منتخب سردبیر

نقدها

بررسی فیلم شوالیه سبز | دو پاتل در جست‌وجوی سرنوشت

فیلم شوالیه سبز یک حماسه‌ گرم و صمیمی است که با خودباوری، داستان قهرمانی را روایت می‌کند که در هر گام، برای کشف می‌جنگد. برای بررسی این اثر با فیلیمو شات همراه باشید.
ادامه مطلب

نقد و بررسی فیلم پیر یا Old | روایت گذر سریع عمر در تعطیلات ساحلی

ماجرای فیلم پیر از این قرار است که مسافران یک منطقه گرمسیری، ناگهان متوجه می‌شوند که این محیط خاصیتی دارد که باعث می‌شود آن‌ها به سرعت پیر شوند. برای بررسی این اثر با فیلیمو شات همراه باشید.
ادامه مطلب

نقد فیلم گرداب یا Vortex ساخته گاسپار نوئه | ادای احترام به ماهیت همیشه در حال تکامل زندگی

فیلم گرداب یا Vortex، جدیدترین اثر گاسپار نوئه، ادای احترام به ماهیت همیشه در حال تکامل زندگی و پیچ‌وخم‌های غیرقابل پیش‌بینی آن است.
ادامه مطلب

مقالات

درباره سحر دولتشاهی و کاراکتر پیچیده هما حقی | عشق، ترس، نفرت و…؛ اکشن!

سحر دولتشاهی با جان بخشیدن به کاراکتر هما حقی در سریال می خواهم زنده بمانم و آنچه پیچیدگی‌های فیلمنامه برای او ترسیم کرده بود، در این قاب به قله‌ای که مسیرش را حدود دو دهه قبل آغاز کرده بود، نزدیک شد. در فیلیمو شات مروری داریم بر چالش‌های…
ادامه مطلب

درس‌هایی که از حمیدرضا صدر آموختیم: سخت‌گیر باش اما سخاوت را از یاد نبر!

حمیدرضا صدر در روز ۲۵ تیر ۱۴۰۰، در سن ۶۵ سالگی درگذشت؛ او نویسنده، منتقد سینما و مفسر فوتبال بود. در فیلیمو شات مروری داریم بر درس‌هایی که از او آموختیم.
ادامه مطلب

مروری بر کارنامه اصغر فرهادی به بهانه نمایش آخرین فیلمش در جشنواره کن | از گزارشگر به نظاره‌گر

به بهانه نمایش فیلم قهرمان در جشنواره کن، مروری داریم بر کارنامه اصغر فرهادی؛ برای آشنایی بیشتر با این کارگردان توانمند، با فیلیمو شات همراه باشید.
ادامه مطلب

اخبار فیلیمو

مصاحبه‌ها

پادکست‌ها