همه نکات جذاب قسمت ششم سریال نیسان آبی

ممد خالی‌بند عاشق می‌شود

در قسمت ششم از سریال «نیسان آبی» ماجرای خانه اجاره‌ای جمشید ختم به خیر می‌شود اما جریان تصادف آریا همچنان در حالت تعلیق باقی می‌ماند. اتفاقات دیگری که اینجا با هم مرورش می‌کنیم.

منوچهر هادی در اغلب آثار کمدی خود،‌ در لابه‌لای موقعیت‌های طنزی که خلق می‌کند، گاهی حرف‌های جدی و شوخی‌های تند و تیزی با مسائل روز جامعه در حوزه‌های مختلف هم دارد. قسمت ششم «نیسان آبی» با ماجرای یک قرعه‌کشی بانک آغاز می‌شود. همین موقعیت داستانی که قرار است خانواده رضا خرسند را با جمشید هاشم‌پور مواجه کند، فرصتی شده تا منوچهر هادی با سازوکار حاکم بر قرعه‌کشی بنگاه‌های تجاری و بانک‌ها شوخی کند و آن را به نقد بکشد.

همه چیز درباره سریال نیسان آبی

ماجرای مهاجرت و خروج غیرقانونی از مرز هم یکی از سوژه‌های جدی این روزهاست که منوچهر هادی در قسمت ششم «نیسان آبی» آن را دستمایه خلق موقعیت‌های طنز کرده است. آریا فرزند جمشید که به ‌واسطه یک تصادف تصمیم به خروج از کشور گرفته است،‌ در این قسمت با قاچاق‌چیان همراه می‌شود تا به زعم خود بتواند از دست قانون فرار کند. بلاتکلیفی افراد متقاضی فرار از کشور از مسیرهای غیرقانونی دستمایه اصلی شوخی‌های منوچهر هادی در این سکانس‌هاست.

قسمت ششم سریال نیسان آبی

پیش‌تر و در آنالیز قسمت‌های قبلی «نیسان آبی» به نقش‌آفرینی قابل توجه برخی بازیگران نقش‌های فرعی سریال اشاره کرده بودیم. در این قسمت هم شاهد نقش‌آفرینی قابل تحسین ایمان صفا در نقش «ممد خالی‌بند» بودیم. او که در این قسمت قرار است دلبسته کاملیا، دختر رضا خرسند شود، در دو سکانس از قسمت ششم حضوری تحسین‌برانگیز دارد و با نقش‌آفرینی متفاوت خود لحظه‌هایی به یادمادنی را خلق کرده است.

کشمکش و کل‌کل میان پری و زری دو خواهر دوقلوی داستان «نیسان آبی» به جاهای باریک کشیده و در ادامه موقعیت‌های طنز قسمت پنجم، در قسمت ششم هم به‌واسطه ماجرای «زودپز» شاهد نقش‌آفرینی جذاب بهناز جعفری در نقش «پری» هستیم. جعفری در این نقش با جدیت تمام ایفای نقش کرده و در مواردی همین جدیت او به خلق موقعیت‌های کمدی، ضریب دوچندان داده است.

در ادامه ارجاعات سینمایی منوچهر هادی در قسمت ششم «نیسان آبی» علاوه‌بر استفاده از موزیک معروف فیلم سینمایی «تایتانیک» در سکانس دل‌ باختن «ممد چاخان» در مواجهه اولش با کامیلا، یکی از شوخی‌های بامزه هادی ارجاع به سکانسی معروف از یکی از مطرح‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران است. در صحنه فرار آریا از دست نیروهای مرزبانی شاهد بالارفتن او از مسیری مارپیچ بر روی یک تپه هستیم که یادآور مسیری مشابه در فیلم سینمایی «خانه دوست کجاست» ساخته زنده یاد عباس کیارستمی است.

تماشای آنلاین سریال نیسان آبی

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

3 نظر
 1. فرش زیر پای حسین یاری می‌نویسد

  حسین یاری عالی تر از همیشه ستاره بی چون و چرای این روز های سینمای ایران
  باهاش مصاحبه کن فیلیمو

 2. فرش زیر پای حسین یاری می‌نویسد

  حسین یاری از همه بازیگران این سریال بهتره و عالی تر بازی کرده
  باهاش مصاحبه کن فیلیمو

 3. فقط حسین یاری می‌نویسد

  فقط حسین یاری