دیزنی، لایواکشن «بامبی» را می‌سازد

لایواکشن «بامبی» ، انیمشین کلاسیک دیزنی توسط نویسندگان «کاپیتان مارول» و «آشوب مدام» نوشته خواهد شد.

لایواکشن «بامبی» ، انیمشین کلاسیک دیزنی توسط نویسندگان «کاپیتان مارول» و «آشوب مدام» نوشته خواهد شد. «بامبی» با عنوان اصلی «Bambi»، انیمیشنی آمریکایی است که در سال ۱۹۴۲ به تهیه‌کنندگی والت دیزنی و بر پایه کتاب «بامبی، یک زندگی در جنگل» نوشته فلیکس زالتن ساخته شد. این پنجمین انیمیشن در سری کارهای کلاسیک دیزنی به‌حساب می‌آید و از نگاه انجمن فیلم آمریکا، یکی از ۱۰ انیمیشن برتر جهان است. برای اطلاعات بیشتر، با فیلیمو شات همراه باشید.


مدتی است که دیزنی برای تبدیل انیمیشن‌هایش به لایو اکشن دست‌به‌کار شده است؛ اکنون پس از لایواکشن موفق «شیرشاه» در سال ۲۰۱۹، این کمپانی تصمیم به ساخت لایو اکشن «بامبی» گرفته است. نویسندگان فیلم‌های «کاپیتان مارول» (به تهیه‌کنندگی مارول استودیوز) و «آشوب مدام» (فیلمی از لاینزگیت فیلمز)، نوشتن فیلم‌نامه لایواکشن «بامبی» را بر عهده خواهند داشت.


نقد و بررسی مجموعه جدید انیمیشن های لونی تونز


داستان انیمیشن «بامبی»، درباره یک گوزن به همین نام است که در آینده قرار است شاهزاده جنگل شود؛ عنوانی که اکنون پدر بامبی دارد و از حیوانات جنگل در مقابل شکارچیان محافظت می‌کند. بامبی در ابتدا یک دوست خرگوش به نام تومپر دارد و در ادامه با سایر حیوانات جنگل ازجمله گل و فالین دوست می‌شود. او بسیار به مادرش وابسته است و مدام از او در مورد دنیای اطراف سوال می‌پرسد؛ مادرش نیز به او در مورد خطراتی که در جنگل وجود دارد هشدار می‌دهد.

دیزنی تاکنون لایواکشن انیمیشن‌های «شیرشاه» (به کارگردانی جان فاورو، با بازی دونالد گلاور) و «علاءالدین» (به کارگردانی گای ریچی، با بازی ویل اسمیت) را در سال ۲۰۱۹ روی پرده نقره‌ای برده است که بسیار هم موفق ظاهر شده‌اند؛ این دو فیلم علاوه بر فروش بالا، توانسته‌اند رضایت طرفداران را نیز کسب کنند.
انیمیشن «بامبی» در سه بخش بهترین موسیقی، بهترین ترانه و بهترین صدا نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود.


منبع: The Wrap

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم