بررسی قسمت به قسمت فینال شب‌های مافیا

ترین‌های مافیایی

دوباره نوبت فینال شب‌های مافیاست و تحلیل‌های ما درباره این مجموعه هیجان‌انگیز و پر سابقه. اینجا «ترین»های قسمت اول و دوم و سوم فینال را می‌خوانید. نقد و بررسی بازیکنان شب های مافیا ۳ – فصل ۴ خواندنی است. مخالف بودید، نظر بدهید.

تحلیل و بررسی فینال فینالیست‌های شب‌های مافیا

تحلیل فینال شب‌های مافیا – قسمت اول

بدشانس‌ترین

ترلان پروانه که در دوره قبل یکی از بهترین بازیکنان بود، اینبار از همان ابتدای فینال شب‌های مافیا دستش به عنوان پدرخوانده رو شد. در دور اول به جای اینکه از خودش دفاع کند چالشش را خرج دلتنگی برای بازمانده‌ها از فینال کرد و با این کار باعث شد افراد بیشتری انگشت اتهامشان را به سمتش بگیرند. در همان شب اول، وقتی قرار شد با رای اکثریت بازی را ترک کند، باز هم دفاع قابل قبولی نداشت و خیلی زود حذف شد.

ترلان پروانه در شب‌های مافیابهترین مشارکت

بده‌بستان‌های میان مجید یاسر و علی صبوری جزو اتفاق‌های جالب قسمت اول فینال مافیا بود. با اینکه یاسر زیاد بازی بلد نبود اما خیلی اتفاقی بده‌بستان‌های خوبی با صبوری داشت. صبوری همه را علیه یاسر می‌شوراند و می‌گفت اگر یاسر مافیا نبود دفعه بعد همه بروند سراغ خودش. یاسر با مظلوم‌نمایی خودش را حامی پوریا پورسرخ معرفی می‌کرد. نکته جالب‌تر اینکه در پایان، وقتی یاسر از بازی بیرون رفت، کارت فرش قرمز را جلوی علی صبوری گذاشت تا روز بعد مستقیم برود برای دفاع. با این اقدام قصد داشت هرگونه ارتباطش را با صبوری انکار کند.

مجید یاسر در شب‌های مافیاقابل حدس‌ترین

در فینال قسمت اول به طور کلی مافیا خیلی زود دستشان برای شهروندان رو شد. ترلان که همان ابتدا از بازی بیرون رفت. لاله اسکندری با چند اشتباه پیاپی، در مظان اتهام قرار گرفت و علی صبوری هم با تغییر جنس بازی‌اش همه را مشکوک کرد. در این بین مجید یاسر هم از همان ابتدا جزو گزینه‌های انتخابی توسط شهروندان بود. خلاصه اینکه شهروندان خیلی راحت توانستند مافیا را حدس بزنند.

لاله اسکندری در فینال شبهای مافیا

بی‌خود و بی‌جهت‌ترین

درست در شرایطی که تقریبا مافیاها حدس زده شده بودند و همه داشتند فکر می‌کردند روی علی صبوری و مجید یاسر اجماع کنند، حسین سلیمانی به عنوان روانپزشک در یکی از شب‌ها بی‌خود و بی‌جهت پوریا پورسرخ را که جان‌سخت بازی بود لال کرد. همه به این اقدام روانپزشک معترض شدند و جالب اینجاست که خودش هم هیچ دلیلی برای این کار نداشت.

حسین سلیمانی در شب‌های مافیاتابلوترین‌ها

شب آخر درست زمانی که همه منتظر بودند یکی یا نهایتا ۲ نفر جمع را ترک کنند در کمال تعجب، کامبیز دیرباز گفت که قرار است با ۳ نفر خداحافظی کنند. یکی از آنها بهاره افشاری بود که توسط مافیاها کشته شده بود و نفر دوم و سوم حسین سلیمانی و متین ستوده بودند که به خاطر مشکل انضباطی امکان حضور در مسابقه را از دست دادند. ستوده به کارآگاه بودنش اشاره ضمنی کرده بود و حسین سلیمانی هم از اینکه به عنوان روانپزشک، به پورسرخ سکوت داده بود به تابلوترین شکل از او عذرخواسته بود.

کامبیز دیرباز در شب‌های مافیاروئین‌تن‌ترین

از ابتدا تا انتهای مسابقه هرکسی به نوعی مطمئن بود علی صبوری مافیاست. نامش در اکثر تارگت‌ها وجود داشت و چندبار هم نزدیک بود با رای اکثریت بازی را ترک کند اما در کمال تعجب، هربار بعد از دفاع، آرایش ریزش می‌کرد و در بازی می‌ماند. آنقدر بازی را ادامه داد تا در نقطه پایانی بالاخره نقشش لو رفت و  از بازی بیرون گذاشته شد.

سست‌رای ‌ترین

مهران غفوریان را می‌توانیم سست‌‌رای‌ترین شرکت‌کننده در قسمت اول فینال شب‌های مافیا به حساب بیاوریم. ابتدا با شور جمعی همراه می‌شد و وقتی نوبت به رای نهایی می‌رسید خودش را کنار می‌کشید. چندبار هم سایرین به این رفتارش معترض شدند اما نهایتا در پایان مسابقه هم با اینکه مطمئن بود پوریا پورسرخ مافیا نیست و خودش گفت اگر مافیا باشد باید برود و در بیمارستان بستری شود، اما بازهم به مافیا بودن علی صبوری رای نداد.

مهران غفوریان در فینال شبهای مافیا

موفق‌‌های فینال شب‌های مافیا

بهاره افشاری از همان ابتدا به مجید یاسر و لاله اسکندری و علی صبوری مشکوک شد و تمام تلاشش را کرد که آنها را از بازی بیرون کند. حتی یک جا گفت رگ گردنش را گرو می‌گذارد که لاله و یاسر مافیای هزارش هشتند و علی صبوری هم ۹۰ درصد مافیاست. هر ۳ انتخابش کاملا درست بودند. علاوه بر او علی صبوری هم قدرت زیادی در قانع کردن شهر داشت. هربار کار می‌کرد دم آخر همه حرفش را باور می‌کردند.

ناموفق‌های فینال شب‌های مافیا

لاله اسکندری و علیرضا طلیسچی بدترین عملکرد را در فینال اول شب‌های مافیا داشتند. اسکندری خیلی زود خودش را به عنوان مافیا لو دارد. در انتخاب‌هایش استدلالی نداشت و حتی زمانی که قرار بود با رای اکثریت بازی را ترک کند بازهم دفاع خوبی از خودش نکرد. طلیسچی برای آمدن به فینال انتخاب مناسبی نبود. او رفتار و گفتاری اغراق‌شده داشت و اکثر حدس‌هایش اشتباه بود و روی موضعش بی‌دلیل پافشاری می‌کرد.

علیرضا طلیسچی در فینال شب های مافیا

تحلیل فینال شب‌های مافیا – قسمت دوم

دوباره نوبت فینال شب‌های مافیاست و تحلیل‌های ما درباره این مجموعه هیجان‌انگیز و پر سابقه را می‌خوانید. اینجا «ترین»های قسمت دوم فینال را جمع‌وجور کرده‌ایم.

جالب‌ترین

در قسمت دوم فینال، پراکندگی مافیاها زیاد نبود. ۳ نفر از ۴ نفر تیم مافیا یعنی پوریا پورسرخ، مهران غفوریان و برزو ارجمند، همگی دور یک میز جمع شده بودند. حتی اواخر بازی، متین ستوده هم بلند شد و یک مقدار با شک و شبهه درباره این مسئله صحبت کرد. البته همه دیدند که ابتدای بازی، ترلان پروانه ورق‌ها را بر زد و عملا احتمال هرگونه چینش از پیش تعیین شده مردود بود. با این‌حال این ماجرا جزو اتفاق‌های بامزه قسمت دوم بود.

برزو ارجمند در فینال شب های مافیا

حواس‌جمع‌ترین

متین ستوده و امیرعلی نبویان را می‌توانیم حواس‌جمع‌ترین بازیکن‌های قسمت دوم بنامیم. اولین بار متین بود که به تغییر سبک بازی بهاره افشاری اشاره کرد. بعد هم تاکید کرد که بهاره تا وقتی مطمئن نباشد به کسی نمی‌گوید او مافیای صدش است مگر اینکه خودش مافیا باشد. امیرعلی نبویان هم اولین کسی بود که برزو ارجمند را شناسایی کرد و گفت با شناختی که از بازی برزو دارد می‌داند که وقتی دنبال حرف دیگران را نمی‌گیرد حتما گرهی در کارش است. البته باید نام لاله اسکندری را هم به این فهرست اضافه کنیم چون پیش از اینکه استعلام بگیرد هم تاکید کرد بازی مهران غفوریان تغییر کرده.

متین ستوده در فینال شب های مافیا

تابلوترین

مسیر بازی در قسمت دوم فینال یک جورهایی به سمت‌وسوی دیگری رفت. تقریبا از نیمه بازی به بعد همه مطمئن بودند برزو ارجمند و مهران غفوریان مافیا هستند. برزو ارجمند حداقل برای همراه کردن شهروندها با خودش می‌جنگید اما مهران غفوریان آن‌قدر رو بازی کرد که دیگر جای شکی برای کسی باقی نمانده بود که مافیاست. غفوریان وقتی می‌دید همه دارند علیه برزو موضع می‌گیرند بی‌دلیل از او دفاع کرد با همین کار تابلو شد. وقتی هم شنید همه متفق‌القول‌اند که مافیاست به جای دفاع، مظلوم‌نمایی کرد و گفت تلافی‌اش را سر همه در می‌آورد.

مهران غفوریان در فینال شب های مافیا

جنجالی‌ترین

در پایان بازی وقتی شهروندها برنده قسمت دوم فینال اعلام شدند برزو ارجمند با عصبانیت به لو رفتن نقش حرفه‌ای اعتراض کرد. گفت که امیرعلی نبویان کاملا می‌دانسته نفر کناردستی‌اش یعنی علیرضا طلیسچی حرفه‌ای بازی بوده و حتی در صحبت‌هایش به او اشاره کرده اما از ایراد انضباطی از او گرفته نشده. این مورد به‌خصوص در صفحه اینستاگرام شب‌های مافیا هم با واکنش‌هایی روبه‌رو بود. این مسئله را شاید بتوان تنها ابهام مسابقه در قسمت دوم تلقی کرد.

امیرعلی نبویان در فینال شب های مافیا

خنده‌دارترین

بعد از بیرون رفتن پوریا پورسرخ و بهاره افشاری از بازی، شیوه بازی و استدلال‌های ۲ مافیای باقی‌مانده یعنی برزو ارجمند و مهران غفوریان برای دفاع از خودشان به سمتی پیش رفت که مسابقه به محفلی برای خنده و خوش‌گذرانی تبدیل شد. تا جایی که متین ستوده آن‌قدر خندیده بود وقتی چالش گرفت تا بایستد و پاسخ برزو ارجمند را بدهد نمی‌توانست خنده‌اش را کنترل کند، برای همین هم نفر بعدی یعنی امیرعلی نبویان به او تذکر داد و از همه خواست احترام مافیاها را نگه‌دارند و به کسی بی‌احترامی نکنند.

بهاره افشاری در فینال شب های مافیا

ناموفق‌ترین‌ها

بهاره افشاری و پوریا پورسرخ ثابت کرده‌اند هم به عنوان مافیا و هم شهروند کارشان را خوب بلند اما این‌بار برخلاف همیشه آنطور که باید حرفه‌ای بازی نکردند و خیلی زود دستشان رو شد. افشاری ابتدای بازی اولین تارگت را به پورسرخ زد تا ذهن‌ها را منحرف کند اما در ادامه از موقعیتی که ایجاد کرد درست استفاده نکرد. پورسرخ هم که همیشه در جایگاه شهروند با انرژی زیادی به میدان می‌آمد این‌بار خیلی سریع خودش را باخت و بازی را از دست داد.

بهترین استفاده از موقعیت

علیرضا طلیسچی و لاله اسکندری جزو شرکت کننده‌هایی قدرتمند مافیا نیستند اما اینبار اقداماتی انجام دادند که به نجات شهر منجر شد. اسکندری به عنوان کارآگاه سه‌بار استعلام گرفت و هر سه بار هم انتخاب‌های درستی داشت. بار اول استعلام بهاره افشاری را گرفت اما از آنجایی که پدرخوانده بود با جواب منفی روبه‌رو شد. شب دوم نسبت به مافیا بودن مهران غفوریان اطمینان پیدا کرد و شب سوم هم استعلام برزو را گرفت. طلیسچی هم به عنوان حرفه‌ای شلیک‌های درست و دقیقی انجام داد. بهاره افشاری و برزو ارجمند هردو در شب و با شلیک حرفه‌ای از بازی بیرون رفتند.

لاله اسکندری در فینال شب های مافیا

ناهماهنگ‌ترین‌ها

جز مهران غفوریان که با رای اکثریت در روز حذف شد سایر مافیاها در شب و توسط حرفه‌ای کشته شدند. بنابراین رای‌گیری برای خروج مافیاها چندان موفقیت‌آمیز نبود. عجیب اینجاست که هم پوریا پورسرخ و هم برزو ارجمند در روزهای اول رای خروج گرفتند اما بعد از دفاع، آرای خروجشان ریزش کرد و مجددا ماندنی شدند. عجیب‌تر اینکه در پایان بازی با اینکه همه مطمئن بودند برزو ارجمند مافیاست بازهم به خاطر ناهماهنگی، تعداد آرایشان به حد نصاب نرسید و برزو به حضورش در بازی ادامه داد. حتی طلیسچی هم که قصد کشتن او را داشت در روز به او رای نداد.

موفق‌ترین‌ها

به طور کلی در قسمت دوم فینال، امیرعلی نبویان، ترلان پروانه، متین ستوده و حسین سلیمانی بهترین بازی را ز خودشان به نمایش گذاشتند و به همین دلیل هم بود که تیم شهروندها توانستند خیلی زود مافیاها را شناسایی کنند. حسین سلیمانی با اینکه ابتدا در مظان اکثریت قرار داشت اما از خودش به خوبی دفاع کرد و از یک جایی به بعد مورد اعتماد همه قرار گرفت. تحلیل‌های درست نبویان و پروانه و متین ستوده هم باعث شد خیلی سریع مافیاها شناخته شوند.

حسین سلیمانی در شبهای مافیا

تحلیل فینال شب‌های مافیا – قسمت سوم

قسمت سوم فینال شب‌های مافیا راحت و بی‌دردسر پیش رفت و شهروند‌ها بدون اینکه به زحمت بیفتند یا اعضایشان را از دست دهند، مافیاها را تشخیص دادند و پشت سرهم انداختند بیرون! مجید یاسر و لاله اسکندری که از همان ابتدا در مظان اتهام قرار گرفتند و با رای اکثریت از بازی خارج شدند. علی صبوری با اولین شلیک حرفه‌ای در شب اول مجبور به ترک بازی شد و علیرضا طلیسچی هم به عنوان آخرین بازمانده مافیاها نتوانست دوام چندانی بیاورد و خیلی سریع با رای اکثریت بیرون رفت. از بین شهروندها فقط متین ستوده بود که با شلیک مافیاها در شب جمع را ترک کرد.

