران وارنر هم دکتر اسلیپ نام دارد. فیلمی که ۵٫۶ میلیون دلار در ۹ کشور مختلف فروش داشت. این فیلم دنباله‌ای برای فیلم درخشش به‌حساب می‌آید. این فیلم در آمریکا فروش ۱٫۹ میلیون دلاری داشت و در کشور ایتالیا هم با فروش ۱٫۳ میلیون دلار مواجه شد. فروش این فیلم در فرانسه، ۹۸۶ هزار دلار و در اسپانیا هم ۷۴۸ میلیون دلار بود.

فیلم مالفیسنت: سردسته اهریمنان هم این هفته ۴۰ میلیون دلار دیگر فروش کرد. فیلمی که هم‌اکنون به فروش بین‌المللی ۲۹۸٫۹ میلیون دلار رسیده است. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که این فیلم هفته سوم اکران خود را پشت سر می‌گذارد. هم‌اکنون فروش کل این فیلم به ۳۸۳٫۲ میلیون دلار رسیده است. فیلم مالفیسنت: سردسته اهریمنان با بودجه ۱۸۵ میلیون دلاری ساخته شد و حالا به نظر می‌رسد که می‌تواند به فروش ۵۰۰ میلیون دلار نزدیک شود. فروش این فیلم در کشور چین ۴۶٫۹ میلیون دلار، در روسیه ۲۸٫۲ میلیون دلار و در فرانسه ۱۵٫۳ میلیون دلار بوده است.

انیمیشن خانواده آدامز در هفته گذشته ۲۵٫۹ میلیون دلار در داخل آمریکا فروش داشت و فروش جهانی آن‌هم به ۴۴ میلیون دلار رسیده است. فروش این فیلم در روسیه ۶٫۱ میلیون دلار بود و فروش آن در برزیل هم به ۱٫۱ میلیون دلار رسید. این انیمیشن در پرو به فروش ۴۰۰ هزار دلار رسید و فروش آن در هنگ‌کنگ و فیلیپین هم به ۴۰۰ هزار دلار رسید.


منبع: Variety

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم