از پروژه ساخت دنباله سریال بازی تاج و تخت چه خبر؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

پس از اتمام سریال بازی تاج و تخت (Game Of Thrones)، درست در همان زمانی که خیال می‌کردیم باید به نبودن آن عادت کنیم خبر جدیدی درباره ساخت دنباله بازی تاج و تخت به گوش می‌رسد. برای اطلاعات بیشتر با فیلیمو شات همراه باشید.


ساخت فیلم ددپول ۳ در دنیای سینمایی مارول به تعویق افتاده بود اما…


سال گذشته، خبر ساخت دنباله بازی تاج و تخت با عنوان خانه اژدها (House Of The Dragon) منتشر شد که به شکل اختصاصی به خاندان تارگرین ۳۰۰ سال پس از ماجراهای سریال اصلی می‌پردازد. حالا با گذشت مدتی کوتاه، به گزارش ورایتی رقیب دیگری نیز پا به میدان گذاشته است. سریالی جدید بر اساس افسانه دانگ و اگ به قلم جرج آر. آر. مارتین ساخته خواهد شد. هنوز خبر همکاری فیلم‌نامه‌نویس و یا بازیگری خاص در رابطه با این سریال منتشر نشده است اما خبرگزاری‌های نه‌چندان معتبر معتقدند این سریال برای شبکه اچ‌بی‌او اولویت بیشتری خواهد داشت.

هر قسمت از این سریال، در یک ساعت به ماجراهای دانک (سر دانکن بلند قامت) و ایگون تارگرین پنجم می‌پردازد. ماجراهای این افسانه، ۹۰ سال پیش از اتفاقات کتاب اصلی (ترانه‌ی یخ و آتش) رخ می‌دهد.
ارباب بزرگ دنیای تاج و تخت، جرج آر. آر. مارتین، ماجراهای دانکن و اگ را در سه کتاب نوشته است. این کتاب‌ها شامل The Hedge Knight محصول سال ۱۹۸۸، The Sworn Sword محصول سال ۲۰۰۳ و The Mystery Knight محصول سال ۲۰۱۰ هستند. مدتی بعد، در سال ۲۰۱۵ این مجموعه در یک کتاب جامع با عنوان شوالیه هفت اقلیم (A Knight Of The Seven Kingdoms) منتشر شد.


پیش درآمد بازی تاج و تخت به تاریخچه تارگرین‌ها می‌پردازد


دو شخصیت اصلی سریال جدید از محبوبیت زیادی در میان مخاطبان برخوردارند و ساخت سریال از روی این کتاب منطقی به نظر می‌رسد اما به هر حال باید صبر کنیم و ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد. احتمالا در این فاصله فرصت تماشای سریال خانه اژدها را به‌دست آوریم تا زمان انتظار کوتاه‌تر بگذرد. طبق اخبار منابع رسمی، سریال House Of The Dragon در سال ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد.


منبع: EmpireOnline


خبر منتشرشده در تاریخ ۸ آبان ۹۸
طبق آخرین گزارش‌ها، ساخت نخستین دنباله سریال پرطرفدار «بازی تاج و تخت» از مرحله طرح اولیه پیش‌تر نخواهد رفت و اولین طرح اسپین آف «گیم آف ترونز» ساخته نخواهد شد. مدیران شبکه HBO پیش‌ازاین اعلام کرده بودند که با توجه به استقبال بی‌نظیر بینندگان از سریال و درخواست‌های مکرر طرفداران برای ساخته‌شدن دنباله ماجراهای «بازی تاج و تخت»، قصد دارند که پروژه‌ای جدید را کلید بزنند؛‌ اظهارنظرهای اولیه، خبر از داستانی می‌داد که وقایع هزاران سال پیش از شروع ماجراهای سریال قبلی را روایت می‌کردند؛‌ دوره‌ای که با نام «دوره قهرمانان» از آن یاد می‌شد.

دلیل اصلی و جزییات مربوط به توقف ساخت اولین دنباله «سریال بازی تاج و تخت» هنوز اعلام نشده است اما شایعاتی وجود دارد که بروز مشکلات در پیش‌تولید را به‌عنوان دلیل اصلی مطرح می‌کنند. جالب است بدانید که مدیران شبکه HBO حتی پیش از پایان سریال اصلی، پنج سفارش مختلف برای طراحی دنباله‌ها و اسپین‌آف‌های آن ثبت کرده بودند که سه‌تا از آن‌ها شانس بیشتری برای ورود به مرحله تولید داشتند. اگر طرفدار «گیم آف ترونز» هستید، چندان ناامید نباشید؛ با وجود توقف ساخت اولین، هنوز دو طرح دیگر باقی مانده‌اند که احتمال ساخته‌شدن یکی از آن‌ها بسیار زیاد است.


نقد و بررسی قسمت ششم از فصل هشتم بازی تاج و تخت


این دنباله که با نام «خانه اژدها» نامیده می‌شود و فیلم‌نامه آن بر اساس کتاب «آتش و خون» نوشته جورج آر.آر مارتین نوشته خواهد شد، به جزییات مربوط به سلسله تارگرین‌ها و جنگ‌های اجدادشان برای رسیدن به قدرت می‌پردازد. این پروژه ۱۰ اپیزودی، وقایع مربوط به ۳۰۰ سال پیش از آنچه به‌عنوان «گیم آف ترونز» می‌شناسیم را به تصویر می‌کشد. یکی از مهم‌ترین دلایلی که HBO را برای ساخت نسخه اقتباسی جدیدی از آثار مارتین ترغیب می‌کند این است که داستان دنباله سریال «بازی تاج و تخت» بر پایه تاریخی روایت می‌شود که پیش از این توسط همین نویسنده بنا نهاده شده است.

از تاریخ دقیق عرضه «خانه اژدها» اطلاع دقیقی در دست نیست اما پیشاپیش می‌توان میزان اشتیاق و استقبال طرفداران «گیم آف ترونز» را در سراسر جهان تخمین زد.


منبع: The Verge

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.