گفت‌وگوی کوتاه با حسین امیدی به بهانه حضور در ساخت ایران 3

امین حیایی نخ تسبیح ساخت ایران است

مخاطبان سریال «ساخت ایران» با بازیگر جدیدی از فصل دوم این مجموعه آشنا شدند که حضورش در ادامه این سریال نیز ادامه پیدا کرده است. حسین امیدی که بیشتر به عنوان چهره‌ای تئاتری شناخته می‌شود در دو فصل «ساخت ایران» بازی کرده. خیلی از مخاطبان این بازیگر جوان را با سریال «هم‌گناه» نیز به یاد می‌آوردند، سریالی که امیدی نقشی متفاوت با آنچه در «ساخت ایران» جلوی دوربین برده را بازی کرده بود. این بازیگر معتقد است شبکه نمایش خانگی ارتباط مستقیم‌تری با مخاطبانش دارد و به همین دلیل توقع بیننده را هم از این رسانه بالا می‌داند. او در گفت‌وگو با فیلیموشات از تجربه حضور در دو فصل «ساخت ایران» گفته است.

اطلاعات کامل سریال ساخت ایران ۳

| ابتدا متن مصاحبه را می‌خوانید و در انتهای مطلب، نسخه ویدیویی گفت‌وگو با حسین امیدی درباره بازی در ساخت ایران ۳ را مشاهده می‌کنید |

  • شما در فصل دوم سریال «ساخت ایران» هم حضور داشتید و در ادامه به فصل سوم این مجموعه نیز پیوستید، اساسا بازی در سریال‌های دنباله‌دار که در چند فصل ساخته می‌شوند چه ویژگی‌ دارد و به نظرتان میان این کارها با مجموعه‌های دیگر چه فرقی هست؟

برای من باعث خوشحالی است که از فصل دوم در مجموعه «ساخت ایران» به همراه امین حیایی حضور دارم و این همکاری در فصل سوم هم ادامه پیدا کرده است. من در این مجموعه شخصیت سیاوش را بازی کردم و روندی که در فصل دوم پیدا کرد و به عنوان حلال یکسری از مشکلات و گره‌های قصه شکل گرفت و این موضوع در فصل سوم هم ادامه پیدا کرد. این موضوع و قوام پیدا کردن شخصیت‌ها از ویژگی‌های سریال‌هایی است که در چند فصل ساخته می‌شوند و بازیگر نیز باید تلاش کند ریزه‌کاری‌های شخصیتی نقش حفظ شود. امیدوارم محصول تلاش من و همه گروه این مجموعه در نهایت به دل مخاطبان بنشیند و اثری مطلوب برای همه عزیزان باشد و از تماشای آن لذت ببرند.

حسین امیدی: حضور مجید صالحی در فصل سوم سریال ساخت ایران ۳ هم رنگ جدیدی به کل مجموعه و ترکیب بازیگران داد و به نظرم ترکیب او و امین حیایی بسیار عالی است و آن‌ها را تبدیل به زوج‌های کمدی کرده که احتمالا بعد از این پروژه هم تکرار خواهد شد

  • تجربه همکاری با امین حیایی و مجید صالحی در این سریال چطور بود؟ این همکاری می‌تواند در آینده ادامه دار شود و شما و یکی از این بازیگران را تبدیل به زوج هنری کمدی جدید کند؟

امین حیایی یک وزنه در سینمای ایران و نمایش خانگی است. حضور او در این فصل سریال مانند نخ تسبیح بود و اگر در پروژه نبود شاید همه چیز فرو می‌ریخت. می‌توان گفت که این سریال بر اساس توانایی، استعداد و ظرفیت خارج از قاب دوربین و انرژی خیلی خوبی که او به همه عوامل منتقل می‌کند جلو می‌رود. یک چیز در فصل یک و دو و سه این سریال مشترک است و آن امین حیایی است در کنار امیر عربی و سید پروین حسینی که به نظرم این سه عزیز سریال را جلو می‌برند و ساخت ایران را زنده نگه می‌دارند. حضور مجید صالحی در فصل سوم هم رنگ جدیدی به کل مجموعه و ترکیب بازیگران داد و به نظرم ترکیب او و امین حیایی بسیار عالی است و آن‌ها را تبدیل به زوج‌های کمدی کرده که احتمالا بعد از این پروژه هم تکرار خواهد شد.

  • ساخت سریال در شبکه نمایش خانگی در چند سال اخیر بیش از پیش رونق گرفته و به تبع بازیگران زیادی هم درگیر حضور در مجموعه‌های نمایش خانگی می‌شوند. نظرتان درباره این موضوع چیست؟ به عقیده شما برآورده کردن نظر مخاطب در این مجموعه‌ها در مقایسه با دیگر رسانه‌ها سخت‌تر است؟

درباره حضور بازیگران در مجموعه‌های نمایش خانگی باید بگویم از آنجایی که من تا به حال تجربه بازی در سریال تلویزیونی نداشتم و همه کارهایم در شبکه نمایش خانگی بوده نمی‌توانم نظر دقیقی بدهم. اما به نظرم در حال حاضر نمایش خانگی تنها بستری است که بازیگران با اطمینان خاطر بیشتری در آن حضور دارند و این موضوع هم چند دلیل دارد. اول اینکه این مجموعه‌ها طرفداران خودشان را پیدا کردند و در نتیجه بازیگران این سریال‌ها نیز ارتباط مستقیم‌تری با مردم دارند. مخاطبان نیز بابت محصولی که تولید می‌شود و مورد توجه‌شان قرار می‌گیرد هزینه می‌کنند، بنابراین از آن انتظار دارند که کیفیت مطلوبی داشته باشد و همین مسئله، تعاملی دوطرفه میان مخاطب و سازندگان آثار شکل می‌دهد که مثبت است. همچنین سبقه تولیدی این محصولات در چند سال اخیر نسبت به رسانه‌های دیگر در ذهن بازیگران و عوامل نیز بهتر است و این مورد هم دلیل دیگری بر تمایل بیشتر هنرمندان بر حضور در این عرصه است. به نظرم الان شرایط به گونه‌ای شده که اگر بازیگران مشغول بازی در تئاتر یا فیلم سینمایی نباشند، ترجیح می‌دهند در نمایش خانگی حضور داشته باشند.

حسین امیدی قسمت چهارم سریال ساخت ایران

مجموعه‌هایی که در شبکه نمایش خانگی تولید می‌شوند به نظرم به دلیل ارتباط مستقیمی که اشاره کردم، جنس محصولات زنده‌تری نسبت به بقیه تولیدات هستند و همین موضوع می‌تواند بر تعداد مخاطبان آن تاثیر بگذارد. از طرف دیگر آزادی عمل و تنوع بیشتری که در این رسانه تا حدی وجود دارد باعث می‌شود کیفیت تولیدات بالاتر برود و این موضوع هم در جذب بیشتر مخاطب قطعا بی‌تاثیر نیست. ضمن اینکه مخاطب به دلیل هزینه‌ای که پرداخت می‌کند سطح بالاتری از کیفیت را می‌خواهد و همین توقع مسئولیت سازندگان را برای راضی کردن مخاطب چندین برابر می‌کند. تاثیر دوگانه این موضوع هم به مرور زمان کیفیت محصولات در شبکه نمایش خانگی را بیش از قبل و حتی در مقایسه با دیگر رقبایش بالاتر می‌برد. این رشد نه تنها در زمینه سریال‌سازی کمدی، بلکه  در همه زمینه‌های دیگر می‌تواند اتفاق بیفتد.

  • تجربه حضور در این سریال را چطور توصیف می‌کنید؟

بسیار عالی،‌ سریال ساخت ایران ۳ یک مجموعه کمدی و ماجراجویانه است که سعی کرده لحظات مفرحی را برای مخاطبان رقم بزند،‌ امیدوارم موفق شده باشیم هدفی که داشتیم را به مخاطبان این مجموعه منتقل کنیم. امیدوارم همه بینندگان این سریال را قانونی ببینند و از تماشای آن لذت ببرند.

  • از مرحوم عزت‌الله مهرآوران که در این مجموعه حضور داشتند خاطره‌ای دارید؟

من در اولین فیلم بلندی که بازی کردم با آقای مهرآوران عزیز همکار بودم. یادم می‌آید روز اولی که با هم بازی داشتیم، من خیلی خجالتی بودم و احساس غریبگی می‌کردم، قبل از شروع فیلمبرداری پلان ایشان در جمع بلند شدند و با من دست دادند و گفتند باعث افتخار من است که شما همبازی من هستید. این دیالوگ برای بازیگری که تا به حال جلوی دوربین نرفته و اولین تجربه فیلم بلندش است پشت‌گرمی و احساس صمیمیتی ایجاد کرد که همیشه در یادم مانده و خواهد ماند. سر سریال ساخت ایران ۳ هم اولین روزی که دیدمشان یادآوری کردم که ما سر کار دیگری با هم همبازی بودیم و خاطرات‌مان را مرور کردیم. خیلی حیف که دیگر نمی‌توانیم از حضورشان استفاده کنیم و لذت ببریم.

تماشای آنلاین سریال ساخت ایران

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم