پشت‌صحنه فیلم شگفت‌انگیز «۱۹۱۷»؛ جنگ جهانی اول را لمس خواهید کرد!

جدیدترین اثر سینمایی سم مندس، فیلمی درباره وقایع جنگ جهانی اول است. این فیلم، نامزد ۱۱ جایزه در رشته‌های مختلف اسکار ۲۰۲۰ شده است.

سال ۱۹۱۷؛ جنگ جهانی اول به اوج خود رسیده است. در این بحبوحه، یک سرباز انگلیسی به نام اسکافیلد (با بازی جرج مکای) ماموریت می‌یابد تا به همراه یک سرباز دیگر به نام بلیک (با نقش‌آفرینی دین-چارلز چپمن) از خط مقدمه جبهه عبور کند و پیامی را به یک گروهان دیگر برساند.
جدیدترین اثر سینمایی سم مندس، فیلمی درباره وقایع جنگ جهانی اول است؛ تصاویر پشت صحنه فیلم «۱۹۱۷»، از تلاشی شبانه‌روزی برای بازسازی بخشی از تاریخ خبر می‌دهد. حاصل این زحمت‌ها، فیلمی دوساعته مهیج و نفس‌گیر است که تمام تمرکز ما را روی این دو مرد و ماموریت آنها معطوف می‌کند. «۱۹۱۷» هیچگاه به ما اجازه نمی‌دهد به چیزی جز فیلم فکر کنیم.

فیلم «۱۹۱۷» نه به‌عنوان یک اثر شدیداً واقع‌گرایانه، بلکه به‌عنوان ترکیبی از اصالت و هنر شناخته می‌شود؛ اصالت تئاتری مندس، موسیقی متن نیومن، فیلمبرداری دیکینز، تدوین اسمیت در کنار بازی ماهرانه تیم بازیگری، اثری ماندگار را رقم زده است. از بازیگران فیلم «۱۹۱۷» می‌توان به جرج مکای، دین-چارلز چمن، بندیکت کامبریج، کالین فرث، مارک استرانگ و ریچارد مدن اشاره کرد.

این فیلم، نامزد ۱۱ جایزه در رشته‌های مختلف اسکار ۲۰۲۰ شده است؛ از جمله بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه غیراقتباسی و همچنین بهترین فیلمبرداری. دقایقی از پشت صحنه فیلم «۱۹۱۷» را در فیلیمو شات ببینید:


منبع:‌ YouTube

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم