نگاهی به قسمت هجدهم سریال یاغی

خداحافظی با امید

قسمت هجدهم سریال یاغی تقابل دو نگاه بود. نگاهی که مبتنی بر انسانیت و منش پهلوانی است و نگاهی که انسان را فدای انسان می‌کند تا اهداف شر و خیانت‌بار عده‌ای عملی شود.

 معرفی کامل و اطلاعات یاغی

جاوید در قسمت هجدهم سریال یاغی به همه آنچه که تا امروز به دنبالش بود رسید. قهرمانی جهان برای فرزند یکی از مناطق حاشیه‌ای و فقیر تهران که حتی توی آسمون هم یک ستاره ندارد و امروز خوشبخت‌ترین آدم روی کره زمین است. از زمانی که مادر ابرا در بیمارستان با کیف به صورت جاوید کوبید و ابروی او را شکافت تا زمانی که کشتی‌گیر روس به همان جای زخم ابرو چنگ انداخت و زخم را تازه کرد دنیا برای جاوید چرخش‌های زیادی کرده است. از تباهی و تحقیر و زخم‌هایی که هر کدامش یادگار روزهای تباهی هستند تا غرور و سربلندی و خوشبختی که تلخی گذشته را به دست فراموشی می‌سپارد.

در سکانس‌های مسابقه فینال کشتی تصاویری از بچه‌ محل‌های جاوید هم پخش شد که نشان دهنده پاشیده شدن بذر امید در میان جوانانی بود که به جز تباهی به چیز دیگری فکر  نمی‌کنند و حالا جاوید و آینده درخشانش را پیش روی خود می‌بینند و امیدوارند باز هم بتوانند همچون جاوید در مسیر زندگی خود که سرشار از خلاف و بزهکاری است تغییر ایجاد کنند.

علی شادمان در سریال یاغی

از لحاظ فنی و کارگردانی صحنه‌های کشتی در قسمت هجدهم سریال یاغی نزدیک‌ترین صحنه‌ها به تصاویر واقعی مسابقات کشتی است. محمد کارت با دقت و وسواس زیادی سعی کرده است این صحنه‌ها به تصاویر واقعی نزدیک باشد و از همین رو است که می‌توان یاغی را نقطه عطفی در سری فیلم‌های ورزشی دانست. هر چند پیش از این در سینما هم فیلم تختی با اجرای صحنه‌های کشتی سعی کرد به این فضا نزدیک شود اما یاغی با توجه به درک شرایط روز مسابقات جهانی کشتی نزدیک‌ترین تصویر به این ورزش را به نمایش گذاشت به طوری که حتی برخی از صحنه‌های مسابقه فینال یادآور مسابقه حسن یزدانی با حریف امریکایی خود بود.

فارغ از بحث قهرمانی در مسابقات جهانی به نظر می‌رسد رحمان و طلا برای رسیدن به معامله کوکائین راه زیادی را در پیش دارند و در این مسیر یکی از شخصیت‌های مثبت سریال را قربانی کردند. امید مربی دلسوز کشتی در جریان درد و دل یکی از شاگردانش دچار گرفتاری شده و رحمان به طرز بی رحمانه‌ای او را می‌کشد. نکته مهم و جالب اینجا است که جاوید و اعضای دیگر باشگاه بهمن نمی‌توانند واقعیت را به فدراسیون کشتی بگویند و از این روز مسئولان فدراسیون گمان می‌کنند که امید پناهنده شده است.

حالا جاوید (در قسمت هجدهم سریال یاغی) بعد از آنکه توانست زندگی و آینده خودش را با قهرمانی جهان به سمت خوشبختی ببرد یک چالش مهم و جدی پیش رویش دارد و آن هم مبارزه با بهمن و طلا است. هر چند که او در یک دوگانگی تلخ و عجیب گرفتار است. از یک سو زندگی فعلی‌اش را مدیون بهمن است و از طرفی نمی‌تواند چشم روی جفای آن‌ها ببندد.

تماشای آنلاین سریال یاغی

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم