همه نکات بانمک قسمت سیزدهم سریال نیسان آبی

افتتاحیه گاوداری برای سلبریتی‌ها

در قسمت سیزدهم «نیسان آبی» ورق زندگی جمشید قاسم‌پور به طور کامل برمی‌گردد و حالا او صاحب یک گاوداری بزرگ شده است؛ گاوداری‌ای که برای افتتاحیه‌اش سلبریتی‌ها را دعوت کرده است!

همه چیز درباره سریال نیسان آبی

«من بودم و یه سری از رفقای وی‌آی‌پی، جمشید بود و یه مشت صندلی خالی!» این توصیف نیسان آبی جمشید قاسم‌پور از روز افتتاحیه گاوداری است. افتتاحیه‌ای که از علی دایی تا نوید محمدزاده در آن صندلی رزرو شده داشتند اما هیچ‌کس گویی زیر بار حضور در آن نرفته است. دیالوگ رضا خرسند درباره کنار گذاشتن «فقط ۵ میلیون تومان» برای دعوت از مهمان‌های ویژه، کنایه جالب این قسمت از سریال به سلبریتی‌هایی بود که به‌واسطه پرداخت پول در هر آیین افتتاحیه‌ای حاضر می‌شوند!

یکی از ایده‌های منوچهر هادی از همان قسمت ابتدایی «نیسان آبی» برای خلق موقعیت‌های طنز، استفاده از فلاش‌بک و سفر به زمان گذشته است. ایده‌ای که در قالب آن شاهد نقش‌آفرینی بازیگران نوجوان به جای کاراکترهای اصلی سریال از جمشید و رضا گرفته تا جهان هستیم. در قسمت سیزدهم سریال هم بخشی از ماجرای کشمکش میان این کاراکترها در دوران مدرسه را شاهدیم. از منظر کارگردانی اما تلاش هادی برای نزدیک کردن جنس بازی بازیگران نوجوان به بازیگران اصلی سریال بسیار حائز اهمیت است، به‌طوری که از سبک دیالوگ گویی رضا و جمشید و جهان در دوران دانش‌اموزی به راحتی می‌توان آن‌ها را در قیاس با دوران بزرگ‌سالی‌شان بازشناخت.

تغییر شرایط مالی خانواده قاسم‌پور شرایطی را رقم زده که در قسمت سیزدهم شاهد «اولین» جشن تولد برای جمشید هستیم. جشن تولدی در یک سالن لاکچری با دعوت از همه آشنایان و سفارش غذاهای ویژه. تلاش منوچهر هادی برای استفاده از ظرفیت فاصله طبقاتی میان شرایط گذشته با شرایط جدید خانواده قاسم‌پور در سریال بدون تمرکز بر تلخی صریح این فاصله، از نکات قابل توجه در متن و کارگردانی قسمت سیزدهم سریال «نیسان آبی» است.

سحر قریشی که در سکانس پایانی قسمت قبل وارد سریال شده بود، در قسمت سیزدهم سریال نیسان آبی نقش پررنگ‌تری پیدا کرد. او تازه‌ترین بازیگر در ترکیب بازیگران شناخته‌شده «نیسان آبی» است که البته نقش‌آفرینی‌ای کامل جدی دارد و به مانند کاراکترهای دیگری مانند «ستاری» با بازی علیرضا خمسه، قرار نیست ایفاگر نقشی اغراق‌شده و کمدی باشد. او به‌عنوان منشی گاوداری جمشید قاسم‌پور دعوت به کار شده و باید دید این نقش به‌واسطه چه پیچیدگی‌ها و ظرافت‌هایی در داستان به یک بازیگر شناخته شده واگذار شده است.

تماشای آنلاین سریال نیسان آبی

 

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

9 نظر
 1. عرفان می‌نویسد

  تا الان نیسان ابی مخصوصا با بازی حسین یاری بهترین سریال فیلیمو بوده
  واقعا حسین یاری سوپراستاره همه فن حریفه

 2. سلین می‌نویسد

  مگه ساترا صبح جمعه میبینه که شما ظهر خبر میدید نمی‌تونید بزارید. از قبلش بگید مردم معطل نشن. خیلی بی فکرید همش هم میزنه دیدگاه تکراری

 3. سلین می‌نویسد

  مگه ساترا صبح جمعه میبینه که شما ظهر خبر میدید نمی‌تونید بزارید. از قبلش بگید مردم معطل نشن. خیلی بی فکرید

  1. فیلیمو‌شات می‌نویسد

   سلام
   وقتی در حال تلاش برای رضایت نهاد ناظر هستی هم نمیتونی ناامید بشی و نه امیدوار. چون تصمیم رو کسی دیگه میگیره. در نتیجه مجبوری صبر کنی و سکوت…

 4. امیرمهدی می‌نویسد

  حتما ممیزی هم بخاطر سحر قریشی بوده😂👋🏻

 5. امیرمهدی 44 می‌نویسد

  سلام، کی میزارید

  1. فیلیمو‌شات می‌نویسد

   ساعت ۳ ایشالا

 6. آبی استقلالی می‌نویسد

  سلام، قسمت چهارده رو چرا نمیزارید

  1. فیلیمو‌شات می‌نویسد

   سلام
   مشکل ممیزی داشت… دیر رسید.