نگاهی به سریال انیمیشنی کمپ تابستانی در جزیره | لطیف و دلچسب

در دنیایی که هر روز ناامیدکننده‌تر می‌شود، سریال انیمیشنی «کمپ تابستانی در جزیره» یکی از لطیف‌ترین و دلچسب‌ترین سریال‌هاست.

در دنیایی که هر روزش ناامیدکننده‌تر از روز قبل است، سریال انیمیشنی کمپ تابستانی در جزیره (با نام اصلی Summer Camp Island) یکی از لطیف‌ترین و دلچسب‌ترین سریال‌هاست؛ سریالی که مخاطب به‌واقع از تماشای آن غافلگیر می‌شود و به مرور احساس خوبی از آن دریافت می‌کند؛ بدین گونه که شما پس از تماشای یکی دو قسمت و آگاهی نصفه‌و‌نیمه از داستان، فکر می‌کنید که این انیمیشن صرفاً مجموعه‌های هم‌سبک خود را تکرار کرده، اما اندکی بعد متوجه می‌شوید که انگار با چیزی عظیم‌تر و جالب‌تر طرف هستید. با فیلیمو شات همراه باشید تا نگاهی به سریال انیمیشنی «کمپ تابستانی در جزیره» داشته باشیم.


امروزه، بسیاری از سریال‌های انیمیشنی از جلوه‌های بصری‌، طولانی‌کردن بی‌دلیل داستان و حتی شوخی‌های نسل جوان برای جلب مخاطب استفاده می‌کنند؛ اما سریال «کمپ تابستانی در جزیره» با فراهم‌کردن محیطی آرام و راحت تلاش می‌کند که شما بیشتر فکر کنید.

در فیلیمو ببینید: تام و جری

خلاصۀ داستان بسیار ساده و روان است. اسکار و دوست صمیمی‌اش، که از قضا یک جوجه‌تیغی است، به کمپی تابستانی در جزیره می‌روند. کمی طول می‌کشد تا والدین از آنجا خارج شوند و این جزیرۀ معمولی به جزیره‌ای جادویی تبدیل شود! البته این جادو از جنس جادویی نیست که در مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» (با نام اصلی Harry Potter) می‌بینیم. در حقیقت، منظور این است که همه‌چیز در این جزیره چهره‌ای جادویی دارد.

سریال انیمیشنی کمپ تابستانی در جزیره

تمرکز سریال در قسمت اول بیشتر روی هیجان اسکار از ورود به چنین دنیایی است و مدام فکر می‌کند که آیا از پس کنترل این شرایط عجیب برمی‌آید یا نه. یکی از شخصیت‌های دیگر این انیمیشن، آلیس، جادوگری است که می‌خواهد همه‌چیز بامزه و شیرین باشد. بر این اساس، حتی اگر خود آن شیء علاقه‌ای به این موضوع نداشته باشد، درنهایت، باز هم به موجودی شیرین و بامزه‌ تبدیل می‌شود! با این توضیحات، شاید باز هم فکر کنید که این انیمیشن بیشتر به ژانر ترسناک نزدیک است، اما نگران نباشید، شما با سریالی دیدنی و بامزه طرف هستید.

شاید فکر کنید با مجموعه‌ای ترسناک طرف هستید، اما سریال انیمیشنی «کمپ تابستانی در جزیره» بیش از آنکه ترسناک باشد، شیرین است. حتی پیژامۀ اسکار هم می‌تواند در این سریال حرف بزند!

انیمیشن «کمپ تابستانی در جزیره» روایتگر نمایی از زندگی واقعی است. در این سریال، ما با هجمه‌ای از صحنه‌های خنده‌دار و طنز فراوان در قسمت‌های گوناگون مواجه نیستیم و مخاطب احتمالاً بابت بسیاری از صحنه‌های بامزۀ این مجموعه هیجان‌زده نمی‌شود؛ اما این سریال شما را آسوده‌خاطر می‌کند و موقعیتی راحت برایتان فراهم می‌‌آورد تا با ضربه‌ای جالب‌تر و عمیق‌تر شما را هیجان‌زده کند؛ ضربه‌ای که البته چندان اغراق‌شده نیست و حس بدی به مخاطب نمی‌دهد. سریال انیمیشنی «کمپ تابستانی در جزیره» چیزی شبیه سریال «دنیای استیون» (با نام اصلی Steven Universe) است و بالا و پایین احساسی چندانی ندارد. در حقیقت، بیشتر شبیه سفری دل‌انگیز روی ابرهاست.


نقد و بررسی سریال انیمیشنی «مخالفان خورشیدی»، رقیب سرسخت «ریک و مورتی»


در این روزها که همه‌چیز درگیر بحران شده و فضای جهان غمگین است، این سریال می‌تواند احساس خوبی در مخاطب ایجاد کند، اما فقط به دنبال این هدف نیست. سریال «کمپ تابستانی در جزیره» دقایقی را به بررسی این سؤال اختصاص می‌دهد که «چرا ما دربارۀ بسیاری از اتفاقات به شکل پیش‌فرض احساس و واکنشی مشخص داریم و اگر این احساسات و واکنش‌ها تغییر کنند، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟!»

سریال انیمیشنی کمپ تابستانی در جزیره

اولین قسمت از این مجموعه پیام خوبی را به مخاطب منتقل می‌کند. در این قسمت، ما یاد می‌گیریم که دادن شانسی دوباره به موضوعات و مسائلی که در ابتدا از چشممان افتاده‌‌اند، تا چه اندازه خوب است. سؤال دومی که در این سریال با آن مواجه می‌شویم به میزان درک و شناخت ما از آدم‌های اطرافمان و تصمیماتی مرتبط می‌شود که برخلاف خواسته‌ی آن‌ها برایشان می‌گیریم.


پیش‌بینی نامزدهای بهترین انیمیشن اسکار ۲۰۲۱ را در فیلیمو شات بخوانید


سریال انیمیشنی «کمپ تابستانی در جزیره» نسبت به انتظارات شما از انیمیشن‌های کوتاه‌ امروزی، خاص‌تر و جالب‌تر عمل می‌کند. این موضوع خصوصاً در قسمت‌هایی که فقط ۱۱ دقیقه‌اند، بیشتر به چشم می‌آید. در صحنه‌های کوتاهی مثل زمانی‌که پیژامۀ اسکار به حرف می‌آید یا زمانی‌که ماه از تماشای تک‌تک آدم‌های روی زمین خوشحال است، می‌توانیم این خصوصیات منحصر‌به‌فرد را در سریال تماشا کنیم. این انیمیشن نیز شبیه سریال «سه خرس ساده‌لوح» (با نام اصلی We Bare Bears)، محصول شرکت کارتون نتورک است و آغوشش را به روی مخاطبان باز گذاشته است.

سریال انیمیشنی کمپ تابستای در جزیره

منبع: Den of Geek

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم