دکتر استرنج ۲ : در چند جهانی دیوانگی | تاریخ اکران، گروه بازیگران و هرچیزی که باید بدانید

مارول تصمیم گرفته که دنبالۀ فیلم دکتر استرنج را با عنوان دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی  بسازد. با فیلیمو شات همراه باشید تا همۀ آنچه که باید دربارۀ این فیلم بدانید را با شما به اشتراک بگذاریم. 

دکتر استرنج برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ در دنیای سینمایی مارول معرفی شد، و حالا پس از گذشت چند سال مارول تصمیم گرفته که دنبالۀ آن را با عنوان دکتر استرنج ۲ در چند جهانی دیوانگی (Doctor Strange in the Multiverse of Madness بسازد. با فیلیمو شات همراه باشید تا همۀ آنچه که باید دربارۀ این فیلم بدانید را با شما به اشتراک بگذاریم. 


دکتراسترنج ۲ : در چند جهانی دیوانگی در چه تاریخی اکران می‌شود و کجا می‌توانیم آن را تماشا کنیم؟

در ابتدا اکران این فیلم برای می ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده بود، اما به خاطر پاندمی کروناویروس به نوامبر تغییر پیدا کرد. البته شیوع گستردۀ این بیماری تأخیر طولانی‌تری را برای این فیلم به همراه داشت. درنهایت، دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی قرار است که در ۲۵ مارس ۲۰۲۲ در سینماها اکران شود.

دکتراسترنج در چند جهانی دیوانگی در رابطه با چه موضوعی است؟

این فیلم ادامۀ فیلم دکتر استرنج است که در سال ۲۰۱۶ ساخته شد و یکی از فرانچایزهای دنیای سینمایی مارول است که با دیگر فیلم‌های آن ارتباط مستقیمی دارد و ابرقهرمانانی مثل مرد آهنی، ثور، کاپیتان آمریکا، پلنگ سیاه، کاپیتان مارول و مرد عنکبوتی در آن حضور دارند.

در فیلم دکتر استرنج، دکتر استیون استرنج (با بازی بندیکت کامبربچ) که یک جراح مغز و اعصاب مشهور و از خود راضی است در یک تصادف رانندگی وحشتناک آسیب زیادی می‌بینند و به دلیل صدمۀ وارد به عصب‌های دستش دیگر قادر به انجام عمل جراحی نیست. اما متوجه می‌شود که بوسیلۀ بُعد دیگری از جهان ماورایی جادو و کیمیاگری می‌تواند راه علاج دستانش را به‌دست بیاورد. او طی آموزش‌هایی که تحت نظر عارفی سلتی به نام انشنت وان (با بازی تیلدا سوینتن) و کارل موردو، استاد هنرهای عرفانی و یکی از پیروان انشنت وان (با بازی چویتل اجیوفور)، فرامی‌گیرد، خود را در جنگی می‌یابد که در آن نیروهایی شرور قصد نابودی زمین را دارند.

بندیکت کامبربچ و تیلدا سوینتن در نمایی از فیلم دکتر استرنج - دکتراسترنج در چند جهانی دیوانگی

در پی رویدادهای فیلم اول، دکتر استرنج تبدیل به جادوگر عالی‌رتبه و محافظ زمین می‌شود و باید از این سیاره در برابر خطرات و تهدیدهای دیگر ابعاد محافظت کند. سپس او برای مقابله با تهدیدهای تانوس به کمک انتقام‌جویان می‌رود و سعی می‌کند که سنگ زمان، که یکی از سنگ‌های ابدیت است و قدرت بسیار زیادی دارد را نزد خودش حفظ کند.

بااین‌وجود، در حال حاضر نمی‌دانیم که دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی مرتبط با داستان فیلم قبلی است یا نه. اما به‌هرحال عنوان آن به ما می‌گوید که باید منتظر یک فیلم هیجان‌انگیز دیگر از دنیای مارول باشیم.

داستان فیلم از چه قرار است؟

داستان این فیلم هنوز به‌طور رسمی منتشر نشده؛ بااین‌حال، گفته شده که قرار است اولین فیلم ترسناک دنیای سینمایی مارول باشد و بندیکت کامبربچ، بازیگر اصلی آن نیز گفته که دنبالۀ این فیلم گامی دیوانه‌وار به‌سوی وحشت است!

کارگردان و دیگر عوامل فیلم

در ابتدا قرار بود که اسکات دریکسون کارگردانی فیلم را بر عهده بگیرد، اما او در ژانویۀ ۲۰۲۰ از پروژه کناره‌گیری کرد و اختلاف در ایده‌ها را دلیل جدایی‌اش برشمرد. پس‌ازآن، در فوریه ۲۰۲۰ اعلام شد که سم ریمی، کارگردان فرانچایز مرد عنکبوتی کارگردان این فیلم خواهد بود و خود او نیز در آوریل ۲۰۲۰ این خبر را تأیید کرد. همچنین گفته شده که جید بارتلت نگارش فیلمنامه را آغاز کرده بود، اما مایکل والدرون که فیلمنامۀ سریال لوکی را برای دیزنی پلاس نوشته، فیلمنامه را مجدداً از ابتدا نوشته است. 


نقد سریال لوکی (Loki)

دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی

بازیگران فیلم

بندیک کامبربچ در نقش دکتر استرنج بازخواهد گشت و بندیکت وانگ در نقش استاد هنرهای عرفانی و دوست و مربی او ظاهر خواهد شد. ریچل مک‌آدامز نیز در نقش کریستی پالمر، جراح بخش اورژانس بازی می‌کند که دوست استیون است و با او رابطۀ احساسی دارد.

چویتل اجیوفور در نقش قبلی خود حضور خواهد داشت، یعنی کارل موردو، یکی از اساتید هنرهای عرفانی که پیش از این جزو مریدان انشنت وان و مربی دکتر استرنج بوده است. اما در پی رویدادهای قسمت اول فیلم او وفاداری‌اش را به انشنت وان از دست می‌دهد  و تلاش می‌کند تا نیروهای عرفانی دیگر جادوگران را ازشان بدزدد، چون از نظر نیازی به این همه جادوگر نیست. در قسمت دوم، ادامۀ این اتفاقات را خواهیم دید.

کاراکترهای جدیدی نیز در فیلم حضور خواهند داشت که از بین آنها می‌توانیم به الیزابت اولسون در نقش واندا ماکسیموف اشاره کنیم و همچنین ژچیل گومز که طی اولین همکاری‌اش با دنیای سینمایی مارول در نقش آمریکا چاوز حضور پیدا خواهد کرد.

چیویتل اجیوفور و بندیک کامبربچ در نمایی از فیلم دکتر استرنج - دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی

تیزر فیلم

تیزر فیلم جدید دکتر استرنج هنوز منتشر نشده است، اما پس از اتمام فیلمبرداری امیدواریم که تیزر آن را در نوامبر یا دسامبر ۲۰۲۱ ببینیم، یعنی حدوداً همان زمانی که فیلم‌های جاودانگان (Eternals) و مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home arrive) اکران خواهند شد.


منبع: SlashFilm

این‌ها را هم بخوانید

نظر شما چیست؟

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم