وقتی تام هنکس پدر ژپتو می‌شود

آخرین خبرها درباره انیمیشن پینوکیو جدید

اگر دلتنگ پینوکیو هستید باید به شما مژده بدهیم یک پینوکیوی جدید در راه است! و این بار تام هنکس؛ پدر ژپتوی پینوکیو خواهد بود. تریلر انیمیشن پینوکیو توسط دیزنی منتشر شد. این انیمیشن که به کارگردانی رابرت زمیکس تهیه شده محصول آمریکاست و در سال ۲۰۲۲ منتشر می‌شود. فیلمنامه این اثر را رابرت زمیکس به همراه کریس وایتز به رشته تحریر درآورده‌اند و کمپانی والت دیزنی پیکچرز مسئول تولید این انیمیشن است.

فیلم جدید پینوکیو ساخته سال ۲۰۲۲ یک موزیکال فانتزی آمریکایی به کارگردانی رابرت زمکیس بر اساس فیلمنامه‌ای از زمکیس و کریس ویتز است. این فیلم که توسط والت دیزنی پیکچرز تهیه شده است، اقتباسی از انیمیشن سال ۱۹۴۰ والت دیزنی به همین نام است که خود بر اساس کتاب ایتالیایی «ماجراهای پینوکیو ۱۸۸۳» اثر کارلو کولودی ساخته شده است. کمپانی دیزنی تریلر انیمیشن جدید پینوکیو را منتشر کرد؛ این انیمیشن در ژانر درام، فانتزی و موزیکال قرار می‌گیرد و خبرها حاکی از آن است که در اواخر سال ۲۰۲۲ منتشر می‌شود. موسیقی لایو اکشن پینوکیو جدید را آلن سیلوستری ساخته و کریس ویتز و اندرو میلانو تهیه‌کنندگان این اثر هستند.

بهترین انیمیشن های جهان

خلاصه داستان انیمیشن پینوکیو جدید

لایو اکشن پینوکیو روایتی از ماجرای همان عروسک چوبی است که همه ما آن را در خانه اول حافظه‌مان پیدا می‌کنیم. قصه با یک پیرمرد نجار شروع می‌شود که با عشق عروسکی چوبی را خلق می‌کند، عروسک به حرف می‌آید و مونس تنهایی پیرمرد می‌شود. عروسک چوبی اما یک آرزوی بزرگ دارد و آن تبدیل شدن به یک پسربچه واقعی است. آرزوی عروسک به حقیقت می‌پیوندد و پینوکیو به یک پسر بچه واقعی تبدیل می‌شود اما یک ویژگی انسانی در او زنده است که پیش از این از وجود آن خبر نداشت، وجدان در پینوکیو شکل گرفته و حالا او از انجام دادن کارهای اشتباه و شیطنت‌آمیز احساس گناه می‌کند و تلاشی عجیب را برای بهبود وضعیت خود از سر می‌گیرد تا پسر خوبی برای پدر ژپتوی پیر باشد. داستان پیوکیو از رمان مشهور کلودی اقتباس شده و از عشق و ناامیدی توامان سخن می‌گوید.

مطالب مرتبط: انیمیشن های کمپانی وارنر بروس

بازیگران لایو اکشن پینوکیو ۲۰۲۲

 • تام هنکس در نقش پدر ژپتو
 • سینتیا اریوو در نقش پری آبی
 • لوک ایوانز در نقش مربی (مالک و مجری حیله‌گر جزیره لذت)

صداپیشگان پینوکیو جدید

 • بنجامین ایوان اینسورث در نقش پینوکیو
 • جوزف گوردون لویت در نقش جیمینی کریکت (وجدان پینوکیو)
 • کیگان-مایکل کی در نقش گربه نره و روباه مکار
 • لورین براکو در نقش سوفیا مرغ دریایی

انتخاب بازیگران فیلم پینوکیو ۲۰۲۲

در نوامبر سال ۲۰۱۸ اعلام شد که تام هنکس قرار است نقش پدر ژپتو را ایفا کند اما بعد از انصراف کینگ از کارگردانی فیلم او نیز کناره گیری کرد. مجددا در اگوست ۲۰۲۰ تام هنکس به پروژه پیوست. طبق گفته‌ها، هنکس بعد از خواندن فیلم نامه با زمکیس تماس گرفته و با توجه به سابقه همکاری آن‌ها در در فیلم‌های فارست گامپ (۱۹۹۴)، دور افتاده (۲۰۰۰) و قطار سریع السیر قطبی (۲۰۰۴)، بازی در این نقش را پذیرفته است. در ژانویه ۲۰۲۱، لوک ایوانز بای بازی در نقش مربی به پروژه پیوست و اوکس فگلی برای بازی در نقش لمپویک (Lampwick) شروع به مذاکره کرد اما در نهایت لوین لوید برای این نقش انتخاب شد. در ماه مارس، بنجامین ایوان آینزورث برای نقش اصلی (پینوکیو) انتخاب شد و سینتیا اریوو، جوزف گوردون لویت، کیگان مایکل کی و لورین براکو نیز پی از او به پروژه اضافه شدند.
اریوو نقش پری آبی‌رنگ را بازی می‌کند، در حالی که گوردون لویت، کِی و براکو به ترتیب صداپیشگی جیمینی کریکت، جان راستگو و شخصیت جدیدی به نام سوفیا مرغ دریایی را بر عهده خواهند داشت.

فیلم سینمایی پینوکیو

تولید و ساخت پینوکیو جدید

در ۸ آوریل ۲۰۱۵، اعلام شد که والت دیزنی پیکچرز در حال توسعه یک اقتباس لایو اکشن (انیمیشنی با حضور بازیگران واقعی) از انیمیشن پینوکیو محصول ۱۹۴۰ است. همچنین اعلام شد که پیتر هجز مشغول نوشتن فیلمنامه این انیمیشن است اما مدتی بعد در ۲۲ می‌۲۰۱۷، گفته شد که کریس ویتز جایگزین هجز به عنوان فیلمنامه نویس، و همچنین به عنوان تهیه کننده در این فیلم حضور خواهد داشت، در همین زمان سم مندز در حال مذاکره برای کارگردانی این پروژه بود اما بعد از انتخاب مندز، او هم در ۱۳ نوامبر ۲۰۱۷ از سمت کارگردانی کنار رفت. در ۲۰ فوریه ۲۰۱۸، اعلام شد که پل کینگ قرار است این فیلم را کارگردانی کند، در حالی که اندرو میلانو به عنوان تهیه کننده فیلم در کنار ویتز معرفی شده بود و انتظار می‌رفت که تولید در اواخر سال ۲۰۱۸ آغاز شود. اما اعلام شد که جک تورن در حال بازنویسی فیلمنامه ویتز است و ویتز در ۲۱ آگوست ۲۰۱۸ اعلام کرد که فیلمنامه هنوز در حال بازنویسی و تکمیل است، و همچنین قرار است تولید فیلم در انگلستان و ایتالیا در طول سال ۲۰۱۹ انجام شود. در نوامبر ۲۰۱۸، سایمون فارنبی در حال کار کردن روی پیش‌نویس جدیدی برای فیلم بود، با این حال، در ۱۳ ژانویه ۲۰۱۹، گزارش شد که کینگ به دلیل «دلایل خانوادگی» از کارگردانی فیلم انصراف داده و گروه را ترک کرده است. بنابراین دیزنی به دنبال کارگردان جدیدی برای انیمیشن است.
در اکتبر ۲۰۱۹ گزارش شد که رابرت زمکیس در حال مذاکره برای کارگردانی این فیلم است، در حالی که آخرین نسخه فیلمنامه توسط ویتز، کینگ و فارنبی بازنویسی و تکمیل شده است و ویتز و میلانو همچنان به عنوان تهیه کننده نیز در کنار پروژه هستند. و نهایتا در اوایل سال ۲۰۲۰ حضور زمپکیس به عنوان کارگردان و ویتز به عنوان بازنویسی کننده نهایی فیلمنامه تایید شد.

فیلمبرداری

فیلمبرداری رسمی کار در ۱۷ مارچ ۲۰۲۲ در استودیوی فیلم کاردینگتون در انگلستان شروع شد و طبق گفته بنجامین ایوان در اوریل ۲۰۲۱ به پایان رسید.

موسیقی

آلن سیلوستری، یکی از همکاران همیشگی زمکیس، موسیقی متن فیلم را خواهد ساخت. سیلوستری و گلن بالارد قرار است آهنگ‌های جدیدی را برای این پروژه بنویسند که شامل آهنگ‌هایی از فیلم اصلی نیز می‌شود. از جمله «When You Wish Upon a Star» که توسط سینتیا اریوو در نقش پری آبی اجرا خواهد شد.

 

اکران پینوکیو جدید چه زمانی است؟

در اکتبر سال ۲۰۱۹ ابتدا اعلام شد که با توجه به شکست انیمیشن Dumbo در باکس آفیس، دیزنی قصد دارد تا پینوکیو را در سرویس پخش خود یعنی دیزنی پلاس ارائه کند هرچند که پس از اعلام حضور رابرت زمکیس به عنوان به عنوان کارگردان صحبت‌هایی از اکران این انیمیشن در سالن‌های سینما هم مطرح شد. اما در دسامبر ۲۰۲۰ با توجه به همه گیری ویروس کرونا رسما اعلام شد که فیلم اکران نخواهد شد و از طریق دیزنی پلاس منتشر می‌شود. در نوامبر ۲۰۲۱ دیزنی اعلام کرد که اولین نمایش فیلم در اواخر ۲۰۲۲ خواهد بود. اولین تیزر و پوستر رسمی پینوکیو در ۳۱ مه ۲۰۲۲ عرضه شد و دیزنی ۸ سپتامبر را به عنوان تاریخ انتشار اولیه  فیلم در دیزنی پلاس اعلام کرد.

مطالب مرتبط: انیمیشن های کمپانی دریم ورکس

تیزر رسمی پینوکیو ۲۰۲۲

این شما و این تیزر رسمی پینوکیو جدید به کارگردانی رابرت زمکیس بزرگ که توسط دیزنی تهیه شده است.

آخرین خبرها و اطلاعات درباره این لایو اکشن پینوکیو جدید ۲۰۲۲ را در این صفحه دنبال کنید. چون این مطلب با محتواهای جدید و اطلاعات، به‌روز می‌شود.

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

3 نظر
 1. امیررضا می‌نویسد

  منتظرم امیدوارم مثل پینوکیو های قبلی خوب باشه و گند نزند بهش

 2. امیررضا می‌نویسد

  منتظرم امیدوارم مثل پینوکیو های قبلی خوب باشه و گند نزند

 3. امیررضا می‌نویسد

  منتظرم امیدوارم مثل پینوکیو های قبلی خوب باشه