جشن شام در جشنواره کن | فوتبال تماشا کردن اسپایک لی و جایزه گرفتن سلما هایک

جشن شام جشنواره کن توسط برند کرینگ، تولیدکنندۀ کالاهای لوکس و گران‌قیمت، برگزار شد و اتفاق‌های روی داده در آن، به‌سرعت در فضای مجازی وایرال شده‌اند؛ برای اطلاعات بیشتر با فیلیمو شات همراه باشید.

برند کرینگ، تولیدکنندۀ کالاهای لوکس و گران‌قیمت، یک مراسم جشن شام در جشنواره کن ترتیب داد. این مهمانی که به‌طور سالیانه در این جشنواره برگزار می‌شود، یکی از به‌یادماندنی‌ترین اتفاقات کن است. برای اطلاعات بیشتر با فیلیمو شات همراه باشید.

 

برندگان جشنواره کن ۲۰۲۲


برندگان جشنواره کن ۲۰۲۱


جشن شام جشنواره کن شب گذشته (۲۰ تیر ۱۴۰۰) در Le Place de la Castre برپا بود که اتفاقاً مصادف بود با جشن قهرمانی یورو ۲۰۲۱ که با پیروزی ایتالیا مقابل انگلیس برگزار شد. به‌همین خاطر، شاید نشستن در یک مهمانی برای افرادی مثل اسپایک لی که طرفدار دوآتشۀ فوتبال هستند کار سختی باشد!

در هر گروه از مهمان‌ها یک نفر گوشی همراهش را درآورده بود و بقیه هم بالای سر آن یک نفر جمع می‌شدند تا فوتبال را تماشا کنند. به‌ این‌ ترتیب، میزبان یک نمایشگر بزرگ را روشن کرد تا همه بتوانند فوتبال را تماشا کنند. اما خب، اسپایک لی به همین راضی نشد و صندلی‌اش را جلوتر کشید تا تک‌نفری بنشیند و برد ایتالیا را در مقابل انگلیس با ضربات پنالتی تماشا کند. تصویر اسپایک لی که جلوی نمایشگر نشسته و به آن خیره شده، از دیشب حسابی وایرال شده و سوژه خبرنگاران شده است.

اسپایک لی در مراسم شام کرینگ در کن فینال یورو 2021 را تماشا می‌کند

اما این تنها سورپرایز شب گذشته نبود. سلما هایک، که خودش جزو برگزارکنندگان مراسم بود (او همسر فرانسوا هانری پینو، مدیرعامل برند کرینگ است) جایزۀ ۲۰۲۰ Women in Motion Award را از پیر لسکیور، رئیس جشنوارۀ کن و تیری فرمو دریافت کرد. آنها اعلام کردند که خودشان شخصاً هایک را برای این جایزه انتخاب کرده بودند.

سلما هایک در مراسم شام کرینگ در کن 2021

«چند نفر از ما سعی کرده‌ایم تا به آنچه که فکر می‌کردیم غیرممکن است برسیم؟»

فرمو در حین معرفی برندۀ جایزه گفت: «او فعالیتی بی‌وقفه در جهت مبارزه با خشونت علیه زنان داشته و به آنها کمک کرده تا در مقابل هرنوع خشونت فیزیکی، ذهنی، جنسی یا تبعیض بایستند و آن را برنتابند.»

او در ادامه اضافه کرد: «نمی‌دانم که او یک بازیگر زاده شده یا یک فعال اجتماعی. درواقع او هم یک بازیگر است و هم یک فرد فعال در جامعه.»

زمانی‌که هایک جایزه را دریافت کرد گفت که هیچ متنی برای سخنرانی آماده نکرده و برای حاضر شدن روی استیج مضطرب است، اما همچنان از دریافت این جایزه احساس افتخار می‌کند.


۱۲ تا از بهترین فیلم های جشنواره کن ۲۰۲۱


هایک از نسلی می‌آید که در آن ظاهر افراد برای پیشرفت کردن حرف اول را می‌زد و تعیین‌کننده‌ترین عامل بود. هایک گفت: «یا باید خیلی زیبا به نظر می‌رسیدی، یا تلاش می‌کردی که خیلی بد به نظر برسی. باید نقابی روی خودت و جسمت می‌کشیدی و رویای دیگری را دنبال می‎‌کردی. اما این مسئله تنها گریبانگیر زنان نیست. چند نفر از ما سعی کرده‌ایم تا به آنچه که فکر می‌کردیم غیرممکن است برسیم؟ اما حالا داریم وارد دنیای دیگری می‌شویم که می‌توانیم قیدوبندهایی که هنر را محدود کرده‌اند کنار بزنیم؛ زیرا هنر، چشم ما را به دنیایی باز می‌کند که پیش‌ازاین هرگز آن را ندیده‌ایم.»

ایزابل هوپرت، جین فوندا، جینا دیویس و سوزان ساراندون ازجمله بازیگرانی هستند که در سال‌های گذشته جایزۀ Women in Motion Award را دریافت کرده‌اند. همچنین جایزۀ Women in Motion Young Talent Award نیز در سال ۲۰۲۰ برای کارگردانی فیلم Maternal از آن مائورا دلپرو شد. 


منبع: Variety

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم