محبوب‌ترین آثار اوریجینال نتفلیکس؛ «استخراج» هنوز صدر جدول است

پس از مدت‌ها انتظار، بالاخره فهرست محبوب ترین فیلم های اوریجینال نتفلیکس توسط اسکات استیوبر، مدیر بخش فیلم این شرکت منتشر شد.

وقتی پای انتشار آمار بیننده‌ها وسط کشیده می‌شود، نتفلیکس چندان سخاوتمند عمل نمی‌کند؛ اما این سرویس پخش اینترنتی برای اولین بار فهرست ۱۰ فیلم محبوب غیراقتباسی خود را منتشر کرده است. فیلم اکشن «استخراج» (با عنوان اصلی «Extraction») با بازی کریس همسورث و گلشیفته فراهانی هنوز هم بااقتدار در صدر جدول جا خوش کرده است. از دیگر آثار این فهرست می‌توان به فیلم مهیج «جعبه پرنده» (با عنوان اصلی «Bird Box») با بازی ساندرا بولاک و فیلم کمدی «دخترک اشتباهی» (با عنوان اصلی «The Wrong Missy») با بازی دیوید اسپید اشاره کرد. در معرفی محبوب ترین فیلم های اوریجینال نتفلیکس با فیلیمو شات همراه باشید.


محبوب ترین فیلم های اوریجینال نتفلیکس در سال ۲۰۲۰:

  • «استخراج» (با عنوان اصلی «Extraction») محصول سال ۲۰۲۰ – ۹۹ میلیون
  • «جعبه پرنده» (با عنوان اصلی «Bird Box») محصول سال ۲۰۱۸ – ۸۹ میلیون
  • «محرمانه اسپنسر» (با عنوان اصلی «Spenser Confidential») محصول سال ۲۰۲۰ – ۸۵ میلیون
  • «شش زیرزمینی» (با عنوان اصلی «۶Underground») محصول سال ۲۰۱۹ – ۸۳ میلیون
  • «راز جنایت» (با عنوان اصلی «Murder Mystery») محصول سال ۲۰۱۹ – ۷۳ میلیون
  • «مرد ایرلندی» (با عنوان اصلی «The Irishman») محصول سال ۲۰۱۹ – ۶۴ میلیون
  • «مرز سه‌گانه» (با عنوان اصلی «Triple Frontier») محصول سال ۲۰۱۹ – ۶۳ میلیون
  • «دخترک اشتباهی» (با عنوان اصلی «The Wrong Missy») محصول سال ۲۰۲۰ – ۵۹ میلیون
  • «پلتفرم» (با عنوان اصلی «The Platform») محصول سال ۲۰۱۹ – ۵۶ میلیون
  • «قرار ایده‌آل» (با عنوان اصلی «The Perfect Date») محصول سال ۲۰۱۹ – ۴۸ میلیون

معرفی ۱۰ فیلم برتر نتفلیکس در ۵ سال اخیر را در فیلیمو شات بخوانید


سرویس پخش اینترنتی نتفلیکس که در دوران شیوع ویروس کرونا با استقبال بالایی روبرو شد بیشتر از استودیوهای هالیوودی فیلم تولید می‌کند. حتی در همین شرایط نیز این شرکت فیلم‌های بزرگی برای اکران آماده کرده است. اسکات استیوبر، سرپرست بخش فیلم نتفلیکس در بیانیه‌ای گفت:

«ما می‌خواهیم که هر دو هفته یک فیلم تأثیرگذار داشته باشیم، این فیلم برای یک نفر «استخراج» است و برای یک شخص دیگر «دخترک اشتباهی».»

دانستن این نکته مهم است که آمار منتشرشده توسط نتفلیکس (که از طریق شرکت بلومبرگ تهیه می‌شود) نشان‌گر تعداد بیننده‌هایی است که در چهار هفته اول بعد از انتشار هر فیلم از آن بازدید کرده‌اند. حتی نکته مهم‌تر این است که نتفلیکس هربار که بیننده‌ای حداقل دو دقیقه از فیلمی را تماشا کند، آن را یک «بازدید» به‌حساب می‌آورد. افراد داخلی شرکت از تعداد بیننده‌هایی که بعد از پنج دقیقه تماشای این فیلم‌ها را برای دیدن چیز دیگری رها می‌کنند هم اطلاع دارند، اما هیچ‌وقت انگیزه‌ای برای عمومی کردن این اطلاعات ندارند. به‌جای آن، ما راه دیگری نداریم جز اینکه حرف آن‌ها مبنی بر اینکه این فهرست دقیق و نمایانگر سلیقه دنبال‌کننده‌های نتفلیکس است را بپذیریم. صرف‌نظر از این مباحث فنی، من در مورد فیلم‌های رتبه ۱۱ تا ۱۵ لیست هم به طرز حریصانه‌ای کنجکاو هستم. چه فیلم‌هایی هستند؟ با چه اختلاف بازدیدی داخل فهرست جا نگرفته‌اند؟

نمی‌توان گفت که نتفلیکس دروغ‌گو است، اما برایم عجیب است که فیلم کمدی و رمانتیک «قرار ایده‌آل» که مخصوص نوجوان‌ها است و من تابه‌حال اسمش را نشنیده بودم داخل این فهرست قرار دارد، اما برای مثال فیلم «تقدیم به همه پسران: پی‌نوشت، من هنوز دوستت دارم» (با عنوان اصلی To All the Boys: P.S. I Still Love You) که به‌شدت تبلیغ شده و توجه زیادی را به خود معطوف کرده وارد لیست نشده است.

این قضیه در مورد فیلم‌های «نیمی از آن» (با عنوان اصلی The Half of It) و «همیشه شاید من باش» (با عنوان اصلی Always Be My Maybe) هم صدق می‌کند، چراکه احساس می‌کنم این فیلم‌ها به‌مراتب شخصیت بالاتری دارند. منظورم این است که اگر مردم این فیلم‌ها را می‌بینند، خودشان را از دیدن فیلم‌هایی مانند «جورش کن» (با عنوان اصلی Set It Up)، «رما» (با عنوان اصلی Roma)، «کمال» (با عنوان اصلی The Perfection)، «در سایه ماه» (با عنوان اصلی In the Shadow of the Moon)، «کلاوس» (با عنوان اصلی Klaus) یا «مسابقه آواز یوروویژن» محروم کرده‌اند. اما خب، چه کسی می‌تواند سلیقه دنبال‌کننده‌های نتفلیکس را درک کند؟


منبع: Slashfilm

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم