کناره‌گیری کوئنتین تارانتینو از پروژه «پیشتازان فضا»

کوئنتین تارانتینو از حضور در ساخت پروژه «پیشتازان فضا» انصراف داد.

طرفداران مجموعه علمی-تخیلی «پیشتازان فضا»، به خاطر خبرهایی که در چند ماه گذشته منتشر شد بسیار هیجان‌زده و خوشحال بودند و بی‌صبرانه انتظار ساخت ادامه این مجموعه را می‌کشیدند؛ به‌تازگی خبرهای نه‌چندان خوشایندی به گوش می‌رسد: کوئنتین تارانتینو از حضور در ساخت پروژه «پیشتازان فضا» انصراف داد.

فیلم‌نامه این فیلم توسط مارک ال. اسمیت، که پیش‌تر نوشتن فیلم‌نامه «بازگشته» را بر عهده داشت، نوشته شده است. اسمیت در سال ۲۰۱۷ و پس از صحبت با تارانتینو درباره پروژه جدید، نوشتن فیلم‌نامه را بر عهده گرفت.

تارانتینو، کارگردان فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» که به‌تازگی اکران و به‌عنوان یکی از ۱۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۹ انتخاب شد، اعلام کرده است که دیگر قصد ساخت فیلمی از مجموعه «پیشتازان فضا» را ندارد. پیش‌تر اعلام شده بود که این فیلم به کارگردانی تارانتینو و از مجموعه علمی-تخیلی «پیشتازان فضا» در رده سنی R ساخته خواهد شد؛ این در سیستم درجه‌بندی فیلم‌ها به این معنی است که افراد زیر ۱۷ سال برای تماشای فیلم باید با والدین خود همراه باشند، به عبارتی دیگر ممکن است این فیلم‌ها شامل صحنه‌های خشونت، نمایش استعمال مواد مخدر و مناسب بزرگسالان باشد. البته که خشونت و فضاهای متفاوت، از اجزای جدانشدنی فیلم‌های تارانتینو به‌حساب می‌آید و شاید یکی از علت‌های خاص بودن فیلم‌های او نیز همین باشد.

کوئنتین تارانتینو در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که به‌تازگی هیچ مذاکره‌ای با پارامونت پیکچرز درباره ساخت فیلم تازه‌اش انجام نداده است و فعلا برنامه‌ای برای آن ندارد. وی پیش‌تر بارها در رسانه‌های مختلف اعلام کرده بود که تنها ۱۰ فیلم بلند را کارگردانی خواهد کرد؛ و اکنون بر این عقیده است که شاید بهتر باشد پروژه کوچک‌تری را به‌عنوان دهمین فیلم و آخرین اثرش در هالیوود انتخاب کند.
تارانتینو می‌گوید:

«یکی از کارهایی که «روزی روزگاری در هالیوود» انجام داد، ایجاد این احساس بود که وظایفم را در حق هالیوود تمام و کمال انجام داده‌ام و شاید دیگر نیازی به ساخت دهمین فیلم هم نباشد.»

وی هم‌چنین می‌افزاید:

«اگر هرکدام از فیلم‌ها واگنی از یک قطار باشند، به نظر می‌رسد که نیازی نیست واگن آخر و فیلم دهم من پروژه‌ای بسیار بزرگ باشد. ممکن است ایده بزرگی برای فیلم آخرم داشته باشم، ولی در حال حاضر برای هالیوود و مخاطبانم می‌توانم ایده‌ای کوچک‌تر و درعین‌حال جذاب‌تر را به نمایش بگذارم.»

آخرین فیلم تارانتینو، «روزی روزگاری در هالیوود» با بازی لئوناردو دی‌کاپریو و برد پیت، هم‌اکنون در رسانه‌های دیجیتال در دسترس طرفداران است.


منبع: Coming Soon

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

1 دیدگاه
 1. AnnA 9۸ می‌نویسد

  نههه….نههه
  نه لاناتی با من این کارو نکن
  من رو این فیلم حساب باز کرده بودم –___–
  کنار نکش…الا وقت ول کردن استار ترک نیس کوئین !
  برشگردون به اوج لطفا:/