همه چیز درباره سریال وست ورلد Westworld

اکشن تماشایی و دیگر هیچ

[این مطلب به‌روز می‌شود]

سریال وست ورلد west world آن‌طورها که همه انتظار داشتند، آن‌طور که خیلی‌ها پیش‌بینی کرده بودند؛ نشد! یک سریال شد که با ایده‌ای درخشان آغاز شد، غافلگیر کرد و هیچ‌وقت تنوانست به اندازه آغاز و ایده‌اش بدرخشد. با این‌حال وست ورلد طرفداران خاص خودش را دارد. اگر به دیدن این سریال علاقه‌مند شدید، این مطلب می‌تواند کمی به شما کمک کند.

ماجرای سریال وست ورلد west world در یک شهر بازی وسترن خیالی در غرب آمریکا اتفاق می‌افتد؛ آنچه باعث تفاوت این اثر می‌شود، محیط متفاوت و کاراکترهای آن است که خط داستانی سریال وست ورلد را خلق می‌کند؛ ساکنان این پارک انسان‌هایی مصنوعی‌اند که میزبان نام دارند. علاوه بر میزبان‌هاُ گروه دیگری نیز در این محیط حضور دارند که تازه‌واردان یا مهمان‌ها، نام گرفته‌اند. در این ماجرا مهمان‌ها قادرند با پرداخت هزینه‌ای هنگفت وارد محیط پارک شده و در آنجا آزادانه رفتار کنند، بی‌آنکه ناگزیر به رعایت قانون و یا عرفی از پیش تعیین شده باشند، در این میان مهمان‌ها می‌توانند با میزبان هرطور می‌خواهند رفتار کنند بی‌آنکه از جانب میزبان دفاع یا عکس‌العملی اینچنینی ببینند.

 

داستان سریال وست ورلد Westworld چیست؟

داستان فصل اول وست ورلد

ماجرای قسمت اول سریال وست ورلد west world با نام  The Original از این قرار است که یکی از برنامه‌نویس‌ها به نام برنارد، ناگهان متوجه می‌شود که رفتارهای جدیدی از جانب میزبانان سر می‌زند که پیش از این، اثر و نشانی از آن وجود نداشته است! برنارد احتمال می‌دهد که این رفتارها در نتیجه به‌روزرسانی که اخیرا انجام شده، اتفاق افتاده است. با جریان این فصل از سریال وست ورلد که همراه می‌شوید، آنچه به جذابیت قصه می‌افزاید، گره و معماهایی است که در هر قسمت ایجاد شده و در قسمت بعد به آن پاسخ داده می‌شود؛ البته برخی معماها نیز بی‌پاسخ می‌مانند تا در نهایت پس از گذشت چند قسمت، مخاطب به پاسخ آن می‌رسد.

بنر فصل اول سریال وست ورلدداستان فصل دوم سریال Westworld

ماجرای فصل دوم سریال وست ورلد همچنان با دیالوگ‌های فصلی همراه است؛ در این فصل از سریال سوال‌هایی درباره هستی و هدف بشر از زندگی مطرح می‌شود؛ سوال‌هایی که اغلب کلیشه‌ای و تکراری است اما همچنان از این قدرت برخوردار است که ذهن مخاطب را درگیر کند. شاید در فصل دوم این سریال تعداد این سوال‌ها و پرداختن به آن‌ها بسیار بیشتر از فصل یک باشد، همین ویژگی باعث می‌شود مخاطب پس از تماشای این فصل چیزی به خانه ذهن ببرد و تا مدت‌ها آنچه در این فصل تماشا کرده در خانه اول ذهنش باقی بماند.

بنر فصل دوم سریال وست ورلدداستان فصل سوم سریال وست ورلد

فصل سوم سریال وست ورلد، کم رمق، بی‌جان و کم هیجان‌ترین اپیزودها را دارد! فصل سوم این سریال به وضوح نشان می‌دهد که این اثر نقطه ضعف بزرگی برای به تصویر کشیدن داستانی طولانی دارد. ماجرای این فصل از ابتدای قصه فصل دوم شروع می‌شود و طوری پیش می‌رود که انگار تمام هدف این فصل چیزی جز پایان دادن به یک ماجرای طولانی نیست. نکته جالب در رابطه با فصل سوم سریال وست ورلد این است که پیمان معادی نیز در آن بازی می‌کند.

بنر فصل سوم سریال وست ورلدآیا فصل۴ سریال وست ورلد تولید می‌شود؟

بله. مدیر برنامه‌ریزی شبکه اچ‌بی‌او، کیسی بلویز، آشکار کرد که مذاکرات برای ساخت فصل چهارم و حتی پنجم سریال وست‌ورلد (Westworld) در دستور کار قرار دارد. به عقیده سازندگان، داستان هنوز آنقدر کشش دارند که بتوان برای فصل‌های بعدی آن برنامه‌ریزی کرد.

 

سوال و جواب‌هایی درباره سریال Westworld

 • پنج مروارید در سریال Westworld چه کسانی هستند؟

به نظر می‌رسد برنارد یکی از مرواریدهایی بود که شارلوت/دولورس در پایان فصل گذشته از آن گریخت. این پنج مروارید کسانی نیستند جز: دولورس، شارلوت، موسیاشی، مارتین، برنارد.

 • چند پارک در سریال وست ورلد وجود دارد؟

۶ پارک موضوعی در این اثر وجود دارد. این مهم را می‌توان از شش جهانی که در تبلیغ این اثر توسط HBO انجام می‌شود، دریافت.

 • چرا فصل سوم سریال وست ورلد فقط ۸ قسمت دارد؟

فصل سوم این سریال شامل ۸ قسمت می‌شود که دو قسمت کمتر از هر دو فصل قبل است و این به این دلیل است که نولان و جوی تصمیم گرفتند که این فصل را بی‌دلیل طولانی نکنند.

معرفی سریال سریال وست ورلد

جوایز و افتخارات سریال Westworld

 • نامزد جایزه بهترین بازیگر زن مکمل در گلدن گلوب
 • نامزد جایزه بهترین سریال درام در گلدن گلوب
 • برنده جایزه بهترین بازیگر زن مکمل در امی
 • برنده ۴۷ جایزه و ۱۶۴ نامزدی در دیگر مراسم‌های مختلف

 

عوامل و بازیگران سریال وست ورلد

 • بازیگران:
  ایوان ریچل وود (در نقش دولورس ابرناتی)
  جفری رایت (در نقش برنارد لوو)
  اد هریس (در نقش مرد سیاه پوش)
  تاندیو نیوتن (در نقش مایو میلای)
  تسا تامپسون (در نقش شارلوت هیل)
  جیمز مارسدن (به عنوان تدی سیل)
  لوک همسورث (در نقش اشلی استابز)
  آنجلا سارفیان (به عنوان کلمنتین پنی فدر)
  آنتونی هاپکینز (در نقش دکتر رابرت فورد)
  سیمون کوارتمن (در نقش لی سایزمور)
  رودریگو سانتورو (در نقش هکتور اسکاتون)
  شانون وودوارد (در نقش السی هیوز)
  جیمی سیمپسون (در نقش ویلیام)
  تالوله رایلی (در نقش آنجلا)
  بطلمیوس اسلوکوم (در نقش سیلوستر)
  لئوناردو نام (در نقش لوتز)
  اینگرید بولسی بردال (در نقش آتش بس)
  بن بارنز (در نقش لوگان)
 • آهنگساز: رامین جوادی
 • کشور سازنده: آمریکا
 • زبان اصلی: انگلیسی
 • ژانر: علمی–تخیلی، درام، مهیج، وسترن
 • سازنده: جاناتان نولان، لیزا جوی
 • شبکه اصلی: اچ‌بی‌او
 • بر پایه: وست‌ورلد اثر مایکل کرایتون

نقد فصل سوم سریال وست ورلد

۳۵ نمونه از بهترین سریال های خارجی ۲۰۲۱

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم