نگاهی به قسمت دوم سریال بی گناه

عشق سال‌های جوانی

قسمت دوم سریال بی گناه روز یکشنبه ۱۳ شهریور ماه از فیلیمو به صورت اختصاصی پخش شد. در این یادداشت سعی کردیم به نکات مهم این قسمت اشاره کنیم.

معرفی و اطلاعات سریال بی گناه

سئوال بی جواب

با مرگ نابه‌هنگام منوچهر در قسمت دوم سریال بی گناه، یک سئوال خیلی مهم در ذهن فروغ و دخترش جانان شکل گرفت. اینکه منوچهر در روز تولد مامان ابریشم چه چیزی را می‌خواست به اعضای فامیل بگوید؟ راز پیام‌های داخل گوشی منوچهر چه بود؟ منوچهر چرا نسبت به همسرش و عشقی که به او داشت بدبین شده بود؟ این پرسش‌ها هم ذهن جانان را درگیر کرده است و هم فروغ را در موقعیتی قرار داده است که نمی‌تواند اتفاق‌ها را به درستی همچون یک پازل کنار هم بگذارد. چرا منوچهر برای خودش خانه‌ای مجردی گرفته بود؟ شاید جواب این پرسش‌ها را در قسمت‌های بعد متوجه شویم.

سکانس برگزیده قسمت دوم سریال بی گناه

سینا فرزند ارشد خانواده عطا جوانی است که به موسیقی رپ علاقه دارد. او در ماجرایی می‌خواهد به یکی از دختران گروه که مورد آزار و اذیت صاحب یک بوتیک شده است کمک کند. سکانس رفتن او به بوتیک و برداشتن لب تاب صاحب بوتیک و تعقیب و گریز و از بین بردن لب تاب از لحاظ کارگردانی و تعلیق یکی از سکانس‌های خوب این قسمت بود.

عشق نافرجام

رابطه بهمن و فروغ در جوانی و شوقی که در میان آن دو بود با یک بدبینی و توطئه ناثواب رشید فرشباف به جایی رسید که دیگر نمی‌توانست ادامه پیدا کند. انگیزه رشید فرشباف برای دور کردن بهمن از وطنش هنوز مشخص نیست با این حال او باعث شد که فروغ یک عمر با مردی زندگی کند که علاقه‌ای به او نداشته است. موضوعی که حتی در رمان‌های فروغ هم متبلور شده است.

می‌تو در قسمت دوم سریال بی گناه

یلدا فرشباف دختر کوچکتر رشید که یک ماهنامه فرهنگی را مدیریت می‌کند در جریان گفت‌وگو با یکی از استادان قدیمی فرش (آتیلا پسیانی) متوجه می‌شود که این استاد قدیمی با قصد تعرض به دختران جوان آن‌ها را به خانه‌اش می‌کشاند. جنبش می‌تو که در چند ماه اخیر حسابی در ایران سر و صدا به پا کرده است در راستای احقاق حق زنانی که مورد تعرض و تجاوز قرار گرفته‌اند فرصتی را فراهم کرده است تا افرادی که به واسطه نفوذ و شهرت خود از موقعیتی که دارند سواستفاده می‌کنند به جامعه معرفی شوند. سریال بی‌گناه در قسمت دوم به این موضوع اشاره‌ای داشته که در ادامه می‌تواند مفصل‌تر هم به آن بپردازد.

سکه شانس بهمن

بهمن بالاخره دل را به دریا زد و به خانه قدیمی رشید در منطقه منیریه تهران رفت. خانه‌ای که به مادر مهتاب فروخته شد و باعث شد ارتباط بهمن با ایران از طریق رابطه عاطفی با مهتاب ادامه پیدا کند. رفتن بهمن به این خانه قدیمی و صحبت کردن با مادر مهتاب (رویا تیموریان) فرصتی را برای بهمن فراهم کرد که سری به زیرزمین خانه بزند سکه قدیمی که از برادر مرحومش به یادگار مانده است را از زیرزمین پیدا کند.

توجه به نسل جوان

عطا (مهران احمدی) مواظب رفتارهای دخترش است. سارینا به واسطه توجه بیش از اندازه مادرش پروین سرکشی‌هایی می‌کند و همین موضوع باعث شده است رابطه میان آن دو با مشکل مواجه شود. عطا به عنوان پدری دلسوز مواظب رفتارهای دخترش است و در این میان سعی می‌کند با مراقبت‌هایی نظیر سرگرم کردن سارینا با شغل عکاسی او را از ناهنجاری‌های داخل جامعه دور کند.

پای رمز ارزها به قسمت دوم سریال بی گناه باز شد

وحید فرهمند دوست سهراب است. سهراب دایی جانان است و جانان با وحید رابطه عاطفی دارد. در قسمت اول شاهد بودیم که وحید توسط افرادی ناشناس ربوده شد و بعد در سطل زباله با صورتی زخمی رها شد. در این قسمت مشخص شد وحید و سهراب که در زمینه استخراج رمز ارزها فعالیت دارند توسط گروهی دیگر اموالشان و پسورد آن‌ها ربوده شد. اتفاقی که در قسمت‌های آینده می‌تواند یکی از گره‌های اصلی درام سریال باشد.

دانلود سریال بی‌گناه در فیلیمو

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

1 دیدگاه
  1. سحر می‌نویسد

    بنظرم خیلی تابلو از چند قسمت قبل که بهمن عموی فروغه