نگاهی به کارنامه بازیگری و آمار مخاطبان بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون

فرامرز قریبیان؛ شمایل قدرت در سینمای ایران

۲۷ آبان سالگرد تولد این بازیگر دوست داشتنی سینمای ماست

از فرامرز قریبیان طی ۵ دهه فعالیت سینمایی، نزدیک به ۷۰ فیلم در سینماهای ایران اکران شده است که در این میان از آثار سال‌های ۱۳۴۸ تا ۱۳۶۳ که آمار دقیق و مکتوبی از تعداد تماشاگران فیلم‌ها در دسترس نیست، فقط می‌توان به فیلم‌هایی چون «گوزن‌ها» ساخته مسعود کیمیایی، «سفیر» به کارگردانی فریبرز صالح و «سناتور» ساخته مهدی صباغ‌زاده با نقش آفرینی فرامرز قریبیان اشاره کرد که به ترتیب در اکران سال‌های ۱۳۵۵، ۱۳۶۲ و ۱۳۶۳ با استقبال بی‌سابقه تماشاگران روبرو شده‌اند. به بهانه ورود فرامرز قریبیان به هشتاد و یکمین سال زندگی‌اش، در ادامه مروری آماری خواهیم داشت بر تعداد تماشاگران آثار اکران شده او از سال ۱۳۶۴ تا به امروز.

دهه ۶۰ | ۱۱ فیلم و بیش از ۱۷ میلیون تماشاگر!

فرامرز قریبیان در دهه ۶۰ تنها یک بار در دوره‌های مختلف جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت جایزه شد که آن را برای بازی درخشانش در فیلم «ترن» از آن خود کرد.

فرامرز قریبیان از سال ۱۳۶۴ تا پایان سال ۱۳۷۰؛ یازده فیلم سینمایی بر پرده سینماهای ایران داشت که از این بین همه این ۱۱ فیلم بالای ۹۵۰ هزار تماشاگر داشتند که برای قریبیان یک رکورد به حساب می‌آید. البته ناگفته نماند که مخاطبان زیر ۲ میلیون نفر در دورانی که منهای ۲ شبکه تلویزیونی، تنها سرگرمی تصویری مردم، «سینما» بود، شاید چندان هم عجیب نباشد.

از بین این ۱۱ فیلم منهای ۲ فیلم درام «آوار» (سیروس الوند) و «گمشده» (مهدی صباغ‌زاده) ۹ فیلم دیگر همه در ژانر حادثه‌ای و جنگی دسته‌بندی می‌شوند.

«کانی‌مانگا» ساخته زنده یاد سیف‌الله داد پرتماشاگرترین فیلم دهه ۶۰ و همچنین پرتماشاگرترین اثر کارنامه سینمایی قریبیان از سال ۱۳۶۴ تا به امروز است.

فیلم که در ششمین جشنواره فیلم فجر (۱۳۶۶) دو جایزه بهترین تدوین (روح‌الله امامی) و بهترین جلوه‌های ویژه (محمدرضا شرف‌الدین) را به دست آورد در تاریخ ۱۱ خرداد سال ۱۳۶۷ در سینماهای ایران به روی پرده رفت و موفق شد بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تماشاگر را جذب سالن‌های نمایش کند و عنوان پرمخاطب‌ترین فیلم سال را به دست آورد.

علی ثابت، عبدالرضا اکبری، رضا رویگری، کاظم افرندنیا، رضا صفایی پور و داود موثقی از دیگر بازیگران «کانی مانگا» بودند.

فرامرز قریبیان در فیلم

ملودرام «گمشده» به کارگردانی مهدی صباغ‌زاده و بازی فرامرز قریبیان، افسانه بایگان، جمشید مشایخی، جعفر والی، مهری ودادیان و … که در چهارمین جشنواره فیلم فجر (۱۳۶۴) به موفقیتی دست نیافت، در تاریخ ۳ اردیبهشت سال ۱۳۶۵ اکران عمومی شد و حدود ۲ میلیون و ۲۸۰ هزار نفر از آن دیدن کردند و عنوان پربیننده‌ترین فیلم سال به «گمشده» رسید. البته ناگفته نماند که «عقاب‌ها» ساخته ساموئل خاچیکیان با همکاری امیر قویدل در اکران دوم خود در سال ۱۳۶۵ بیش از فیلم «گمشده» تماشاگر داشت که این خود نیز یک رکورد محسوب می‌شود که فیلمی بتواند در ۲ سال متوالی عنوان پرتماشاگرترین اثر را از آن خود کند.

