معرفی انیمیشن کورالین Coraline

انیمیشنی ترسناک برای کودکان شجاع

انیمیشن کورالین به کارگردانی هنری سیلیک و به سبک استاپ موشن تهیه شده، این انیمیشن روایتی از ماجرای دخترکی نوجوان و تنهاست که از محبت پدر و مادر کم نصیب مانده و دری مخفی به دنیایی دیگر پیدا می‌کند؛ این در مخفی تونلی دارد به دنیایی که در موازات با زندگی اوست. کورالین از این در وارد دنیایی می‌شود که پدر و مادرش را در آنجا مهربان‌تر و زندگی را زیباتر می‌بیند؛ اما این سرزمین رویایی از او چیزی را طلب می‌کند که او را به خطر می‌اندازد.

انیمیشن کورالین بر اساس رمانی به همین نام نوشته نیل گیمن، ساخته شده است. این انیمیشن بسیار با اقبال روبه‌رو شد و ۱۲۴ میلیون دلار در جهان فروش کرد. موسیقی انیمیشن این اثر توسط برونو کوله تهیه شده که تاثیر ماجرای هیجان‌انگیز این انیمیشن را دوچندان می‌کند.

انیمیشن کورالین برای تماشای زیر ۱۱ سال توصیه نمی‌شود؛ اما هنری سیلیک، کارگردان این اثر، تماشای کورالین را برای کودکان شجاع در هر سنی پیشنهاد کرده است. آنچه باعث می‌شود کورالاین در دسته انیمیشن‌های ترسناک قرار بگیرد تصاویر هولناک یا آزاردهنده نیست، هنگام تماشای این اثر، در تمام مدت شما شاهد یک استاپ‌موشن زیبا هستید که تمام وحشت و تاریکی و ترس را در دل ماجرا و داستانش ریخته است؛ تماشای انیمیشن کورالین ذهن بیننده را درگیر تاریکی‌های داستانش می‌کند و حتی پس از تمام شدن انیمیشن، تاریکی و ترس داستان کورالین در خانه اول ذهن مخاطب باقی می‌ماند.

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۲

خلاصه داستان انیمیشن کورالین

کورالین دخترکی همیشه شاکی و گله‌مند است و به‌سختی دوست جدید پیدا می‌کند، او با اکراه وارد روابط دوستانه نو می‌شود و بابت جابه‌جایی که داشته‌اند همیشه دلتنگ دوستان قدیمی‌اش است. پدر و مادر کورالین نسبت به او بی‌اعتنااند و زل زدن به مانیتور کامپیوترشان را به تماشای کورالین و گوش دادن به صحبت‌هایش ترجیح می‌دهند؛ آن‌ها همیشه دغدغه‌مند و پرمشغله‌اند؛ همین باعث می‌شود که کورالین اغلب تنها بماند و در یکی از روزهایی که تنهایی گرفتار و بی‌حوصله‌اش کرده، یک در عجیب پیدا می‌کند که دروازه‌ای است به دنیایی موازی با دنیای او که در آنجا پدر و مادرش را مهربان‌تر می‌بیند و خانه‌شان زیباتر و روزگارش خوش‌تر.

ورود به این دنیای جدید، زندگی کورالین را رنگی و خواستنی می‌کند؛ اما این لذت جدید و این پدر و مادر مهربان در مقابل زندگی تازه‌ای که به کورالین بخشیده‌اند چیزی را طلب دارند که تاوانش ماندن در سرزمین رویا و نتیجه‌اش از دست رفتن زندگی حقیقی کورالین خواهد بود.

پدر و مادر دوم کورالین روی صورتشان به‌جای چشم، دکمه دارند و همیشه با غذاهای لذیذ و توجه بسیار، منتظر ورود او هستند؛ در دنیای موازی با زندگی واقعی و رخوتناک کورالین، خانه پدر و مادر دوم او پر از خوشحالی اجباری و خوراکی‌های مورد علاقه‌اش است!

انیمه کورالاین

کورالین بارها و بارها از طرف خانم‌های همسایه،‌ دوستش اضافی، مستر بابینسکی و حتی گربه سیاهی که در اطراف خانه او پرسه می‌زند تذکراتی برای نزدیک نشدن به درب کوچک و حذر کردن از آن می‌شنود. برای مثال وقتی برای گرفتن فال به خانه همسایه می رود و با خانم اسپینک و فورسیبل ملاقات می‌کند، آن‌ها سربسته به او درباره اتفاق بدی که پیش رویش است اشاره می‌کنند و همچنین روی جعبه آبنبات‌هایی که به کورالین تعارف می‌شود، اعداد چهار رقمی نوشته شده که به‌ ترتیب سال‌های گمشدن بچه‌هایی دیگر در همان خانه کورالین است؛ نکته‌ای که ممکن است کمتر به آن دقت کرده باشیم.

مطالب مرتبط: انیمیشن های کمپانی یونیورسال پیکچرز

همینطور مستر بابینسکی نیز در اولین ملاقاتش با کورالین به او می‌گوید که موش‌ها پیغامی برایش دارند و آن این است که سمت در کوچک نرود! و همچنین گلایه اضافی از مادر بزرگش که به او می‌گوید سمت خانه صورتی نرود چون خطرناک است. کورالین در خانه پدر و مادر دومش که چشم‌هایی دکمه‌ای دارند خوشحال‌تر است اما این خوشحالی بسیار ناپایدار و سست با عواقب بسیار است. توصیه‌ای که برای والدین وجود دارد این است که کودکان خود را هنگام تماشای این اثر همراهی کنند.

کورالین به همه ما یادآوری می‌کند که ضرورت دارد بیدار و آگاه باشیم؛ او برای بچه‌ها چهره واقعی زندگی را به‌تصویر می‌کشد و به آن‌ها نشان می‌دهد که در زندگی واقعی پدر و مادر ممکن است مشغله داشته باشند، ممکن است دوستان مورد علاقه‌شان را در اطرافشان نداشته باشند و این شاید حوصله سربر و کسل‌کننده باشد اما پذیرفتن واقعیت زندگی همیشه به غرق شدن در خیال و منتظر ماندن برای روزگار ایده‌آل برتری دارد.

انیمه کورالاین

۱۰ تئوری درباره انیمیشن کورالاین

 •  معنی اسم بِلدِم، مادر دوم کورلاین، جادوگر زشت و پیر است؛ که همانطور که دیدیم، بلدم جادوگری زشت، خبیث و بسیار پیر بود.
 • بلدم میل به جاودانگی دارد و به همین دلیل جان بچه‌ها را می‌گیرد و برای زنده مانده از روح بچه‌ها تغذیه می‌کند.
 • بلدم به‌جای چشم‌های بچه‌ها دکمه میدوزد تا به خواب کسی نروند و داستان دزدیدن روح بچه‌ها برای همیشه مخفی باقی بماند.
 • چاه نزدیک خانه کورالین، پورتال اصلی ورود به خانه بلدم است.
 • بلدم هیچوقت از غذایی که برای کورالین می‌پزد، نمی‌خورد!
 • شخصیت اضافی، در داستان اصلی وجود ندارد و کارگردان او را به قصه اضافه می‌کند و نامش را اضافی می‌گذارد.
 • اضافی و پدر دوم کورالین طوری توسط بلدم طراحی شده‌اند که کورالین را دوست داشته باشند، به همین دلیل در آخر سعی دارند که به کورالین کمک کنند.
 • رنگ پوست مستر بابینسکی با همه شخصیت‌های انیمیشن کورالین متفاوت است و مدالی که روی سینه‌اش هست به کسانی داده شده که در در پاکسازی حادثه چرنوبیل شرکت داشته‌اند؛ در نتیجه مستر بابینسکی آنجا بوده رنگ رنگ پوستش در اثر تاثیرات رادیو اکتیوی تغییر کرده.
 • نویسنده داستان کورالین، نیل گیمن، شمایل خانه کورالین را از خانه خود در انگلیس الهام گرفته اما هیچ‌وقت فاش نکرد که شخصیت بلدم را از کجا الهام گرفته است.
 • نیل گیمن، داستان ترسناک کورالین را برای دخر پنج ساله‌اش نوشته بود.

امتیازهای انیمیشن کورالین

 • میانگین امتیاز کاربران در سایت IMDB آی‌ام‌دی‌بی: ۷.۷ از ۱۰
 • میانگین امتیاز منتقدان در سایت راتن تومیتوز: ۹۰ درصد
 • میانگین امتیاز بینندگان در سایت راتن تومیتوز: ۷۳ درصد
 • میانگین امتیاز منتقدان در سایت متاکریتیک: ۸۰ درصد
 • میانگین امتیاز بینندگان در سایت متاکریتیک: ۸.۴ از ۱۰

تماشای آنلاین انیمه کورالاین

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

1 دیدگاه
 1. علی می‌نویسد

  تحتنگن
  سلام درصد از