نقد و بررسی فیلم محافظ همسر هیتمن | کمدی اکشنی با حضور سلما هایک

فیلم محافظ همسر هیتمن یک کمدی اکشن هیجان‌انگیز است که حضور سلما هایک در این اثر شوق تماشا را دوچندان می‌کند. برای نقد و بررسی این اثر با فیلیمو شات همراه باشید.

فیلم محافظ همسر هیتمن (The Hitman’s Wife’s Bodyguard) دنبالۀ یک کمدی اکشن کلیشه‌ای است که هیچ‌گونه اصالتی ندارد. باید بابت حضور سلما هایک سپاسگزار باشیم؛ زیرا او حداقل طعمی به فیلم بخشیده. برای نقد و بررسی فیلم همسر هیتمن با فیلیمو شات همراه باشید.


جدیدترین و بهترین فیلم های ۲۰۲۱


مایکل برایس محافظ (با بازی رایان رینولدز)، پس از یک دورۀ مرخصی خودخواسته، فریب سونیا کینکید (با بازی سلما هایک) را می‌خورد و به ناچار وارد مأموریتی تازه می‌شود. او در این مأموریت باید همسر سونیا، داریوس کینکید آدمکش (با بازی ساموئل ال. جکسون) را نجات بدهد. این مأموریت آن‌ها را به توطئۀ دیگری می‌کشاند. جایی که یک میلیاردر دیوانۀ یونانی، ارسطو پاپادوپولوس (با بازی آنتونیو باندراس) نقشه‌ای برای ضعیف کردن اروپا کشیده است.

خنده‌دارترین شوخی محافظ همسر هیتمن، در آخرین دقایق آن اتفاق می‌افتد. اما متأسفانه برای رسیدن به این لحظه شما مجبور هستید نزدیک به صد دقیقه به تماشای این کمدی اکشن ناخوشایند بنشینید. پاتریک هیوز فیلمی ناجور و بدون زرق‌وبرق در سال ۲۰۱۷ ساخت و حال در دنبالۀ آن نیز جاه‌طلبی اندک و خیال‌پردازی ناچیزی از خود نشان داده است. محافظ هیتمن (The Hitman’s Bodyguard)، بازگشتی به فیلم‌های کمدی رفاقتی شین بلک مانند اسلحۀ مرگبار (Lethal Weapon) و آخرین پسر پیشاهنگ (The Last Boy Scout) بود. اما دنبالۀ جدید هیوز به‌جز اندک لحظاتی، دیگر هیچ نشانی از نسخۀ اصلی در خود ندارد. البته لحظه‌های خنده‌دار فیلم بیشتر از آپاستروف‌های به‌کار رفته در عنوان فیلم است، اما باز هم زیاد نیست!

رایان رینولدز و ساموئل ال. جکسون در نمایی از فیلم محافظ همسر هیتمن

مایکل برایس پس از اینکه در پایان فیلم اول، داریوس کینکید را نجات داد مسئولیتش را به عنوان محافظ کنار گذاشت. در فیلم جدید می‌بینیم که او نمی‌تواند با زندگی معمولی کنار بیاید. اما به‌زودی سونیا، همسر کینکید، برای نجات داریوس به سراغ او می‌آید؛ در حقیقت مافیا او را ربوده‌اند. یک نمایندۀ پلیس بین‌الملل (با بازی فرانک گریلو) این سه نفر را استخدام می‌کند تا جلوی فعالیت تخریب‌گرایانۀ سرمایه‌گذاری یونانی به نام ارسطو پاپادوپولوس را بگیرند. پاپادوپولوس در تلافی تحریم‌های سنگین اتحادیۀ اروپا علیه یونان قصد دارد با هک‌کردن یک سیستم مرکزی داده و ازبین‌بردن شبکۀ برق، اروپا را ویران کند. طرح داستانی پیچیده‌ای که چندان سرگرم‌کننده نیست!

 آنچه در ادامه می‌آید مجموعه‌ای از شلوغ‌بازی‌ها و شیطنت‌های کلیشه‌ای فیلم‌های اکشن است. چمدانی پر از پول، گردشی در لوکیشن‌های بین‌‌المللی (عمدتاً ایتالیا)، ردیف اتوموبیل‌های سیاه و انبوهی از جسدها (که مانند فیلم اول برای یک فیلمی کمدی زیادی خشن به‌ نظر می‌رسد). بنابراین فیلم هیچ‌گونه نوآوری خاصی از خود نشان نمی‌دهد.

رایان رینولدز و ساموئل ال. جکسون در نمایی از فیلم محافظ همسر هیتمن

فیلم اول گاهی اوقات کاراکتر‌های خود را در خرده‌موقعیت‌های جذابی قرار می‌داد؛ برای مثال، یک هم‌خوانی سرگرم‌کننده با گروهی از راهبه‌ها یا جایی که هایک عده‌ای آدم کودن را کتک می‌زد، در‌حالی‌که آهنگ سلام لایونل ریچی (Lionel Richie’s Hello) روی تصویر شنیده می‌شد (البته این شیوه در اینجا هم تکرار می‌شود). اما شخصیت‌پردازی در این کار هم غایب است. در این بین، در نیمی از صحنه‌های اکشن با حضور رینولدز و جکسون، آن‌ها با یکدیگر جروبحث دارند و سر یکدیگر فریاد می‌کشند (که هرگز خنده‌دار نیستند). یکی از خط‌های داستانی فیلم دربارۀ تشکیل خانواده سونیا و کینکید است. اما شگفتی اصلی فیلم، به حضور مورگان فریمن مربوط می‌شود. رینولدز میان حضور برایس به عنوان شخصیتی منفعل و قلدری لاف‌زن و توخالی با شوخی‌های طعنه‌آمیزش معلق است. شخصیت شیرین، بی‌ادب و شوخ جکسون که کلاهی جلف به سر دارد، در اینجا جذابیتش به صفر می‌رسد. آنتونیو باندراس، در نقش شخصیتی شرور، به شیوۀ فیلم‌های جیمز باند، کار خاصی در فیلم انجام نمی‌دهد. در نتیجه، ظاهراً تمام بار فیلم به دوش شخصیت اغراق‌آمیز و پرسروصدای سلما هایک افتاده است. او حداقل می‌تواند اندکی انرژی و هیجان به فیلم ببخشد اما برای پرداختن دوباره به داستانی خسته‌کننده و احمقانه کفایت نمی‌کند. امیدواریم به این زودی‌ها شاهد فیلم دیگری با عنوان محافظ بچۀ همسر هیتمن نباشیم!


بهترین فیلم های اکشن سال ۲۰۲۱


منبع: EmpireOnline

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم