نگاهی به قسمت بیست و هشتم سریال جیران

گویند عشق چیست؟ بگو ترک اختیار

قسمت بیست و هشتم سریال عاشقانه جیران به کارگردانی حسن فتحی جمعه ۱۵ مهر ماه از فیلیمو پخش شد و مخاطبان شاهد اتفاق‌های متفاوتی در این قسمت بودند. با هم مروری خواهیم داشت بر نکات مهم قسمت ۲۸ سریال عاشقانه جیران.

همه اطلاعات سریال جیران

درد مشترک

در قسمت بیست و هشت سریال جیران گلین بانو زن اول شاه قاجار بعد از آنکه دید جیران در غم از دست دادن پسرش در سوگ است به سراغ او رفت و در حالی که سعی می‌کرد او را دلداری دهد صحبت از یک درد مشترک به میان آورد. دردی که به نظر می‌رسد مقدمه‌ای برای یک شک بزرگ باشد و آن هم پیدا کردن توطئه‌هایی است که منجر به قتل پسران نوزاد شاه قاجار برای نرسیدن به ولایت‌عهدی است. حرف‌های گلین باعث شد که جیران ضمن آنکه پر از غم از دست دادن فرزندش است خشم و کینه‌ای نیز بر آن افزوده شود چرا که تازه فهمیده است فرزندش کشته شده است و بر اثر تب نوبه فوت نکرده است.

درگیری جیران با تاج‌الدوله در قسمت بیست و هشت سریال جیران

جیران به واسطه تحریک شدن از صحبت‌های گلین با ننه آشوب به سراغ تاج‌الدوله رفت. تاج‌الدوله که مست و مدهوش از خبر ولیعهدی فرزندش در پوست خود نمی‌گنجید از دیدن چهره خشمگین و برافروخته جیران و یقه‌گیری او حیرت زده بود. تازه آنجا بود که جیران فهمید علاوه بر فرزند خودش و گلین پسر کوچک ستاره زن کوچک شاه هم در نوزادی چشم از جهان فروبسته است. اتفاقی که باعث شد جیران انگشت اتهام را به سوی تاج‌الدوله گرفته و او را قاتل فرزندان شاه بداند. اتفاقی که اگرچه با ورود ننه آشوب و پیدا نکردن خط و ربطی مبنی بر قاتل بودن تاج‌الدوله به سمت و سوی دیگری رفت اما باعث شد زنان شاه مرز جدیدی از نفاق و دشمنی را برای یکدیگر علنی کنند که مقدمه‌ای برای شورش‌ها و خشونت‌های بعدی است.

بخت بلند شکوه‌السلطنه

در میان آشوب‌ها و درگیری‌ها میان زنان عقدی و صیغه‌ای شاه ننه آشوب نگاه متفاوتی به شکوه‌السلطنه داشت. اگرچه ننه آشوب نتوانست قاتل محمدمیرزا را پیدا کند اما در این میان شکوه‌السلطنه که فرزندی در راه دارد یکی از خاتون‌های مطرح دربار است که همانطور که جادوگر قصه گفت احتمالا فرزند او مظفرالدین شاه خواهد شد.

بهرام رادان و رعنا ازادی ور در سریال جیران

تاج‌گذاری معین‌الدوله در قسمت بیست و هشت سریال جیران

بالاخره ناصرالدین‌شاه با وجود تمامی غم‌ها و غصه‌هایی که برای از دست دادن محمدمیرزا تحمل می‌کرد برای دفع شر احتمالی از ناحیه برادر ناتنی‌اش عباس میرزا مجبور شد معین‌الدوله را به عنوان ولیعهد و جانشین خود معرفی کند. اتفاقی که اگرچه به نظر می‌رسد به همین راحتی‌ها از سوی باقی خواتین و دشمنان دربار پذیرفته نشود اما شاه قاجار مصمم‌تر از گذشته این اتفاق را رقم زد تا بتواند آینده سلطنت قاجار را به نحوی تضمین کند.

سیاوش زند ظهور کرد

بالاخره در قسمت بیست و هشت سریال جیران راز سر به مهر سیاوش باقیمانده سلسله زندیه برای خودش فاش شد. سیاوش حالا دیگر وظیفه سنگین‌تری روی شانه‌های خود احساس می‌کند. او که تا دیروز یک عاشق دلباخته و شکست خورده بود امروز در قامت رهبر یک جریان مخالف حکومت مرکزی با حمایت‌های کفایت خاتون دوران جدیدی را در زندگی‌اش تجربه می‌کند. دورانی که البته ننه آشوب وعده آن را در هاله‌ای از ابهام می‌دید اما امروز مشخص شد سیاوش طالع بلند و پیچیده‌ای دارد و به قول ننه آشوب هیچ چیز شرط هیچ چیز نیست.

دانلود سریال جیران

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

5 نظر
 1. طاها عاشوری می‌نویسد

  سلام من یه درخواست داشتم شما بعد از پخش سریال نیسان آبی برای اون سریال بازی ساختن اگه لطف کنید بعد از پایان سریال پربیننده و محبوب سریال جیران با یکی از بهترین سازنده های کشور بسپارید که بازی برای سریال جیران مثل سریال نیسان آبی درست کنید لطفا 🙏🏻♥♥

 2. فاطمه می‌نویسد

  سلام و خسته نباشید …
  مرسی بابت سایت خوب و خوش سلیقه تون .
  ای کاش به عوامل سریال جیران بگید که عکسای بیشتری در اختیارتون بذارند برای پخش‌‌.. واقعا حیفِ کار زیبایی مثل جیران هست که عکس کمی ازش منتشر میشه کلا .. و آنقدر پرستاره …

 3. نرگس می‌نویسد

  سلام و خسته نباشید ببخشید عکس های قسمت ۲۸سریال رو کی می ذارین؟

  1. فیلیمو‌شات می‌نویسد

   سلام
   امروز ساعت ۳ و نیم ایشالا

 4. Mahla می‌نویسد

  ای کاش سکانس های شاه و تاج الدوله هم برسی می‌کردید که بفهمیم برای چی شاه یک دفعه تغییر عقیده داد و به تاجی روی آورد؟!