نکات خواندنی قسمت بیست و سوم سریال جیران

با عشق آنسوی خطر، جایی برای ترس نیست

قسمت ۲۳ سریال جیران در حالی جمعه ۲۴ تیر ۱۴۰۱ پخش شد که ماجراهای متعددی پیرامون سرنوشت جیران و شاه خشمگین قاجار رخ داد. با هم مروری داریم بر مهم‌ترین اتفاق‌های خواندنی قسمت بیست و سوم سریال عاشقانه جیران.

همه چیز درباره سریال جیران

سکانس برگزیده قسمت بیست و سوم سریال جیران

در قسمت بیست و سوم سریال جیران شاهد بودیم که جیران رابطه خودش را سیاوش را کتمان کرد و شاه برای آنکه حرف جیران را راستی‌آزمایی کند او را به سیاهچاله کاخ برد تا از نزدیک و چشم در چشم سیاوش حرف‌هایش را بزند. هیچ لحظه‌ای برای جیران دردناک‌تر از لحظه‌ای نبود که مجبور بود برای نجات جان خودش و فرزندی که در راه دارد از مهلکه ظن‌ها و اتهامات به دروغ متوسل شده و حرفی را بر زبان براند که باب میلش نیست. جیران با اینکه می‌دانست اتهام ناموس دزدی وصله گشادی است که هیچ جوره به سیاوش نمی‌چسبد اما او چشم بر روی همه چیز بست و حکم به اعدام سیاوش به خاطر دزدیدن ناموس قاجار را صادر کرد.

وقتی رفاقت و معرفت به کمک می‌آید

جیران مزد حمایت‌هایش از ملک‌زاده را در بلوای ازدواج اجباری با میرزا کاظم گرفت. در روزگاری که سیاهی دامن جیران را در نوردیده و هیچ روزنه امیدی برای خاموش شدن خشم شاه وجود ندارد ورود به موقع ملک‌زاده به موضوع خیانت جیران و دعوت شاه به خویشتن‌داری و شنیدن حرف‌های جیران باعث شد شاه سوتفاهم‌های مربوط به رابطه جیران با سیاوش را به دست فراموشی بسپارد. در زمین گرد حرمسرای ناصری این بزنگاه‌های مهم است که آدم‌ها را به هم نزدیک می‌کند.

دیدار خواهر و برادر گرجی

سارای گرجی با هماهنگی نقره به کلیسایی در تهران رفت تا برادرش ساموئل را ببیند. دو نجیب‌زاده از یک خانواده اصیل اهل کشور گرجستان که به خاطر توطئه‌های پادشاه وقت گرجستان و کشته شدن پدر و مادرشان مجبور به بردگی در کشور ایران شدند. لحظه وصال خواهر و برادر یکی از لحظات غم‌انگیز و ناراحت‌کننده سریال در قسمت بیست و سوم بود. اتفاقی که به نظر می‌رسد ریشه در ناعدالتی‌های دربار قاجار دارد.

بهرام رادان و غزل شاکری در سریال جیران

شاه مست و خواهر خشمگین در قسمت بیست و سوم سریال جیران

ملک‌زاده پس از خاموش شدن قائله جیران و سیاوش در قسمت بیست و سوم سریال جیران به اتاق برادرش می‌رود و شاه را سیاه‌ مست و سرخوش از یک اتفاق و یک پیروزی می‌بیند. اینکه شاه پیروزمندانه باز هم فرد دیگری را به مسلخ جاه‌طلبی خود می‌برد آنقدر برای خواهرش سنگین آمد که خاطرات روزهایی که امیرکبیر به دستور برادرش کشته شد را برایش زنده کرد. گاه عفریت بدریخت قدرت کاری با آدمی می‌کند که گذشته خود را چندین بار تکرار می‌کند.

تکاپوی جیران برای نجات سیاوش

پس از آنکه جیران مجبور شد به خاطر حفظ شرایط حکم به حذف سیاوش بدهد عذاب وجدان یک اتفاق بر سرش آوار شد. جیران سپس تصمیم گرفت تمام زیور آلات و جواهرات خود را سپر بلای سیاوش کند و بتواند با خرید سربازان قراول‌خانه راه نجاتی برای سیاوش پیدا کند. هر چند این اتفاق سرشار از خطر و اضطراب است اما این تنها شانس جیران برای دوری از عذاب وجدانی است که خودش مسبب اصلی آن بود.

تماشای آنلاین سریال جیران

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

4 نظر
 1. محمد می‌نویسد

  و چرا پخش جیران متوقف شد یهو اینم بگو ملت مسخره شما نیستن

  1. فیلیمو‌شات می‌نویسد

   سلام
   دستور توقف رو که ما ندادیم! این صفحه رو بخونید:
   آخرین خبرها درباره سریال جیران

 2. Armin می‌نویسد

  جیران اصلا عاشق شاه نیست…

 3. ندی می‌نویسد

  چقدر بد بود این بررسی…
  اصلا حرفی از عاشق شدن جیران و اون سکانس مهم این قسمت نزدید بطوریکه هر کس این بررسی را مطالعه کنه فکر می کنه جیران هنوز عاشق سیاوش هست