همه نکات خواندنی قسمت نوزدهم سریال جیران

کودتای زنان حرمسرا علیه سلطان صاحبقران

قسمت نوزدهم سریال عاشقانه جیران ۲۷ خرداد از فیلیمو پخش شد. در این قسمت باز هم تمام تمرکز روی حرمسرا و تصمیم‌هایی بود که زنان شاه در خلوت خود علیه دیگری می‌گیرند. با هم مروری داریم بر نکات مهم قسمت نوزدهم سریال عاشقانه جیران.

مرجع خبرها و اطلاعات سریال جیران

بازی دیدنی قسمت نوزدهم سریال جیران

سمیرا حسن‌پور در نقش گلین‌بانو اولین زن عقدی شاه قاجار در قسمت نوزدهم سریال جیران و در ادامه غم و اندوهی که از مرگ میرزا محمود فرزند پسرش با خود حمل می‌کند بازی دیدنی‌ای را از خود به جا گذاشت. در این قسمت شاهد بودیم که تلخی تحمل اندوه از دست دادن فرزند از توان گلین‌بانو خارج شده است. این در حالی است که برخی از شایعات داخل کاخ به گوش او رسیده است و احتمال قتل فرزندش توسط یکی از زنان شاه را بیش از پیش روشن کرده است. سمیرا حسن‌پور با بازی یکدست و در مسیر رشد شخصیت گلین در این قسمت بازی قابل قبولی را ارائه کرد.

سکانس مهم قسمت نوزدهم سریال جیران

در قسمت نوزدهم شاید مهم‌ترین سکانس مربوط به حضور گلین‌بانو در دخمه تازه تاسیس ننه آشوب بود. در این سکانس شاهد بودیم ننه آشوب پس از آنکه از روستای کوهسار به یکباره رخت سفر بست و از آن دیار دور شد در میانه بازار تهران برای خود دخمه‌ای را آماده کرده و مشغول به فال بینی و آینده بینی برای خلق‌الله است. پس از آنکه گلین کلافه از روزگار سپری شده بود به پیشنهاد کفایت‌خاتون به سراغ ننه‌آشوب رفت و صحبت‌های میان آن دو باعث شد گلین تصمیم به نفی کاخ کند و تا روز موعود انتقام از قاتل فرزندش پا در قصر نگذارد.

آغوش مادرانه

افسوس و غم ملک‌زاده از دوری فرزندانش و جفایی که مهدعلیا به او کرده است باعث شده است او بیش از گذشته خموده و افسرده شده. اتفاقی که باعث شد میرزا کاظم همسر جدید ملک‌زاده تصمیم بگیرد با پادرمیانی پدرش نزد مهد علیا شرایط حضور فرزندانش را فراهم کند. بالاخره این اتفاق در قسمت نوزدهم می‌افتد و فرزندان خردسال و نوزاد ملک‌زاده و یادگاران امیرکبیر به آغوش مادر باز می‌گردند تا هم ملک‌زاده آرامش بیشتری را تجربه کند و هم میرزا‌آقاخان نوری با این ترفند نزد عروسش و خواهر شاه عزیز شود.

غزل شاکری در سریال جیران

فتنه کوچول‌خان

کوچول‌خان یا همان جمال آقای قصه جیران پس از آنکه به دلیل بدرفتار با جیران در آستانه اخراج قرار گرفت تصمیم گرفت با برملا کردن راز مگوی جیران که همان عشق به سیاوش بوده فتنه‌ای را علیه جیران در کاخ فراهم کند. شکوه‌السلطنه همسر سوم عقدی شاه با استفاده از اختیارات خود کوچول‌خان را به عنوان خواجه مخصوص در اختیار می‌گیرد تا کوچول‌خان هم به پاس این لطف مراتب اتفاق‌های این فتنه را فراهم کند. فتنه‌ای که البته معلوم‌ نیست تا چه زمانی می‌تواند بر سرنوشت جیران و فرزند در راه مانده‌اش تاثیر بگذارد.

تاج‌الدوله در فکر انتقام

تاجی که خود را مهیای مراسم اعلام نایب‌السطنتی پسرش معین‌الدوله کرده بود با خبر بارداری جیران تمام نقشه‌هایش به هم ریخت تا کینه او نسبت به جیران بیش از گذشته شود. تاجی به هر فرد با نفوذی برای رسیدن به مسیر مطمئن جهت ضربه زدن به جیران استفاده می‌کند و خواجه روشن در این مسیر سعی می‌کند او را همراهی کند. باید دید در این مسیر تاجی می‌تواند انتقام سختی از جیران بگیرد؟

کودتای زنانه

خروج گلین بانو از کاخ و خانه نشینی او در خانه خواهرش باعث شد زنان عقدی شاه با ترفند تاجی تصمیم بگیرند به خاطر توجه بیش از اندازه شاه به سوگولی‌اش جیران مجاور حرم عبدالعظیم حسنی شوند و با این اتفاق تحصن و اعتراض خود را به گوش شاه برسانند. اتفاقی که باعث آبروریزی برای شاه قاجار شده و او را نزد عوام و بزرگان ایل قاجار خار و خفیف می‌کند. آیا زنان شاه می‌توانند این کودتا را علیه شاه انجام دهند؟ باید منتظر تماشای قسمت بیستم باشیم.

تماشای آنلاین سریال جیران

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

1 دیدگاه
  1. لیلا اسدی می‌نویسد

    سلام خسته نباشید، ممنون بابت متنی که منتشر کردید، فقط یه مورد به نظرم نیازه که اصلاح بشه، جمال آقا که اینجا به معنی آقا نیست و غلط املایی داره( آغا به معنی خواجه درسته)