احتمال ساخت دنباله فیلم «نگهبانانی از دیرباز»؛ منتظر سه‌گانه باشید

نتفلیکس مایل است پس از موفقیت آثارش، دنباله‌ای برایشان بسازد و حالا به نظر می‌رسد احتمال ساخت دنباله فیلم نگهبانانی از دیرباز قوت گرفته است.

فیلم «نگهبانانی از دیرباز» (با عنوان اصلی The Old Guard) با بازی شارلیز ترون و کی‌کی لین در حال حاضر صدر جدول محبوب‌ترین آثار نتفلیکس در آمریکا را تصاحب کرده است. پایان‌بندی فیلم به‌گونه‌ای بود که مخاطب را به ادامه داستان دعوت می‌کرد. با توجه به این مسئله و موفقیت فیلم، احتمال ساخت دنباله فیلم «نگهبانانی از دیرباز» وجود دارد؛ احتمالی که با صحبت‌های اخیر جینا پرینس-بایدوود، کارگردان فیلم، قوت بیشتری گرفته است. در بررسی این موضوع با فیلیمو شات همراه باشید، اما اگر هنوز فیلم را ندیده‌اید، ممکن است بخشی از داستان برایتان لو برود.


فیلم اکشن «نگهبانانی از دیرباز» در حال حاضر و تنها سه روز بعد از انتشارش در دهم جولای، در بالاترین نقطه فهرست آمریکا قرار گرفته است. اما این تنها مسئله‌ای نیست که برای احتمال ساخت یک سه‌گانه اهمیت دارد. فیلم «نگهبانانی از دیرباز» با کارگردانی جینا پرینس-بایدوود و فیلمنامه‌ای از گرگ لوکا، نه‌فقط بر اساس یک کتاب، بلکه با اقتباس از یک کتاب سه‌گانه گرافیکی نوشته روکا و لئوناردو فرناندز ساخته شده است. این مسئله هم قابل ذکر است که نقش‌های اصلی این فیلم که از یک گروه مبارز به رهبری شارلیز ترون و کی‌کی لین تشکیل شده‌اند، فناناپذیر هستند.

پرینس-بایدوود در مصاحبه‌ای با خبرگزاری اینترتینمنت ویکلی گفته که او و روکا برنامه دو فیلم دیگر را هم در ذهن دارند. او گفت: «خود رمان گرافیکی یک سه‌گانه است. ادامه داستان بسیار شگفت‌انگیز است، پس اگر مخاطبین علاقه‌ای به دیدن آن نشان دهند، من فکر می‌کنم ما هم کار را شروع می‌کنیم.»


تریلر فیلم «نگهبانانی از دیرباز» را در فیلیمو شات ببینید


آخرین لحظه فیلم مطمئناً اشاره به چیزی دارد که می‌تواند دست‌مایه فیلم احتمالی بعدی باشد. کوئین، عضو سابق نگهبانان دیرباز (با بازی ورونیکا نو) سراغ بوکر (با بازی ماتیاس اسخونارتس) می‌رود؛ کسی که به خاطر ارتکاب به خیانت تبعید شده و حالا در انزوا زندگی می‌کند.

پرینس-بایدوود درباره سکانس آخر به خبرگزاری کولایدر گفته است: «این بخشی از کتاب گرافیکی بود و من همیشه عاشق آن بودم، چون احساس می‌کردم که اگر به همین شکلی که هست تمام نمی‌شد حفره‌ای در داستان به وجود می‌آمد. همیشه ترس این وجود دارد که نکند مخاطب آزرده شود. من می‌دانم که وقتی پایان چیزها باز گذاشته می‌شود چه حسی به آدم دست می‌دهد، اما به نظر من ما تنها داستان را روایت کردیم. این داستان برای خودش شروع، میانه و پایانی دارد.»

اگر مخاطبان خواهان ادامه ماجرا باشند، قطعاً داستان‌های بیشتری برای روایت کردن وجود دارند.

او همچنین اشاره کرد: «این سکانس جا را برای احتمالات بیشتر باز گذاشته است، اما این تماماً به مخاطب‌ها بستگی دارد. گرگ همیشه این فیلم را به‌صورت یک سه‌گانه در ذهن تجسم می‌کرد. من می‌دانم که داستان به کجاها کشیده می‌شود و واقعاً خوب است. به همین خاطر اگر مخاطب‌ها باز هم خواهان باشند، مطمئناً داستان‌های بیشتری برای گفتن هست.» پرینس-بایدوود چه برای کارگردانی دنباله فیلم «نگهبانانی از دیرباز» حضور داشته باشد یا نه، گفته است: «ساخت این فیلم دو سال طول کشید و من تازه از آن آسوده‌خاطر شده‌ام و به یک استراحت درست‌وحسابی نیاز دارم.»

در هر حال، اصلاً از نتفلیکس بعید نیست که با ساخت دنباله برای یکی از فیلم‌های پرفروش خود موافقت کند. نتفلیکس اوایل امسال به‌محض موفقیت یک فیلم دیگر خود در ژانر تریلر و اکشن به نام «استخراج» (با عنوان اصلی Extraction) دستور ساخت دنباله آن را صادر کرد.


منبع: IndieWire

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

5 نظر
 1. آوا می‌نویسد

  خیلی فیلم خوبی بود. امیدوارم اندی نامیراییشو بدست بیاره. و البته که فیلم ادامه داشته باشه.

 2. رضا احمدی می‌نویسد

  عالی بود….خیلی خوب میشه ک ادامه داشتع باشع!!

 3. رضا احمدی می‌نویسد

  عالی بود….خیلی بهتر میشه ک ادامه داشتع باشه!!

 4. Navit می‌نویسد

  ۱۰۰در ۱۰۰ این دو مقابل هم قرار میگیرن

 5. P می‌نویسد

  فوق العاده بودهمین😻امیدوارم ادامه داشته باشه