همه نکات جذاب قسمت چهاردهم میدان سرخ

اعلا یک قدم از همه جلوتر است

قسمت چهاردهم سریال میدان سرخ در آخرین جمعه پاییز از فیلیمو پخش شد. از جذابیت‌های این سریال بازی‌ها و نقشه‌هایی است که هر کدام از کاراکترها برای بقیه تدارک می‌بینند و این بازی‌ها و نقشه‌ها هر لحظه تغییر می‌کنند و کم‌کم کنترلش از دست طراح بازی خارج می‌شود اما این ماجرا تا حالا درباره اعلا صادق نبوده. در دنیای میدان سرخ که هر کدام از کاراکترها فکر می‌کنند گرداننده اصلی بازی هستند خودشان تا اینجا عروسک دست اعلا بوده‌اند. باید منتظر باشیم تا ببینیم دست اعلا کی رو می‌شود؟ نکات جذاب قسمت چهاردهم را بخوانید و نقشه‌های اعلا را بشناسید.

در قسمت چهاردهم میدان سرخ ساعد به دنبال پیدا کردن کسی است که برایش در قبرس پاپوش دوخته و پاپ و پلیس  به دنبال کسی هستند که ساعد را توانسته به ایران بازگرداند. این مسیرها هردو به اعلا ختم می‌شود. هم در قبرس قتلی را به گردن ساعد انداخت که قبرس برایش نا امن شود و  نتواند آنجا بماند، هم به او وعده پیدا کردن مادرش را داد و برای برگشت به ایران وسوسه‌اش کرد و هم کمکش کرد از مرز رد شود و به ایران برسد. همه این کارها را برای به دام انداختن پاپ انجام داد. هرچند پاپ هنوز وارد بازی نشده و از نیت اعلا باخبر است اما فکرش را هم نمی‌کند او ساعد را به ایران آورده باشد. این چیزی است که در قسمت‌های بعد حتما با کمک پلیس به آن می‌رسد.

همه چیز درباره سریال میدان سرخ

فرار ثریا از دست اعلا و پناه بردنش به ساعد یکی از نکات جالب قسمت چهاردهم میدان سرخ بود. همانطور که درباره قسمت قبل هم گفته بودیم، ثریا برگ برنده‌ایست که هرکس می‌خواهد او را به زمین بازی خودش بیاورد. ثریا با نقشه دور زدن اعلا به سمت ساعد رفت. می‌خواست بدون حضور اعلا و امر و نهی‌های او همان نقشه مادر_فرزندی را با ساعد پیش ببرد و به نوایی برسد و شاید بتواند در این میان به دخترش افرا هم کمی نزدیک شود اما ساعد که دست اعلا را خوانده بود و می‌دانست ثریا مادرش نیست، نقشه را عوض کرد و از زبان ثریا بیرون کشید که این مادر-فرزندی واقعیت ندارد و قرار شد ثریا از این به بعد با نقشه ساعد پیش برود. غافل از اینکه اعلا همه این رفت و آمدها را زیر نظر داشته و نقشه عملا شدنی نیست. اعلا بار دیگر نشان داد از همه یک قدم جلوتر است.

تقابل عبد و پیروز کم‌کم به یک جنگ تمام عیار تبدیل خواهد شد. عبد دیگر قصد ندارد بگذارد پیروز از زیر کارهایی که علیه او و پیام کرده در برود. این جنگ پنهان کم‌کم علنی می‌شود. این میام حضور طهماسبی که دارد دو جانبه بازی می‌کند، مانندن دمیدن به آتش جنگ و در نتیجه برادرکشی است. پای اعلا هم در این آتش جنگ وسط است. می‌خواهد کاری کند پیروز عبد را بزند.

اما قطعا مهم‌ترین اتفاق قسمت چهاردهم میدان سرخ این بود که نقره بالاخره جای طلاها را پیدا کرد. هرچند هنوز مشخص نیست برای چه کسی کار می‌کند. بعید است که همانطور که به نظر می‌رسد از پیروز دستور بگیرد. به نظر می‌رسید از اینکه طلاها پیش لیلی است خبر داشت و فقط به قصد پیدا کردن طلاها خانه او را گشت و بالاخره هم دست خالی نماند. لیلی با آوردن نقره به داخل خانه اشتباه بزرگی کرد و مسیر نقره را برای رسیدن به طلاها کوتاه کرد. باید ببنیم مقصد بعدی طلاها کجا و در دستان کیست.

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

3 نظر
 1. فرانک بیاتی می‌نویسد

  میدان سرخ عالیه 😍

 2. طاها می‌نویسد

  سلام خسته نباشید لطفا اخبار بیشتری از ساخت ایران ۳ قرار بدید و بازیگران رو معرفی کنید ممنونم❤

  1. فیلیمو‌شات می‌نویسد

   سلام
   حتما به زودی.