مجید یاسر و امیرعلی نبویان در فینال شب های مافیا

دقیق‌ترین پیش‌بینی

ترلان پروانه این‌بار هم مثل همیشه داوطلبانه بازی را شروع کرد و همان ابتدا بدون هیچ پیش‌فرضی، کاملا احساسی به سه نفر تارگت زد. او نام لاله اسکندری، علیرضا طلیسچی و مجید یاسر را به عنوان اولین گزینه‌هایش به زبان آورد و جالب اینجا بود که هر سه نفر آنها جزو مافیاها بودند. حتی در پایان وقتی متوجه شد این ۳ نفر مافیا بوده‌اند، ترسید نکند به او اتهام بزنند که تقلب کرده و از قبل مافیاها را دیده.

ترلان پروانه در سبهای مافیا

وقت‌نشناس‌ترین

بلافاصله بعد از اینکه ترلان پروانه به عنوان اولین بازیکن تارگت‌هایش را اعلام کرد، لاله اسکندری چالش گرفت و از خودش در مقابل اتهام ترلان دفاع کرد. او گفت هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده چرا باید بدون منطق به او تارگت بزند و این ماجرا کاملا مشکوک است. این اظهارنظر عجولانه‌ لاله اسکندری باعث شد همه از همان ابتدا به او شک کنند. خیلی زود به اولین تارگت‌ بازیکن‌های بعدی تبدیل شد و این اظهارنظر عجولانه‌اش کار را به جایی رساند که همه به فکر اجماع برای بیرون کردن او افتادند.

لاله اسکندری در فینال شبهای مافیا

پرریسک‌ترین

شب اول بی‌خوابی اعلام شد و درواقع شب دوم اولین باری بود که حرفه‌ای مجال شلیک کردن داشت. پوریا پورسرخ ابتدا اسلحه را به سمت متین ستوده، روانپزشک بازی، گرفت؛ آن هم به این بهانه که ستوده در دور قبل گفته بود به پوریا مشکوک است. مدتی اسلحه را رو به او نگه داشت اما بعد تغییر جهت داد و به سمت علی صبوری شلیک کرد. اگر منصرف نشده بود بازی طور دیگری رقم می‌خورد. پورسرخ به دلیل تشخیص اشتباهش بیرون می‌رفت و بازی بدون حرفه‌ای و با حضور ۲ مافیا ادامه پیدا می‌کرد. شلیک پررسیک پوریا پورسرخ باعث شد تا شهروندها خیلی زود به نتیجه برسند.

پوریا پورسرخ در فینال شبهای مافیاآچمزترین

علیرضا طلیسچی آخرین بازمانده مافیاها بود که او هم درست در همان شبی که علی صبوری از بازی حذف شد، توسط فروشنده، توانایی‌اش را از دست داد. شهروندان با این فکر که طلیسچی به دلیل از دست رفتن کارایی‌اش، حتی حضورش به عنوان شهروند هم دیگر در بازی فایده‌ای ندارد تصمیم گرفتند ظن‌شان را درباره مافیا بودن او تقویت کنند و با اجماع، او را از بازی بیرون بیندازند. طلیسچی می‌دانست که جو علیه اوست و هرکاری کند نمی‌تواند دفاع قابل قبولی داشته باشد و تک و تنها مقابل شهروندان بایستد. راحت شکست را پذیرفت، تسلیم شد و بعد هم گفت که خاطرات خوشی کنار آنها داشته.

غیرکاربردی‌ترین ترفند

علی صبوری بین سایر مافیاها بازی بهتری از خودش به نمایش گذاشت. زمانی که همه روی مجید یاسر و لاله اسکندری اجماع کردند با آنها همراه شد و رای خروج داد اما در عین حال سعی کرد جمع را علیه برزو ارجمند بشوراند. او از شک پوریا پورسرخ به برزو استفاده کرد و به برزو گفت که اتهامش به یاسر بی دلیل و منطق بوده و خودش بیشتر از هرکسی در مظان اتهام است. بعد هم تاکید کرد که جنس بازی برزو مشخص است و باید روی او اجماع کنند. حسین سلیمانی هم دنباله‌ی حرف او را گرفت اما درست زمانی که انتظار می‌رفت صبوری با این ترفند به موفقیت برسد، ترلان و بهاره مقابلش ایستادند و گفتند چون به برزو اتهام می‌زند حتما خودش مافیاست.

ضعیف‌ترین

اینبار هم عنوان ضعیف‌ترین بازیکن به مهران غفوریان تعلق می‌گیرد. غفوریان در این دو بازی پشت سرهم نشان داد نه در جایگاه مافیا می‌تواند درست و دقیق عمل کند و نه به عنوان شهروند. درست زمانی که همه معتقد بودند باید لاله را بیرون کنند بلند شد و گفت بهتر است صبر کنند بعد هم وقتی استعلام برزو ارجمند را گرفت به طرز اغراق‌شده‌ای از او دفاع کرد به طوری که شک‌ها نسبت به برزو بیشتر شد. پوریا پورسرخ هم در جایی صراحتا به او گفت که خیلی بد بازی می‌کند و کاملا همه چیز را لو می‌دهد. جالب اینجاست که در پایان مسابقه خودش گفت که در رقابت نهایی شرکت نمی‌کند چون می‌خواهد به سفر برود.

مهران غفوریان در فینال شبهای مافیا

بهترین بازیکن‌ها

این‌بار هم ترلان پروانه، بهاره افشاری و امیرعلی نبویان جزو بهترین بازیکن‌ها بودند. ترلان به خوبی تارگت زد و از همان ابتدا گزینه‌های درست را تشخیص داد. امیرعلی تحلیل‌های دقیقی برای انتخاب‌هایش داشت. او صراحتا گفت که هم لاله و هم مجید هردو مافیا هستند و همچنین در پایان بازی هم اعلام کرد علیرضا طلیسچی مافیای صد اوست. از آنجایی که کاملا با دلیل و مدرک گفته‌هایش را ثابت کرد توانست همه را با خودش همراه کند. بهاره هم ترفند علی صبوری را کشف کرد و از طرف دیگر محکم پشت امیرعلی ایستاد و همه را ترغیب کرد به لاله رای خروج دهند و او را بیرون کنند.

بیشترین رای خروج

لاله اسکندری درحالی روز دوم، بازی را ترک کرد که برای خروجش، ۱۰ رای داشت. یعنی تمام افراد حاضر در بازی، حتی دو مافیایی که در جمع بودند هم به او رای دادند و بیشترین حد رایی که می‌توانست دریافت کند به دست آورد. خود اسکندری با تماشای این حجم رای خندید و به شوخی گفت که فقط مانده بود مجید یاسر که از بازی بیرون رفته است هم دستش را برای خروج او بالا ببرد.

بنر شب‌های مافیا

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

5 نظر
 1. حسین می‌نویسد

  بنظرم تحلیلتون درمورد حسین سلیمانی واقعا مسخرست
  من اونو بهترین بازیکن فینال دیدم
  برد اون شب شهروندان بخاطر سکوتی بود ک سلیمانی به پورسرخ داد
  اصلا اون بود نشون داد ک چه کاربرد خوبی داره نقش روانپزشک
  چطور میتونین انقد بی انصاف تحلیل کنین؟
  واقعا خودتون ندیدین پورسرخ داشت همرو به انحراف میکشید؟
  ندیدین قبل سکوت گفت من فکر میکنم ۹۰ درصد مافیایی و ده در صد شهروند و همه مافیاها و مثل همیشه غفوریان و دوتا دیگ پشت دستش لایک دادن
  خیلی عجیبین

 2. علی می‌نویسد

  اول آقای علیمردانی سروگردن بالاتر مجید سوزوکیه فقط ادعا حاضر جوابی برای بازیگران.بشدت دست آخر فینال اغلب مشهود بود.ترلان ترسید یکی دیگه رو کنه شب اول نفر اول سه تا مافیا زد زمین.جالبه دفاع لاله اسکندری بعدش میشه دلیل مافیا شدنش.بهاره افشاری به طلیسچی من قیافه تورو میشناسم مافیایی اونم درحد اجماع.هرکی به برزو گیر بده تارگا بارونه؟؟؟مگه اون شهره تو شهری چه خبره قطعیت از کجا اومده؟؟؟ایکاره ها فهمیدن چی شده برزو بیا تفنگ این سه تار و بزن جبران بشه گریه هات.بدم اومده دیگه شک تردید نیست .جریان حدس درست پورسرخ چیه؟؟؟این فینال برزو اون قسمت واشقانی درخشانی عزیزی داودنژاد شک نکنین تقلب رو.شب اول تارگت ردکم کنی شب دوم مافیا رو شده

 3. سمیه می‌نویسد

  من خودم برای فینال فینالیست ها به امیرعلی نبویان بهاره افشاری برزو ارجمند و پوریا پورسرخ یا طلیسچی رای میدم که حرفه ای های فوق العاده بودن ولی طلیسچی خوب بازی کرد تو قسمت دوم و نهایتا سوم فینال لاله اسکندری اصلا لیاقت حضور تو فینال رو نداشت و بی جون بازی کرد ترلان هم قسمت دوم خیلی بی جنبه و بی ادب بازی در آورد اول

 4. احمد می‌نویسد

  حسین سلیمانی اگر پورسرخ رو سایلنت نمیکرد
  پور سرخ همه رو قانع میکرد و سلیمانی رو مینداختن بیرون

  در اصل سلیمانی برای نجات خودش پوریا رو ساکت کرد
  ب نظرم کار درستی کرد
  پورسرخ در مسیر غلطی بود

 5. علی میرزایی می‌نویسد

  درسته واقعا خانم اسکندری و طلیسچی و( غفوریان که اصلا فکر کنم از روی دلسوزی آقای ابوطالب به بازی آورده شده بودند.ولی خیلی خندیدم)اصلا بازیکنای خوبی نبودند….توروخدا دیگه بازیگرای سن بالا و پیر رو نیارید..من رای میدم به امیرعلی نبویان.و بهاره افشاری(حالم ازش بهم میخوره)آقای برزو ارجمند.خانم پروانه.اینا خوبن..بدترین گرداننده عمرم کامبیز دیرباز..انگار اومده مهمونی…وقتی میخواد اعلام کنه که فلانی از بازی خارج بشه اعلام میکنه ولی این اجازه رو بهش میده که(به بازیکن) هر اشاره و مستقیم و حرفی به طرف مورد نظر بکنه….مثلا طرف کاراگاه بوده استعلام مافیا رو میگیره مشخص میشه که مثلا متین ستوده مافیاس…بعد مافیا متین ستوده کاراگاه رو همون شب میزنه…بعد کاراگاه موقع خروجش حرص میخوره و میگه ای واااای و فلان در حالی که به متین ستوده خیره شده و هی میگه ای وای ای وای اگه میموندم دست کسانی رو رو میکردم….از این رو همه بازیکنان متوجه میشن که متین ستوده مافیاس و گند زده میشه به بازی….اگه گرداننده برخورد جدی بکنه و با قاطعیت بگه فقط خروج بدون هیچ اشاره ای بازی حرفه ای تری داریم…نه اینکه آدم ساده لوحی مثل کامبیز دیرباز انگار دارن خاله بازی میکنن….با زنها گفتگو شوخی بکنه…آخه این چ گرداننده ایه….واقعا آقای علی مردانی بهترین بهترین بهترین گرداننده و مجری هستن…آرزوی سلامتی و طول عمر براشون دارم…امیدوارم دوباره ایشونو در قامت گرداننده مافیا ببینم