VPN
اگر به فیلترشکن(VPN) وصل هستید برای دسترسی به تمامی فیلم‌ها و استفاده از حجم اینترنت های رایگان فیلیمو، فیلترشکن خود را خاموش کنید.
خارج از ایران هستم
باشه
بیشتر
کارگردان :
تهیه کننده :
در حال بارگذاری
وب اپلیکیشن فیلیمو را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید.
باشه !
از نوار پایین مراحل را شروع کنید!
 • خرید اشتراک

برلین منفی هفت Berlin -7

مناسب 17 سال به بالا +17
کارگردان: رامتین لوافی

فیلم 'برلین منفی هفت' به کارگردانی رامتین لوافی در سال 1392 ساخته شده است. این فیلم محصول کشور آلمان و ایران و در ژانر خانوادگی و اجتماعی می‌باشد. در فیلم برلین منفی هفت مصطفی زمانی، مسعود رایگان و كارولین ایشهورن به هنرمندی پرداخته‌اند.

داستان چند مهاجر كه عواقب جنگ و حمله به عراق آنها را به دنبال جایی برای زنده ماندن می كشاند. عاطف همراه دختر و پسر بیمارش به برلین می رسند؛ جایی كه خطری زندگیشان را تهدید نمی كند اما متوجه می شوند كه همه زندگی زنده ماندن نیست و

داستان چند مهاجر كه عواقب جنگ و حمله به عراق آنها را به دنبال جایی برای زنده ماندن می كشاند. عاطف همراه دختر و پسر بیمارش به برلین می رسند؛ جایی كه خطری زندگیشان را تهدید نمی كند اما متوجه می شوند كه همه زندگی زنده ماندن نیست و

%76
286 رای ثبت شده
برای نشان کردن فیلم ها و استفاده از پیشنهادات ویژه فیلیمو ابتدا باید وارد شوید ورود یا ثبت‌نام
این فیلم را به لیست فیلم های نشان شده اضافه کنید.
دانلود ورود و تماشا
حجم اینترنت 100% رایگان
 • مخابرات
 • آسیاتک
 • مبین‌نت
 • های‌وب
 • +20رایگان
حجم اینترنت نیم بها
 • همراه‌اول
 • ایرانسل
 • شاتل
 • رایتل

پیش نمایش، تصاویر و برش هایی از فیلم

فیلم های پیشنهادی

بازیگران

سایر عوامل فیلم

تهیه‌کننده

سیامک پورشریف

مدیر فیلمبرداری

فرشاد محمدی

فیلم‌نامه‌نویس

محمدرضا گوهری

نقدهای فیلم

 • منتقد: نقد فیلم برلین منفی۷

  «برلین منفی۷» ساخته رامتین لوافی است که نمی دانیم باید گفت ساخته اول کارگردان است یا ساخته دوم او اما به هرحال درونمایه ای ضد جنگ دارد. داستان فیلم درباره مهاجرت تعدادی از انسان ها به منطقه ای امن که در فیلم آلمان است به نمایش گذاشته می شود. آدم هایی که هریک به دنبال امید وآمال هایشان به سراغ تجربه زندگی تازه ای هستند.

  داستان حول محور یک خانواده کوچک عراقی است. این خانواده از تبعات جنگ دچار آسیب شدند و پدر خانواده برای این که بتواند از وضعیت اسفبار جنگ رهایی یابد محل دیگری را برای زندگی انتخاب می کند و سختی های رسیدن به این محل را به جان می خرد.

  متاسفانه در این فیلم ما به شخصیت های اصلی و فرعی داستان به حدی که بتوانیم آنها را بشناسیم و از نیاتشان آگاه شویم نزدیک نمی شویم بیشتر به نظر می رسدفیلم نگاهی مستندگونه به مسئله مهاجرت و سختی های حضور در هایم و مشکلات تقابل فرهنگی دارد و شاید به همین دلیل است که فیلمساز نیاز ندیده تا به درستی به شخصیت ها نزدیک شود و تنها برشی از زندگی آنها را به تصویر می کشد تا مشقات مهاجرت را به بیننده القاء کند.

  بیشتر
 • منتقد: نقد فیلم برلین منفی هفت

  برلین منفی هفت اثری متفاوت از لوافی پور به شمار می آید که هر چند دومین ساخته او است اما از آن به عنوان نخستین ساخته وی یاد می شود!

  فیلم، ریتمی کند و غیر قابل باور دارد که به همراه سردی و خاموشی بر تمامی اجزای فیلم اثر گذاشته است. بازی‏ها بی رمق و سرد هستند و داستان نیز با اینکه دست مایه خوبی برای روایتی هیجان انگیز و پر کشش دارد تا پایان بر رویکرد خنثای خود اصرار دارد.

  حتی نگرش ضد جنگ فیلمساز نیز به گونه ای است خنثی روایت می‏شود؛ در حالیکه در جنگی ظالمانه و نابرابر، سردی و خاموشی تا این حد خود نوعی پذیرش فضای جنگ و ستم است.

  اما فیلم در عین آرامش و فضای سرد و شکننده اش، ساختاری کوبنده و ویرانگر دارد. عاطف و خانواده اش در فیلم بیش از آنکه تصویری از دردهای یک خانواده از هم پاشیده در جنگ را روایت کنند تصویر خانواده ای را روایت می کنند که دچار آسیب در روابط فردی و ارتباط متقابل هستند. عاطف مردی درون‏گرا و عصبی است که حتی توان برقراری ارتباط درست با دخترش را نیز ندارد. از این رو کودک خرد سال عاطف دنیای قفل شده و سکوت ویرانگر او را تصویر می‏کند؛ سکوتی که در پایان داستان وقتی شاهد بارش سپیدی بر زندگی تیره او هستیم از زبان کودک فریاد می شود و او را به گفتن وا می دارد. اما نکته انجاست که این سپیدی پس از پذیرش پناهندگی آنها و آزادی عاطف از زندان آغاز می شود؛ آزادی ای که به کمک یک پزشک آلمانی برای یک خانواده عرب عراقی حاصل شده است!

  رویهمرفته فیلم از ساختاری استاندارد برخوردار است اما همچنان مشکل قصه گویی و جذاب بودن در آثار ایرانی، مشکل عمده فیلمسازی ماست.نکته دیگری که در این فیلم حائز اهمیت است، حضور دختر جوان عاطف است که به خاطر مشکلات وی، به خانواده اش پناهندگی داده می شود. دختر به محض ورودش به برلین خود را می بازد و با پدرش شروع به مخالفت و ناسازگاری می کند. در ادامه دختر برای نزدیک شدن به پسری از پناهندگان، حجاب خود را بر می دارد و با این کار، فرهنگ و ارزش های خود را در جامعه و زندگی جدیدش نا کارآمد می‏بیند. تأکید بر این صحنه در جایی است که دختر به پزشک آلمانی می گوید برای دختری با مشکلات او جایی برای زندگی در کشورش نیست. دختری که باید نماد فرهنگ و زایش ارزش‏های یک جامعه باشد براحتی فرهنگ خود را عقیم می بیند و مسحور شده، به دنیا و آواهای آدم‏هایی غیر از خانواده و فرهنگ خود چشم می دوزد تا آنجا که از برادر زبان بسته خود نیز خسته و گریزان است و سرانجام راه رستگاری را در رفتن به سوی فرهنگ و هویتی جدید می بیند.

  به عنوان هنرمندی از دیار درد و رنج و کسی که تجربه جنگ را با خود داشته است جای این سؤال از کارگردان اثر باقی می ماند که چرا همواره این وادادگی و رها شدن در فرهنگ غیر خودی، دغدغه ای است که باید به هر شیوه در آثارمان به آن بپردازیم؟

  www.islamicartz.com

  بیشتر

دیدگاه‌های فیلم برلین منفی هفت

 • u عبدالله 7 خرداد 1397
  چرا این فیلم رو نمیشه دید.بعد از هر یکی دودقیقه قطع میشه
 • u منصور کاظمی 3 خرداد 1397
  فیلم خوبی بود با توجه به موضوع انتخاب شده
 • u u_3799804 10 فروردین 1397
  داستان خوب..ریتم کند
 • u u_2310360 5 مهر 1396
  عالی
 • a ali_dahimi 21 تیر 1396
  شبیهه به رمان هس. اروم. بدک نیست
 • u u_2163074 7 اردیبهشت 1396
  خیلی فیلمی عالی و داستانب زیبا است
متاسفانه امکان دانلود در این نسخه از اپلیکیشن وجود ندارد.
باشه!