سومین فیلم پرتماشاگر فرامرز قریبیان در دهه ۶۰، «مرگ پلنگ» ساخته فریبرز صالح است با بازی فرخ حیدری، شهلا ریاحی، محمود جعفری، کاظم افرندنیا، فریبا کوثری و اکبر سنگی که در تاریخ ۱۸ مهر سال ۱۳۶۹ اکران عمومی شد و نزدیک به ۲ میلیون مخاطب را روانه سالن‌های سینما کرد و در جایگاه ۶ جدول پربیننده‌های سال قرار گرفت.

«سمندر» به کارگردانی محمود کوشان و «پایگاه جهنمی» ساخته اکبر صادقی به ترتیب با ۱ میلیون و ۷۱۰ هزار تماشاگر و ۱ میلیون و ۵۴۵ هزار مخاطب در رده‌های چهارم و پنجم آثار پربیننده فرامرز قریبیان در دهه ۶۰ قرار می‌گیرند.

چهره ها از نمای فیلیموشات

دهه ۷۰ | پرکار و جایزه بگیر مثل فرامرز قریبیان

قریبیان که در دهه ۶۰ برای هنرنمایی‌اش در فیلم «ترن» اولین جایزه خود را در سینمای پس از انقلاب در ششمین جشنواره فیلم فجر به دست آورده بود در دهه ۷۰ هم دو بار دیگر صاحب سیمرغ بلورین شد. او در یازدهمین دوره جشنواره در حالی که همگان نقش آفرینی او در فیلم «ردپای گرگ» (مسعود کیمیایی) را ستایش می‌کردند، داوران بازی او در «بندر مه آلود» (امیر قویدل) را شایسته دریافت سیمرغ بلورین دانستند!

همچنین قریبیان در هجدهمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی تحسین برانگیزش در فیلم «مرد بارانی» (ابوالحسن داودی) موفق شد در حضور بازیگرانی چون داریوش ارجمند (اعتراض) و پرویز پرستویی (مومیایی ۳) سومین سیمرغ بلورین کارنامه بازیگری‌اش را نیز از آن خود کند.

قریبیان در دهه ۷۰؛  ۲۶ فیلم سینمایی بر پرده سینماهای ایران داشت که این تعداد در نوع خود نیز یک رکورد به حساب می‌آید. از این میان، ۸ فیلم با استقبال میلیونی تماشاگران روبرو شدند و کمتر از ۵ فیلم هم در گیشه شکست خوردند. پرتماشاگرترین فیلم فرامرز قریبیان در دهه ۷۰ «می‌خواهم زنده بمانم» ساخته زنده یاد ایرج قادری بود که در سیزدهمین جشنواره فیلم فجر (۱۳۷۳) با اینکه از طرف داوران کاملا بایکوت شد و در هیچ بخشی حتی نامزد دریافت جایزه هم نبود، اما به عنوان یک فیلم خوش ساخت بدنه‌ای با استقبال نویسندگان و منتقدان و همچنین مخاطبان جشنواره قرار گرفت و صف‌های عریض و طویلی برای تماشای آن در زمان جشنواره شکل گرفت.

«می‌خواهم زنده بمانم» با هنرنمایی بازیگران دیگری چون فاطمه گودرزی، فتحعلی اویسی، مهناز انصاریان، جلال مقدم، شهلا ریاحی، علی اصغر گرمسیری، محمود مقامی و … در تاریخ ۲۴ آبان سال ۱۳۷۴ بر پرده سینماهای ایران نقش بست و نزدیک به ۲ میلیون و ۵۳۰ هزار تماشاگر به دیدن آن رفتند و عنوان دومین فیلم پربیننده سال به اثر ایرج قادری تعلق گرفت.

دومین فیلم پربیننده قریبیان در دهه ۷۰ یک کمدی – درام است. از معدود فیلم‌هایی که قریبیان جدی در یک فیلم کمدی شوخ و شنگ ایفای نقش کرده، «دو نفر و نصفی» ساخته یدالله صمدی است. زوج قریبیان – خمسه هم آن زمان در نوع خودش عجیب و غریب بود که البته مورد پسند مخاطبان قرار گرفت.

فرامرز قریبیان در فیلم دونفر و نصفی

علیرضا خمسه برای بازی‌اش در این فیلم از دهمین دوره جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت جایزه شد که این تنها افتخار «دو نفر و نصفی» در جشنواره فیلم فجر بود. فیلم یدالله صمدی در ۲۲ مهر سال ۱۳۷۱ در سینماهای ایران اکران عمومی شد و توانست بیش از یک میلیون و ۷۱۴ هزار تماشاگر را با خود همراه کند و در جایگاه ۵ جدول پربیننده‌ترین‌های سال قرار گیرد.

«گریز» سومین فیلم پرتماشاگر قریبیان در دهه ۷۰ است. فیلمی ساخته ناصر مهدی پور و با نقش آفرینی بهزاد جوانبخش، مهناز اسلامی، پروین سلیمانی، اکبر اصفهانی، احمد معینی و اکبر اصفهانی که بدون کسب موفقیت در یازدهمین دوره جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۷۲ اکران شد و توانست نزدیک به یک میلیون و ۵۲۰ هزار مخاطب را به سالن‌های سینما بکشاند و در رتبه ۶ جدول پربیننده‌ترین‌های سال قرار گیرد.

«تجارت» ساخته مسعود کیمیایی هم با هنرنمایی فرامرز قریبیان، آرش یغمایی، جلال پیشواییان، پولاد کیمیایی، کاترینا ولتر، کتی انگلمن و … که در سیزدهمین جشنواره فیلم فجر و با زبان اصلی و با زیرنویس در بخش مسابقه حاضر بود و البته دست خالی جشنواره را ترک کرد، چهارمین فیلم پربیننده قریبیان در دهه ۷۰ است. فیلم بعدها دوبله شد و بهترین گویندگان آن دوره جای شخصیت‌های اصلی و فرعی صحبت کردند و فیلم به عنوان برنامه نوروزی سال ۱۳۷۵ در سینماهای ایران به روی پرده رفت و با استقبال تماشاگران روبرو شد. حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر جذب سالن‌های نمایش دهنده شدند و رتبه سوم جدول پربیننده‌ترین‌های سال به فیلم مسعود کیمیایی رسید. آن سال فیلم «خواهران غریب» ساخته کیومرث پوراحمد با ۳ میلیون و ۲۲۰ هزار تماشاگر عنوان پرمخاطب‌ترین فیلم سال را از آن خود کرد.

فرامرز قریبیان در فیلم تجارت

در همان سال فیلم دیگری از مسعود کیمیایی هم در سینماها به روی پرده رفت: «ضیافت» که البته به مراتب کمتر از «تجارت» مورد توجه قرار گرفت. فیلم‌های اکشن و جنگی «آخرین خون»، «مروارید سیاه» و «منطقه ممنوعه» با جذب حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از دیگر آثار پرتماشاگر دهه ۷۰ فرامرز قریبیان هستند.

دو فیلمی که قریبیان برای هنرنمایی در آن‌ها سیمرغ بلورین گرفت در گیشه اوضاع متفاوتی را تجربه کردند. «بندر مه آلود» که غیر از سیمرغ قریبیان در پنج بخش طراحی صحنه، نقش دوم زن (محبوبه بیات)، تدوین (حسن حسندوست)، چهره پردازی (جلال‌الدین معیریان) و صداگذاری (روبیک منصوری) نیز نامزد دریافت جایزه از یازدهمین جشنواره فیلم فجر (۱۳۷۱) بودند در تاریخ ۱۴ مهر سال ۱۳۷۲ در سینماهای ایران به روی پرده رفت و توانست حدود ۸۴۴ هزار تماشاگر را با خود همراه کند و در رتبه ۱۵ جدول پربیننده‌ترین‌های سال قرار گیرد.

اما «مرد بارانی» دیگر فیلمی که قریبیان را به سیمرغ بلورین رساند، پس از آنکه در هجدهمین جشنواره فیلم فجر (۱۳۷۸) در ۷ بخش بهترین فیلم، بازیگر نقش اول زن (مهتاب کرامتی)، بازیگر نقش مکمل مرد (جمشید اسماعیل خانی)، بازیگر نقش مکمل زن (رویا تیموریان)، فیلمبرداری (بهرام بدخشانی)، طراحی صحنه (پروین صفری) و چهره پردازی (رضا رادمنش) نامزد دریافت جایزه شد در تاریخ ۲۳ تیر سال ۱۳۷۹ به اکران عمومی درآمد و تنها ۱۱۵ هزار نفر به دیدن فیلم رفتند و رتبه‌ای بهتر از ۳۷ جدول پرتماشاگرترین‌های سال نصیب فیلم «مرد بارانی» نشد.

مرور نقدهای قدیمی بر فیلم رد پای گرگ

«ردپای گرگ» ساخته به یادماندنی مسعود کیمیایی و دیگر فیلمی که نقش آفرینی تحسین برانگیز قریبیان را به همراه داشت پس از تحسین نویسندگان و منتقدان و کسب سیمرغ بلورین بهترین تدوین (مهدی رجائیان) و نامزدی در ۳ بخش بهترین بازیگر نقش اول (قریبیان)، فیلمبرداری (محمود کلاری) و صدابرداری (محمود سماک باشی، یدالله نجفی) پس از ۲ سال انتظار در صف اکران، سرانجام در تاریخ ۱۶ شهریور سال ۱۳۷۳ رنگ پرده نقره‌ای را دید و توانست حدود ۵۶۲ هزار مخاطب را روانه سالن‌های نمایش دهنده کند و در رده ۲۸ جدول پربیننده‌ترین‌های سال قرار گیرد.

فرامرز قریبیان در فیلم رد پای گرگ

دهه ۸۰ | گزیده کار و تحسین برانگیز در نقش مکمل

فرامرز قریبیان در دهه ۸۰ برخلاف دهه ۷۰، کم کار بود. او با هنرنمایی‌اش تنها ۸ فیلم بر پرده سینماها داشت که البته از این میان ۲ تای آن‌ها ساخته اصغر فرهادی بود: «رقص در غبار» و «شهر زیبا». او برای بازی‌اش در هر ۲ فیلم که  در نقش‌های مکمل ظاهر شده بود، از جشن خانه سینما نامزد دریافت جایزه بود که برای «رقص در غبار» تندیس زرین را به دست آورد. او همچنین برای نقش آفرینی‌اش در فیلم «شهر زیبا» از بیست و دومین جشنواره فیلم فجر کاندیدای کسب سیمرغ بلورین هم بود. ۲ فیلمی که قریبیان را با شمایلی دیگر و در نقش‌هایی متفاوت نشان می‌داد.

«رقص در غبار» با حضور دیگر بازیگرانی چون باران کوثری و یوسف خداپرست در بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر در ۳ بخش بهترین کارگردانی، بهترین موسیقی متن (حمیدرضا صدری) و بهترین فیلمبرداری (حسن کریمی) نامزد دریافت جایزه بود و در هفتمین دوره جشن خانه سینما هم علاوه بر جایزه فرامرز قریبیان، جوایز دیگری چون بهترین فیلمنامه، بهترین فیلم و بهترین صدابرداری (حسن زاهدی) را نیز به دست آورد. «رقص در غبار» در تاریخ ۵ آذر سال ۱۳۹۲ اکران شد و فقط ۳۳ هزار نفر به دیدن آن رفتند و فیلم در رده ۴۳ جدول پربیننده‌ترین‌های سال ایستاد.

«شهر زیبا» دومین تجربه کارگردانی اصغر فرهادی، دومین بازی تحسین برانگیز فرامرز قریبیان در دهه ۸۰ را با خود به همراه داشت. قریبیان در کنار بازیگرانی چون ترانه علیدوستی، بابک انصاری و آهو خردمند چهار هنرنمایی درجه یک از خود به جای گذاشتند و «شهر زیبا» عنوان یکی از بهترین فیلم‌های سال ۱۳۸۳ را از آن خود کرد.

فیلم در بیست و دومین جشنواره فیلم فجر علاوه بر نامزدی فرامرز قریبیان، در ۱۱ بخش دیگر هم نامزد دریافت جایزه بود که تنها توانست در بخش صدابرداری (حسن زاهدی) سیمرغ بلورین را به دست آورد. «شهر زیبا» در تاریخ ۲۰ خرداد سال ۱۳۸۳ در سینماهای ایران به روی پرده رفت و نزدیک به ۱۲۹ هزار تماشاگر داشت و رتبه ۲۱ جدول پرمخاطب‌ترین‌های سال را از آن خود کرد.

فرامرز قریبیان

از دیگر نقش‌آفرینی‌های ماندگار قریبیان در دهه ۸۰ می‌توان به بازی تحسین برانگیز او در فیلم «آلزایمر» ساخته احمدرضا معتمدی اشاره کرد. این سومین فیلمی بود که قریبیان در دهه ۸۰ در نقش مکمل درخشان بود. مهدی هاشمی، مهتاب کرامتی، مهران احمدی، حمید ابراهیمی و … از دیگر بازیگران «آلزایمر» بودند که در بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور داشت و موفق به کسب دیپلم افتخار گروه بازیگری (مهدی هاشمی، مهتاب کرامتی، فرامرز قریبیان و مهران احمدی) در بخش جلوه‌گاه شرق (سینمای آسیا) شد. در بخش مسابقه سینمای ایران هم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد (مهدی هاشمی) و بهترین چهره پردازی (سعید ملکان) و همچنین دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن (مهتاب کرامتی) و بهترین فیلمنامه (احمدرضا معتمدی) به فیلم «آلزایمر» رسید.

فیلم احمدرضا معتمدی در تاریخ ۲ شهریور سال ۱۳۹۰ به اکران عمومی درآمد و تنها ۸۰ هزار نفر از آن استقبال کردند و جایگاه ۲۹ جدول پرمخاطب‌ترین‌های سال به فیلم «آلزایمر» تعلق گرفت. از میان فیلم‌های اکران شده فرامرز قریبیان در دهه ۸۰ تنها فیلم «رئیس» ساخته مسعود کیمیایی و سومین همکاری مشترک این ۲ هنرمند در سینمای پس از انقلاب (پس از فیلم های «ردپای گرگ» و «تجارت») در گیشه توانست گلیم خود را از آب بیرون بکشد. این فیلم با نقش‌آفرینی امین تارخ، داریوش ارجمند، پولاد کیمیایی، مهناز افشار، خسرو شکیبایی، لعیا زنگنه، حمیدرضا افشار و .. پس از آنکه در آستانه شروع بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر (۱۳۸۵) از حضور در این رویداد سینمایی انصراف داد، در تاریخ ۶ تیر سال ۱۳۸۶ اکران عمومی شد و توانست نزدیک به ۴۳۰ هزار تماشاگر را با خود همراه کند و در رتبه ۹ جدول پربیننده‌ترین‌های سال قرار گیرد.

فرامرز قریبیان در فیلم رییس

دهه ۹۰ | شروعی کوبنده فرامرز قریبیان ولی…

فرامرز قریبیان در دهه ۹۰ تنها ۴ فیلم بر پرده سینماها داشت که هر ۴ فیلم گیشه موفقی نداشتند. «گناهکاران» در ابتدای دهه، «چهارشنبه خون به پا می‌شود» در نیمه‌ها «بهشت گمشده» و «خروج» در اواخر دهه در مجموع کمتر از ۳۱۰ هزار تماشاگر داشتند.

از این ۴ فیلم، درباره «گناهکاران» در بخش بعدی مفصل نوشته‌ایم. فیلم «خروج» جدیدترین ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا که یکی از جنجالی‌ترین آثار جشنواره سی و هشتم فیلم فجر هم بود، پس از همه گیری کرونا، جزو فیلم‌هایی بود که حاضر شدند به شکل آنلاین اکران شوند و قید اکران فیزیکی را زدند. فیلم در اکران آنلاین حدود ۲۱۲ هزار نفر تماشاگر داشت و موفق‌تر از ۳ فیلم دیگر بود. هرچند اگر فیلم در شرایط کاملا نرمال به روی پرده سینماها می رفت، می‌توانست با استقبال خوبی روبرو شود.

جهانگیر الماسی، پانته‌آ پناهی‌ها، آتش تقی‌پور، رامین پورایمان، فرزاد حسنی، محمدرضا شریفی‌نیا، کامبیز دیرباز، محمدسام قریبیان و … از دیگر بازیگران فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا بودند. فیلم در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در ۶ بخش نامزد دریافت جایزه بود که توانست سیمرغ بلورین بهترین چهره‌پردازی (مهرداد میرکیانی) و بهترین جلوه‌های ویژه رایانه‌ای (محمد برادران) را به دست آورد.

فرامرز قریبیان در فیلم خروج

موفق در تجربه کارگردانی

فرامرز قریبیان طی فعالیت سینمایی خود ۳ بار طعم کارگردانی را چشیده که با کمی اغماض در هر ۳ فیلم نمره قبولی گرفته است؛ او در دهه ۷۰ دو فیلم «قانون» (۱۳۷۴) و «چشم‌هایش» (۱۳۷۸) و همچنین در ابتدای دهه ۹۰ فیلم «گناهکاران» را ساخت.

فیلم «قانون» با هنرمندی عبدالرضا اکبری، جمشید جهانزاده، منوچهر حامدی، نرسی گرگیا، منوچهر افسری و … برخلاف ۲ فیلم دیگر در گیشه اوضاع خوبی داشت و در سال ۱۳۷۵ حدود ۹۴۰ هزار نفر به دیدنش رفتند. اما «گناهکاران» برخلاف ۲ فیلم دیگر در جشنواره فیلم فجر با موفقیت همراه بود. سومین فیلم فرامرز قریبیان ضمن اینکه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (رامبد جوان) را به دست آورد در ۶ بخش بهترین فیلم، فیلمنامه (محمدسام قریبیان)، بازیگر نقش مکمل زن (شقایق فراهانی)، صداگذاری (مهران ملکوتی)، جلوه‌های ویژه میدانی (اصغر پورهاجریان) و صدابرداری (بهمن حیدری) نیز نامزد دریافت جایزه بود.

«گناهکاران» با حضور همایون ارشادی، هومن برق نورد، محمدسام قریبیان، کوروش تهامی، رامبد جوان، بهاره کیان افشار، سیاوش چراغی پور، ملکه رنجبر، امید روحانی، رضا رویگری و … در تاریخ ۱۰ مهر ۱۳۹۲ اکران عمومی شد و تنها ۷۰ هزار نفر از آن دیدن کردند و جایگاه ۲۴ جدول پربیننده‌ترین‌های سال نصیب «گناهکاران» شد.

«چشم‌هایش»، دومین تجربه کارگردانی قریبیان و با هنرمندی محمود عزیزی، فیروز بهجت محمدی، سحر جعفری جوزانی، بهناز محرر، پوراندخت مهیمن، پرستو صالحی و … هم در سال ۱۳۸۰ به روی پرده سینماهای ایران رفت و ۱۱۷ هزار نفر مخاطب را جذب سالن‌های نمایش کرد و رتبه ۳۲ جدول پرتماشاگرترین‌های سال را از آن خود کرد. قریبیان در هر ۳ فیلم خود به عنوان بازیگر هم در نقش‌های اصلی بازی کرده است.

 

جدول تعداد تماشاگران فیلم های فرامرز قریبیان

نام فیلم سال ساخت تاریخ اکران سال اکران تعداد تماشاگران رتبه
پایگاه جهنمی ۱۳۶۳ ۲۹ اسفند ۱۳۶۳ ۱۳۶۴ ۱,۵۴۵,۹۲۰ ۵
آوار ۱۳۶۳ ۲۳ آبان ۱۳۶۴ ۹۸۸,۶۴۴ ۱۴
گمشده ۱۳۶۴ ۳ اردیبهشت ۱۳۶۵ ۲,۲۷۸,۸۸۹ ۲
سمندر ۱۳۶۴ ۳ اردیبهشت ۱۳۶۵ ۱,۷۰۹,۶۹۵ ۶
گردباد ۱۳۶۴ ۲۳ مهر ۱۳۶۵ ۱,۰۱۷,۷۰۶ ۱۷
جدال در تاسوکی ۱۳۶۵ ۳ تیر ۱۳۶۶ ۱,۰۲۰,۰۸۲ ۱۳
کانی مانگا ۱۳۶۶ ۱۱ خرداد ۱۳۶۷ ۳,۵۰۳,۹۰۸ ۱
ترن ۱۳۶۶ ۱۵ تیر ۱۳۶۷ ۱,۳۷۸,۵۸۰ ۶
کمینگاه ۱۳۶۶ ۲ دی ۱۳۶۷ ۹۵۲,۵۳۸ ۱۴
دلار ۱۳۶۷ ۳۱ خرداد ۱۳۶۸ ۱,۲۷۷,۶۶۵ ۹
مرگ پلنگ ۱۳۶۸ ۱۸ مهر ۱۳۶۹ ۱,۷۹۷,۲۱۳ ۶
انفجار در اتاق عمل ۱۳۷۰ ۱۲ فروردین ۱۳۷۱ ۷۴۱,۸۶۳ ۳۷
دو نفر و نصفی ۱۳۷۰ ۲۲ مهر ۱۳۷۱ ۱,۷۱۴,۵۰۰ ۵
تبعیدی ها ۱۳۷۰ ۲۵ آذر ۱۳۷۱ ۶۰۹,۷۹۱ ۱۸
گریز ۱۳۷۱ ۱۳۷۲ ۱,۵۱۷,۷۸۸ ۶
طعمه ۱۳۷۱ ۳ شهریور ۱۳۷۲ ۹۲۴,۷۴۳ ۱۲
بندر مه آلود ۱۳۷۱ ۱۴ مهر ۱۳۷۲ ۸۴۳,۴۸۲ ۱۵
ترانزیت ۱۳۷۲ ۷ اردیبهشت ۱۳۷۳ ۱,۰۰۱,۳۷۹ ۱۴
ردپای گرگ ۱۳۷۱ ۱۶ شهریور ۱۳۷۳ ۵۶۱,۷۴۵ ۲۸
آخرین خون ۱۳۷۲ ۲۱ دی ۱۳۷۳ ۱,۳۸۸,۷۳۳ ۹
مروارید سیاه ۱۳۷۳ ۳۱ خرداد ۱۳۷۴ ۱,۳۷۶,۶۰۳ ۶
منطقه ممنوعه ۱۳۷۳ ۳۱ خرداد ۱۳۷۴ ۱,۳۴۲,۵۳۰ ۷
می خواهم زنده بمانم ۱۳۷۳ ۲۴ آبان ۱۳۷۴ ۲,۵۲۷,۸۴۲ ۲
قانون ۱۳۷۴ ۱۳۷۵ ۹۴۱,۷۲۱ ۱۰
تجارت ۱۳۷۳ اول فروردین ۱۳۷۵ ۱,۴۴۶,۲۴۴ ۳
دایره سرخ ۱۳۷۴ ۱۸ تیر ۱۳۷۵ ۴۹۰,۵۹۸ ۲۴
دشمن ۱۳۷۴ ۲۶ مهر ۱۳۷۵ ۹۶۰,۴۹۲ ۹
شریک زندگی ۱۳۷۳ ۲۱ آذر ۱۳۷۵ ۱۳۴,۹۲۰ ۷۰
اشک و لبخند ۱۳۷۳ اواخر ۱۳۷۵ و اوایل ۱۳۷۶ ۱۳۷۶ ۳۴۹,۷۵۳ ۲۵
ارابه مرگ ۱۳۷۵ ۸ بهمن ۱۳۷۶ ۸۷۳,۰۴۱ ۹
روی خط مرگ ۱۳۷۵ ۱۳ اسفند ۱۳۷۶ ۵۴۶,۹۲۶ ۱۴
تارهای نامرئی ۱۳۷۶ ۲۱ شهریور ۱۳۷۷ ۲۹۲,۰۲۸ ۲۵
چشم عقاب ۱۳۷۶ ۱ مهر ۱۳۷۷ ۸۵۸,۵۴۵ ۸
یاغی ۱۳۷۶ ۶ آبان ۱۳۷۷ ۶۰۹,۲۸۷ ۱۲
یک قدم تا مرگ ۱۳۷۷ ۱۳ آبان ۱۳۷۸ ۲۴۱,۰۸۹ ۲۶
مرد بارانی ۱۳۷۸ ۲۳ تیر ۱۳۷۹ ۱۱۵,۱۷۳ ۳۷
چشم هایش ۱۳۷۸ اول فروردین ۱۳۸۰ ۱۱۷,۲۳۶ ۳۲
رقص در غبار ۱۳۸۱ ۵ آذر ۱۳۸۲ ۳۳,۳۴۸ ۴۳
شهر زیبا ۱۳۸۲ ۲۰ خرداد ۱۳۸۳ ۱۲۸,۸۴۹ ۲۱
رویای خیس ۱۳۸۴ ۷ دی ۱۳۸۵ ۱۵۶,۸۰۶ ۲۴
رئیس ۱۳۸۵ ۶ تیر ۱۳۸۶ ۴۲۸,۹۶۹ ۹
فاصله ۱۳۸۸ ۱۱ شهریور ۱۳۸۹ ۹۹,۰۶۷ ۳۱
کارناوال مرگ ۱۳۸۵ ۱۱ شهریور ۱۳۸۹ ۴۵,۹۷۹ ۳۹
آلزایمر ۱۳۸۹ ۲ شهریور ۱۳۹۰ ۸۰,۱۵۸ ۲۹
باغ قرمز ۱۳۸۸ ۱۱ آبان ۱۳۹۰ ۷۰,۵۲۸ ۶۲
گناهکاران ۱۳۹۰ ۱۰ مهر ۱۳۹۲ ۷۰,۱۵۸ ۲۴
چهارشنبه خون به پا می شود ۱۳۹۳ ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ۳۷,۲۶۷ ۳۹
بهشت گمشده ۱۳۸۹ ۸ اسفند ۱۳۹۷ ۵,۰۵۹ ۷۹
خروج ۱۳۹۸ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۲۱۱,۰۰۰
    میانگین تعداد تماشاگر   ۸۴۴,۲۰۶  

نمودار فرامرز قریبیان

ده فیلم پرتماشاگر فرامرز قریبیان

  نام فیلم سال ساخت تاریخ اکران سال اکران تعداد تماشاگران رتبه
۱ کانی مانگا ۱۳۶۶ ۱۱ خرداد ۱۳۶۷ ۳,۵۰۳,۹۰۸ ۱
۲ می خواهم زنده بمانم ۱۳۷۳ ۲۴ آبان ۱۳۷۴ ۲,۵۲۷,۸۴۲ ۲
۳ گمشده ۱۳۶۴ ۳ اردیبهشت ۱۳۶۵ ۲,۲۷۸,۸۸۹ ۲
۴ مرگ پلنگ ۱۳۶۸ ۱۸ مهر ۱۳۶۹ ۱,۷۹۷,۲۱۳ ۶
۵ دو نفر و نصفی ۱۳۷۰ ۲۲ مهر ۱۳۷۱ ۱,۷۱۴,۵۰۰ ۵
۶ سمندر ۱۳۶۴ ۳ اردیبهشت ۱۳۶۵ ۱,۷۰۹,۶۹۵ ۶
۷ پایگاه جهنمی ۱۳۶۳ ۲۹ اسفند ۱۳۶۳ ۱۳۶۴ ۱,۵۴۵,۹۲۰ ۵
۸ گریز ۱۳۷۱ ۱۳۷۲ ۱,۵۱۷,۷۸۸ ۶
۹ تجارت ۱۳۷۳ اول فروردین ۱۳۷۵ ۱,۴۴۶,۲۴۴ ۳
۱۰ آخرین خون ۱۳۷۲ ۲۱ دی ۱۳۷۳ ۱,۳۸۸,۷۳۳ ۹

تماشای آنلاین فیلم های فرامرز قریبیان

 

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم