همه چیز درباره سریع و خشن ۱۰

پخش سریع و خشن ۱۰ برای آوریل ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده بود، اما باز هم به تعویق افتاد؛ برای بررسی هرآنچه درباره سریع و خشن می‌دانیم با فیلیمو شات همراه باشید.

پخش سریع و خشن ۱۰ برای آوریل ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی‌شده بود، اما بازهم به تعویق افتاد؛ برای بررسی هر آنچه درباره سریع و خشن می‌دانیم با فیلیمو شات همراه باشید.


نقد فیلم سریع و خشن ۹

رنکینگ فیلم های سریع و خشمگین


طی ۲۰ سال گذشته، سری فیلم‌های سریع و خشن که فیلم‌هایی دربارۀ مسابقات خیابانی بودند تبدیل‌شدن به پول‌سازترین و پرطرفدارترین فیلم‌های سینما که اسپین‌آف‌ها، مجموعه‌های تلویزیونی و بازی‌های ویدیویی متعددی از روی آنها ساخته شد. بسیاری از ما پس از دیدن قسمت نهم با عنوان (F9) و دیدن بازی وین دیزل در نقش دومینیک تورتو بی‌صبرانه منتظریم که قسمت دهم این فرنچایز را ببینیم.


پیش‌بینی بهترین فیلم های اکشن سال ۲۰۲۱


پخش قسمت دهم سریع و خشن برای آوریل ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده بود

اگر به خاطر ویروس کرونا نبود، تا الان قسمت دهم سریع و خشن را دیده بودیم و داشتیم در موردش صحبت می‌کردیم، چون قرار بود که در تاریخ ۲ آوریل ۲۰۲۱ در سینماها اکران شود. اما متأسفانه به دلیل همه‌گیری کووید ۱۹ این اتفاق نیفتاد و هنوز تاریخ مشخصی برای اکران آن اعلام‌نشده است. از طرف دیگر، ازآنجایی‌که پخش قسمت نهم این فیلم نیز در اواخر سال ۲۰۲۰ مرتب به تعویق می‌افتاد، قسمت ۱۰ نمی‌توانست زودتر از این‌ها اکران شود.

وین دیزل، میشل رودریگز و سانگ کانگ بازیگران اصلی سریع و خشن ۱۰ هستند

هنوز نمی‌توانیم بگوییم که خانوادۀ سریع و خشن این بار چگونه قرار است دورهم جمع شوند، اما چیزی که با اطمینان می‌توان گفت این است که بازیگران اصلی آن‌که طی این سال‌ها معرفی شدند در این قسمت هم در تعقیب و گریزهای پرسرعت حضور دارند. زمانی که در اکتبر ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی‌های مرتبط با این فیلم در حال انجام بود، سایت ددلاین گزارش داد که نه تنها وین دیزل در نقش دومینیک تورتو در این فیلم حضور خواهد داشت، بلکه میشل رودیگز (در نقش لتی اورتیزتایریس گیبسون (در نقش رومن پیرسکریس لوداکریس بریجز (در نقش تج پارکرجوردانا بروستر (در نقش میا تورتوناتالی امانوئل (در نقش رمزی) و سانگ کانگ (در نقش هان لو) در قسمتی دیگر از این فیلم اکشن و هیجان‌انگیز نقش‌آفرینی می‌کنند.

البته هنوز نمی‌دانیم شخصیت‌هایی که در F9 حضور داشتند، ازجمله جان سینا در نقش جیکوب تورتو، برای پایان دادن به آنچه جاستین لین (کارگردان) در سال ۲۰۲۱ آغاز کرد برمی‌گردند یا نه.

در فیلیمو تماشا کنید: فیلم سریع و خشن ۹

سریع و خشن ۱۰ اولین قسمت از یک پایان دو قسمتی خواهد بود

سریع و خشن ۱۰ بخشی از پروژه‌ای بزرگ‌تر است و درواقع اولین فصل پایان دوقسمتی فرانچایزی که ۲۰ سال پیش شروع شد. زمانی که اولین خبرها دربارۀ پایان دادن به سری فیلم‌های سریع و خشن همه‌جا پیچیده بود، ددلاین گزارش داد که جاستین لین قرار نیست این فیلم را به شکلی مرسوم تمام کند و می‌خواهد یک داستان طولانی را در قالب دو قسمت به مخاطبان ارائه دهد، که اولین قسمت آن سری و خشن ۱۰ است.

هیچ‌یک از عوامل پروژه در مورد داستان قسمت ۱۰ و ۱۱ (البته اگر Hobbs and Shaw را هم حساب کنیم می‌شود قسمت ۱۲) اطلاعاتی به خبرنگاران نداده‌اند، اما تصور اینکه پایان این فیلم هم مثل دو فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت و پایان بازی باشد، از همین حالا هیجان‌انگیز است.


بررسی انتقام جویان: پایان بازی


وین دیزل گفته است که سریع و خشن ۱۰ در دو قسمت ساخته می‌شود

وین دیزل در نمایی از فیلم سریع و خشن

 شاید هرکسی طرفدار سریع و خشن نباشند، اما هیچ‌کس نمی‌تواند موفقیت این فرانچایز را انکار کند. سریع و خشن از خیابان‌های لس‌آنجلس شروع شد و تا فضای خارج از جو هم رفت و در این میان ماجراهای بسیار زیادی وجود داشت. به همین دلیل است که وین دیزل اشاره کرده قسمت آخر باید در دو فصل ساخته می‌شد، تا هنگام پایان دادن به تمام این داستان‌ها چیزی از قلم نیفتد. او در کنفرانس مطبوعاتی آوریل ۲۰۲۱ توضیح داد: «همان‌طور که می‌دانید، ما طی این فیلم به مکان‌های مختلفی سفر کردیم. به همین دلیل است که قسمت پایانی سریع و خشن ۱۰ باید در دو فیلم جداگانه ساخته شود. زیرا ماجراهای زیادی وجود دارد که باید به آنها پرداخت. و همین‌طور مکان‌های بسیاری که به‌عنوان لوکیشن‌های فیلم باید به آنها سر بزنیم.»

این صحبت وین دیزل انتظار ما را هم از فیلم بیشتر می‌کند؛ اینکه قرار است همۀ این لوکیشن‌ها، شخصیت‌ها و ماجراها را دوباره ببینیم و به یک پایان راضی‌کننده برسیم. واقعاً هیجان‌انگیز است!

فیلمبرداری سریع و خشن ۱۰ در بهترین حالت ممکن تا سال ۲۰۲۲ آغاز نخواهد شد

پیش‌بینی اینکه سریع و خشن ۱۰ چه زمانی روی پردۀ سینما بیاید تقریباً غیرممکن است، بخصوص از زمانی که جاستین لین در مصاحبه‌ای با نشریه Variety گفت که فکر نمی‌کند فیلمبرداری این فیلم تا پیش از سال ۲۰۲۲ آغاز شود. البته خودتان را ناراحت نکنید، چون جاستین لین اعلام کرده است که او و تیم تولید در حال انجام کارهای اولیه هستند و هدفشان این است که این فیلم نتیجۀ موفقیت‌آمیز تمام تلاش‌های تیم باشد. 

آیا راک و جیسون استاتهام در سریع و خشن ۱۰ حضور دارند؟

دواین جانسون و جیسون استاتهام در نمایی از فیلم سریع و خشن

اگر جاستین لین می‌توانست معجزه کند و جلوی لو رفتن حضور دواین جانسون و جیسون استاتهام را در F9 بگیرد، حتی به ذهن‌مان خطور نمی‌کرد که از احتمال حضور لوک هابز و دکارد شاو یا سایفر (شارلیز ترون) در سری جدید این فیلم صحبت کنیم. جاستین لین در مصاحبه‌ای که در آوریل ۲۰۲۱ با ددلاین انجام داد گفت: «من هیچ‌وقت فکر کنار گذاشتن این شخصیت‌ها را نکردم. به نظر من آن‌ها هنوز هم در جهان سریع و خشن حضور دارند. آن‌ها بخشی از خانواده هستند. هر موقع که ما در مورد فصل بعدی صحبت می‌کنیم، من هیچ محدودیتی حس نمی‌کنم. من از کاری که در حال انجام است هیجان‌زده‌ام و حالا که به فصل پایانی این فیلم نزدیک می‌شویم، دلم می‌خواهد هرکدام از شخصیت‌ها را دوباره ببینم. بنابراین برای حضور هریک بحث و مذاکره خواهیم داشت.»

گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد احتمال حضور هر دو بازیگر در سریع و خشن ۱۰ وجود دارد. جیسون استاتهام پیش از این اعلام کرده بود که از همکاری با گروه پرانرژی این فیلم، به ویژه خود جاستین لین لذت می‌برد. همچنین در مورد بازگشت دواین جانسون نیز خبرهایی به گوش رسیده بود، بخصوص از وقتی‌که وین دیزل در ژانویۀ ۲۰۲۱  تصویری از دومینیک تورتو و لوک هابز منتشر کرد و زیر آن نوشت: «برای اتفاقات بعدی هیجان‌زده‌ام.»

سریع و خشن ۱۰ آخرین فیلم نخواهد بود

گرچه فرانچایز اصلی با اکران قسمت‌های ۱۰ و ۱۱ به‌پایان خواهد رسید، اما این به آن معنا نیست که دنیای سریع و خشن که بیست سال از شروع آن گذشته، قرار است به این زودی‌ها جایی برود. درواقع اسپین‌آف‌های این فیلم همچنان برای طرفداران پروپاقرص آن ساخته خواهند شد.

پس از موفقیت هابز و شاو در سال ۲۰۱۹ و فروش ۷۵۹ میلیون دلاری آن، بسیاری از فیلمسازان به ساختن اسپین‌آف‌های دیگر امید بسته‌اند. البته خبرهایی هم از تولید اسپین‌آف هابز و شاو به گوش رسیده است. در هر حال به نظر می‌رسد که شاهد فیلم‌های جذاب و هیجان‌انگیزی خواهیم بود.


منبع: CinemaBlend

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

4 نظر
 1. قربانی می‌نویسد

  برادر برایان نقش برایان را ایفا خواهد کرد کما اینکه در قسمت ۷ هم در چند صحنه جای او بازی کرد

 2. ابوالفضل عبدالهی می‌نویسد

  من واقعا دوست نداشتم بمیره برایان کاشمی بشه مه در فصل بعد برگرده بازیگرش تغیر کنه اما بگه چهرش سوخته و عمل کرده

 3. ناشناس می‌نویسد

  حیف برایان که مرد واقعا یکی از شخصیت های اصلی بود کاش حداقل یکی شبیح به ایشون و با گیریم کردن جای این بازیگر رو پر میکرد خیلی عالی میشد شایدم احتمال داشته باشه چون آخر سریع و خشن ۹برایان سر رسید اما چهرشو نشون نداد حالا معلوم نیست چه شود

 4. علی شاهین می‌نویسد

  من دوست ندارم سری های سریع و خشن تموم بشه 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

  دلم میخواد تا ۵۰ بره😢