نکات مهم قسمت نهم سریال جیران

تقدیر بی‌تقصیر نیست

قسمت نهم سریال جیران جمعه ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ از فیلیمو پخش شد. در این قسمت با ابعاد مختلف شخصیت‌هایی آشنا شدیم که در پیشبرد داستان سریال در آینده نقش مهمی خواهند داشت. با هم مروری داریم بر نکات مهم و ترین‌های قسمت نهم سریال عاشقانه جیران.

مرجع خبرها و اطلاعات سریال جیران

سکانس برتر قسمت نهم سریال جیران

این قسمت گزینه‌هایی برای سکانس برتر داشت (از جمله مسابقه اسب‌دوانی جیران و سلمان یا گفت‌وگوی تند و تیز مهدعلیا با ناصرالدین شاه) ولی برخلاف همیشه بهترین سکانس قسمت نهم سریال جیران می‌رسد به دکوپاژ صحنه ورود به شکارگاه سلطنتی که با یک طراحی ما ابتدا نمای معرفی از کل شکارگاه می‌بینیم و دوربین بدون توقف، از این نمای لانگ‌شات، وارد خیمه شاه می‌شود و دست شستن ناصرالدین شاه را قاب می‌گیرد. این طراحی فنی را پیش از این در سریال جیران ندیده بودیم.

بازی برتر قسمت نهم سریال جیران

کاراکتر روشن با بازی مرتضی اسماعیل‌کاشی یکی از مرموز‌ترین چهره‌های سریال است‌. او که در ظاهر دلقک اندرونی محسوب می‌شود، در پستوی دربار ناصری مامور مخفی افرادی است که نفوذی در کاخ ندارند. سکانس بازی او با تاج‌الدوله و تغییر وضعیت از دلقک تو سری‌خور، به مردی که جاسوس دوجانبه است، همین‌طور کشتن یکی از تعقیب‌کنندگانش نشان از بازی چشمگیر اسماعیل‌کاشی دارد تا لقب بازی برتر هفته را در قسمت نهم سریال جیران برایش به ارمغان آورد.

روشن و تاج الدوله در سریال جیران

چهره مرموز هفته

بالاخره دعواها بر سر سلطنت و تاج شاهی رنگ و بوی جدی‌تری به خود گرفت و در قسمت نهم سریال جیران شاهد رونمایی بیشتر از چهره و سیاست‌های خدیجه چهریقی یکی از زنان صیغه‌ای محمد شاه و معشوق شاه سابق بودیم. تشابه نام خدیجه بین او و جیران و سرنوشت مشابهی که دارند پیرنگ اصلی داستان را در ادامه شکل می‌دهد. بی‌شک تلاش‌های خدیجه چهریقی برای به تخت نشاندن فرزندش عباس میرزا و رقابت و دشمنی او با مهدعلیا و ناصرالدین شاه در آینده رنگ و بوی جدی‌تری به خود می‌گیرد.

تفنگ سر خالی!

سیاوش در دو راهی تقدیر و سرنوشت و درست در نقطه‌ای که می‌توانست انتقامش را از شاه بگیرد دچار یک خسران بزرگ شد و اسلحه خالی او نتوانست او را در کشتن شاه یاری کند. حالا سیاوش حیران است که حرف ننه آشوب و وعده‌هایش را باور کند یا تقدیری که در لوله‌های خاله از گلوله تفنگ او را از رسیدن به یک اتفاق هولناک یاری نکردند؟

درد دل‌های شاهانه

در قسمت نهم سریال جیران شاه مملکت با آن همه جلال و جبروت بیشترین خلا را در خلوت خودش احساس می‌کند. حتی پیش‌گوها و اخترشناسان زبده هم با شاه صادق نیستند. سکانس درد دل شاه با جیران و پرده برداشتن از اضطرابی کهنه نشان داد ناصرالدین‌شاه از لحاظ روحی دچار کمبودهای بسیاری است. او در اوج قدرت از اینکه عباس میرزا برای تاج شاهی او نقشه بکشد بیمناک است.

شورش علیه طهران؟

شاه برای آنکه عباس میرزا و مادرش خدیجه چهریقی نتوانند در طهران برای او توطئه بچینند آن‌ها را به قم فرستاده و عباس میرزای نوجوان را حاکم قم کرده است. این دوراندیشی شاه پس از آن است که او با فتنه مادرش حکم اعدام امیرکبیر را امضا کرد تا حکومت به عباس میرزا و حامی قدرتمندش امیرکبیر نرسد. اما تدبیر شاه باعث شده است قم پایگاه قدرتمندی برای شاهزاده نوجوان شود و مادرش با حمایت‌های مالی کفایت خاتون نقشه‌هایی برای حکومت مرکزی بکشد. آیا شاهد شورش عباس میرزا علیه ناصرالدین‌شاه خواهیم بود؟ قسمت نهم سریال جیران تازه آغاز این ماجراست…

تماشای آنلاین سریال جیران

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم